SEYHAN-CEYHAN-YÜREĞİR-ÇUKUROVA Bel. Projeleri ve Çalışmaları

Cevapla
faruk gorez

SEYHAN-CEYHAN-YÜREĞİR-ÇUKUROVA Bel. Projeleri ve Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Şub 2015 13:24

SEYHAN BELEDİYESİ MAHALLE MECLİSLERİ PROGRAMLARININ bu haftaki durağı Fevzipaşa Mahallesiydi !!!

Başkan Karalar, Halkın Ayağına Gidiyor.
Başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte tam kadro olarak vatandaşın karşısına çıkan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, adeta belediyeyi vatandaşın ayağına götürüyor.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kurmayları ile birlikte, Fevzipaşa Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.
EN BÜYÜK SORUN KAPALI SEMT PAZARI
İlk olarak mahallenin sorunları ile ilgili bilgi veren Muhtar Adnan Küçük, Mahallelerinin en büyük sorunun semt pazarı sorunu olduğunu söyledi. Daha sonra söz alan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, sorunların çok olduğu bir ilçe olduklarını ama kendisinin sorunları çözmek için seçildiğini söyledi. Başkan Karalar, "Seyhan ilçemiz gerçekten çok sorunlu bir ilçe. Yalnız biz şikayet etmeye değil, sorunları çözmeye geldik. Mahallenizin tüm sorunları çözülecek. Kapalı semt pazarı, park ve dinleneme alanları. Bizler Birim müdürlerimizle birlikte sorunlarınızı dinlemeye ve bizzat çözmek için ayağınıza kadar geldik" ifadelerini kullandı.
"VATANDAŞ BİZE DEĞİL, BİZ VATANDAŞA GİDECEĞİZ"
Mahalle gezisine başkan yardımcıları ve birim müdürlerini de getirdiğin belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sorunlara yerinde çözüm bulacaklarını söyledi. Başkan Karalar, "Bizim işimiz size hizmet etmek vatandaşın parasını vatandaşa harcamak... Seçim döneminde söz vermiştik 'Halkın Belediyesini Kuracağız' demiştik. Şimdi seçildik ve halka hizmet için varız. Bugün buraya başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz ile gelerek sizlerin sorunlarını dinleyeceğiz. Sorunlarınıza belediyeden değil sorunun yaşandığı mahallenizden çözüm bulacağız." şeklinde konuştu.
15227_339958429523053_3771333379905029780_n.jpg
15227_339958429523053_3771333379905029780_n.jpg (68.83 KiB) 612 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: SEYHAN-CEYHAN-YÜREĞİR-ÇUKUROVA Bel. Projeleri ve Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Şub 2015 13:25

Adana Kent Meydanına Kavuşuyor
Balıkçılar Pazarı civarına yapılacak olan kent meydanı Seyhan Belediye Meclisi’nde görüşülmeye başlandı. 40 dönüme yakın bir alanda oluşturulacak olan projeyi Başkan Karalar, ‘Seyhan’ın makûs talihini değiştirecek proje’ olarak yorumladı.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Seçim döneminde vadettiği meydan projesi hayat bulmaya başlıyor. Meydan oluşturulmasına ilişkin madde Seyhan Belediye Meclisi Şubat ayı son oturumda ilk gündem maddesi olarak ele alındı.
ADANA KENT MEYDANINA KAVUŞUYOR
Gündeme ilişkin konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Seyhan’ımızın makûs talihinin değiştirecek bir proje. Orada yıllardır kangren hale gelmiş Balıkçılar Pazarı var. Obalar da, Saydam da sıkışıklık ve kaosun olduğu bir yerdir. Kaos olmuş bir yeri düzenleyerek Adana’ya güzel bir hizmet yapmış olacağız. Burada Balıkçı esnafı da var biz onları da daha modern bir yere taşıyacağız. Her zaman diyorum bu meclis güzel işler yapacak, efsane olacak. Şunu da ifade etmek isterim ki bu yıl bütçemizden para biriktirerek kent meydanını 40 milyon TL'ye bitirmeyi hedefliyoruz. 2015 bütçesinden hiç borçlanmadan bu projeyi tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.
ERSÖZ, MEYDAN PROJESİNİ POPÜLİST BULDU
Gündem maddesine ilişkin söz alan AK Parti Seyhan Meclis üyesi Abdullah Ersöz ise, projeyi desteklediğini bildirdi ama hizmet sıralaması açısından popülist bulduğunu kaydetti. Ersöz, Seyhan'da iki bine yakın çıkmaz sokak olduğunu hatırlatarak önceliğin buna verilmesi gerektiğini ifade etti. Ersöz, “Ben Başkanın tüm sözlerine katılıyorum. Seyhan için doğru bir projedir. Bulunduğu bölge için ranta da dönüştürülebilecek bir projedir ve kesinlikle cesur bir karardır. Şahsi görüşüm ise Popülist bir projedir. ‘Neden?’ derseniz bakın; Seyhan’da 1.500’ün üzerinde çıkmaz sokak olduğundan bahsediliyor. Seyhan’ın sokaklarına bakarsak ambulansın, itfaiyenin giremeyeceği sokaklar var. Bu güzel projeden evvel bir pilot bölgeden başlayıp çıkmaz sokakları açalım” ifadelerini kullandı.
KARALAR’IN YANITI SERT OLDU
Ersöz'ün bu sözlerine Başkan Karalar, yanıtı sert oldu. Karalar, "Sayın Ersöz, çok talihsiz bir konuşma yaptı. Söze başlarken destekliyorum dedi, ardından da popülist dedi. Böyle bir şey olmaz zaten kent meydanı yaparak çıkmaz sokakları da ortadan kaldırıyoruz. Meydan yapacağımız alan zaten Ersöz’ün bahsettiği gibi oldukça sorunlu. Tüm amacımız Seyhan’a, Adana’ya hizmet etmek. Tüm dünyada şehirler Meydanlar etrafına şekillenmiştir. Ancak ne yazık ki Adana bu açıdan çok şansızdır. Biz bu olaya siyasi olarak da bakmıyor, siyasette yapmıyoruz. Siyaset yapacak olursak size ’10 yıl Seyhan’ı yönettiniz kaç çıkmaz sokak yaptınız’ diye sorardık. Biz Seyhan'ın sorunlarını çok iyi biliyoruz, nasıl çözüleceğini de biliyoruz. " diye konuştu.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe genelinde yürütülen kentsel dönüşüm projeleri ilgili bilgilerde verirken Barbaros Mahallesi ile ilgili protokol aşamasına gelindiğini söyledi. Konuşmaların ardından yapılması planlanan kent meydanının 1/1000’lik planı görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.
Seyhan Belediyesi

faruk gorez

Re: SEYHAN-CEYHAN-YÜREĞİR-ÇUKUROVA Bel. Projeleri ve Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Eki 2015 21:21

Seyhan'ın imar planı uygulaması devrim niteliğinde!
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, mecliste onaylanan 1/5000’lik Nazım İmar Planı’nın devrim niteliğinde olduğunu söyledi. Karalar, "İlk kez İmar Düzenlemesi yapılacak bu bölgede" dedi.


Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şehrin batı mahallelerinde vatandaşlara hizmet verecek bir devlet hastanesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Başkan Karalar, geçtiğimiz hafta Seyhan’da D-400’ün güney kısmının 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Burada yapılan çok önemli bir hizmettir. Seyhan’ın tarihi ve gelişimi adına adeta bir devrim niteliğindeki bu kararınızdan dolayı her birinizi kutluyorum. Ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Karalar, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerle uyum içerisinde çalışmasının önemine değinerek, “Burada ortaya koyduğumuz uyumlu çalışma Adana’ya olumlu anlamda yansıyor” dedi.

Belediye Başkanı Karalar, mecliste onaylanan 1/5000’lik Nazım İmar Planı’nın tadilat aşamasında Seyhan’ın batı mahallelerine hizmet verebilecek bir bölgede hastane alanı tahsis edilmesi talebinde bulundu. Karalar şunları dile getirdi:“Seyhan’da merkezdeki bir hastaneden sonra Batı’da Sarıhamzalı’dan Zeytinli’ye kadar hastane yok. Geliniz hep birlikte çok uygun bir yerde, Şakirpaşa’ya, Uçak’a, Onur’a, Narlıca’ya, Yeşilevler’e, Gürselpaşa’ya Zeytinli’ye hizmet edecek bir hastane yeri bulalım ve hastane yeri verelim. Sayın Milletvekili Necdet Ünüvar’la da görüştüm. Sağlık Bakanlığı’nda bu hastanenin ödeneği de çıkmış, hazır. O mahallerdeki insanlar acil hastalarını 25 dakikada hastaneye getirebiliyorlar. Bu geçen süre nedeniyle durumu acil olan ölümcül hastaların kurtulma şansı kayboluyor. Bu çok önemli bir hizmet olacak. Böylesi önemli bir hizmet bu meclise nasip olsun.”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın hizmet odaklı pozitif konuşması ve ilçesine yönelik imar düzenlemesine katkı veren herkese teşekkür etmesi üzerine sözleri meclis toplantısına katılan MHP, AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri tarafından alkışlandı.

“NAZIM İMAR PLANI UYGULAMASI SEYHAN İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE”
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde D-400’ün güneyini kapsayacak şekilde 1/5000’lik Nazım İmar Planı’nın onaylandığı toplantıda karara destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Karalar ‘devrim niteliğinde’ dediği bu düzenlemeyle ilgili şunları söyledi;

“Devrim niteliğindeki bu kararınızdan dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. D400’ün güneyi imar olmayan, keşmekeş, nasıl olduğu tarafınızca bilinen bir yer. İlk kez İmar Düzenlemesi yapılacak bu bölgede. Burada bir şahıs malı yok. Bir şahsa rant yok. Burada birine kıyak yok. D-400’ün güneyinin tamamının imarlı hale getirilmesinin adımıdır bu. İlk kez yapılmıştır. Bu büyük çapta artık kaçak inşaatların önlenmesi anlamına da geliyor. 19 bin civarında kaçak inşaat var bu bölgede. Yapılan düzenlemeyle mevcut yapıları kayıt altına aldıktan sonra yeni yapılmaya çalışılacak kaçak inşaatla da hep birlikte mücadele edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin tamamına teşekkür ediyorum. Bu mecliste çok önemli kararlar çıktı. Bu karar da bu önemli ve tarihi adımlardan birisidir.”

Onaylanan planın yasal itiraz süresi bittikten sonra Seyhan Belediyesi 1/5000’lik planlara uygun 1/1000’lik İmar Planı hazırlayacak.

Hürriyet
MzE5NDUzNT-seyhanin-imar-plani-uygulamasi-devrim-niteliginde.jpg
MzE5NDUzNT-seyhanin-imar-plani-uygulamasi-devrim-niteliginde.jpg (20.19 KiB) 485 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj