Türk Ticaret Merkezi Projeleri - TİM

Sektörel gündem,Belediyeler; haber arşivi niteliğinde paylaşımlar..
Cevapla
faruk gorez

Tahran- Türkiye Ticaret Merkezi Projesi -TİM

Mesaj gönderen faruk gorez » 04 Ara 2015 13:42

İran Tahran'da Türkiye Ticaret Merkezi kurulacak!
Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, TİM tarafından İran'ın başkenti Tahran'da açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi'nin ihracatta yeni bir sinerji oluşturacağını söyledi.
MjA5NTU0Mj-iran-tahranda-turkiye-ticaret-merkezi-kurulacak.jpg
MjA5NTU0Mj-iran-tahranda-turkiye-ticaret-merkezi-kurulacak.jpg (31.15 KiB) 404 kere görüntülendi
Bölgedeki ihracatçılardan projede yer almalarını isteyen Çıkmaz, "İran'a yönelik lojistik avantajımız da dikkate alındığında, Birliğimiz üyesi firmaların bu projede yer alması gerek bölgemiz gerekse ilimiz için önemli bir sinerji oluşturacaktır" dedi

CAZİBE MERKEZİ
İhracatçı Birlikleri'nin katılımıyla ve TİM koordinasyonunda Tahran'da bir Türkiye Ticaret Merkezi açılması planlandığını belirten Çıkmaz, "Bu merkezde ihracatçılarımızın ürünlerini sergileyebileceği, depolayabileceği, gerektiğinde hızlı sevkiyatlarını sağlayarak ihracatta rekabet gücünü artırabileceği ve değişik sektörlerin tek bir çatı altında toplanabileceği, tüm yıl boyunca faaliyet gösteren bir cazibe merkezi oluşturması amaçlanmaktadır" diye konuştu. Çıkmaz, Türkiye Ticaret Merkezlerinde yer almak isteyen firmaların depo, showroom ya da mağaza olarak kullanacağı alanın kira maliyetinin yüzde 75'inin Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacağına dikkat çekti.

Sabah Güney

faruk gorez

Türk Ticaret Merkezi Projeleri - TİM

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 May 2016 13:53

Dubai'de Türk Ticaret Merkezi açılıyor!

Tahran’dan sonra Dubai’ye de Türk Ticaret Merkezi açılıyor. Dubai’nin kalbi olarak bilinen Şeyh Zayed Yolu üzerindeki bir binanın 800 metrekarelik katını kiralayan TİM, merkezi iki ay içinde açmayı planlıyor.
MTk0NzU3Mz-dubaide-turk-ticaret-merkezi-aciliyor.jpg
MTk0NzU3Mz-dubaide-turk-ticaret-merkezi-aciliyor.jpg (38.77 KiB) 357 kere görüntülendi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ticaret Merkezi projelerine hız verdi. Tahran'dan sonra Dubai'deki merkez için de yer tutuldu. Dubai'nin dev iş merkezlerinin bulunduğu Şeyh Zayed Yolu üzerinde bulunan bir binada 800 metrekarelik yer tutan TİM, burada yer alacak firmalar için de çalışmaya başladı.

EN POPÜLER BÖLGE
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Dubai'deki Türk Ticaret Merkezi'nin hemen yanında bir fuar alanı olduğunu söyledi. Bölgedeki trafik akışının fuarlar dolayısıyla yüksek olduğunu vurgulayan Büyükekşi, "800 metrekarelik bir yer kiraladık. Ancak şu anda hangi sektör ve firmaların geleceği üzerinde çalışıyoruz. Duyuruya da çıktık. Talebin yüksek olması halinde metrekareyi artırabiliriz" diye konuştu. 800 metrekarenin iş merkezindeki tek bir kattan oluştuğunu belirten Büyükekşi, Şeyh Zayed Yolu'nun Dubai'deki en merkezi konumlardan biri olduğunu vurguladı. Merkezde ofisler ve showroomlar olacağını söyleyen Büyükekşi, "2 aya kadar projemizin tamamlanmasını planlıyoruz. Tahran'daki merkezimizi ise haziranda faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz" dedi.

FİRMALARA BÜYÜK FIRSAT SUNUYOR
Büyükekşi, Türk Ticaret Merkezleri'nin yurtdışında atak yapmak isteyen firmalar için büyük fırsat olduğunu söyledi. Firmaların burada bir yıl boyunca ürünlerini sergileyip, ikili ilişkiler geliştirebileceklerinin altını çizen Büyükekşi, "Devlet desteğiyle firmaların önü açılacak. Firmalar müşterileriyle daha yakından iletişim kurabilecek" diye konuştu.

DUBAİ'DEN SONRA SIRADA ABD VAR
Mehmet Büyükekşi, hedeflerinin ilk planda Tahran, Dubai ve ABD olduğunu söyledi. New York'ta 3 yer arasında seçim yapacaklarını belirten Büyükekşi, "Bunlardan birinde karar kılacağız. ABD'de Şikago'ya da bakıyoruz. Çin, Japonya ve Avrupa ülkelerini de inceliyoruz" dedi.

Sabah

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj