Demiryolu Ulaşım & Lojistik Çalışmaları

Sektörel gündem,Belediyeler; haber arşivi niteliğinde paylaşımlar..
faruk gorez

Demiryolu Ulaşım & Lojistik Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Ara 2014 12:16

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, nüfusun büyük bir kısmını kapsayan 15 ilin önümüzdeki beş yıl içerisinde yüksek hızlı demir yolu hattıyla buluşacağını açıkladı. elvanın verdiği bilgiye göre 2015 yılında radikal projeler hayata geçe

5 yılda 15 şehre daha hızlı tren gidecek!


İSTANBUL, Ankara, Konya ve Eskişehir gibi iller hızlı trenle birbirine bağlanırken, kapsam genişliyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfî Elvan, Ankara çıkışlı olmak üzere, nüfusun büyük bir kısmını kapsayan 15 ilin önümüzdeki beş yıl içerisinde yüksek hızlı demir yolu hattıyla buluşacağını açıkladı. Elvan, "Ankara-Eskişehir, Ankara istanbul ve Ankara Konya hatlarımızda yüksek hızlı trenlerimiz halkımızın hizmetinde. Ankara-Sivas, Ankara- Bursa, Ankara-lzmir hatlarımızda da çalışmalarımız sürüyor. Konya-Karaman hızlı tren hattının ise inşa çalışmalarına bildiğiniz gibi bu yıl başlamıştık. Projenin ilk aşamada yeni 2.hattının 2015 yılında, geri kalan kısmının da 2016 yılında tamamlanması planlanmakta. Böylece, Konya-Karaman arası seyahat süresi 1 saat 13 dakikadan 40 dakikaya düşecek. Bu proje; Ulukışla-Mersin; Adana-Osmaniye-Gaziantep Şanlıurfa-Mardin güzergahını izleyen Hızlı Demiryolu Koridorunun ilk halkasını da oluşturmakta" dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'ın değerlendirmeleri şöyle: Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme hizmetleri için sadece bakanlığımız son 12 yılda toplam 186,5 milyar TL harcadı. Özel sektör ortaklığı ile ülkemizin ulaşım ve erişim altyapısına yönelik yatırım tutan 61,5 milyar TL, bunun 12,5 milyar TL'si gerçekleştirildi. Tamamladığımız yatırımlar ile bölünmüş yol uzunluğumuz 23 bin 692 kilometreyi geçti. Yollarımızı daha akıllı hale getirdik. Son yıllarda özellikle sıcak asfalt yapımına da yoğunlaşmış bulunuyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında bütün yollarımızı sıcak asfalt kaplamalı hâle getirmek. 2015 yılı içerisinde karayollarında yapım çalışmaları kapsamında, 1000 km bölünmüş yol, 850 km tek platformlu yol yapımı ile 1000 km Bitümlü Sıcak Karışım kaplama (BSK) ve 13 bin km asfalt kaplama yapım ve onarımı yapılacak. Köprü çalışmaları kapsamında da 60 adet köprü yapımı, 30 adet köprü onarımı, 200 adet. köprü bakımı ve 5 adet tarihi köprü restorasyonunun tamamlanmasını hedefliyoruz. Tünel çalışmalarında ise toplam uzunluğu 18 km olan 9 tüneli bitireceğiz.

DÜNYANIN 4. BÜYÜK KÖPRÜSÜ
Gebze-Orhangazi-Izmir Otoyolu çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 433 kilometre. Bu proje içerisinde yapılan izmit Körfez Geçiş Köprüsü, açıklık itibarıyla dünyanın 4'üncü büyük köprüsü olacak. Hedef, köprü geçişinin gelecek yıl sonunda tamamlanması. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu köprüde de çalışmalar devam ediyor. Bu köprümüzü de 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete alacağız. Diğer bir yap-işlet-devret modeli projemiz de, Avrasya Tüneli. Avrasya Tüneli'nin sözleşmeye göre tamamlanma tarihi 2017 ancak 2016 yılı sonunda projeyi tamamlamayı planlıyoruz.

