Tuzla

faruk gorez

Tuzla

Mesaj gönderen faruk gorez » 28 Ara 2014 09:33

İstanbul’un yeni cazibe merkezi olmaya hazırlanan Tuzla Marina projesinin yüzde 80’i tamamlandı. Dev marina mayıs 2015’te açılacak.

Tuzla’da arsa ve konut değerlerini şimdiden artıran, 2015 mayıs ayında açıldığında bölgede ciddi istihdam sağlayacak Tuzla Marina, Venedik benzeri tasarımı, oteli, AVM’si, dev akvaryumu, kültür ve eğlence mekanları ile İstanbul’un cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor.

Tuzla Marina inşaatını inceleyen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı yaptığı açıklamada, bölgede 6 noktada çalışmaların sürdüğünü, projenin yüzde 80’inin tamamlandığını söyledi.

Proje için deniz altında bir yılı aşkın süredir ciddi bir çalışma yapıldığına dikkati çeken Yazıcı, altyapı çalışmalarında toplam 90 kilometre kazık çakıldığını anlattı. Dolgu üzerinde hiçbir yük olmayacağını vurgulayan Yazıcı, binaların tamamen kazıkların üzerine yapılacağını kaydetti.

Yazıcı, marina için dolgu işlemlerinin, kazık, denizaltı ve mendirek altı çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, “İlgili firmayla da görüştük. İnşallah 2015 yılının mayıs ayında Tuzla Marina’nın açılışını yapacağız” dedi.

Marinanın deniz üzerinde 520 bin metrekarelik bir alana kurulduğuna ve iki yıldır inşaat çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Yazıcı, bu alanın önemli kısmının balıkçı barınağı ve yat limanı, 60-70 bin metrekarelik alanın ticaret ve eğlence birimleri, diğer kısmının da yeşil alan olarak dizayn edileceğini anlattı.

Yazıcı, “Kara alanları içerisinde de su alanları olacak. Kanallarda da her saat başı ışık, ses ve su oyunlarıyla belli koreografide gösteriler yapılacak. Çevre dostu projeyle hem Tuzla için bir merkez hem de İstanbul’un turizmine katkı sağlayacak bir alan yaratılmış olacak” diye konuştu.

Konserlerin ve tiyatro oyunlarının sahneleneceği açık hava mekanların da projede bulunduğunu söyleyen Yazıcı, marinada Venedik benzeri sokaklar boyunca kanalların olacağına dikkati çekti.

“Zehirli hayvanlar sergilenecek”

Yazıcı, projenin alışveriş, eğlence, marina, balıkçı barınağı, otel, konaklama, akvaryum ve vahşi hayvanların sergilendiği alanları olması nedeniyle dünyada bir ilk olduğunu vurguladı.

Marina içinde akvaryum ve minimize edilmiş hayvanat bahçesi olacağına da dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti:

“Dünyada bu kompleksin bir örneği yok. Marinada 100 metrelik bir akvaryum olacak. Antalya’daki kadar büyük bir akvaryumun yapılmasını planlıyoruz. Hayvanat bahçesi değil ama dünyanın en zehirli yılan, kurbağa gibi hayvanların ve cinslerin olduğu, sergilendiği de bir alan olacak. Bu hayvanların hepsini de bu işi yapan ilgili yerlerden temin edilecek. Bakımı da dahil olmak üzere dünyada bu işin sektörü var. Minimize edilmiş hayvanat bahçeleri de dünyada var. Türkiye’de de ilk olacak olan proje içerisinde yaklaşık 40 hayvan bulunacak.”

Yazıcı, Tema Vakfı’ndaki “roller coaster”la da beraber bölgede bir çekim merkezi oluşacağını belirterek, ilçede hem marinası hem de alışveriş ve eğlence merkezi olan bir yaşam alanı oluşturacaklarını dile getirdi.

“Marina arsa değerlerini yükseltti”

Marinanın bölgeye ekonomik anlamda çok büyük katkısı olacağına da değinen Yazıcı, şu bilgileri verdi: “Marina tamamlandığında ilk aşamada bölgede 2 bin 500- 3 bin kişilik ciddi bir istihdam kaynağı olacak. Marinayla beraber ilçede arsa ve daire değerleri yükselişe geçti. İlçedeki arsa değerleri 4 misline çıkmış durumdadır. Marinanın devlete verdiği katkı, yılda 4,5-5 milyon gibi ciddi bir kirayla, bittiğinde cirodan yüzde birlerle de Maliye Bakanlığının çok ciddi geliri olacak bir proje. 49 yıllığına devletten kiralık bu alanı, Maliyeden kiraladığımız bu arsanın üzerinde projemizi geliştirdik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de projemizin yüzde 25 ortağımızdır. Tuzla ve İBB’nin ortaklığında ihale yapıldı.”

www.ekonomilife.com

faruk gorez

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen faruk gorez » 02 Oca 2015 11:16

http://www.bayraktarinsaat.com.tr/tr/se ... in/24.html

VIAPORT MARIN
Via Properties tarafından konsepti geliştirilen, İstanbul'a yeni bir değer katacak olan 250 milyon Dolar'lık dev yatırım Tuzla'da gerçekleştirilecek. İstanbul'un vizyon projelerinden biri olan şehrin en uzun sahil şeridine sahip Tuzla projesi, Türk Turizmi'ne ve ekonoisine de doğrudan katkı sağlayacak.
Via Properties tarafından yapımına başlanan proje, 250 milyon Dolar'a mal olacak. Yılda 25 milyon ziyaretçi getirmesi planlanan karma proje 2015 yılında tamamlanacak.
30.000 m2 ticari ve sosyal alan, 185.000 m2 yeşil alan, 110.871 m2 rekreasyon alanı, 6.500 m2 otel inşaat alanı, 750 yat kapasitesi, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları, eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranları, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 1.500 araçlık otopark.

Proje Künyesi
Proje Adı : ViaPort Marin
Yatırımcı : Bayraktar
Şehir : İstanbul
İnşaat Alanı : 482.000 m2


faruk gorez

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Oca 2015 00:23

TUZLA marina mayısa hazır olacak ....

faruk gorez

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Şub 2015 11:42

Viaport Marin Mayıs 2015’te açılıyor!
Via Properties’in İstanbul Tuzla’da denizin üzerinde inşa ettiği ‘Viaport Marin’, Mayıs 2015’te açılacak. 600 milyon liralık projede eğlence parkı, AVM, akvaryum ve hayvanat bahçesi olacak.TUZLA’daki marina projesinde geri sayım başladı. Via Properties tarafından denizin üzerinde geliştirilen proje 750 yat kapasiteli olacak. 600 milyon lirayı aşan yatırımla inşa edilen Viaport Marin’de eğlence parkı, dev akvaryum, otel, alışveriş merkezi ve hayvanat bahçesi de yer alacak. Kaba inşaatın yüzde 95’i biten projenin mayıs ayında tamamlanması planlanıyor. Havarayla ulaşım sağlanacak marina gökyüzünden bakıldığında çupra balığına benzeyecek. İnşasında yaklaşık 1700 kişinin çalıştığı Viaport Marin’in proje detaylarını Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar Hürriyet'e anlattı.

HAYVANAT BAHÇESİ KURUYOR

2014’ün başında başladıkları projede hızlı bir inşaat süreci yaşadıklarını söyleyen Bayraktar, marina projesinde perakende ve eğlenceyi birleştirdiklerine dikkat çekti. Tuzla ve İstanbul’a simge bir proje yapma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Bayraktar, “Alışılan marina projesinden çok daha farklı bir konsept kurduk. Marina sadece teknesi olanlara değil herkese hitap edecek. İnsanlar denizle iç içe bir alanda gezip eğlenecek. Yeme içme ağırlıklı mağazalar kurguladık. Eğlence parkı için roller coster (tren) kurduk. Hayvanat bahçesi için de dünyanın en vahşi hayvanlarını getirmeyi planlıyoruz. 100 metre tüneli olan büyük bir akvaryum da yapıyoruz” dedi. Deniz üstünde yer alan ve 215 odalı olması planlanan 5 yıldızlı oteli 2016 yaz sezonunda açacaklarını belirten Bayraktar, ticari birimlerin yüzde 80’ini kiraladıklarını söyledi.

3 bin kişi çalışacak

Projenin yaratacağı istihdama dikkat çeken Bayraktar, Tuzla Belediyesi’nin marinada çalışacak personel için eğitimlere başladığını belirtti. Tuzla’da yaşayan 3 bin kişiye direk istihdam sağlanacağını söyleyen Bayraktar, yılda 20 milyon ziyaretçi beklediklerini ifade etti. Bayraktar, projede 200 balıkçı barınağını yeniden yapacaklarına da söyledi. Deniz üstünde göz yormayan, tek katlı yapılar inşa ettiklerini belirten Bayraktar, “Çatıları kırmızı olarak planlanmıştı. Sonrasında değiştirdik ve denizle bütünlük olsun diye kiremitleri yurtdışında mavi tonlarına boyattık” dedi. Viaport Marin’de çocuklar ve gençler için özel programlar planladıklarını belirten Bayraktar, “Büyük bir denizaltıyı getirip burada sergileyeceğiz. Hem bu alanda hem de akvaryumda çocuklara özel eğitim programları da planlıyoruz” dedi. Viaport Marin ile Tuzla ve çevre ilçelerin değer kazandığını belirten Bayraktar, marina ile emlak değerlerinin yüzde 70-200 artış gösterdiğini ve artışın süreceğini dile getirdi.

