Beyoğlu

faruk gorez

Beyoğlu

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Oca 2015 13:35

http://www.dunya.com/taksim-meydani-ici ... 51132h.htm

Taksim Meydanı için tarih belli oldu

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Taksim Meydanı'nın düzenlenmesi için çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Taksim Meydanı'nın düzenlenmesi çalışmalarıyla ilgili olarak, "Ona İstanbul Büyükşehir Belediyesi İlkbaharda başlayacak. Güzel bir proje yapmıştı... Yeşillendirecek derken tabi orası yaya aksının olduğu bir yer, yerde toprak gibi algılamamak lazım onu. Uygun büyük saksı gibi inşa edilmiş adacıklar gibi düşünmek lazım” diye konuştu.

Yatırımcılarının yeni gözde mekanı Karaköy oldu. Özel sektör temsilcilerinin yüzlerce milyon dolarlık yatırımıyla birlikte hizmet vermeye başlayacak oteller, bölge turizmini çok daha yukarılara taşıyacak. Karaköy’e canlılık kazandıracak projeler, binlerce kişiye de istihdam sağlayacak.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Karaköy’e yapılan yatırımlar hakkında bilgi vermek için gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Bölgedeki özel sektör yatırımlarının her geçen gün arttığını kaydeden Demircan, revizyonu tamamlanan ve yapımına başlanan oteller sayesinde bölge turizminin canlılık kazanacağına dikkat çekti.

320 milyon dolarlık otel yatırımı var

Toplantıda yapılan yatırımlara ilişkin rakamlar veren Başkan Demircan, “Karaköy’de son 10 yılda 551 binadan 229’u bir şekilde kendine çeki düzen vermiş yani iyileştirilmiş. Bölgede halen 12 tane büyük yatırım var. Bir tane de çok büyük yatırım var. Toplamda bin 600 oda, 320 milyon dolarlık yatırım şuanda yürüyor. Doğrudan 3 bin 500 kişilik yaratıyor Galatapot projesi hariç” şeklinde konuştu.

15 bin kişiye istihdam olanağı sağlanacak

Yeni yatırımlarla birlikte bölge halkının istihdam imkanlarının da artacağını dile getiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Galataport’un devlete ödediği para hariç, kendi yatırımı 750 milyon dolar. Orada otel olarak 400 odalı bir oteli var ama aslı yatırımı hem liman işletmesi hem de çevreye yapacağı diğer turistik yatırımlar. Bunlarla birlikte 3-4 bin kişi istihdam oradan bekleniyor. 12 otel yatırımıyla yaklaşık 7 bin 500 istihdam oluyor. Bunun artçılarının yansıması 15 bin istihdamdır. Bunlar kendi dönemimde 2019 yılına kadar tamamlanması tahmin edilen yatırımlar” diye konuştu.

"Fiyatların 50 kata kadar arttığını gördük"

Demircan, “30-40 sene önce Beyoğlu ekonomisi, tersaneler endeksli bir ekonomiydi. Hatta 20 bin kişiye kadar çalıştığı dönem oldu. Şimdi onların kalktığı bir Beyoğlu yerini hangi yatırımcıya bırakacaktı? Son 10 yılda doğru belirlediğimizi düşünüyorum. Biz turizm ve kültür endüstrileri üzerinden şehrimizi geliştirebileceğimizi düşündük. Zaten başka alternatifimiz yoktu. Onun için turizm endeksli bir gelişme bizde uydu. Biz Beyoğlu’nda fiyatların 50 kata kadar arttığını gördük. Son 10 yıldan bahsediyorum. Özellikle Tarlabaşı’nda, İstiklal Caddesi’nde Kuledibinde, Bankalar Caddesi’nde, Karaköy’de, her tarafta fiyatlar çok arttı” dedi.

Taksim ne zaman yeşillendirilecek?

Taksim Meydanı’nın yeşillendirilmesine ilişkin çalışmaların ne zaman başlayacağına ilişkin soruları da yanıtlayan Başkan, “Ona İstanbul Büyükşehir Belediyesi İlkbaharda başlayacak. Güzel bir proje yapmıştı. ‘Yeşillendirecek derken tabi orası yaya aksının olduğu bir yer, yerde toprak gibi algılamamak lazım onu. Uygun büyük saksı gibi inşa edilmiş adacıklar gibi düşünmek lazım” diye konuştu.

95208.jpg
95208.jpg (154.54 KiB) 1082 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: BEYOĞLU

Mesaj gönderen faruk gorez » 07 Şub 2015 21:03

Beyoğlu'nda vatandaşlar binasına sahip çıkıyor!
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstiklal Caddesi üzerinde cephesi yenilenen binalara dikkat çekerek,“ Vatandaş artık binasına sahip çıkıyor'' dedi. Demircan, Beyoğlu esnaf ziyaretlerinde bulundu.Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ''Tarihi binalar artık aslına uygun restore edilerek, Beyoğlu’nun ruhuna uygun kullanılıyor. Aslında bu değişim ilçenin her mahallesinde hissediliyor. Her gün yeni bir işletme açılıyor. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor” dedi. Demircan, rutin gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine Taksim ve İstiklal Caddesinde devam etti. Cuma namazını tarihi Hüseyin Ağa Camiinde kılan Başkan Demircan, namaz sonrası camii cemaati ile selamlaştıktan sonra kalabalık bir heyet ile bölgede incelemelerde bulundu. İstiklal caddesinden Tarlabaşı istikametine doğru ara sokaklara yapılan yol ve kaldırım çalışmalarıyla birlikte, çok sayıda işletmelerin açıldığını söyleyen Demircan, “Ara sokaklarda yeni açılan kaliteli ve nezih işletmelerin varlığı insanları buralara doğru çekmeye başladı” dedi.

Başkan Demircan, Beyoğlu’nun tarihi dokusuna ve kalite standartlarına uygun yeni açılan işletme sahiplerinin elini tek tek sıkarak memnuniyetini ifade edip hayırlı işler temennisinde de bulundu.

BEYOĞLU’NDA HER YER ÇOK KIYMETLENDİ

İstiklal caddesi üzerinde ziyaretlerine devam ettiği sırada, yenilenen cepheleriyle dikkatleri üzerine çeken tarihi binaları inceleyen Başkan Demircan, Cafeler de ve Restoranlarda yemek yiyen vatandaşlara selam verip hoş geldiniz dedi. Vatandaşlara nerden geldiniz ve Beyoğlu’nu beğendiniz mi? sorularını da ileten Başkan Demircan, aldığı olumlu cevaplar karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi. “İstiklal Caddesinin geldiği nokta beni çok mutlu ediyor. Yıllardır burada bir mücadele verdik. Bunun karşılığını alıyor olmak beni gururlandırıyor. Beyoğlu’nda her yer çok kıymetlendi. Vatandaş yerine, binasına sahip çıkıyor. Beyoğlu sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bu değişim her alana yansıyor. İlçe de her gün yeni bir işletme açılıyor. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor” dedi.

Başkan Demircan’ın yapmış olduğu ziyaretleri değerlendiren işletme sahipleri ise bu ziyaretlerin kendilerini çok mutlu ettiklerini ifade ederek teşviklerinden ve desteklerinden dolayı Başkan Demircan’a teşekkür ettiler.
http://emlakkulisi.com/beyoglunda-vatan ... yor/343399
OTk2MTkyMD-beyoglunda-vatandaslar-binasina-sahip-cikiyor.jpg
OTk2MTkyMD-beyoglunda-vatandaslar-binasina-sahip-cikiyor.jpg (99.61 KiB) 1077 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: BEYOĞLU

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Mar 2015 15:16

BIG projelerini 10 milyar TL yatırımla dünyaya tanıtacak!
10 milyar TL proje değerine sahip Beyoğlu yatırımcıları, “Beyoğlu Investors Group” adı altında bir araya geldi. Yatırımcılar BIG markasıyla Fransa-Cannes’da gerçekleşecek MIPIM'de ilk adımlarını atacak.

Beyoğlu’nun değişim sürecinde rol alan 32 büyük ölçekli yatırımcı, Beyoğlu Investors Group (BIG) adı altında bir araya geldi. Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan öncülüğünde kurulan BIG, projeleriyle Beyoğlu’nu dünya yatırımcılarının gözdesi haline getirmeyi hedeflerken, oluşturacağı iş modeliyle de Türkiye’de Belediye ölçeğinde bir ‘ilk’e imza atacak.

BIG markasıyla ilk adımını Fransa-Cannes’da gerçekleşecek MIPIM için atan yatırımcılar, fuarda dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul yatırımcıları ile bir araya gelecek. Hedef ise Beyoğlu’nu dünya pazarına açıp bölgeye yatırımcı çekebilmek.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, BIG oluşumuna katkı sağlayan grupların temsilcileriyle yaptığı basın toplantısında “İstanbul’un Kalbi Beyoğlu’nu yatırımcılara anlatacağız. Türkiye demek İstanbul demek, İstanbul demek ise Beyoğlu demektir. Türkiye’ye yatırım düşünen yabancıları, İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda devam eden birçok büyük ölçekli projeye yatırım yapmaya davet edeceğiz. Böylece Beyoğlu; tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu marka bölgelerden biri olacak” dedi.BIG’i oluşturan 32 yatırımcı üyenin Beyoğlu’nun 1 milyon metrekareden fazlasını dönüştürmek için yaptığı aktif yatırım değeri 10 milyar TL’yi buluyor. Bölgeye yapılan yatırımla birlikte yeni iş olanakları oluşturularak 25 bine yakın kişinin de istihdamı sağlandı.

Yüzyıllardır ticaretin, sanatın ve İstanbul’un merkezi sayılan Beyoğlu’nun sahip olduğu ekosistemi koruyarak değerini artırmak amacıyla bölgede yatırım yapan 32 büyük yatırımcı Beyoğlu Belediyesi’nin kurucusu olduğu Beyoğlu Investors Group (BIG) adlı bir platform altında bir araya geldi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın kuruculuğunu üstlendiği BIG, dünyayla yarışan projeleriyle, 10-13 Mart’ta Cannes’da düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Demircan: “Beyoğlu’nu bir dünya markası yapıyoruz”
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu yatırımcılarının bu yeni oluşumunu, devam eden projelerini, bölgeye yapılan yatırımları ve yenilikleri açıklamak amacıyla 5 Mart 2015 Perşembe günü, yatırımcılarla bir araya gelerek bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Demircan şu açıklamayı yaptı: “Kısa süre önce, yatırım yaparak ilçemizi güzelleştirmeye, yaşam alanlarını ve kalitesini artırmaya gönül vermiş şirketlerle Beyoğlu’nu uluslararası vitrine çıkarmak ve bir dünya markası yapmak amacıyla bir oluşum sürecine girdik. Beyoğlu Belediyesi olarak kurucusu olduğumuz Beyoğlu Investors Group’un içerisinde şu an aktif 32 üyemiz bulunuyor. BIG’in sloganının ise Beyoğlu’nu en iyi ifade edecek iki kelimeyle “İstanbul’un Kalbi” olmasına karar verdik. BIG içerisindeki şirketlerin yaptığı yatırımlarla Karaköy, Tarlabaşı, Okmeydanı, Piyalepaşa’da dönüşümü başlattık ve Beyoğlu’nda toplamda 1 milyon metrekareden fazla bir alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En önemlisi de bu projelerle sadece Beyoğlu’nu dönüştürmekle kalmıyoruz, 25 bine yakın kişinin de istihdam edilmesini sağlıyoruz. Bu kadar geniş çapta iş fırsatı oluşturabilmek bizim için büyük mutluluk.”

Beyoğlu’nun, Sütlüce, Karaköy, Tarlabaşı, Dolapdere gibi semtleriyle sosyo-kültürel açıdan pek çok zenginliği içinde barındırdığını belirten Demircan sözlerine şöyle devam etti: “Fakat bu güzel semtlerimizde kullanılamayan, yenilenmesi gereken çok sayıda atıl alan ve yapı bulunuyor. Amacımız semtlerimizi; sahip olduğu değerlerle birlikte koruyup günlük ihtiyaçlarımıza cevap veren yerlere dönüştürmek ve yaşanır yerler haline getirmek. Tüm semtlerimizle birlikte Beyoğlu’nun tamamını İstanbul’da hayatın merkezi yapmayı, şu an yolumuzun düşmediği pek çok yeri cazibe merkezine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Böylece Beyoğlu; biten, devam eden ve gelecekteki projelerimizle tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu marka bölgelerden biri olacak. Bu isteğimizi gerçekleştirmek için en önemli adımı MIPIM’de atacağız. Beyoğlu Belediyesi ve BIG olarak yatırımcılarımızla geniş bir katılım göstereceğiz. 12 metrekarelik Beyoğlu maketi ve projelerimizle İstanbul çadırının ve fuarın gözbebeği olacağız. Cannes’da uluslararası yatırımcılarla oturumlara katılıp birebir görüşmeler gerçekleştireceğiz. MIPIM’de en çok konuşulan yatırım bölgesi ve oluşumu olmayı planlıyoruz.”“Beyoğlu’nun aktif yatırım miktarı 2 yılda 40 milyar TL’yi aşacak”

Beyoğlu’nun dönüşümü ile ilgili Tarlabaşı örneğini veren Demircan “Beyoğlu’nun tarihine baktığımızda her zaman canlı, hareketli, dinamik bir yerleşim olduğunu ve 500 yıldır dönüşmeye, yenilenmeye devam ettiğini görüyoruz. Bunun sürekliliğini en iyi şekilde sağlamanın ise Beyoğlu’na olan vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Yıllardır kullanılmaz halde olan Tarlabaşı’nda yaptığımız kentsel yenileme ile binaların cephelerini koruduk ve içten birleştirme yaparak binaların altına otoparklar yerleştirdik. Bu çalışmamız Türkiye’de tarihi dokuyu koruyarak geleceğin ihtiyaçlarına cevap verebilen yerinde dönüşümün de ilk örneği oldu. Yapılan çalışmaların neticesinde Tarlabaşı en az 50 kat değer artışı gösterdi. Amacımız bunu tüm Beyoğlu’nda başarabilmek. Beyoğlu’nun aktif yatırım miktarı 2 yılda 40 milyar TL’yi aşacak” dedi.

Beyoğlu’nun 1 milyon metrekaresi dönüşüyor
Beyoğlu Investors Group (BIG) yatırımcıları tarafından; turizm, kültür-sanat, iş merkezi ya da karma proje kompleksine dönüştürülecek alan 1 milyon metrekareyi buluyor. Beyoğlu’nun toplam yapı stoku 30 milyon metrekarenin üzerinde ve BIG oluşumu ile bu yapı stokunun dönüşümünü 5 yıl içinde tamamlamak hedefleniyor.
Beyoğlu’ndaki projeler sayesinde 25 bin kişiye ek istihdam fırsatı
BIG’de bir araya gelen şirketlerin yatırımları sayesinde Beyoğlu sadece yeni yaşanılabilir mekânlara kavuşmakla kalmıyor. Projeler aynı zamanda yeni iş olanakları da yaratarak binlerce kişinin uzun süreli olarak istihdam edilmesini de sağlıyor. Şu ana kadar tamamlanan ve devam eden projeler sırasında Beyoğlu’nda 25 bine yakın kişiye ek istihdamı sağlandı. Bu rakamın yeni yatırımlarla birlikte 100 bine ulaşması bekleniyor ve Beyoğlu’nda kalıcı olarak 30 bin kişilik yeni istihdam alanları oluşturulması planlanıyor.

BEYOĞLU INVESTORS GROUP (BIG) ÜYELERİ
Piyalepaşa Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım, GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret, Lazzoni Mob. İnş., Amplio Real Estate, Ofton İnşaat Turizm ve Yatırım, Naz İnşaat Gayrimenkul, Rumeli Han, Kamer İnşaat, Nar Yatırım, CVK Mineral Madencilik, Maksem Yapı Ticaret, Krea Sirius Gayrimenkul, Kapital Gayrimenkul, Seba Vadi İnşaat, Aktif İnşaat, İpek Constructıon, Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları, Naba Otelcilik, Akdağlar Madencilik, Akfen Gayrimenkul, Nesa Grup Turizm, Timur Gayrimenkul, Meydanbey İnşaat, Nidya Otel, Kosikoğlu Otel, Global Otel, Rixos Bina, Ansa Otelcilik, Akka İnşaat, Berkolon Gayrimenkul, İKSV, Koç Müzesi
EMLAKKULİSİ
Nzc2NTczMT-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg
Nzc2NTczMT-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg (26.51 KiB) 1064 kere görüntülendi
ODk1ODA1Nj-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg
ODk1ODA1Nj-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg (15.13 KiB) 1064 kere görüntülendi
OTc5NjkwND-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg
OTc5NjkwND-big-projelerini-10-milyar-tl-yatirimla-dunyaya-tanitacak.jpg (11.82 KiB) 1064 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: BEYOĞLU

Mesaj gönderen faruk gorez » 13 Ağu 2017 11:51

http://emlakkulisi.com/beyoglunda-3-bin ... ndi/541997

Beyoğlu'nda 3 bin bina yenilendi! Beyoğlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında 3 bin bina yenilendi. Tarlabaşı’nda yaklaşık 350 tarihi ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
Mjc5NjMzMz-beyoglunda-3-bin-bina-yenilendi.jpg
Mjc5NjMzMz-beyoglunda-3-bin-bina-yenilendi.jpg (43.17 KiB) 859 kere görüntülendi
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı’nda hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demircan, projede son aşamasına yaklaşıldığını ve rehabilitasyonla birlikte sorunların ortadan kalkacağını söyledi. Belediye bünyesinde Koruma Uygulama Denetim Bürosu’nun (KUDEP) projeleriyle 3 bine yakın binanın yenilendiğini belirten Demircan, “Tarihi binaların önce boyası aşınıyor, sonra sıvası dökülüyor. En son ana taşıyıcı tuğlalar su çekiyor ve tutkal madde gevşiyor. Sonra bir tuğla düşüyor ve bina çöküyor. Tamiratla ayakta kalabilecek binalar var. Bir de müdahaleye ihtiyacı olanlar var. Yeni bir kanun çıkardık. Binaların dış cephelerini olduğu gibi koruyoruz, içten güçlendiriyoruz. Tarlabaşı ve çevresinde 650 yıkılma tehlikesi olan tarihi bina vardı. 300 tanesini kurtardık. Geri de 350 bina var. Bunlar için de teşviklerimiz var. Projeyle eski binalar onarılacak'' şeklinde konuştu. Tarlabaşı Bülbül Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Bilir, “Mahallede 3 bin seçmen, yaklaşık bin konut var. Birçok bina eski ve yıkılma tehlikesi içinde. Eski binaları sahipleri ya kiraya veriyor ya da kapısına kilit vurulup gidiyor. Göçmenler de çoğaldı. Eski evler tarihi yapı statüsünde oluyorlar. Yıkım kararı çıksa da Anıtlar Kurulu onay vermiyor. Binalar kaderine teslim ediliyor. Bir doğal afette de yıkılıyor. Bekar evlerini de sayarsak 500 - 1000 kişi kalıyor bu evlerde. Çukur Mahallesi Muhtarı Maşuk Çıvak: Kartoncular, midyeciler yıkılmak üzere olan binalarda kalıyor. Sahipleri uğraşmıyor. Kapısına kilit vurup gidiyor. Gariban insanlar da bu kilitleri kırıp evin içerisinde kalıyor. Oralarda yaşayan insanların hayati tehlikesi var''“Mahallede 3 bin seçmen, yaklaşık bin konut var. Birçok bina eski ve yıkılma tehlikesi içinde. Eski binaları sahipleri ya kiraya veriyor ya da kapısına kilit vurulup gidiyor. Göçmenler de çoğaldı. Eski evler tarihi yapı statüsünde oluyorlar. Yıkım kararı çıksa da Anıtlar Kurulu onay vermiyor. Binalar kaderine teslim ediliyor. Bir doğal afette de yıkılıyor. Bekar evlerini de sayarsak 500 - 1000 kişi kalıyor bu evlerde'' diye konuştu. Çukur Mahallesi Muhtarı Maşuk Çıvak ise ''Kartoncular, midyeciler yıkılmak üzere olan binalarda kalıyor. Sahipleri uğraşmıyor. Kapısına kilit vurup gidiyor. Gariban insanlar da bu kilitleri kırıp evin içerisinde kalıyor. Oralarda yaşayan insanların hayati tehlikesi var'' açıklamasında bulundu.
Hürriyet

