Folkart Time - Folkart Basmane Çukuru Projesi

faruk gorez

Folkart Time - Folkart Basmane Çukuru Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Oca 2015 10:11

http://emlakkulisi.com/basmane-cukuru-i ... oje/336351

'Basmane Çukuru' için 550 milyon liralık proje!


TMSF tarafından 2 kez satışa çıkarılmasına karşın alıcı bulamayan Basmane Çukuru'nda sona yaklaşıldı. İzmirli işadamları Mesut Sancak Rıza Akça ve Mustafa Kürkan ile konsorsiyuma katılan İzmitli işadamı Tarık Kayar ile birlikte TMSF'yi ziyaret ederek hazırladıkları projeyi fon yetkililerine sundu. Görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini ve TMSF yetkililerinin çözümden yana olduğunu belirten Sancak, "Buraya 250 milyon dolarlık (Yaklaşık 550 milyon TL) AVM ve belediye hizmet binası yapmak için Danıştay'da devam eden davanın sonuçlanmasını bekliyoruz. Olumlu çıkacağına inandığımız mahkeme sonucuyla ilk kazmayı vurmak istiyoruz" dedi.

TALİPLİ ÇIKMADI

Geçtiğimiz yıl Haziran ve Eylül aylarında 2 kez Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından önce 117 milyon daha sonra 90 milyon dolara satışa çıkarılan Basmane Çukuruna Mesut Sancak talipli çıkmadı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Kurduğumuz konsorsiyumla birlikte hareket edeceğiz. Danıştay'da devam eden davanın olumlu sonuçlanacağına inanıyoruz. Bunun ardından çukur için başka bir problem gözükmüyor. Biz de alanın bu kötü görüntüsünden kurtulması için TMSF ile görüştük ve yekililere projemizden bahsettik.
TMSF haricinde görüştüğümüz İzmir Büyükşehir Belediyesi de çukurda çözümden yana. Belki bir, iki kişi hariç herkes sorunun çözülmesini istiyor" diye konuştu.
Çukurda 30 bin metrekaresi Büyükşehir'e hizmet binası olacak şekilde toplam 100 bin metrekarelik kullanım hakkı bulunduğunu vurgulayan Sancak, "Çukur arazisi belediyenin tapulu malı ve yaklaşık 100 bin metrekarelik inşaat alanı var. Gelir paylaşımı şeklinde 30 bin metrekarelik bir hizmet binası Büyükşehir'e yapılacak.
Ardından belediye buraya taşınacak. Geriye kalan 70 bin metrekarelik brüt alan yatırımcıya ait ve bunun 50-60 bin metrekarelik bir kısmı AVM olacak.

KEŞKE YAPABİLSELER

EGS Holding'in de TMSF'ye proje sunacağı yönündeki iddiaları da değerlendiren Sancak, "Gönül ister ki EGS ve Güçbirliği o alana kendi projelerini yapabilse. Onların bunu yapabilmesi bizi de sevindirir. Biz her zaman onların da yanında oluruz ama yapılamadığı için birilerinin devreye girmesi ve yapması gerekiyor. Orası öyle kalamaz. Şehrin en büyük ayıplarından birisidir çukur. Gecekondu sorunundan bile daha büyük bir sorundur" dedi.

ÇEKİCİLERİ DE YÖNETECEK

İzmir Trafik Vakfı'nın da kurucularından olan ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Mesut Sancak, Ocak ayı sonundan itibaren hatalı park eden araçların da vakfa ait şirketin çekicileri tarafından çekileceğini aktardı.
Kurulan şirketin İzmir'deki otopark sorununu çözeceğini vurgulayan Sancak, "Artık ne belediye ne de emniyet araç çekecek. Büyükşehir belediyesi 7 adet çekiciyi vakfımıza devretti. Biz de ilk etapta 5-6 çekici daha alacağız. Hatalı park eden tüm araçlar çekilecek. Kaza yerine gidecek bütün özel çekicilerin de vakfın denetiminde olacak. Gelir kamu yararına kullanılacak" dedi.


Murat Ervin / Habertürk

NTY2MDU3Mj-basmane-cukuru-icin-550-milyon-liralik-proje.jpg
NTY2MDU3Mj-basmane-cukuru-icin-550-milyon-liralik-proje.jpg (147.89 KiB) 1966 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: 'Basmane Çukuru Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Oca 2015 00:37

ÇOK GÜZEL BİR BÖLGE BURASI İNŞALLAH BU PROJE HAYATA GEÇER İZMİRE DEĞER KATAR...

faruk gorez

Re: 'Basmane Çukuru Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Haz 2016 18:25

Basmane Çukuru'nda yürütmeyi durdurma talebi reddedildi!

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Basmane’deki Çukurla ilgili, İstanbul 5. İdare Mahkemesi’nde süren Güçbirliği’nin açtığı davada, ‘yürütmeyi durdurma talebi’nin kesin reddedildiği bilgisini paylaştı.

http://emlakkulisi.com/basmane-cukurund ... ldi/476449
fff.jpg
fff.jpg (27.02 KiB) 1460 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Eki 2016 22:57

http://emlakkulisi.com/izmir-basmane-cu ... adi/497474
NzgwMjg3ND-izmir-basmane-cukurunda-insaat-basladi.jpg
NzgwMjg3ND-izmir-basmane-cukurunda-insaat-basladi.jpg (41.92 KiB) 1393 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 02 Kas 2016 17:14

Basmane Çukuru projesini İzmirliler seçecek!

Folkart, 9 Eylül'de TMSF'den tapusunu alıp inşaatına başladığı alanla ilgili seçtiği 3 mimari projeyi, önümüzdeki hafta İzmirliler'in tercihine sunmaya hazırlanıyor.

Basmane Çukuru projesini İzmirliler seçecek!


Basmane'de İzmir'in kalbindeki alan için TMSF'nin açtığı ihaleyi 80 milyon dolar bedelle kazanan Folkart, dünya çapında 6 mimarlık ofisi ile anlaşmıştı. Uzman kurulun Tabanlıoğlu, DDG ve Mad Architects'in projelerini seçtiğini belirten Sancak; "Üç proje arasından, İzmirliler hangisini tercih ettiğini belirleyecek." diye konuştu.


ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA


Folkart Yapı, Basmane Çukuru'ndaki projesi için inşaat faaliyetlerine başladı. Mesut Sancak, 6 mimarlık ofisi arasından, uzman kurulun Tabanlıoğlu, DDG ve Mad Archıtects'in projelerini seçtiğini açıkladı. Önümüzdeki hafta 3 mimari projenin görselleri, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden, İzmirliler ile paylaşılacak. Pazarlama stratejisi gereği, İzmirliler'in tercihine göre seçilen projenin hangisi olduğu, 2017 yılında gerçekleştirilecek lansmanda açıklanacak.


'FOLKART İZMİR'


Mesut Sancak, projeye verilecek 'ad' konusunda da İzmirliler'den öneri beklediklerini vurguladı. Sancak, kendilerinin şimdilik projeyi "FOLKART İZMİR" olarak adlandırdıklarını, ama İzmirliler'in yeni önerilerine açık olduklarını söyledi. Önümüzdeki hafta başlayacak seçim sürecinde, İzmirliler isim önerilerini sosyal medya ve internet sitesi üzerinden yazılı olarak bildirebilecekler.


İZMİR İÇİN SİMGE


Sancak, kentin kalbinde 18 yıldır İzmirlilere mahçubiyet duygusu yaşatan Basmane Çukuru'nun, olumsuz görüntüsüyle İzmir'e 'negatif bir enerji' yaydığını vurgularken, Folkart'ın İzmirlilerin seçeceği projesinin, güzel İzmir'e çok yakışacağını belirtti. Avrupa'nın en önemli, dünyanın ilk yirmi projesi arasına girmesi hedeflenen, İzmir için simge olabilecek, yeşil özellikli bir eseri hayata geçireceklerini anlatan Sancak, "İzmirlilerin beğenisine sunacağımız 3 proje de başlı başına önemli birer sanat eseri özelliği taşıyor" dedi. Mesut Sancak, mimari projelerin seçiminde, 'bütünlüklü sanatsal bir yaklaşımı' önemsediklerini ifade etti. Sancak, İzmir'in kalbinde, bu sanatsal yaklaşımın yansıdığı mimari bir dille uygulanacak bu simge eserin, aslında tüm İzmirlilerin projesi olduğunu söyledi.


