Ostim Teknik Üniversitesi

Cevapla
faruk gorez

Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Nis 2017 23:30

ostim teknik üniversitesi hayata geçecek ,ostim çok başarılı özellikle kümelenme ve teknoloji arge üretim alanında
teknik üniv. ostim'e değer katacak

faruk gorez

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 13 Haz 2017 13:06

Ankara'da Ostim Teknik Üniversitesi kuruluyor

Komisyonda ayrıca Ankara'da "Ostim Teknik Üniversitesi" adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin Yüksekögretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı da kabul edildi.


Ostim-Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma, Geliştirme, Eğitim, Kalkınma ve Dayanışma Vakfı tarafından kurulacak üniversite, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım fakülteleri, Meslek Yüksekokulu, Sosyal ve Fen Bilimleri enstitülerinden oluşacak.


AA

faruk gorez

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Haz 2017 10:32

Ostim teknik üniversitesi vakıf üniversitesi olarak eğitim verecek. Ostim teknik üniversitesinde iktisadi ve İdari Bilimler, mühendislik, mimarlık ve tasarım fakülteleri, meslek yüksek okulu, sosyal bilimler, fen bilimleri Enstitüsü bulunacak....

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5147
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 30 Haz 2017 12:59

Ostim Teknik Üniversitesi diğer osb ler için çok iyi bir örnek olacak ,hayırlı olsun teknonket ve arge merkezleri ile çok başarılı olacak yeni teknik personle yetiştirilmesi ve arge yüksek teknoloji hususunda,..

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5147
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 30 Haz 2017 16:00

Kayseri Osb , Ostim modelini kümelenme ve teknik eğitim merkezi olarak model alarak almayı ortak projeler hayata geçirmeyi hedefliyor ostim ve kayseri osb ...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5147
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 04 Eki 2018 00:48

https://www.dunya.com/kose-yazisi/osbde ... ari/429142

Orhan beyden önce kümelenmeyi, Teknoparkı son olarak ta üniversite projelerini kısaca anlatmasını rica ettim.

Kümelenmeden başlarsam diyor Orhan bey; "Sektörel rekabet analiziyle başlatılan çalışmalar ve özellikle bölgesel kalkınma modeli olarak dünyada gösterdiği başarı değerlendirilerek rekabet gücü yüksek sektörlerde kümelenme projeleri hayata geçirilmiştir.

Türkiye'nin kümelenme faaliyeti alanında en çok girişimi olan bölgesi olarak dikkat çeken OSTİM ‘de; iş ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri, savunma ve havacılık, kauçuk teknolojileri, raylı sistemler, medikal ve haberleşme teknolojileri sektörlerinde 7 farklı küme ile ülke ihtiyaçlarına yerli-milli çözümler için çalışılmaktadır.”

Kümeler böyle, Teknoparkımız’a gelince, "Bizim tanımımızla Teknoloji Üretim Fabrikası, OSTİM'in kalbindeki tasarım ve üretim merkezi..

Dünyanın sayılı merkezlerinden biri olmasını hedefleyerek yola koyulduk...

Teknoloji Üretim Fabrikası (TÜF) 1000 metrekare atölye ve 600 metrekare ofis alanı ile; OSTİM'de bulunan girişimciler/firmalar başta olmak üzere Ankara bölgesinde mevcut ve kurulması planlanan teknoloji tabanlı firmalara yönelik, uygulamalı araştırma, açık inovasyon, hızlı prototipleme ,prototip üretimi ve Ar-Ge çalışmalarına imkan sağlayacak alternatifli makine parkuru ve ofis şeklinde kullanabilecekleri alanları olan bir merkez oluşturulacaktır.

Bununla birlikte makine satın almaya ihtiyaç duymadan tasarım ve ürün geliştirme faaliyetleri, gelişen teknolojilere yönelik eğitim ve etkinlikler, fikri mülkiyet gibi çeşitli hizmetler de “Kültivasyon Hizmetleri” adı altında Teknoloji Üretim Fabrikası’nda sunulacaktır.

Büyük projemiz "OSTİM Teknik Üniversitesi”ne sıra geldi derken Orhan bey ve Gülnaz hanımın gözleri parlıyor heyecanlanıyorlar anlatırken gurur, sevinç ve mutluluk yüzlerine ve konuşmalarına yansıyordu.

Bölgemiz ve ülkemizin endüstriyel kalkınması amacıyla faaliyet gösteren vakfımız sözleriyle başladığı anlatımını; “Günümüz ve geleceğin gelişen istek ve ihtiyaçları doğrultusunda başta eğitim, istihdam, Ar-Ge olmak üzere yenilikçilik, teknoloji transferi, girişimcilik, sektörel ve bölgesel kalkınma modelleri gibi faaliyetlerinin bilimsel kurumsal bir yapı içinde yürütülmesinin daha rekabetçi ve sürdürülebilir olacağı düşüncesi ile,v akfımızın maddi ve manevi birikim ve değerleriyle buluşturularak ülkemizin bilim ve teknoloji yetkinliğinin artırılmasında etkin ve özgün bir kurum oluşturmak hedefiyle OSTİM Teknik Üniversitesi'ni kurma kararı almıştır.

1 Temmuz 2017'de yürürlüğe giren 'Üretim Reform Paket’i içinde OSTİM Teknik Üniversitesi’nin kuruluşuna ilişkin yasal statü tamamlanmıştır. Hedefimiz, uluslar arası üniversiteler sıralamasında ilk 500 de yer alan, milli ve insani değerleri özümsemiş, her yönüyle saygın bir üniversite olması.. Üniversitede güncel ve öğrencinin sürekli kullanımına açık laboratuarlar ve atölyeler hedefliyoruz ancak bizim asıl laboratuarımız ve kampusumuz OSTİM ve Ankara'nın tüm işletmeleri olacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu ve 2 enstitü üniversite bünyesinde eğitim verecek. Değerli bilim insanı Prof. Dr. Taner Altınok Cumhurbaşkanlığımızca rektör vekil olarak atandı. Binalarımızı hazırladık, önümüzdeki günlerde kadro, yönetmelikler gibi gerekli çalışmaları rektörümüzün liderliğinde başlatıp 2019 yılında öğrenime başlayacağız” sözleriyle tamamladı.

OSTİM’e değer katan projeleri gerçekleştiren Başkan Orhan Aydın’a, vakıf mütevelli heyetine, OSB yönetim kuruluna, vakıf müdiresi Gülnaz Karaosmanoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5147
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 05 Eki 2018 01:24

Ostim Teknik Üniversitesi ve Ostim Teknopark Projel ve çalışmalarından dolayı Ostim yönetim kurulunu tebrik ediyoruz,ostim üretim çeşiitliği,teknolojisi ile kümelenme,arge ve urge projeleri ile örnek çalışmalara imza atıyor,örnek alınıyor...tebrik eder başarılarınn devamını dileriz.

Cevapla