Kahramankazan 15 Temmuz Müzesi

Cevapla
faruk gorez

Kahramankazan 15 Temmuz Müzesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Haz 2017 15:32

Kahramankazan 15 Temmuz Müzesi'nde çalışmalar tam gaz!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kahramankazan Belediyesi iş birliğiyle ilçede kurulacak, 2018'de faaliyete girmesi planlanan "15 Temmuz Müzesi" için çalışmalar sürüyor.
MTIzMDg5Mz-kahramankazan-15-temmuz-muzesinde-calismalar-tam-gaz.jpg
MTIzMDg5Mz-kahramankazan-15-temmuz-muzesinde-calismalar-tam-gaz.jpg (23.74 KiB) 360 kere görüntülendi
Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen bir heyet, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü ziyaret ederek, müzeye ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Heyet müzenin kurulacağı alanda inceleme de yaptı.


Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi Kahramankazan'da yaşananların Türkiye ve dünya tarihine altın harflerle yazılan bir destan olduğunu söyledi.


Ertürk, şunları kaydetti:

15 Temmuz 2018'de hizmete girmesi planlanan müze, 10 bin metrekarelik alana kurulacak ve 3 bin 400 metrekare kapalı alana sahip olacak. 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların tüm gerçekliği ile anlatılacağı müzede, şehit ve gazilerin eşyaları sergilenecek ve anıların yaşatılacağı interaktif uygulamalara yer verilecek.


Modern bir yapıya sahip olacak müze, aynı zamanda bir kültür merkezini de içinde barındıracak. Yapıda kalıcı ve geçici sergi salonları, konferans salonları, kütüphane, kafe, restoran, hediyelik eşya bölümü, sinevizyon ve çocuk atölyesi gibi bölümler de yer alacak.


AA

Cevapla