Şiongan Özel Ekonomi Bölgesi

Sektörel gündem,Belediyeler; haber arşivi niteliğinde paylaşımlar..
Cevapla
faruk gorez

Şiongan Özel Ekonomi Bölgesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Nis 2017 10:34

KALKINMA İÇİN YENİ ŞEHİR İNŞA EDECEK
Çin, 2 bin kilometrekarelik alana özel ekonomik bölge kuracak. Ülkenin kalkınmasını hızlandıracak şehir, New York’un 3 katı büyüklüğünde olacak.
kalkinma_icin_yeni_sehir_insa_edecek_h13350.jpg
kalkinma_icin_yeni_sehir_insa_edecek_h13350.jpg (66.03 KiB) 408 kere görüntülendi
KALKINMA İÇİN YENİ ŞEHİR İNŞA EDECEK


Çin’in başkenti Pekin’in güneybatısına “Şiongan” adında özel ekonomik bölge kurulacak. Yaklaşık 2 bin kilometrekarelik alana inşa edilecek fütüristik yapıdaki şehrin, New York'un 3 katı büyüklüğünde olacağı açıklandı. Şiongan, kısa vadede 100 kilometrekarelik alana kurulacak. Orta ve uzun vadede ise bu alan 2 bin kilometrekareye kadar genişletilecek.
Çevre sorunlarını bitirecek

Çin Devlet Konseyi ve Çin Komünist Partisi Merkezi Komitesi'nin yayımladığı karara göre, yeni ekonomi bölge, Pekin ile Tiencin kenti ve Hıbey eyaleti arasında koordineli kalkınma sağlayacak. ​Ülkenin güneyindeki Şıncın ve Şanghay'ın doğusundaki Pudong ekonomi alanlarıyla ülkenin ekonomik kalkınmasına hız kazandıracağı belirtilen Şiongan'ın, kapsamlı ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunacağı kaydedildi.
Şiongan'ın, Çin'in kuzeyinde bulunan başkent Pekin ve Tiencin kenti ve Hıbey eyaletindeki mevcut nüfus artışının dizginlenmesi, hava kirliliği ve trafik sorununa çözüm olması hedefleniyor. Yeni bölgenin kurulması sonrasında ise Pekin'in hizmet sektörüne odaklanacağı bildirildi.
Sanayi Gazetesi

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1672
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Şiongan Özel Ekonomi Bölgesi

Mesaj gönderen erdemka38 » 25 Nis 2017 22:09

Büyük düşünen büyük ülke..

Cevapla