MERSIN-ANTALYA 5 SAATE İNİYOR
Ülkemizin en önemli projelerinden biri olan Ovit Tüneli'ni de 2015yılı sonunda hizmete almayı planlıyoruz. Ayrıca Cankurtaran Tünelini de 2015 yılı içinde tamamlayacağız, Kasımpaşa Tüneli, Karahan Tüneli,.Ermenek Tüneli, Salmarıkaş, Sapça, Ilgaz ve Püren tünellerini de 2015 yılı içinde tamamlayarak hizmete vereceğiz. Akdeniz sahil Yolunda çalışmalarım son aşamaya geldi. Çalışmaların devam ettiği 82,5 kilometrelik kesimin tamamlanmasının ardından Mersin Antalya arasında 8-10 saat süren seyahat süresi 5-6 saate kadar inecek.

Artvin ve Rize'ye bölgesel havaalanı
Bir an evvel 3. havalimanını tamamlayıp sadece Türkiye'ye değil, Asya'ya, Afrika'ya, Ortadoğu'ya, Kafkaslara, Avrupa'ya hizmet eder konuma gelen bir yapıya kavuşturmamız gerekiyor. 3. Havalimanı ile birlikte Artvin ve Rize'ye hizmet vermesi amacıyla yeni bir bölgesel havalimanı da yapacağız. Söz konusu havalimanının Rize'ye yaklaşık 33 kilometre, Artvin'e ise 130 kilometre uzaklıkta olacak. Ayrıca Trabzon'a 110,120 kilometre mesafede bir yerde deniz üzerine yapacağımız ikinci havalimanımız olacak. Fizibilite çalışmaları tamamlandı, ÇED çalışmalarına da başlandı.

UYDU YAPIMI
Türkiye'de yıllarca özellikle uzay alanında hemen hemen hiçbir çalışma, yapılmamıştı. Özellikle sem yıllarda uzay alanında ciddi bir çalışma başlatıldı, ilk olarak Bakanlığımız bünyesinde Uzay ve Havacılık Genel Müdürlüğü kuruldu. Şu anda, da Türk Uzay Ajansı kurulmasına ilişkin kanun tasarısını hazırladık ve yakında TBMM'ye göndereceğiz, tik yerli uydumuz olacak Türksat 6A için de önümüzdeki günlerde TÜBİTAK ve Bakanlığımız arasında bir protokol imzalanacak ve bu protokol çerçevesinde de 6A uydumuzun yapımına başlayacağız.

İTHAL CEP'E DUR DEMEMİZ GEREKECEK
Ülkemiz şu anda, 364 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresi ile de Avrupa'da 1. sırada bulunuyor TÜİK verilerine göre sadece cep telefonu ithalatında geçen yıl 2,7 milyar dolarla rekor kırmış durumdayız. Yani neredeyse 5,5 milyar TL'lik cep telefonunu yurtdışından satın almışız. Son 7 y ılda, ithal edilen telefon sayısı ise Türkiye nüfusunu da aşarak 90 milyonu geçti. Ancak bir dur dememiz gerekiyor. Hükümet olarak bizim amacıfmz da ülkemizin bilişim dünyasında daha etkin rol alması. Ülkemizin bu alanda daha etkin olabilmesinin yolunun ise yerli üretim oranını artırmak ve Ar-Ge'ye özel önem vermekten geçtiğini biliyoruz.

MADE İN TÜRKİYE'YE DESTEK
2014'ün ilk 6 ayında Türkiye'de 60 bin 445 cep telefonu üretildi Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 860'lik bir artış söz konusu. Bundan birkaç yü önce cep telefonunda yerli cihaz üretimi dahi yapılamıyordu BTK tarafından yapılan düzenleme ve yetkilendirmelerde Ar-Ge'yi ve yerli üretimi teşvik eden yükümlülükler getirdik. Bununla birlikte Ar-Ge,fonu oluşturduk. Bizim tek isteğimiz var; yeni ürünler geliştirilsin ve dünyaya 'Made in Türkiye' damgası ile satılsın 2015 yüındada bu yönde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Yerli üretim için Ar-Ge desteklerimizi artıracağız.

Milli tren hazırlıkları tamam
Bakan Elvan "2023 hedeflerimiz arasında yer alan milli tren projemizde de konsept tasarım tema seçimi ve endüstriyel mühendislik teknik şartnamesi tamamlanmış olup, ihale çalışmaları da sonlandı. Artık sözleşme imzalanması aşamasına gelindi. Ayrıca 2023 yılına kadar demiryolu sektöründe 3 bin 500 km yüksek hızlı demiryolu, 8 bin 500 km hızlı demiryolu ve 1.000 km konvansiyonel demiryolu olmak üzere 13 bin km demiryolu yaparak 2023 yılında toplam 25 bin km demiryolu uzunluğuna ulaşılmasını planlıyoruz" dedi..

Star

faruk gorez

Re: ULAŞIM PROJELERİ - YHT HAVALİMANI OTOYOL BÖLÜNMÜŞ YOL

Mesaj gönderen faruk gorez » 01 Oca 2015 13:36

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, karayollarında 9.5 milyar TL yatırım bedelli 72 büyük projenin tamamlanarak hizmete alınacağını belirterek, 4.1 milyar TL yatırım bedelli 23 büyük projenin de 2015'te temelinin atılacağını söyledi. Elvan, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı Projesi'nin de hazırlıklarına başlanacağını açıkladı. Elvan, bakanlığının 2014 faaliyetlerini basın toplantısıyla açıkladı. 2014'te demiryollarına 5.1 milyar lira yatırım yapıldığım, 2015'te ise yeni bir hamlenin olacağını belirten Elvan, yatırım tutarının 9 milyar lirayı bulacağım söyledi. Milli Yüksek Hızlı trenin yapım sürecine başlandığını kaydeden Elvan, konsept tasarımının tamamlandığını, endüstriyel tasarım ihalesinüı ise önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini aktardı. 2014'te 308 kilometresi yüksek hızlı, 61 kilometresi konvansiyonel olmak üzere 369 kilometre yeni demiryolu yapıldığını belirten Elvan, "Böylece YHT hattı 1.196 kilometreye, konvansiyonel demiryolu ağı 11 bin 270 kilometreye, toplam demiryolu ağı 12 bin 466 kilmetreye ulaştı. Ankara-İzmir ve Ankara Sivas YHT ile Bursa ve Konya-Karaman hızlı tren projelerinin inşası sürüyor" dedi. 2015'te 102 km'si YHT, 230 kilometresi konvansiyonel olmak üzere toplam 332 km yol yapılarak demiryolu ağının 12 bin 798 km'ye ulaşacağını aktaran Elvan, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı Projesi'nin hazırlıklarına başlanılacağım açıkladı.


72 büyük proje hayata geçiyor
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, İzmir Alsancak Limanı'nın kapasitesinin 3 milyon teu'ya çıkarılacağını, Çandarlı Limanı'nında ise toplamda 12 milyon teu kapasiteye ulaşılacağını ancak yatırımcının da beklentisi dikkate alınarak birer milyon teu fazlarla ihaleye çıkılabileceğini açıkladı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclisi'nde bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi şım asfalt için 734 milyon lira harcadıklarını kaydeden Elvan, "2015 başlangıç ödeneğimiz 4.3 milyar lira" dedi. 9.5 milyar TL yatırım bedelli 72 büyük projenin tamamlanarak hizmete alınacağını belirten Elvan, 4.1 milyar TL yatırım bedelli 23 büyük projenin temelinin atılacağını bildirdi. Elvan. 2014'te havayolu sektörüne 1.1 milyar lira yatırım yapıldığını, 2015'te yine aynı düzeyde yatırım planlandığım belirterek, "Ağrı, Van, Diyarbakır havalimanlarının terminal inşaatında son noktaya geldik. Elvan, "İzmir'de kent içinde kalan limanda konteyner elleçlemesinden vazgeçilerek, sadece yolcu gemilerine hizmet vermesi yönünde tartışmalar var. Bırakın kaldırmayı, biz limanı güçlendiriyoruz. Alsancak Limanı'nın kapasitesini 3 milyon teu'ya çıkaracağız. Çandarlı Limanı da 12 milyon teu kapasitede olacak. Bu iki liman da ileride bu bölgeye yetmeyecek" dedi. Elvan, İzmir'deki 9 marina projesinden bazılarının iptal edildiği yönündeki Atatürk Havaalimanı genişletme çalışmalarını da bitiriyoruz. Karaman, Yozgat ve Rize havalimanlarının ihalesine çıkılacak" diye konuştu.

4G yetkilendirmesi başlıyor
3G abone sayısının 55 milyona yaklaştığnı kaydeden Elvan, mobilgenişbant teknolojüerinde bir üst aşama olan 4G için yetkilendirme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Elvan, elektronik haberleşme sektöründe kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliğinin korunmasına yönelik yasal haberlerin de gerçeği yansıtmadığını, ödeneğin tahsis edildiğini, sadece İnciraltı ve Karşıyaka'da pürüz olduğunu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile alternatifler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Alanında Türkiye'nin en büyüğü olacak Kemalpaşa Lojistik Merkezi için de çağrıda bulunan Elvan "İZTO, EBSO gelin, yap-işlet-devret ile alın, bu lojistik merkezini işletin. Biz açığız, İzmirliler olarak alın bu merkezi işletin" diye konuştu. Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi sebebiyle, yeni yasal düzenlemeye gideceklerini dile getirdi.

Dünya

faruk gorez

3 ile hava alanı, Kapı Kule'ye hızlı tren

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Oca 2015 17:01

http://www.dunya.com/3-ile-hava-alani-k ... 49697h.htmBakan Elvan'dan Kapıkule'ye hızlı tren, 3 ile havaalanı müjdesi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, havacılık sektörünün gelişmeye devam ettiğini söyledi.

Türkiye genelinde havalimanı inşasına devam edileceğini belirten Elvan, “Yozgat’ta, Rize'de havalimanı yapacağız. Trakya’da da havalimanı yapacağız.” dedi. Elvan, hızlı trenin de Kapıkule'ye kadar getirileceğini söyledi.

Elvan, bir başka önceliklerinin de Türkiye'ye sınır olan ülkelerin ve sınır kapılarının hem demiryolu hem de karayolu açısından güçlendireceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bulgaristan, Yunanistan bağlantımız, habur, Gürcistan ile bağlantımız… Yani sınırımızda yer alan ülkelerle altyapı bağlantımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu çerçevede İstanbul'u Edirne üzerinden Kapıkule'ye kadar hızlı tren ile bağlayacağız. 2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz. Kapıkule'ye Bulgaristan sınırına hızlı tren ile bağlantıyı sağlamış olacağız. Mega projelerimiz arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprümüz, bu köprü üzerinden geçecek demiryolu hattımız da bu hat ile bağlanacak. Yunanistan ile karayolu bağlantımızı güçlendiriyoruz demiryolu bağlantımızı baştan aşağı yeniliyoruz. Yunanistan tarafından da kendi demiryolunu güçlendirmesini bekliyoruz.

3 ile hava limanı

Elvan, havacılık sektöründe de çok önemli gelişmelerin söz konusu olduğunu, bu yıl 166 milyon yolcu sayısına ulaşıldığını ifade ederek, "Kamu-özel iş birliğiyle havalimanları yapıyoruz, özel kesim marifetiyle yapılmasını sağlıyoruz. Yap-işlet-devret ile gerçekleştiremeyeceğimiz bölgesel nitelikteki havalimanlarını inşa ediyoruz, mevcut havalimanlarımızın modernizasyonunu sağlıyoruz. Mart ayında Ordu-Giresun havaalanını açacağız. Mayıs ayında Hakkari havaalanını arkasından Rize, Yozgat havalimanları gelecek, Trakya'da da havalimanı yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Bu sene 4G'ye geçilecek

Bu yıl 4G'nin ihalesine çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Elvan, "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumumuz ile Bakanlığımız çalışmalarını yürütüyor. Hedefimiz bu yılın ilk 3 ay sonunda bunun ihalesini gerçekleştirmektir. İnşallah 2015 sonu itibarıyla 4G'ye de geçmiş oluruz" diye konuştu.

3 büyük liman projesi

3 büyük denizde 3 büyük liman projelerinin bulunduğunu hatırlatan Elvan, denizcilik sektöründe gelecek dönemde ciddi canlanma söz konusu olacağını, bununla ilgili önlemler almaya başladıklarını söyledi.
82808.jpg
82808.jpg (134.44 KiB) 2164 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 937
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: ULAŞIM PROJELERİ - YHT HAVALİMANI OTOYOL BÖLÜNMÜŞ YOL

Mesaj gönderen Uygar » 08 Oca 2015 23:02

Yeni havalimanları projeler güzel. Neredeyse artik her ilin havalimani olacak. 4G pas geçilip 5G ye gecilmeli. Çok geç kalındı.

faruk gorez

Re: ULAŞIM PROJELERİ - YHT HAVALİMANI OTOYOL BÖLÜNMÜŞ YOL

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Oca 2015 23:11

Hızlı Tren 2023 yılına kadar 29 ilimize ulaşacak
Hızlı Tren Türkiyenin yeni fenomeni. Neredeyse her il ve ilçemiz Hızlı Tren bizim ilimiz veya ilçemize uğrasın merakında, telaşında. Heyetler halinde millet vekillerinin ve ilgili bakanlıkların kapıları aşındırılıyor. Konu ile ilgili hergün medyada gerçek olan veya olmayan haberler çıkıyor.

Ulaştırma Bakanlığının projeleri de sık sık değişikliğe uğruyor. Bilindiği gibi her tür inşaatta olduğu gibi demiryolu inşaatında da altyapı [ Köprü, tünel, yarma, dolma, viyadük...] ve üstyapı [ Demiryolu, tren setleri ] dan oluşuyor. Ve Hızlı Tren ile Yükse Hızlı Tren [ YHT ] hattı inşaatının altyapı maliyeti çok fazla. Bu sebepten engebesiz veya az engebeli arazi kesimlerinde uygulanabiliyor.

Bu konuda TCDD resmi sitesinde derli toplu ve net bir bilgi yok. Ray Haber İnternet sitesinden aldığım bilgiyi sizinle paylaşıyorum:

'' 2023 yılına kadar 29 kente hızlı tren gelecek, 1.buçuk gün süren Edirne-Kars yolculuğu ise 8 saate inecek. 45 Milyar dolara mal olacak projede yapılacak yeni hızlı tren hatları şöyle:

Hizmete açılan ve inşaatı devam eden Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Ankara-Sivas hatlarına ek olarak 5 bin 731 kilometre hızlı tren hattının inşaatına başlanacak.

2023 yılında ise Türkiye’deki toplam hızlı tren hattının uzunluğu 10 bin kilometreye ulaşacak. Yaklaşık 1.5 gün süren Edirne-Kars arası da 4'te 1 oranına inecek ve 8 saatte Türkiye’nin bir ucundan diğer bir ucuna yolculuk yapılabilecek.

Yapımı halen devam eden Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi’nin Eskişehir-İstanbul bölümü 2013'te, Ankara-Sivas hattının inşaatı ise 2015 yılında tamamlanacak. TCDD, hızlı tren hatlarının yanında 5 bin kilometre uzunluğundakonvansiyonel hat yaparak, trenin ortalama hızını 160 kilometreye kadar çıkarmayı hedefliyor.

TOPLAM MALİYETİ 45 MİLYAR DOLAR

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2023 yılına kadar yapmayı planladığı hızlı tren hatlarının toplam maliyeti 45 milyar doları buluyor. Bunun yaklaşık 30 milyar dolarlık bölümü Çin kredisi ile gerçekleşecek. Geriye kalan bölümü ise öz kaynaklar ile AvrupaYatırım Bankası ve İslam Kalkınma Bankası kredisiyle karşılanacak. ''

YENİ YAPILACAK HATLAR ŞÖYLE

HAT……………………………………………....................UZUNLUK ( Km )


Tecer-Kangal Demiryolu Projesi...............................................48 Km
Kars-Tiflis (BTK) Demiryolu Projesi..........................................76
Kemalpaşa- Turgutlu Demiryolu Projesi.................................27
Adapazarı-Karasu-Ereğli-Bartın Demiryolu Projesi.............285
Konya-Karaman-Ulukışla-Yenice Demiryolu Projesi......... 348
Kayseri-Ulukışla Demiryolu Projesi........................................172
Kayseri-Çetinkaya Demiryolu Projesi.....................................275
Aydın-Yatağan-Güllük Demiryolu Projesi...............................161
İncirlik-İskenderun Demiryolu Projesi.......................................26
Mürşitpınar-Ş.Urfa Demiryolu Projesi.......................................65
Ş.Urfa-Diyarbakır Demiryolu Projesi........................................200
Narlı-Malatya Demiryolu Projesi...............................................182
Toprakkale-Habur Demiryolu Projesi......................................612
Kars-Iğdır-Aralık-Dilucu Demiryolu Projesi.............................223
Van Gölü Geçiş Projesi..............................................................140
Kurtalan-Cizre Demiryolu Projesi.............................................110

http://blog.milliyet.com.tr/hizli-tren- ... gNo=485751

faruk gorez

Demiryolu Haberleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Oca 2015 23:25

Kayseri-Ulukışla Demiryolu Projesi........................................172 LOJİSTİK -ULAŞIM MERSİN LİMANI HATTI ÇİFT YÖN 2018
Kayseri-Çetinkaya Demiryolu Projesi.....................................275 LOJİSTİK - ULAŞIM KANGAL SİVAS HATTI 2020


ANTALYA KONYA AKSARAY NEVŞEHİR KAYSERİ TURİZM ULAŞIM - LOJİSTİK 2023
KAYSERİ - ANKARA HATTI 2018

faruk gorez

Re: ULAŞIM PROJELERİ - YHT HAVALİMANI OTOYOL BÖLÜNMÜŞ YOL

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Oca 2015 00:05

lütfü bey en yakın zamanda kayseride olacak özelikle otoyol projesi ile ilgili son durumu çok merak ediyoru ankara niğde otoyolu ve kayseri bu otoyola nasıl bağlanacak güzergah olarak ve kay yılı bulacak bu süreç???

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 937
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: ULAŞIM PROJELERİ - YHT HAVALİMANI OTOYOL BÖLÜNMÜŞ YOL

Mesaj gönderen Uygar » 12 Oca 2015 01:19

Gelişmeleri bekliyoruz :)


faruk gorez

Re: DEMİRYOLU PROJELERİ HABERLERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Oca 2015 12:20

TCDD Aksaray – Kayseri Hızlı Tren Projesi Etüt, proje ve danışmanlık hizmeti ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, “Aksaray – Kayseri Hızlı Tren Etüt, Proje ve Danışmanlık Hizmeti” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; şartname hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra söz konusu ihale için ön seçim ilanı yapılacak.
RAYHABER

Cevapla