240 MİLYON DOLARLIK KAMU MENFAATİ


Mesut Sancak, yeni projenin tek başına Folkart'ı simgelemediğini, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Avrupa'nın en modern hizmet binasıyla, bu projede yer aldığına işaret etti. Arsa sahibi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, iyi bir anlaşma ile kamu menfaatini, geçmiş yıllara kıyasla, çok ciddi oranda artırdığını belirten Sancak, bu yaklaşım sonucu 160 milyon dolarlık bir değer oluşturduğunu bildirdi.

İzmir'in kalbindeki bu eserin, çok değerli bir Büyükşehir Belediyesi hizmet binasıyla taçlanacağını vurgulayan Sancak, şöyle konuştu:

"İzmir Büyükşehir Belediyesi için yapacağımız brüt 40 bin metrekare hizmet binasının değeri, piyasa koşullarında 160 milyon dolardır. Bu durumda Folkart, proje bütününde TMSF'ye ödeyeceğimiz 80 milyon dolar ile birlikte, kamu yararına 240 milyon dolarlık bir artı değer oluşturmaktadır."


BÜYÜK SORUMLULUK


Sancak, "Folkart İzmir sevgisiyle, bu eseri hayata geçirmek için, çok büyük bir sorumluluk üstlenmiştir." dedi. Folkart Başkanı Mesut Sancak, "Ağırlıklı 'konut ve ofis' konumlanmasının öne çıkacağı; kamusal alanlara 'geçiş' özelliği taşıyan; 'dinlence, marka yeme-içme, kültür-sanat, seçkin alış-veriş noktalarının bulunacağı, butik bir çarşı' ile 'yeşil özelliklerin ağırlık kazanacağı karma kullanımlı bu eser', şehrimize çok büyük değer katacaktır." diye konuştu.


LANSMAN 2017'DE
Mesut Sancak'ın inşaat faaliyetleriyle ilgili verdiği bilgilere göre; arazide 18 yıl önce inşa edilen geçici duvarların (İKSA Sistemi), zemin iyileştirme çalışmalarıyla birlikte, yeniden yapılacak. Arazide İKSA, zemin iyileştirme ve harfiyat çalışmaları birlikte yürüyecek. Bu ön çalışma tamamlanıp, projenin temeli yükseldikten sonra, önümüzdeki yıl Avrupa'da ve Türkiye'de konuşulacak düzeyde, çok dikkat çekici bir 'lansman' yapılması hedefleniyor.


HEDEF 2019 YILI


Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, hedeflerinin projeyi 2019 yılı sonunda tamamlamak olduğunu kaydetti. Sancak, İzmirliler'in 3 proje arasından yapacağı tercihi de, pazarlama stratejisi gereği projenin lansman günü açıklayacaklarını belirtti.Yeni Asır
Folkart Yapı - Basmane  Projesi.jpg
Folkart Yapı - Basmane Projesi.jpg (33.71 KiB) 1388 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Kas 2016 14:25

İzmir Basmane Çukuru projesi 2019'da tamamlanacak!

Dünya Ticaret Merkezi olarak bilinen ve 18 yıldır şehrin göbeğinde atıl bir şekilde faaliyete geçeceği günü bekleyen Basmane çukurunda çalışmalar devam ediyor...

İzmir Basmane Çukuru projesi 2019'da tamamlanacak!Dünya Ticaret Merkezi olarak bilinen ve 18 yıldır şehrin göbeğinde atıl bir şekilde faaliyete geçeceği günü bekleyen Basmane çukuru, TMSF tarafından düzenlenen ihaleyle Folkart Yapı'ya satılmıştı. Uzun bir dönem içine dolan yağmur suyunda balık avlanan dev çukurda 50 inşaat işçisi çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor, inşaat işçilerinden Vahit yıldız "Çukurda yıllardır biriken suyu boşaltıyoruz. Toprakla düzeltme yapacağız. Bu çalışmalar 1 ay önce başladı, yaklaşık 15 gün içinde biter, inşallah güzel bir bina olacak. Avrupa'nın en büyük binası olacak" dedi.


Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak proje için dünya çapında 6 mimarlık ofisi ile anlaşmış ve bu ofisler arasından Tabanlıoğlu, DDC3 ve Mad Archıtects'in projelerini seçtiğini açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde 3 mimari projenin detayları sosyal medya ve internet üzerinden, kamuoyuna sunulacak, İzmirlilerin seçeceği proje, 2017 yılında gerçekleştirilecek lansmanda açıklanacak. Projeye verilecek isim için de vatandaşlar sosyal medya ve internet sitesi üzerinden yazılı olarak öneri verebilecek.

İzmir hatta Türkiye için simge olabilecek, ağırlıklı olarak konut ve ofis konumlanmasının öne çıkacağı, dinlenme, yeme-içme, kültür-sanat, alışveriş noktalarının bulunacağı, yeşil odaklı düşünülen eserin Avrupa'nın en önemli, dünyanın ilk yirmi projesi arasına girmesi hedefleniyor. 2019 yılında tamamlanması hedeflenen projede 4 bin kişi çalışacak. 750 milyon liralık yatırımda 5 bin kişiye de istihdam sağlanacak.


Hatice Sayılgan/Ege Telgraf
Folkart Yapı - Basmane  Projesi.jpg
Folkart Yapı - Basmane Projesi.jpg (41.84 KiB) 1382 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Kas 2016 23:28

Folkart'ın Basmane'de Hayata Gecirecegi Projeyi Aşağıdaki Linki Tıklayarak Siz Seçebilirsiniz...

Siteye Girerek Seçiminizi Yapın : http://kararizmirin.com/

https://instagram.com/izmir_gokdelenleri/
15073359_1033522903442611_7134209542008012228_n.jpg
15073359_1033522903442611_7134209542008012228_n.jpg (97.75 KiB) 1374 kere görüntülendi
15078538_1033522583442643_3554787320419470029_n.jpg
15078538_1033522583442643_3554787320419470029_n.jpg (98.51 KiB) 1374 kere görüntülendi
15094278_1033522923442609_4977418630046864670_n.jpg
15094278_1033522923442609_4977418630046864670_n.jpg (107.45 KiB) 1374 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Kas 2016 23:30

Folkart Basmane Projesinin Denizden Görünümü

Bu açıdan daha iyi görünüyor ..!

https://instagram.com/izmir_gokdelenleri/
15202515_1033481493446752_1558485438909872770_n.jpg
15202515_1033481493446752_1558485438909872770_n.jpg (68.01 KiB) 1373 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 22 Kas 2016 10:49

Basmane Çukuru için proje seçimi başladı!

İzmirliler, ‘kararizmirin.com’ sitesinden tercihini yapacak. Folkart, kanayan bir yara olarak bekleyen bölgede, İzmirlilerin istediği projeyi uygulayacak.

Basmane Çukuru için proje seçimi başladı!


Folkart, TMSF'den 80 milyon dolara tapusunu alıp inşaat çalışmalarını sürdürdüğü Basmane'deki araziyle ilgili proje seçimini başlattı. Dünya çapındaki altı mimarlık ofisi sunumları arasından Tabanlıoğlu, DDG ve Mad Architects'in projeleri seçildi. İzmirliler bu 3 proje için, 'kararizmirin.com' sitesi üzerinden oylamaya katılıp tercihini bildirecek.


Folkart, özel sektörde Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek bu örnek uygulamada, İzmirlilerin en çok beğendiği projeyi seçip, hayata geçirecek. İzmirliler, proje tercihleriyle birlikte, başında Folkart bulunacak şekilde, projenin ismiyle ilgili önerilerini de yazarak iletebilecek.


Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Amacımız ortak akıl platformunda buluşmak, şehrimize büyük bir eser kazandırmaktır" dedi.


İsim de belirlenecek


Folkart'ın 'proje anketi ve oylaması', 31 Aralık 2016 gecesi saat 24.00'e kadar devam edecek. Bu saate kadar 'kararizmirin. com' sitesi aracılığıyla ankete katılan İzmirlilerin çoğunluğunun tercihi dikkate alınarak, projenin seçimi gerçekleştirilecek. Yine aynı eğilim yoklamasında, İzmirlilerin çoğunluğunun önerdiği ve en çok sevdikleri isim, projenin adı olarak seçilecek.

