Gaziantep Ekolojik Kent Projesi

Cevapla
faruk gorez

Gaziantep Ekolojik Kent Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Kas 2015 21:50

BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİ ENERJİ KONGRESİ’NDE TANITILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Ekolojik Kent Tasarım Projesi, Enerji Bakanlığı’nın düzenlediği 8’ci Uluslararası Enerji Kongresi Fuar’ında tanıtıldı.
Ankara Congresium'da gerçekleşen kongre 3 gün sürdü. Dünyanın farklı bir çok noktasından yaklaşık 5 bin katılımcının yer aldığı Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarına; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hem stand ile hem de Gaziantep Ekolojik Kent ve Gaziantep Ekolojik Bina tanıtım sunumları ile katıldı.
Fuar ziyaretleri esnasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi standına kurumu temsilen İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Ekolojik Kent Tasarım Şube Müdürlüğüne ait personeller gerçekleştirdi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ekoloji projeleri ziyaretçiler ve dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Büyükşehir’in ekoloji ile ilgili projelerinin Türkiye çapında ilkleri üstlenmesi ise takdir edildi.
3 bin 200 hektar alan üzerinde planlanıp 200 bin kişi nüfusun yaşaması öngürülen Gaziantep Ekolojik Kent projesinin sadece Türkiye'ye değil dünyaya örnek olunması ve yaygınlaşması aynı zamanda Gaziantep Ekolojik Kent alanı için örnek teşkil etmesi amacıyla inşa edilen Gaziantep Ekolojik Bina'nın ise bölgenin ekolojik ve çevresel değerinin artmasına konusunun vurgusu yapıldı.
Kongre'de sunumu ise Ekolojik Kent Tasarım Şube Müdürü Seda Müftüoğlu Güleç gerçekleştirdi.

GAZİANTEP B.B.
buyuksehirin-projeleri-enerji-kongresinde-tanitildi.jpg
buyuksehirin-projeleri-enerji-kongresinde-tanitildi.jpg (37.87 KiB) 398 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj