Geliyoo - Yerli Arama Motoru

Arge,inovasyon,teknoloji yatırımlarını paylaşıyoruz..
Cevapla
faruk gorez

Geliyoo - Yerli Arama Motoru

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Oca 2017 13:29

https://www.geliyoo.com/#
Yerli arama motoru 'Geliyoo' test yayınına başladı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yerli arama motoru ile ilgili açıklamalarının ardından iki mühendis, 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yerli ve milli arama motoru ’Geliyoo’yu test yayını ile online olarak hizmete açtı.

http://www.iha.com.tr/haber-yerli-arama ... di-617525/

Basın açıklaması - yerli arama moturu hk.

Basın yayın organlarında “10 yılda 10 milyon bütçe ayrılarak yerli arama motoru Geliyoo kuruldu” başlığıyla yer alan haberlerde; söz konusu arama motorunun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen proje olduğu algısı oluşması nedeniyle açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu arama motorunun var olup olmadığı, iddia edildiği kadar bütçe ayrılıp ayrılmadığı ve yerli olup olmadığına ilişkin Bakanlığımızın ilgili birimlerinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İddia sahiplerinin, yerli arama motoru projesiyle ilgili Bakanlığımızla bir temasları olmamıştır. Ancak, 18 Ocak 2017 (Bugün) tarihinde Bakanımız Ahmet Arslan’a hitaben elektronik posta yoluyla bir mektup göndermişleridir.
“Geliyoo” isimli arama motoru projesine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından maddi ve manevi herhangi bir destek sağlanmamıştır.

Bir süre önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın bir televizyon kanalındaki “Yerli arama motoru ile ilgili çalışmalar yapıyoruz” açıklaması, Geliyoo isimli arama motoruyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
Elbette ki, ülkemize katkı sağlayacağına inanılan, yerli ve milli her türlü çalışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://udhb.gov.tr/aciklama-14-basin-ac ... u-hk-.html
Dosya ekleri
Geliyoo - Yerli Arama Motoru.jpg
Geliyoo - Yerli Arama Motoru.jpg (20.21 KiB) 548 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1909
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Geliyoo - Yerli Arama Motoru

Mesaj gönderen erdemka38 » 17 Oca 2017 21:52

Geç kalmış bir proje.. Rus Cin ABDli gruplar siber saldırıya başlayacaklardir pek hoslanmazlar Turk yazılım projelerinden..

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1909
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Geliyoo - Yerli Arama Motoru

Mesaj gönderen erdemka38 » 18 Oca 2017 22:46

ama desteklenmeli :))

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 981
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Geliyoo - Yerli Arama Motoru

Mesaj gönderen Uygar » 22 Oca 2017 12:59

Faruk abi ilk mesajı düzenleyelim o zaman.

ilk mesajda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yerli arama motoru ile ilgili açıklamalarının ardından iki mühendis, 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan yerli ve milli arama motoru ’Geliyoo’yu test yayını ile online olarak hizmete açtı.
Yerli arama motoru Geliyoo test yayınına başladı.

Bunun Geliyoo olmadığı ortaya çıktı.

Cevapla