Zeytinburnu Buz Pisti

Cevapla
faruk gorez

Zeytinburnu Buz Pisti

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Tem 2017 18:42

İstanbul’un en büyük buz pisti Zeytinburnu’na inşa ediliyor!

Yatırımlarına tam gaz devam eden Zeytinburnu Belediyesi Türkiye'nin en büyük buz pistini ilçede hayata geçiriyor

İstanbul’un en büyük buz pisti Zeytinburnu’na inşa ediliyor!Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına son sürat devam ediyor.


Zeytinburnu Belediyesi, 37 bin metrekarelik İstanbul’un en büyük buz pistini Zeytinburnu’na inşa ediyor. Veliefendi Mahallesi’ndeki inşaat çalışmalarını 24 saat aralıksız devam ettiren ekipler, pisti 2018 yılına kadar tamamlayacak.


Müsabakaların yapılacağı ana saha ve antrenman sahası olmak üzere 2 adet sahadan meydana gelecek. Zeytinburnu Buz Pisti’nde; 2 bin 756 kişilik tribün, fitness salonu, aerobik salonu, 24 oda ve 48 yatak kapasiteli konaklama birimleri, dinlenme alanları, kütüphane, konferans salonu, fuaye, kafeterya, hakem ve antrenör odaları, VIP seyirci locaları, lobi, yemekhane, mescit, medya için basın toplantı salonları, TV yayın, ses, görüntü ve aydınlatma kontrol birimleri bulunacak.


İstanbul’un kış sporları ihtiyacını karşılayacak olan Zeytinburnu Buz Pisti, her yıl 2 bin genci buz sporlarına hazırlamış olacak.Zeytinburnu Belediyesi
NTc5NTE4NT-istanbulun-en-buyuk-buz-pisti-zeytinburnuna-insa-ediliyor.jpg
NTc5NTE4NT-istanbulun-en-buyuk-buz-pisti-zeytinburnuna-insa-ediliyor.jpg (24.21 KiB) 312 kere görüntülendi

Cevapla