faruk gorez

Re: BEYOĞLU

Mesaj gönderen faruk gorez » 13 Ağu 2017 16:33

Taksim ve İstiklal 150 milyon liralık yatırımla yenileniyor!
Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Şelale Kadak, bugünkü yazısında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile sohbetini anlattı. Demircan, bölgedeki yatırımları ve projeleri anlattı.
NDkzMjYwOT-taksim-ve-istiklal-150-milyon-lira-ile-yenileniyor.jpg
NDkzMjYwOT-taksim-ve-istiklal-150-milyon-lira-ile-yenileniyor.jpg (20.13 KiB) 857 kere görüntülendi
Taksim ve İstiklal 150 milyon liralık yatırımla yenileniyor!
Sektörel Bir toplantı için Beyoğlu'na gittiğimde, uzun süredir caddede yürümediğimi fark ettim. Aslında ne zamandır herkes İstiklal Caddesi'nde devam eden inşaat çalışmasından, yaşanan değişimden şikâyet ediyor. Kaldırım taşları tamemen sökülmüş, etraf toz toprak. Yürümek mümkün değil. Hakikaten geçmişteki güzel hallerini hatırlayınca üzülmemek elde değil. Bir de Avrupalı turisti kaybeden esnaf, İranlı ve Arap turisti de kaybetmemek için camlarını, vitrinlerini hepsi bambaşka renkte Arapça yazılarla doldurunca, Beyoğlu'nun estetiği de kalmamış görünüyor. Belediyenin bir tabela standardı var tabii ki ama uymamakta ısrar edenler göze batıyor. Netice itibarıyla İstiklal Caddesi'nde neler olduğunu anlamak için Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'la konuştum. "Biz mevcut altyapıyla devam edemeyeceğimizi ve yenilememiz gerektiğini biliyorduk. Ancak gelebilecek eleştirileri düşününce cesaret etmekte de çok büyük tereddüt yaşadık" diyerek anlatmaya başladı Demircan ve ekledi: "Terör saldırıları ve darbe girişiminin ardından açıkçası iş düşüklüğünü fırsat bildik ve projeyi başlattık." Beyoğlu'nda 2004'te 4 bin 500 perakende dükkan ve 6 bin yatak kapasitesi (otel) varken, şu anda 45 bin yatak kapasitesi ve 19 bin de perakende dükkan mevcut. Beyoğlu'nda bugün hepimizi üzen karmaşanın sebebi altyapı çalışmaları. Demircan, "Binalar ve altyapı 1900'lerin başında yapıldığı için bu altyapıyla geleceğe bakmak imkansızdı. Taksim Meydanı'ndan Karaköy'e ve Tophane'ye kadar bütün kanalizasyon ve atık sular yenilendi. İGDAŞ, BEDAŞ, Türk Telekom internet ve telefon altyapısı dahil tüm altyapı çalışmaları tamamlandı. Bunlar yapılmaz ise restorasyonları yapılan binaların ihtiyaçlarının karşılanması mümkün değildi. Düşünün 100 yıl önce elektrik sadece aydınlanma için kullanılıyordu, oysa şimdi ısıtma, soğutma ve internet için olmazsa olmaz. Esnaf sık sık elektrik kesiliyor diye şikayet ediyordu. Elektriği kestiğimiz düşüncesi bile vardı. Oysa artık şikayet etmeyecek" diyor. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki bu çalışmalar Büyükşehir'in 150 milyon lira civarındaki bütçesiyle gerçekleşiyor. Rayları yenilenen tramvay ve kaldırımlar da bu yılın sonuna yetiştirilmeye çalışılıyor. Demircan, eleştirileri duyduğunu ancak bugün aynı çalışmaları Cihangir'de yaptığını ve vatandaşın çok mutlu olduğunu, Beyoğlu'nun da proje bitince çok güzel olacağını savunuyor. Demircan'ın Beyoğlu eleştirisi yapanlara, "Keşke herkes Beyoğlu'nu yaşatma gayretinin bir parçası olsa. Bir köşeye çekilip 'ah vah' edenler de elini taşın altına koysa. Beyoğlu'nu sadece bir eğlence mekanı olarak görmekten vazgeçseler. Olsun. Başımızın üstünde yerleri var. Beyoğlu'nda 'nerede o eski Beyoğlu' sezrenizşelerine de yer var" diyor. Esnafın kafasına göre tabela ve vitrin düzenlemesi konusuna gelince, denetimler aralıksız sürüyormuş. "Ancak bazen öyle hızlı dükkanlar açılıp kapanıyor ki biz müdahale edene kadar tabelayı asıyorlar ama orada kalmıyor tabii" diyor ve ekliyor: "Dünya turizm noktası Beyoğlu. Avrupalı turist dolduğunda esnaf, ona göre şekilleniyor. Şimdi İranlı turiste göre davranıyor. Tabelalarla savaş halindeyiz. Sürekli iyileştirmeye çalıştığımız bir alan." Dileğim Beyoğlu'nun, İstiklal Caddesi'nin tüm kesimleri mutlu edeceği günlere çabucak kavuşması...

Şelale KADAK/Sabah

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10153
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Beyoğlu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 20 Ara 2018 13:40

48388717_2048010001944977_8506477909945352192_n.jpg
48388717_2048010001944977_8506477909945352192_n.jpg (168.22 KiB) 200 kere görüntülendi
Fotoğraf Halit Bilen

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10153
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Beyoğlu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 25 Ara 2018 15:10

Tünel

48414132_2054920007920643_7600135262395432960_n.jpg
48414132_2054920007920643_7600135262395432960_n.jpg (83.74 KiB) 197 kere görüntülendi
Fotoğraf Şener Önder

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10153
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Beyoğlu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 25 Ara 2018 15:11

İstiklal Caddesi
49103516_2054922341253743_5782620422600130560_n.jpg
49103516_2054922341253743_5782620422600130560_n.jpg (93.35 KiB) 197 kere görüntülendi

Fotoğraf Şener Önder

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10153
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Beyoğlu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Oca 2019 09:02

Sent Antuan Kilisesi
İstanbul / Beyoğlu
49457158_2064877220258255_8569605798823460864_n.jpg
49457158_2064877220258255_8569605798823460864_n.jpg (101.19 KiB) 183 kere görüntülendi

Fotoğraf : Deniz Senyesil

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10153
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Beyoğlu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Şub 2019 17:05

Beyoğlu

51927907_2125181470894496_3255426592930791424_n.jpg
51927907_2125181470894496_3255426592930791424_n.jpg (165.45 KiB) 128 kere görüntülendi
Fotoğraf : Erol Turkuaz

Cevapla