Ostim Teknik Üniversitesi - OTÜ

faruk gorez

Ostim Teknik Üniversitesi - OTÜ

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Nis 2017 23:30

ostim teknik üniversitesi hayata geçecek ,ostim çok başarılı özellikle kümelenme ve teknoloji arge üretim alanında
teknik üniv. ostim'e değer katacak

faruk gorez

Re: Ostim Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 13 Haz 2017 13:06

Ankara'da Ostim Teknik Üniversitesi kuruluyor

Komisyonda ayrıca Ankara'da "Ostim Teknik Üniversitesi" adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin Yüksekögretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı da kabul edildi.

Ostim-Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma, Geliştirme, Eğitim, Kalkınma ve Dayanışma Vakfı tarafından kurulacak üniversite, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım fakülteleri, Meslek Yüksekokulu, Sosyal ve Fen Bilimleri enstitülerinden oluşacak.

AA

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Haz 2017 10:32

Ostim teknik üniversitesi vakıf üniversitesi olarak eğitim verecek. Ostim teknik üniversitesinde iktisadi ve İdari Bilimler, mühendislik, mimarlık ve tasarım fakülteleri, meslek yüksek okulu, sosyal bilimler, fen bilimleri Enstitüsü bulunacak....

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 30 Haz 2017 12:59

Ostim Teknik Üniversitesi diğer osb ler için çok iyi bir örnek olacak ,hayırlı olsun teknonket ve arge merkezleri ile çok başarılı olacak yeni teknik personle yetiştirilmesi ve arge yüksek teknoloji hususunda,..

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 30 Haz 2017 16:00

Kayseri Osb , Ostim modelini kümelenme ve teknik eğitim merkezi olarak model alarak almayı ortak projeler hayata geçirmeyi hedefliyor ostim ve kayseri osb ...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 04 Eki 2018 00:48

https://www.dunya.com/kose-yazisi/osbde ... ari/429142

Orhan beyden önce kümelenmeyi, Teknoparkı son olarak ta üniversite projelerini kısaca anlatmasını rica ettim.

Kümelenmeden başlarsam diyor Orhan bey; "Sektörel rekabet analiziyle başlatılan çalışmalar ve özellikle bölgesel kalkınma modeli olarak dünyada gösterdiği başarı değerlendirilerek rekabet gücü yüksek sektörlerde kümelenme projeleri hayata geçirilmiştir.

Türkiye'nin kümelenme faaliyeti alanında en çok girişimi olan bölgesi olarak dikkat çeken OSTİM ‘de; iş ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri, savunma ve havacılık, kauçuk teknolojileri, raylı sistemler, medikal ve haberleşme teknolojileri sektörlerinde 7 farklı küme ile ülke ihtiyaçlarına yerli-milli çözümler için çalışılmaktadır.”

Kümeler böyle, Teknoparkımız’a gelince, "Bizim tanımımızla Teknoloji Üretim Fabrikası, OSTİM'in kalbindeki tasarım ve üretim merkezi..

Dünyanın sayılı merkezlerinden biri olmasını hedefleyerek yola koyulduk...

Teknoloji Üretim Fabrikası (TÜF) 1000 metrekare atölye ve 600 metrekare ofis alanı ile; OSTİM'de bulunan girişimciler/firmalar başta olmak üzere Ankara bölgesinde mevcut ve kurulması planlanan teknoloji tabanlı firmalara yönelik, uygulamalı araştırma, açık inovasyon, hızlı prototipleme ,prototip üretimi ve Ar-Ge çalışmalarına imkan sağlayacak alternatifli makine parkuru ve ofis şeklinde kullanabilecekleri alanları olan bir merkez oluşturulacaktır.

Bununla birlikte makine satın almaya ihtiyaç duymadan tasarım ve ürün geliştirme faaliyetleri, gelişen teknolojilere yönelik eğitim ve etkinlikler, fikri mülkiyet gibi çeşitli hizmetler de “Kültivasyon Hizmetleri” adı altında Teknoloji Üretim Fabrikası’nda sunulacaktır.

Büyük projemiz "OSTİM Teknik Üniversitesi”ne sıra geldi derken Orhan bey ve Gülnaz hanımın gözleri parlıyor heyecanlanıyorlar anlatırken gurur, sevinç ve mutluluk yüzlerine ve konuşmalarına yansıyordu.

Bölgemiz ve ülkemizin endüstriyel kalkınması amacıyla faaliyet gösteren vakfımız sözleriyle başladığı anlatımını; “Günümüz ve geleceğin gelişen istek ve ihtiyaçları doğrultusunda başta eğitim, istihdam, Ar-Ge olmak üzere yenilikçilik, teknoloji transferi, girişimcilik, sektörel ve bölgesel kalkınma modelleri gibi faaliyetlerinin bilimsel kurumsal bir yapı içinde yürütülmesinin daha rekabetçi ve sürdürülebilir olacağı düşüncesi ile,v akfımızın maddi ve manevi birikim ve değerleriyle buluşturularak ülkemizin bilim ve teknoloji yetkinliğinin artırılmasında etkin ve özgün bir kurum oluşturmak hedefiyle OSTİM Teknik Üniversitesi'ni kurma kararı almıştır.

1 Temmuz 2017'de yürürlüğe giren 'Üretim Reform Paket’i içinde OSTİM Teknik Üniversitesi’nin kuruluşuna ilişkin yasal statü tamamlanmıştır. Hedefimiz, uluslar arası üniversiteler sıralamasında ilk 500 de yer alan, milli ve insani değerleri özümsemiş, her yönüyle saygın bir üniversite olması.. Üniversitede güncel ve öğrencinin sürekli kullanımına açık laboratuarlar ve atölyeler hedefliyoruz ancak bizim asıl laboratuarımız ve kampusumuz OSTİM ve Ankara'nın tüm işletmeleri olacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu ve 2 enstitü üniversite bünyesinde eğitim verecek. Değerli bilim insanı Prof. Dr. Taner Altınok Cumhurbaşkanlığımızca rektör vekil olarak atandı. Binalarımızı hazırladık, önümüzdeki günlerde kadro, yönetmelikler gibi gerekli çalışmaları rektörümüzün liderliğinde başlatıp 2019 yılında öğrenime başlayacağız” sözleriyle tamamladı.

OSTİM’e değer katan projeleri gerçekleştiren Başkan Orhan Aydın’a, vakıf mütevelli heyetine, OSB yönetim kuruluna, vakıf müdiresi Gülnaz Karaosmanoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 05 Eki 2018 01:24

Ostim Teknik Üniversitesi ve Ostim Teknopark Projel ve çalışmalarından dolayı Ostim yönetim kurulunu tebrik ediyoruz,ostim üretim çeşiitliği,teknolojisi ile kümelenme,arge ve urge projeleri ile örnek çalışmalara imza atıyor,örnek alınıyor...tebrik eder başarılarınn devamını dileriz.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 17 Kas 2018 11:10

OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2019 YILINDA ÖĞRETİME BAŞLIYOR.

Sanayinin, iş dünyasının ve ülkenin ihtiyacı olan profildeki teknik personeli ve mühendisleri yetiştirmek amacıyla kurulan üniversitemiz, uygulamaya ve üretime yatkın, sanayinin beklentilerine cevap verebilecek nitelikli çalışanları, üreticilerle birlikte yetiştirecek.

Güncel ve öğrencinin sürekli kullanımına açık laboratuvarlar ve atölyelerin yanı sıra Türkiye’nin sanayici ve girişimci üssü içinde uygulamalı laboratuvar ve kampüs konumunda olan OSTİM Sanayi Bölgesi ve Ankara'nın tüm işletmeleri ile birlikte geleceğin nitelikli teknik eleman ve mühendislerini yetiştirecek Üniversitemizin HEDEFİ ;

Özellikle ileri imalat sistem ve teknolojileri alanında, öğrencilerine uluslararası yeterlilikte üst düzey eğitim, araştırma ve uygulama altyapı ve imkanı sunan, rekabetçi iş dünyasının gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip, milli ve insani değerleri özümsemiş, tasarlayan, yapan, yaşatan, yenilikçi, girişimci, üstün nitelikli bireyler yetiştiren, ülkemizin bilim ve teknoloji geliştirme yetkinliğinin artırılmasında etkin rol oynayan, yerli ve milli özgün proje ve çözümler üreterek ülke ve bölge kalkınması için çalışan bir üniversite olmak.

ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.

Dr. İlhami PEKTAŞ

https://www.ostimteknik.edu.tr/
46446061_1071808486332644_4998290245377064960_n.jpg
46446061_1071808486332644_4998290245377064960_n.jpg (22.36 KiB) 133 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 17 Kas 2018 11:34

46456345_793400801033271_3706307999057313792_n.jpg
46456345_793400801033271_3706307999057313792_n.jpg (92.75 KiB) 131 kere görüntülendi
Savunma Sanayii Başkanlığı Ziyareti ve Ostim Teknik Üniversitesi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Kurum yetkilileri OSTİM’de temaslarda bulundu.

OSTİM’deki kümelenme faaliyetleri ile yerli ve milli üretimin önemine işaret eden, 7 sektördeki kümelenmenin uygulama alanlarından örnekler veren Başkan Demir, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin konumlanmasının önemli olduğunu bildirdi. Demir, üniversite ile ilgili olarak “Meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversite zincirinin hayata geçirilebileceğini düşünüyoruz. Amaca yönelik, mesleki yetkinliği, yeterliliği, bilgiyi, bilgi ve yeterlilik odaklı bir eğitim sisteminin hayata geçmesi gerekiyor. Burada da iş birliği yapabiliriz.” görüşünü paylaştı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da Prof. Dr. İsmail Demir ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Aydın, “İş birliği halinde ülkemiz için güzel şeyler hep birlikte hayata geçiririz.” ifadelerini kullandı.
Demir ve beraberindeki heyet daha sonra bölgedeki savunma sanayii firmalarını ziyaret etti.

Ostim Teknik Üniversitesi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 17 Kas 2018 11:42

46276223_793385607701457_5258569201999675392_n.png
46276223_793385607701457_5258569201999675392_n.png (222.64 KiB) 128 kere görüntülendi
slider2-20181102174120.jpg
slider2-20181102174120.jpg (172.05 KiB) 128 kere görüntülendi