Bilim Sanayi Teknoloji - Proje ve Çalışmaları

Arge,inovasyon,teknoloji yatırımlarını paylaşıyoruz..
faruk gorez

Bilim Sanayi Teknoloji - Proje ve Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 22 Ara 2014 19:48

Ülkemizde çok güzel bilim merkezleri var hem mecvut hemde yapılacak çok güzel projeler var.
konya kayseri bursadaki ler bitti yeni projeler yolda....

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Ara 2014 15:11

Açılmadan Örnek Oldu
Büyükşehir Belediyesi tarafından Harikalar Diyarı içerisine yaptırılan Kayseri Bilim Merkezi henüz kapılarını ziyaretçilerine açmadan örnek oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden bir heyet Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi yapmak için çalışmalara başladı ve bu çalışmalara ışık tutması için Kayseri Bilim Merkezi'ne bir inceleme gezisi düzenledi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden daire başkanları ve diğer yetkililer ile Sütçü İmam Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan heyet, Kayseri Bilim Merkezi'ni gezdi. Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Hamdi Elcüman tarafından gezdirilen heyet, Kayseri'nin örnek projeler geliştirmeye devam ettiğine vurgu yaptı.
"KAHRAMANMARAŞ İÇİN REFERANS"
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Fatih Yanardağ, Kahramanmaraş'ta Bilim Merkezi sürecinin yeni başladığını, Kayseri'nin ise çok başarılı bir noktaya getirmiş olduğunu gördüklerini belirtti. Yanardağ, "Hem mekan tertibi, hem proje, hem tasarım, hem alanın genişliği noktasında Kayseri'ye yakışan bir bilim merkezi olacağı kanaatindeyim. İnşallah açılışında da gelip göreceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki'yi böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için tebrik ediyoruz" dedi.
Kahramanmaraş Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Mesut Bilginer de, Kayseri Bilim Merkezi'nin Kahramanmaraş için referans olacağını belirterek, Bilim Merkezi binasını gezdiklerini ve hayran kaldıklarını söyledi.
http://www.kayseri.bel.tr/ kaynak

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 02 Oca 2015 11:36

kayseri bilim merkezi mayıs gibi açılacak iç teşrifatı devam ediyor...
ileride ilçelerede kendi ölçeğinde bu merkezler yapılmalı örn develiye seyrani üniv. kampüsüne yapılabilir...

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Oca 2015 00:46

ÜLKEMİZDE ki bütün illerde olmalı bir 20 sene sonrada büyük ilçelerde mutlaka olmalı bilim merkezleri...

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Oca 2015 15:52

http://www.konhaber.com/yeni/haber-2717 ... gordu.html

Bilim Merkezi ilk yılında büyük ilgi gördü Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi’ni hizmete girdiği ilk yılında 72 bin 881 kişi ziyaret etti.


Konya Bilim Merkezi büyük ilgi görüyor.

Konya’yı bilimin de merkezi yapma yolunda önemli bir yatırım olan Bilim Merkezi’nin her yaştan ziyaretçisini bilimle haşır neşir ederek, ziyaretçilerine uygulamalı öğrenme imkanı sunduğunu dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkezin sadece Konya'nın değil aynı zamanda tüm Türkiye'nin değeri olduğunu söyledi.

Görsel zenginliği ve estetiğiyle dünyadaki en önemli bilim merkezleri arasında yer alan Konya Bilim Merkezi’ni Konya’nın gücünü artıran bir yapıya dönüştürmek ve şehrin markalarından biri yapmak istediklerini kaydeden Akyürek, “Bilim Merkezimiz, bilimsel merakı olan herkes için yeni fikirlerin oluşmasına imkan sağlıyor. Özellikle öğrencilerin ziyaret ettiği Bilim Merkezi’nde, gençlerimiz bilimle ilgili merak ettikleri uygulamaları öğrenme imkanı bulabiliyor.

Ayrıca üniversitelerin de araştırma yapmasına imkan tanınan Bilim Merkezi’nde yeni bilimsel çalışmalara imza atılmasına vesile olmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

Bilimsel aktiviteleriyle Konya’nın simgelerinden biri haline gelen Bilim Merkezi’ni hizmete girdiği ilk yılında ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden devlet erkanı, sanatçılar, öğretim üyeleri, öğretmen ve öğrenciler olmak üzere toplam 72 bin 881 kişi ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin inşaatına ve çevre düzenlemesine 90 milyon lira, sergiler için TÜBİTAK’ın 31 milyon lira harcadığı Bilim Merkezi’nde planetaryum, gözlem kulesi, Dünyamız ve Bilimin Sultanları sergileri, öğrenciler için Tırtıldan Kelebeğe, Kimya: Reaksiyonlar Hakkında Herşey, Matematiksel Şekerlemeler, Hava Ya Da Değil isimli laboratuvar eğitimleri, konferans salonları ve kütüphane bulunuyor.
c080d612f4c63d916517a4cab75cc95b.jpg
c080d612f4c63d916517a4cab75cc95b.jpg (332 KiB) 1073 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Oca 2015 22:58

Kayseri Bilim merkezi şuan da açılması en yakın bilim merkezi mayısta açlışı yapılacak nasip olursa...

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1909
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen erdemka38 » 15 Oca 2015 18:52

Gaziantep bilim merkezi birkaç senedir hizmet veriyor ancak diğerlerine göre m2si daha küçük bir yer..


faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Ağu 2015 19:11

15 YIL İÇİNDE BÜTÜN İLLERİMİZDE OLACAK BU MERKEZLER

faruk gorez

Re: Ülkemizde ki Bilim Merkezleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Nis 2016 11:35

Üsküdar Ünalan Bilim ve Gözlem Evi projesi hayata geçiyor!

Üsküdar Belediyesi Türkiye'nin en önemli yatırımlarından biri olan Ünalan Bilim ve Gözlem Evi projesini hayata geçiriyor. Proje için 26 milyon 322 bin lira harcandı.
NDY3NjQ5OT-uskudar-unalan-bilim-ve-gozlem-evi-projesi-hayata-geciyor.jpg
NDY3NjQ5OT-uskudar-unalan-bilim-ve-gozlem-evi-projesi-hayata-geciyor.jpg (81.07 KiB) 876 kere görüntülendi
Türkiye'nin en modern bilim merkezi olacak projenin inşaat çalışmaları tamamlandı. Proje için 26 milyon 322 bin lira harcandı. Teknolojik ekipmanların alımı ve çevre düzenlemesinin ardından Ekim ayında hizmete girecek.

MUCİTLER DESTEKLENECEK

Ünalan Bilim ve Gözlem Evi ile Üsküdar, bilim ve teknoloji turizminin yeni merkezlerinden biri olacak. Bilim merkezi uzay, uydu teknolojileri, doğa bilimleri, robotik ve tıp teknolojileri alanındaki özel galerileriyle bilim ve teknoloji alanındaki farkındalığın artırmasını hedefliyor. Bilim Merkezinde her yıl en az 500 özel yetenekli çocuk ve gencin bilimsel araştırma yapması, geliştirdiği projenin patent alması ve uluslararası yarışmalara katılması için destek sağlanacak.
UZAY DENEYİMİ YAŞANABİLECEK

Bilim Merkezi'nde ayrıca 54 metre yüksekliğinde Gözlem Kulesi, konferans salonu, derslikler, sergi alanları, 2 adet yüzme havuzu, fitness salonu, kapalı otopark ve kafeler yer alacak. Planetarium sayesinde uzay deneyimi yaşanabilecek.Yeni Şafak

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj