Samsun Lojistik Merkezi

Cevapla
faruk gorez

Samsun Lojistik Merkezi

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Oca 2015 11:02

SAMSUN’DA ULUSLARARASI LOJİSTİK KÖY KURULUYOR

TRACECA, Viking Treni Projesi, Kavkaz Tren Feri Projesi gibi uluslar arası projelere ev sahipliği yapan Karadeniz’in incisi Samsun, “lojistik sektörünün” vazgeçilemez kalelerinden biridir. Bu sektör aynı zamanda hem kentin hem de bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli yer tutuyor.

Dört farklı ulaşım yapısını – denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu – ve beş adet organize sanayi bölgesini içinde barındıran Samsun, uluslararası öneminin yanı sıra Türkiye’nin kuzey-güney ve doğu-batı eksenlerindeki yük koridorunun da başlangıç noktası. Bu şehir Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkas ülkelerinde yaşayan yaklaşık 400 milyon insan için de ithalat ve ihracat kapısı olma potansiyelini barındırıyor.

672 Dönümlük Alan, 43 Milyon Avro’luk Destek
Samsun’un bu altyapısı ve potansiyelini değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Samsun Lojistik Köy Projesini geliştirdi. 43 milyon Avro’luk AB – Türkiye ortak mali desteği ile yola çıkan proje, Samsun’u uluslararası bir lojistik merkez yapmayı amaçlıyor. Tüm alternatif yolların kesiştiği Tekkeköy’de yapılandırılacak olan merkez, bölgede yer alan firmalara lojistik depo imkânı sağlayarak, bölgesel rekabet edebilirliği de destekliyor.

Rekabet Edebilirliğe Destek, 2 Bin Kişiye İstihdam
Proje ile birlikte başta girişimciler olmak üzere toptancılar, tüccarlar, esnaf ve KOBİ’ler Lojistik Köy’deki depolama tesisleri, yükleme boşaltma alanları, sosyal tesisler ve idari binalardan yararlanacaklar. Bu hizmet sayesinde bölgedeki KOBİ’ler katma değerlerini ve dağıtım sektöründeki teknolojilerini güçlendirerek rekabet edebilirliklerini artıracaklar. Bu proje aynı zamanda yaklaşık 2 bin kişiye iş olanağı sağlayarak bölge halkına da ekonomik anlamda destek verecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı tarafından desteklenen Samsun Lojistik Köy Projesi, lojistik merkezi için ihtiyaç duyulan ekipmanları merkezden yararlanmak isteyen şirketlerin ve KOBİ’lerin kullanımına sunacak.
SANAYİ GAZETESİ

faruk gorez

Re: Samsun Lojistik Köy Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 28 Kas 2015 12:01

Samsun
Mersin
Balıkesir
bu dönem Ülkemizin lojistik limasn yükünü çekecek stratejik merkezler olacak..

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 7277
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Samsun Lojistik Köy Projesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 08 Ara 2017 19:58

Samsun Lojistik Köy projesi tanıtıldı! https://emlakkulisi.com/samsun-lojistik ... i-…/555529

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 7277
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Samsun Lojistik Köy Projesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Mar 2018 17:08

Samsun Lojistik Merkezi'ndeki depolar kiralanmaya başladı! http://emlakkulisi.com/samsun-lojistik- ... i-…/564252

Cevapla