Dener Makina

Sektörlerden ve Firmalardan güncel haberler..
faruk gorez

Dener Makina

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Şub 2015 10:55

Ar-Ge projeleri ile adından söz ettirecekDener Makina proje aşamasındaki sinterleme makinası ile klasik üretim metodlarıyla imal edilemeyecek karmaşık ve kompleks parçalar üretimini hedeflerken, yeni geliştirdiği servo abkant ve fiber lazer kesim makinası ile de tamamen doğa dostu, olabildiğince gürültüsüz çalışan makinaları sektöre sunuyor.

Fiber lazer makinası için yeni tesis yatırımı

Müşterilerinden aldığı pozitif geri dönüşlerle sektörde kısa zamanda adından daha sık söz ettirmeyi başaran Dener Makina, daha çok müşteri memnuniyeti sağlamak, daha hızlı ve daha ekonomik çözümler sunmak adına fiber lazer makinası için Kayseri Serbest Bölgesi`nde yeni bir tesis yatırımı yapacak.

Dener Makina Lazer Fabrikası Genel Müdürü Cabir Abaoğlu ile Dener Makina`daki yeni yapılanmayı ve yatırımları, üretimini gerçekleştirdikleri yeni makinaları ve projeleri, teknolojik makinaları üretirken otomasyon partneri seçiminde nelere dikkat ettiklerini konuştuk.

Öncelikle okuyucularımız için kısaca Dener Makina` yı ve yapılanmasını anlatmanızı rica ediyoruz.

Dener Makina 1974 yılında Kayseri Türkiye`de kurulmuş ve halen Kayseri Organize Sanayi Bölgesi`nde aktivitelerine devam etmekte olan üretici bir firmadır.

Kurulduğu yıldan itibaren yüksek kalite ve son teknolojiyle üretim yapmayı ilke edinen Dener Makina, ISO 9001 kalite sistemiyle hizmetini sürdürmektedir ve CE sertifikasına uygun makinalar üretmektedir.

Firmamız özellikle CNC abkant press, giyotin makas, fiber lazer, plazma ve köşe kesme makinaları üretimi üzerine uzmanlaşmıştır. Fabrikamızda 18.000 metrekarelik kapalı alana kurulmuş geniş ve kapsamlı makina parkı, yapısında yer alan eğitimli ve kalifiye operatörleri, teknisyenleri ve mühendisleri ile Türkiye`deki lider üreticilerden biridir.

Müşteriye sunulan üründe kalite her zaman ön plandadır. Firmamız gerek yurt içine, gerekse Avustralya`dan Amerika’ya dünyanın dört bir yanına distribütörleri vasıtasıyla hizmet sunmaktadır.

Sektöründe 40 yılı aşkın tecrübenin verdiği güvenle dürüstlük, güvenilirlik ve kaliteyi kendisine ilke edinerek ürettiği ürünleri dünyanın dört bir tarafına kusursuz müşteri memnuniyeti ve düşük maliyet ile gönderen, bu şekilde ihracat oranını sürekli arttırarak makina imalatı sektöründe ulusal ekonomisine katkı sağlayan Dener markasını dürüstlük, güvenilirlik, kalite ve ekonomik fiyatlarla bütünleştirmiş, sahip olduğu ilkelerinden vazgeçmeyen, başarılı teknik kadrosuyla oluşturduğu marka ve garantisi ile müşterilerinin sürekli yanında bulunan lider bir firma olarak tanıtmak gibi bir misyona sahibiz.

Ayrıca, makina imalatında dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, araştırma ve geliştirme çalışmalarımıza her geçen gün hız vererek ürün çeşitliliğimizi arttırmak ve verimlilik arttırma çalışmalarımızı sürekli kılmak, müşterilerimizin istedikleri özel ürün taleplerine daha kısa sürede cevap verebilmek, sektörümüze yeni teknolojiler sunmak, hem teknolojimiz hem de ürün estetiğimizle Dener`i sektörde aranan seçkin bir marka haline getirmek, ürün kalitemiz ve yüksek iş ahlakımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun fiyat, kalite ve zamanda sağlamak için çalışmalarımızı koordine etmek, teknik personelimizi eğitimlerle destekleyerek; müşterilerini dürüstlük, güvenilirlik ve kalite ile tanıştırmak, makina imalatı sektöründe öncü bir kuruluş haline gelmek vizyonumuzu oluşturuyor.Üretim bölümü kısaca şu şekilde işlemektedir:

*Müşterinin talebi doğrultusunda açılan sipariş ile malzeme tedarik edilir.

