FORUM KURALLARI

Teknik konular,sohbetler,sitenin işleyişiyle ilgili konular burada paylaşılıyor..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 956
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

FORUM KURALLARI

Mesaj gönderen Uygar » 06 Eki 2019 23:38

Merhabalar.

Sitemizin 5. yılını doldurmak üzere olduğu şu günlerde, sitemizin sakin ve samimi ortamı, forum konusunda tecrübeli üyelerimizin de katkısıyla uzun yıllardır huzurlu bir şekilde hizmet vermektedir. Uzun yıllar boyunca elimizden geldiğince de bu düzen ve huzur ortamını tesis etmek için forum kurallarına illaki ihtiyaç duyulmaktadır. Sosyal medyada da yönetimini yaptığımız on binlerce üyeli gruplarda da elimizden geldiğince huzur ortamını sağlamak biz yöneticilerin görevidir. Buralardan gelen tecrübelerimizle ve siz üyelerimizin desteğiyle bu güzel ortamı korumaya kararlıyız.

Proje haberlerinin paylaşıldığı şu ortamda illaki projeye ön ayak olan, destekleyen veya başlatan, tümünü veya bir kısmını yöneten kurumlar siyasi bağlantılı olması sebebiyle, bir çok grup veya forumda bulunan siyasi tartışmaların yasak olması kuralını sitemizde kısmen uygulayamıyoruz. Fakat üyelerimizin farklı görüşlere sahip olacağını düşünerekten farklı siyasi organizasyonlar hakkında kırıcı mesajlar yazarak diğer üyeleri rahatsız etme konusunda daha dikkatli olmamız konusunda uyarıda bulunmak isteriz.

Sağ üst kısımda bulunan ! ünlem simgesi ile rahatsız olduğunuz mesajları bizlere bildirebilirsiniz.

1- Hakaret, saygısızlık, spam içeren mesajlar silinebilir, üye bir süre cezalandırılabilir veya tamamen engellenebilir.
2- Küfür, argo, aşağılayıcı, rencide edici, din, dil, ırk ayrımına yönelik her türlü söylev, mesaj, resim video paylaşımı yasaktır. Sitemiz 7'den 70'e geniş bir üye profiline sahip olduğunu unutmayınız.
3- Kazanç sağlama amaçlı link paylaşımı yasaktır.
4- Tamamı büyük harflerler yazılmış gönderiler yasaktır.
5- Forumda ürün satışına yönelik reklam vs. paylaşımı yasaktır. Proje ve ürün tanıtımları hariçtir.
6- Konular uygun başlıklar altına açılmaya özen gösterilmelidir.
7- Cr ack ve benzeri lisans haklarını zedeleyici uygulama ve program paylaşımı yasaktır.
8- Pornografik ve erotik içeriklerin paylaşımı yasaktır.
9- projemturk.org sitesinde paylaşılan tüm materyaller, paylaşan kişinin sorumluluğunda olup, projemturk.org yöneticileri sorumluluk kabul etmez.
10- Uygunsuz veya sorunlu olduğunu düşündüğünüz gönderileri, yöneticilere özel mesaj yoluyla ileterek çözüm isteyebilirsiniz.
11- Forum kuralları zaman zarfında güncellenebilir veya değiştirilebilir. Öneriler değerlendirilir.

Cevapla