Yurtdışında büyüyecek
VİALAND ve Viaport Kurtköy ve Venezia gibi projeleri bulunan Via Properties, global bir marka olmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl ABD’de bir AVM satın aldıklarını belirten Coşkun Bayraktar, ABD ve Körfez ülkelerinde perakende yatırımlarına devam etmeyi planladıklarını söyledi. İstanbul’daki 4 projelerinde 330 bin metrekare kiralanabilir alana ulaşacaklarını söyleyen Bayraktar, 3 yıl içinde 500 bin metrekareyi aşmayı planladıklarını ifade etti. Venedik konseptli ile İstanbul Gaziosmanpaşa’da inşa edilen Venezi projesini mayıs ayında tamamlayacaklarını belirten Bayraktar, outlet AVM Viaport’a uluslararası markaların dahil olacağı yeni bir etap daha ekleyeceklerini kaydetti.

Tuzla Belediyesi tarafından ihale edilen marina projesini 120 milyon 750 bin TL’ye Bayraktar Kardeşler İnşaat (Via Properties) kazanmıştı. Marinada yap-işlet- devret modeli uygulanacak ve şirket 30 yıl işletme hakkına sahip olacak.

Ulaşım havarayla
D-100 Karayolu ile sahil arasında yaklaşık 5 kilometrelik hattı kapsayan Tuzla Havaray Projesi’nin ihalesi 2 Şubat’ta yapıldı. Yaklaşık maliyeti 661 bin 55 lira olarak açıklanan projeye 11 başvuru yapıldı. Komisyon önümüzdeki günlerde yapacağı detaylı incelemenin ardından ihalenin kime verileceğini açıklayacak. Trafiği rahatlatması hedefleyen havaray projesinin bir ayağı Viaport Marin projesinde olacak. D-100 Karayolu İçmeler mevkisi, metro ve Marmaray’ın kesiştiği nokta olacak Hatboyu Caddesi’nde Tuzla Belediyesi önünden başlayacak güzergah sırasıyla; Tersaneler, Rauf Orbay Caddesi, Kafkale Spor Kompleksi’nin ardından Vatan Caddesi’ne, oradan da Piyade Okulu Lojmanları’ndan Şehitler Caddesi’ne uzanarak sahile ulaşmış olacak. Havaray hattının Tuzla’ya kadar uzatılmasıyla Marmaray, metro ve Viaport Marin ile entegre ulaşım sağlanmış olacak.

Dolgu değil kazıklar taşıyor
Denİz üstüne inşa ettikleri projede farklı bir dolgu sistemi kullandıklarını belirten Coşkun Bayraktar, “Türkiye’de dolgu alanı üstü park ya da yol olurdu, biz bina yapıyoruz. Ama burada yapıları dolgular değil kazıklar taşıyacak” dedi.

600 bin metrekare İnşaat alanı büyüklüğü

600 milyon lira Yatırım değeri

750 Yat kapasitesi

1700 Şantiyede çalışan sayısı

3000 Sağlanacak doğrudan istihdam

20 milyon Yıllık beklenen ziyaretçi


Gülistan Alagöz / Hürriyet
NDk3MDAxOD-viaport-marin-mayis-2015te-aciliyor.jpg
NDk3MDAxOD-viaport-marin-mayis-2015te-aciliyor.jpg (119.97 KiB) 1829 kere görüntülendi

faruk gorez

Viaport Marina 29 Mayıs'ta açılıyor!

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 May 2015 11:27

Via Properties tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesinin katkılarıyla, Türkiye’nin en büyük ve vizyon projelerinden biri olarak inşa edilen Viaport Marina, 3 etabıyla 29 Mayıs’ta İstanbul’un fethedildiği gün kapılarını açıyor...Dünyada eşi bulunmayan 6 fonksiyonlu tek marinası Viaport Marina'nm inşaatı tamamlandı. 14 ay önce düzenlenen basın toplantısında 2015 yaz sezonunda kapılarının açılacağı duyurulan Viaport Marina, denizin üzerinde konumlanan adacıklarda alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coaster’larmdan ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip marinasıyla hizmet vermeye başlıyor. Deneyimlenmemiş bir konseptte tasarlanan proje, deniz ile insanı buluşturacak ayrıntılara sahip. Halka açık olarak tasarlanan ve turizm bakımından Türkiye'nin vizyon projelerinden biri olacak Viaport Marina'da, eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşam bir arada sunuluyor.


Dünyanın "en"leri bu projede buluşuyor

Viaport Marina içerisinde konumlanan özelliklerin dünyada hiçbir marinada bulunmadığını ifade eden Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Dünyadaki tüm örneklere bakıldığında, marinalar hep insandan uzak şekilde tasarlanmıştır. Biz dünyada eşi olmayan bir projeye imza attık. İnsanları denizle barıştıracak bir proje tasarladık. Denizin ortasına kadar yürünebilen bir marina inşa ettik. Sosyal yaşamın kalbinin bundan sonra Tuzla'da atacağına inanıyorum" diye konuştu.


"Sadece marinadan ibaret değiliz"


Korunaklı ve doğal bir marina olarak tasarlanan Viaport Marina'da, çevreci ve emniyetli bir yapı kurgulandı. Yalova'ya 7,8 ve adalara 8 mil uzaklığında bulunan Viaport Marina'da, tekne rezervasyonları alınmaya başladı. Yeşilin içerisinde konumlanan yapısıyla, doğayla iç içe bir tasarım uygulanan Viaport Marina'nın tüm çatılarında, denizle bütünleşik bir görsellik sunması için Almanya'dan özel olarak getirilen
mavi kiremit kullanıldı. Dünyada 80’e yakın marinayı ziyaret ettiğini belirten Bayraktar, " Viaport Marina, diğer marinalar gibi sırf " marinadan ibaret bır proje değil. Bu proje Türkiye'nin projesidir" diye konuştu

Akvaryum ve otel 2016 yılında geliyor!

Viaport Marina otel, alışveriş adası, tema park, akvaryum, business çenter ve marinadan oluşan Türkiye'nin ilk ve tek 6 fonksiyonlu projesi olarak adlandırılıyor. Denizin üzerine konumlanacak otel ve binlerce deniz canlısının İçerisinde bulunduğu Türkiye’nin "en uzun tüneline sahip" akvaryumu 2016 yılında hayata geçirilecek. Otel için dünyaca ünlü otel zincirleriyle görüşmeleri sürdürdüklerini kaydeden Bayraktar, "Dünyanın en güzel otellerinden biri Viaport Marina'ya geliyor. Denizin üzerinde dinlenmek isteyen tekne sahipleri için de bambaşka bir deneyim olacak" dedi. Akvaryum projesinin de önümüzdeki bahar aylarında hayata geçirileceğini kaydeden Bayraktar, "Akvaryum projesi ile de denizin altındaki yaşamı, ziyaretçilerimize bambaşka bir deneyimle yaşatacağız. Benzersiz bir proje çıkardık” diye konuştu.Viaport Marina Express'i yola çıkıyor!

İstanbul'da son yıllarda oluşturulan ulaşım ağının genişliğine de dikkat çeken Bayraktar, "İstanbul'da raylı sistemlerle birlikte artık uzaklar yakın oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçirilecek olan Havaray projesiyle, ziyaretçilerimiz çok kısa bir sürede projemize ulaşacaklar. Ayrıca Yalova'dan direkt tekne seferleri düzenleyeceğiz. Avrupa'daki tema parklarda bulunan 80'li yıllara ait tasarımıyla "Nostalji Express'i de Viaport Marina Express'i olarak Tuzla sahilde 3-4 km hat boyunca, ziyaretçilerimizi ücretsiz projemize taşıyacak diye konuştu. Coşkun Bayraktar, ilk yıl projeye 15 milyon yerli-yabancı ziyaretçi beklediklerini, bu rakamın ikinci yıldan itibaren 25 milyona çıkmasını hedeflediklerini aktardı. Viaport Asia’ya geçen yıl 22 milyon ziyaretçi geldiğini kaydeden Bayraktar, “Gerçek rakamlar doğrultusunda hedeflerimizi belirliyoruz. Bu rakamları şu anda Viaport Asia'da yakalıyoruz. Aynı başarıyı Viaport Marina'da da göstereceğimize inanıyorum. Türkiye’de yapılmayanı yaptığınız zaman, Türk halkı da cevabım sizin projenize gösterdiği ilgi ile veriyor" dedi.
Yatırımcı; Via Properties

Yatırım Bedeli: 1 Milyar TL

İstihdam: 3000 kişi

Marina kapasitesi: 750 yat


MARİNA ÖZELLİKLERİ
> 5 çıpalı
> 750 Bağlama Kapasitesi
> 24 Saat Palamar Hizmeti
> Engelli Dostu Marina
YAŞAM ÂLANLARI

> Yeme-içme Alanları
> Mağazalar
> Eğlence Parkları
> 5 Yıldızlı Otel
> Akvaryum


Türkiye'nin ilk tema parkını inşa eden ve Türkiye'yi roller coaster deneyimiyle ilk defa tanıştıran Vialand'den sonra, tema park kültürünü Anadolu Yakası'na taşıyan Via Properties, ViaSEA'yi de açıyor. İS milyon Euro yatırımla Türkiye'ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, test sürüşlerinin ardından adrenalin tutkunları için görücüye çıkacak. Viaport Marina'nm içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak. Dünyanın en hızlı roller coasterTarmdan biri olan ve 55 metre yükseklikte adrenalin tutkunlarını eğlencenin doruğuna çıkaracak olan "Red Fire" dünyadaki en iyi roller coaster üreticilenden biri olan Intamin tarafından üretildi. 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire'nin test sürüşleri ise Mayıs ayında tamamlanacak. Red Fire ile birlikte Family Coaster adını taşıyan ikinci roller coaster da ViaSEA’de yerini alacak. Klasik lunapark kültürünü de ViaSEA'de konumlandıracaklarını aktaran Bayraktar, "ViaSEA ile halkımızı Vialand'den sonra bambaşka bir deneyimle tanıştıracağız. Klasik halka atma oyunlarından, çarpışan arabalara kadar içerisinde bulunacak parkımızda. Roller Coaster'larımız ile deniz keyfî ile eğlenceyi birleştireceğiz. Biz Via Properties olarak her zaman Türkiye'de “ilk"leri yapmayı hedefleyen bir grup olduk. ViaSEA de yine "ilk" proje olacak. Ülkemize hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu. Vialand'in Avrupa'nın en özel kuruluşlarından biri olan 1CSC tarafından “Avrupa'nın En Özellikli Perakende Projesi" kategorisinde jüri özel ödülünün sahibi olduğunun da altını çizen Bayraktar, "Viaiand Türkiye'nin turizmine büyük katkı sağlayan bir proje. Türkiye'nin gurur projelerinden biri. ViaSEA de kategorisinde dünyada rakiplerinden ayrışacak bir proje olarak hayata geçecek" dedi.

Dünya markaları Viaport Marina Alışveriş Adası'nda!

1 milyar TL'likyatırım bedeliyle hayata geçirilen Viaport Marina'da, 154 adet alışveriş ünitesi bulunuyor. Yüzde 90 kiralamaların tamamlandığı projede, denizin üzerinde alışveriş yapma Marina’da da "Outlet" konseptini hayata geçirdiklerini aktaran Bayraktar, "Viaport imkânı sunulacak. Dünyaca ünlü markaların şimdiden yerini aldığı projede, yeme-içme markaları da sosyal yaşama başka bir boyut kazandıracak. Viaport Asia'dan sonra, Viaport Marina'da dünyaca ünlü markalara "Outlet" fırsatlarıyla ulaşma imkânı sunuyoruz. Tüm markalarımız özel fırsatlarla, halkımıza ulaşacak” dedi.
emlakkulisi

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1756
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen erdemka38 » 28 Tem 2015 12:27

Tuzla Marina tamam gibi..
Dosya ekleri
image.jpg
image.jpg (186.69 KiB) 956 kere görüntülendi
image.jpg
image.jpg (218.79 KiB) 956 kere görüntülendi
image.jpg
image.jpg (162.39 KiB) 956 kere görüntülendi
image.jpg
image.jpg (196.8 KiB) 956 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen faruk gorez » 28 Tem 2015 15:09

hadi hayırlısı..
darısı YAMULA MARİNAYA ERDEM BEY...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 14005
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Tuzla Marina, mayıs 2015’de açılacak

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 15 Şub 2019 22:55

Tuzla
52520560_2132027656876544_6390510615999283200_n.jpg
52520560_2132027656876544_6390510615999283200_n.jpg (102.15 KiB) 126 kere görüntülendi
Fotoğraf : Necla Özarslan

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 14005
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Tuzla

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 22 Eyl 2019 21:54

Tuzla Yat Clup (Postane Mahallesi)
71075796_2490586014354038_1603025925379719168_n.jpg
71075796_2490586014354038_1603025925379719168_n.jpg (97.28 KiB) 33 kere görüntülendi
Fotoğraf : Mordo Öterkuş

Cevapla