*Proje ekibinin hazırlamış olduğu çizimler üretim birimine gönderilir ve planlama birimi iş akış emri çıkartır.

*CNC abkant pres, giyotin makas, fiber lazer, plazma ve köşe kesme makinaları için üretim hattı aynı prosedürü takip eder. Makinaların ilk etapta şaseleri çatılarak iskelet oluşturulur.

*Makinalar ve diğer elemanlar için tesviye işlemleri gerçekleştirilir.

*Kalite kontrol birimi ön montaja gidecek mekanik akşamlara ilişkin analizlere göre onay verir ya da reddeder.

*Mekanik aksam ön montaja geldiğinde tamamlanmış olur.

Dener Makina ülkemize ne gibi ilkleri kazandırdı?

Üniversite-sanayi işbirliği ile şu an proje aşamasında olan ve üretilmesi planlanan prototip sinterleme makinası ile ülkemizde bu alanda yapılan ilk çalışmaları başlatmış durumdayız.

Metal tozlarından güçlü lazerler kullanılarak parça imal edilebilmesi imalat teknolojilerine yeni bir kapı aralamıştır. Bu teknoloji ile klasik üretim metodlarıyla imal edilemeyecek karmaşık ve kompleks parçalar üretilebilmektedir. Lazer depozisyon yöntemleriyle üretim yapan cihazların fiyatlarının çok yüksek olmasına rağmen sağladığı avantajlardan dolayı ülkemizde birçok üniversite, araştırma merkezleri, özel kurumlar ve sanayi tarafından alınmakta ve kullanılmaktadır. Ülkemizde bu teknolojiyi üreten bir firmanın bulunmayışı yabancı firmalar için rekabetsiz bir piyasa anlamına geldiği gibi cari açığı yükselterek, teknolojik olarak dışa bağımlılığı artırmaktadır.

Üretilmesi planlanan prototip cihazın ilk yerli üretim cihazı olması, buna bağlı olarak ithal ikame imkanı sağlaması amacıyla bu projeyi gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Yeni üretim hattı ya da tesis yatırımınızı var mı son dönemde gerçekleşen?

Müşterilerinden aldığı pozitif geri dönüşlerle sektörde kısa zamanda adından daha sık söz ettirmeyi başaran Dener Makina, daha çok müşteri memnuniyeti sağlamak, daha hızlı ve daha ekonomik çözümler sunmak adına fiber lazer makinası için yeni bir tesis yatırımı yapmayı hedeflemektedir.

Bize Dener Makina fabrikasındaki üretim süreçlerini A`dan Z`ye anlatır mısınız?

Müşteriden talep gelir,

Planlama birimi talebe göre iş emri çıkartır.

Satın alma birimi planlama biriminin belirlediği takvime göre bütçe hesaplaması yapar ve gereken malzeme tedarik edilir.

Üretim süreci malzeme girdisiyle başlar kaynakhane bölümünde ana şaseler çatılarak tesviye işlemlerinden geçer. Üretim aşamasından montaj aşamasına geçişte son olarak ön montaj aşaması mevcuttur. Bu kısımda ana şase üzerine mekanik tüm aksamların kaynak işlemi gerçekleştirilerek boyahaneye geçilir. En son montaj aşamasına gelen şase elektronik, hidrolik ve yazılım olarak giydirilmesi yapıldıktan sonra nakliyata hazır hale getirilir.

Otomasyondan yoğun biçimde yararlanan Dener Makina`nın otomasyon partnerinden beklentileri neler?

Dener Makina her zaman yüksek kaliteyi, ileri teknolojiyi ve özellikle yerli üretimi desteklediği için bulunduğu sektörde dünyada adından söz ettirebilmek adına saygınlığını ilan etmiş markalarla iş birliği yapmaktadır.

Otomasyona büyük önem veren Dener Makina, sahip olduğu teknolojiyi sürekli ileriye taşımak adına partnerleriyle iletişim halinde olup yeni fikirlere her zaman açık tır.

Enerji verimliliğine sahip üretim yapabilmek adına ne gibi metod ve teknolojiler uyguluyorsunuz?

Sahip olduğu üretim hattıyla birçok parça ve ekipmanları kendi üretmekte tedarik ettiği malzemelerini de Avrupa’nın en seçkin üreticilerinden sağlamaktadır.