Tanıtımda açıklanacak


Folkart, hangi projenin seçildiğini, 2017 yılında yapılacak lansmanda açıklayacak. Yılbaşına kadar inşaatta zemin çalışması sürecek, proje seçimi sonrasında ise İzmirlilerin yaptığı tercihe göre, seçilen projeye uygun inşaat çalışmaları devam edecek. Seçilen projenin, bütün detaylarıyla 2019 yılı sonunda ya da en geç 2020 yılı başlarında tamamlanması hedefleniyor.


'Türkiye'de örnek gösterilecek bir ilk'


Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Projelerin seçiminde gösterdiğimiz özen, ortaya koyduğumuz bu referandum yaklaşımı, ortak akılda buluşma çabamız, çok sevdiğimiz İzmir'e ve İzmirlilere karşı, nasıl bir sorumluluk duygusu içinde olduğumuzun göstergesidir.


Türkiye'de örnek gösterilecek bir ilktir. Folkart İzmir sevgisiyle, bu dev eseri hayata geçirmek için, büyük bir sorumluluk üstlenmiştir" dedi. Sancak, İzmirlilerin utanç çukuru adını verdiği bu alanda, artık İzmir'in gurur duyacağı, güzellik simgesi, sanat eseri özelliğinde bir yapı yükseleceğini dile getirdi.


Sancak, "Folkart'ın İzmirlilerin seçeceği projesi, güzel İzmir'e çok yakışacak. Hepimize mahcubiyet duygusu hissettiren bu çukurdan bir sanat eseri yükselirken, tüm kent bu alanın yaydığı negatif enerjinin etkisinden çıkacak" diye konuştu.

240 milyon dolarlık kamu menfaati


Mesut Sancak, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Avrupa'nın en modern hizmet binasıyla, bu projede yer aldığını dile getirdi. Sancak, "Büyükşehir için yapmayı öngördüğümüz brüt 40 bin metrekare hizmet binasının değeri, piyasa koşullarında 160 milyon dolardır. Folkart, proje bütününde TMSF'ye ödeyeceğimiz 80 milyon dolar ile birlikte, kamu yararına 240 milyon dolarlık bir artı değer yaratmaktadır" dedi.


En yüksek 315 metre


İzmirlilerin tercihine sunulan 3 özel projenin, birbirinden ayrı, en yüksek noktalarının 248, 270 ve 315 metre dolaylarında olduğu bildirildi. Projelerde, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet binası da yer alıyor. Projelerde ağırlıklı olarak 'konut ve ofis' konumlanması öne çıkıyor. Kamusal alanlar ile bütünleşen, halka açık bu alanlara tamamen serbest 'geçiş' özelliği taşıyan simge projede; 'dinlence, eğlence, marka yeme-içme, kültür-sanat, spor, seçkin alışveriş noktaları' da bulunuyor.


Yeni Asır

faruk gorez

Re: Folkart Yapı - Basmane Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Kas 2016 11:49

Folkart Basmane Çukuru projesi 2016!

Konut, iş merkezi ve ticaret merkezinden meydana gelen Folkart Basmane Çukuru projesi 67 ve 48 katlı iki kule şeklinde yükseliyor. Folkart Basmane Çukuru projesi 2016...


Folkart Basmane Çukuru projesi 2016!


Firma: Folkart Yapı
Proje: Folkart Yapı Konak

Folkart Basmane Çukuru projesi Folkart Yapı imzasıyla hayata geçiriliyor. Projede konut, iş merkezi ve ticaret merkezi yer alıyor.


Toplam 1.680 adet daire, 170 üniteden oluşan iş merkezi ve 40 üniteden oluşan ticaret merkezi bulunan Folkart Basmane Çukuru projesi 67 ve 48 katlı iki kule şeklinde yükseliyor.


Arsa alanı 53 bin 930 metrekare olan olkart Basmane Çukuru projesinin 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor. Projede 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunuluyor.


Folkart Basmane Çukuru projesinin ortak yaşam alanları arasında fitness, sauna, spor alanları, çocuk oyun alanları, otopark gibi sosyal olanaklar bulunuyor. Proje 230 bin 374 metrekare inşaat alanına sahip.


Tel: 444 22 78

Web: http://www.folkart.com.tr/

Pınar DOĞAN/Emlakkulisi.com
MjUyNTEwOD-folkart-basmane-cukuru-projesi-2016.jpg
MjUyNTEwOD-folkart-basmane-cukuru-projesi-2016.jpg (25.42 KiB) 1370 kere görüntülendi

Cevapla