Ürün yelpazesine yeni kattığı elektrikli servo abkant ve fiber lazer kesim makinası ile tamamen doğa dostu, olabildiğince gürültüsüz çalışan makinaları sektöre sunmaktadır. Fiber Lazer makinası ile düşük enerji tüketimi; yukarıdan askılı dizaynı, ince ve hassas hesaplanmış servo motor güçleri, 6 hücreli filtreli vakum sistemi, LED aydınlatma ve düşük enerjili hava kurutma ünitesi gibi sistemlerle sağlanmaktadır.

AR-GE BÖLÜMÜ

DMLS fiber lazer alanında yeni bir soluk

Yeni başlayacak olan Direk Metal Lazer Sinterleme (DMLS) projesiyle ülkemizde ilk defa prototipi gerçekleştirilecek olan bu sistemle fiber lazer sac işleme sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyoruz.

Ar-Ge bölümünün yapılanmasını anlatır mısınız? Ar-Ge departmanından neler bekleniyor?

Dener Makina; Ar-Ge çalışmalarını bünyesindeki proje departmanı vasıtası ile sürdürmektedir. Lazer departmanı ile dünya üzerinde adından söz ettiren büyük markalarla ortaklaşa hareket ederek sektöre kendinden emin bir şekilde hızlı bir giriş yapmıştır. Ayrıca TÜBİTAK-Sanayi ve üniversiteler ile işbirliği halinde ortak projelere imza atmaktadır.

Dener Makina; yurt içinde ve yurt dışında sektörde eksik gördüğü konularda, müşterilerden aldığı geri dönüşlerle özel tasarımlar ve iyileştirmeler yapmaktadır.

Dener Makina bünyesinde yeni ürün geliştirilmesine nasıl karar veriliyor? Bu süreç hangi aşamalardan oluşuyor?

Dener Makina olarak sac işleme makinaları üretmemizin dışında müşteri odaklı projeler, sistemler, makinalar geliştirmekteyiz. Ürün yelpazemizi her geçen gün en son teknolojiye sahip ekipmanlar ve tekniklerle müşteri talepleri doğrultusunda güçlendirmekteyiz.

Dener Makina, sac işleme sektöründeki ürün ağını her geçen gün artırarak ve ürün geliştirme faaliyetlerine aralıksız devam ederek kullanıcıların isteklerini eksiksiz karşılayacak şekilde bütün sac işleme makinalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Yeni ürünler geliştirilirken; müşteri talepleri nasıl değerlendiriliyor?

Sektörde müşterilerinin taleplerini Dener kalitesi ve deneyimiyle buluşturarak geniş ürün ağı ile müşteri tatminini en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

Dener Makina ülke içindeki ve ülke dışındaki müşterilerine satış sonrası hizmet vermekte olup mühendis ve teknisyenleriyle bütün dünyadaki müşterilerine ulaşmakta ve yedek parça temin etmektedir.

Üzerinde çalıştığınız yeni hangi Ar-Ge projeleriniz var?

Yeni başlayacak olan Direk Metal Lazer Sinterleme (DMLS) projesiyle ülkemizde ilk defa prototipi gerçekleştirilecek olan bu sistemle fiber lazer sac işleme sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hedeflemekteyiz.

KALİTE GÜVENCE BİRİMİ

Sıfır hata için test ve analizler yapıyoruz

Yüksek kalite, sıfır hata, servis gerektirmeyen makinalar üretmek için bazı test ve analizler gerçekleştiriyoruz.

Kalite Güvence bölümünüzü tanıyabilir miyiz? Bölümünüzden neler bekleniyor?

Dener Makina bünyesinde aktif olarak rol alan kalite kontrol birimi ölçüm ve sonuç odaklı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kalite kontrol birimi ürünleri 3 kategoriye ayırmaktadır. Bunlar kabul, bekleme ve red şeklinde sınıflandırılmaktadır. Kategorize edilmiş ürünler raporlanarak dijital ortama aktarılıp arşivlenmektedir. Kullanılan dijital ölçüm aletleri uygulanan test ve analizlerle yüksek kaliteye ve düşük hataya sahip makinalar üretmek mümkün hale gelmektedir.

Yapılan ölçümler, analizler tamamen TSE prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Yüksek hassasiyet gerektiren analizler için de bir takım testler uygulamaktayız. Ayrıca paralel sektördeki fabrikalarla ortaklaşa testler gerçekleştirilerek optimum kalite elde edilmektedir.

Kalite Güvence bölümü üretimin hangi aşamalarında devreye giriyor?

Malzeme girdisinden üretim aşamasına, ön montaj aşamasından montaj aşamasına geçişlerde standartlara uygun olarak çeşitli testler, analizler yapılmaktadır. Çeşitli ölçüm aletleriyle her aşamada onay-red işlemleri gerçekleştirilerek sorunsuz üretim gerçekleştirilmektedir.

Üretim boyunca temel olarak kullanılan ölçü aletleri; dijital kumpas, mikrometre, komparator, yüzey kalınlığı için krom kaplama ölçüm cihazı, lazer interferometre, ballbar ve daha birçoğu bünyemizde mevcuttur.

Sıfır hata ile yüksek verimli üretim için bünyenizde ne tür test ve analizler yapılıyor?

Ürettiğimiz makinalardaki müşteri memnuniyetini, uyguladığımız test ve analizler ile sağlamaktayız. Makina imalatı sektöründe kalite kontrol mekanizmasının uyguladığı politika pozitif geri dönüşler açısından çok önemlidir. Yüksek kalite, sıfır hata, servis gerektirmeyen makinalar üretmek için bazı test ve analizler gerçekleştirmekteyiz.

Levha sacların muhtemel çatlaklarını tespit edebilmek için laminasyon testi, sertlik ölçme, yüzey pürüzlülük (honlama, taşlama, lepleme, yüzey parlatma) gibi testler dışında ayrıca anlaşmalı olduğumuz bazı firmalarla malzeme yapısına uygun olarak kimyasal analizler gerçekleştirmekteyiz.

Mitsubishi Electric Turkey OEM İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel

Cabir Abaoğlu, yeni geliştirdikleri makinada yukarıdan askılı dizaynı, ince ve hassas hesaplanmış servo motor güçleri, 6 hücreli filtreli vakum sistemi, LED aydınlatma ve düşük enerjili hava kurutma ünitesi gibi sistemlerle düşük enerji tüketiminin sağlandığını söyledi. Projenin detaylarını Dener Makina Lazer Fabrikası Genel Müdürü Cabir Abaoğlu ve Mitsubishi Electric Turkey OEM İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel`den dinledik.

Türk makina üreticileri içinde önemli bir yer sahip Dener Makina olarak geliştirdiğini CNC Laser Makinası projenizi konuşmak istiyoruz. Öncelikle CNC Laser Makinası Türkiye`de özellikle hangi sanayi alanlarında kullanılıyor?

Cabir Abaoğlu (CA): CNC Lazer makinaları artık bütün dünyada hızla yayılmakta ve özellikle metal ile uğraşan ve bunun yanında plastik, ahşap gibi çeşitli malzemelerle de üretimini gerçekleştiren firrmalar CNC lazer makinalarına ihtiyaç duymalar.

Başta metal sanayi, makine imalatı, savunma sanayi, otomotiv, beyaz eşya, ödül ve madeni eşyacılık, ambalajlama, markalama, reklamcılık, plastik sanayi ve birçok alanda kullanılmakta. Bu ihtiyacı gören Dener Makina olarak

CNC lazer makinaları yatırımlarına hız verdik ve otomasyon partneri olarak Mitsubishi Electric Turkey ile ortak bir Fiber lazer kesim tezgahı geliştirdik.

Nasıl bir araştırma içine girdiniz, ne tür fizibilite çalışmaları yapıldı? Proje sürecini bizimle paylaşır mısınız? Mitsubishi Electric Turkey ile yollarınız nasıl kesişti?

Cabir Abaoğlu (CA): Proje sürecinin başlangıcı araştırma ve planlama ile geçti. Piyasada söz sahibi tüm makina üreticilerinin tasarımları incelendi. Artılar eksiler ortaya kondu, piyasa beklentilerine bakıldı, makina operatörleriyle görüşüldü. Sonuç olarak bir konsepte karar verildi. Karar verirken tasarımın kolay ve hızlı üretilmesi, işletmelerde az yer kaplaması, hızlı devreye alınabilir olması, tek konteynırda taşınabilmesi, maliyetinin rekabetçi olması ve yüksek performans beklentilerini karşılayabilmesi gibi kriterler de göz önüne alındı.

Önce mekanik proje ve analizler gerçekleştirildi, sonra kaynak, büküm ve talaşlı imalat işlemleri, gerilim giderme işlemleri ve üretimin her aşamasında da kalite kontrol prosedürleri uygulandı. Sonraki adımda makinanın dış muhafaza tasarımı ve imalatı gerçekleştirildi. Tüm mekanik işlemler devam ederken aynı zamanda Elektronik cephesinde de makinanın kontrol sistemiyle alakalı çeşitli firmalardan bir çok teklifler alındı ve nihayetinde hali hazırda çalışmakta olduğumuz Mitsubishi Electric firmasında karar kılındı. Elektrik projeleri hazırlandı, PLC ve NC yazılımları Mitsubishi Electric ile tamamlandı, ayrıca Mitsubishi Electric Almanya’dan da HMI ve CAD\CAM yazılımları için destek alındı.

Tolga bey proje sürecini bir de sizden dinlemek isteriz?

Tolga Bizel: Mitsubishi Electric Türkiye olarak biz CNC kontrol ünitelerimizin uygulama alanlarını arttırmak için sürekli Pazar geliştirme faaliyetlerine katılarak gelişen Türkiye ekonomisinde dünya pazarlarına kaliteli ve katma değeri yüksek makinalar yapan uluslararası bir Makine İmalatçısı bir üretici firma ile çözüm üretmek için bir çalışma yapmak istiyorduk. Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye özellikle metal şekillendirme makinaları konusunda dünya pazarında önemli bir yere sahip.

Dener Makine ile onların özellikle Amerika pazarındaki çalışmaları için birlikte bir makina uygulaması yapmaya karar verdik. Böylelikle her iki taraf içinde çok uygun bir çalışma ortamı oluşmuş oldu.

Bu üründe enerji verimliliği nasıl sağlandı?

Cabir Abaoğlu (CA): Ürün yelpazesine yeni kattığımız elektrikli servo abkant ve fiber lazer kesim makinası ile tamamen doğa dostu, olabildiğince gürültüsüz çalışan makinaları sektöre sunuyoruz. Fiber lazer makinası ile düşük enerji tüketimi; yukarıdan askılı dizaynı, ince ve hassas hesaplanmış servo motor güçleri, 6 hücreli filtreli vakum sistemi, LED aydınlatma ve düşük enerjili hava kurutma ünitesi gibi sistemlerle sağlanıyor.
http://www.dener.com/haber

http://www.haberortak.com/Haber/Otomasy ... irecek.php


faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Şub 2015 10:58

DENER MAKİNA OTOMOTİV ,UZAY VE HAVACILIK SAVUNMA SANAYİİ-RAYLI SİSTEMLER GİBİ SEKTÖRLER DE ÜRETİM YAPMALI BİR KONSORSİYUM OLARAK MARKA YADA MARKALAR ÇIKARMALIDIR,GELECEK SÜREÇTE İNŞALLAH BÖYLE GÜZEL GELİŞMELER DE OLUR...

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Ağu 2015 21:23

incesu osb yatırımı bu yıl start alacak,ges projeside olacak projede...

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Ağu 2015 03:03

ARGELERİ DEVAM EDEN BİR KAÇ ÜRÜN VAR YIL SONUNA DOĞRU BU ÜRÜNLERİN LANSMANI YAPILACAK ÜRETİMDE YAKIN ZAMANDA OLACAK

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 28 Kas 2015 12:20

2016 YILI YATIIRM YILI OLACAK DENER GRUBU İÇİN SÜPRİZLER VAR..
FARKLI SEKTÖRLERLE İLGİLİ ÖN ÇALIŞMALAR YAPIYOR DENER GRUBU..

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Ara 2015 11:54

Dener Makine'den bir ilk
Dener Makine, dünyada dördüncü üreticisi olacağı 'Servo Abkant'ı piyasaya sürecek.

Arzu BAĞCI

KAYSERİ - Saç işleme makineleri ve takım tezgahlarında ileri teknoloji ürünleriyle iddialı olan Dener Makine, üretimine başladığı servo abkant ile bu alanda dünyada 4 üretici firmadan biri olacak. 'Dener Servo Abkant', 3 metre boyu ve 100 tonluk kapasitesi ile Türkiye'den dünyaya sunulan ilk servo abkant olma özelliği taşıyacak.

Ekim ayı itibariyle 'Dener Servo Abkant'ı fuarda tanıtmaya başladıklarını belirten Dener Makine Dış Ticaret Müdürü Osman Sarıkaya, ''İtalya Milano'da EMO fuarına katıldık. Bu fuarda bir ilki gerçekleştirerek,1.5 metre 40 ton kapasiteli servo abkantımızı tanıttık. Servo abkantımızı robot besleme sistemi ile üretip, insansız üretim sistemini sac şekillendirme sanayisine tanıtmış olduk. Bu sistem ile seri ve zor parçaların bükümünde insan faktörünü en aza indirmiş olacağız. Yeni makinemizle otomatik sac yükleme, pozisyonlama ve büküm sonrası otomatik istifleme sistemi ile 7/24 üretim mümkün olacak.Bu fuarda robot teknolojisinin üretime dahil olmasının hiç de zor olmadığını gösterme fırsatımız oldu. Press makara ve kayış sistemi ile büküm tablasının iniş ve kalkış işlemlerinde, hidrolik silindirler yerine servo motorları kullanan, 3 metre boyunda ve 100 tonluk kapasitesi ile Türkiye'den dünyaya sunulan ilk servo abkant olma özelliğini gösterdi.Şu anda bu tür makinaları üreten 4 firmadan biri olmanın gururunu yaşıyoruz'' dedi.

Endüstride kullanılan diğer hidrolik abkantlardan farklı olduğu belirten Sarıkaya,''Çalışması için hidrolik yağa ihtiyaç duyulmuyor. Bir parçanın üretim süresi hidrolik modellere göre yüzde 30 daha kısa .Üretimde kullandığı elektrik, hidrolik muadillerine göre yüzde 50 daha az. Bu özellikleri ile Dener Servo Abkant parça başı maliyetlerini düşürerek, firmaların rekabet gücünü artırıyor. Özel tasarımı ve çalışma sistemi sayesinde çelik levhalara çok yüksek hassasiyette şekil verebiliyor. Geniş alanlarda engelsiz büküm yapma imkanı sunuyor. Büküm gücünü tüm alana yayan makara sistemi ile ilk parçadan son parçaya kadar her ürünün aynı kalitede ve özellikte üretilmesini sağlıyor. Sistemin çalışması için petrol türevi hidrolik yağa ihtiyaç duyulmadığından bu model ürünler çevre dostu olarak biliniyor. Hidrolik abkant pres kullanıcıları her yıl değişen filtre veya her 2 yılda bir çıkan atık yağ maliyeti ile karşılaşırken servo abkantlarda bu maliyetler bulunmuyor'' diye ifade etti.

CNC Abkant Press, Giyotin Makas, Fiber Lazer, Plazma ve Köşe Kesme Makinaları üretimi üzerine uzmanlaştıklarını söyleyen Sarıkaya,'' Fabrikamızda 18 bin metrekarelik kapalı alana kurulmuş geniş ve kapsamlı makine parkımız bulunuyor.Bünyemizde yer alan eğitimli ve kalifiye operatörlerimiz, teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz ile Türkiye'deki lider üreticilerden biriyiz.Müşteriye sunduğumuz üründe kalite her zaman ön plandadır. Gerek yurt içine, gerekse Avustralya'dan Amerika'ya kadar dünyanın dört bir yanına distribütörler vasıtasıyla hizmet sunuyoruz''şeklinde konuştu.

Ar-Ge 'ye odaklandıklarını belirten Sarıkaya, ''Dünya hızla daha çevreci,daha verimli üretim teknolojilerine kayıyor.Dener Makine olarak 2010 yılında aldığımız kararla saç büküm ve kesim makinalarında yenilikçi teknolojiyi araştırmaya başladık.2012 yılı Haziran ayında Ar-ge çalışması tamamlanan yeni model büküm makinalarımızın test çalışmalarına başladık.2 yıllık yoğun test çalışmalarımız sonucunda 2014 Ekim ayında dünyanın en önemli sac işleme makinaları fuarında müşterilerimizin beğenisine sunduk.Ürünlerimiz kısa sürede Almanya,Güney Kore,
137477.jpg
137477.jpg (171.68 KiB) 1598 kere görüntülendi
Amerika,malezya,Katar,Dubai,Güney Afrika,Polonya ve Macaristan gibi ülkelere ihraç edilmeye başlandı'' diye belirtti.

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Ara 2015 00:11


Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1763
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen erdemka38 » 09 Ara 2015 22:50

ar-ge firması DENER umarım daha çok başarılı olurlar..

faruk gorez

Re: DENER MAKİNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Mar 2016 19:25

Erciyes Üniversitesi - Malzeme Bilimi Kulübü, firmamızı ziyaret ettiler.
970616_991585484245400_7487418707606222455_n.jpg
970616_991585484245400_7487418707606222455_n.jpg (135.88 KiB) 1490 kere görüntülendi

Cevapla