Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı

faruk gorez

Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayseray.jpg
Kayseray.jpg (46.61 KiB) 2116 kere görüntülendi
Kayseray (2).jpg
Kayseray (2).jpg (47.03 KiB) 2116 kere görüntülendi
Alıntıdır

faruk gorez

Re: Muhsin Yazıcıoğlu - Mobilya Kent Raylı Sistem Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Adsız.png
Adsız.png (16.4 KiB) 2108 kere görüntülendi
Veli Altınkaya

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1763
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Muhsin Yazıcıoğlu - Mobilya Kent Raylı Sistem Hattı Projesi

Mesaj gönderen erdemka38 »

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismi Havaalanı icin mi düşünülüyor ?

faruk gorez

Re: Muhsin Yazıcıoğlu - Mobilya Kent Raylı Sistem Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Abi güzel olur, Abi başlığı güncelledik ...
Muhsin Yazıcıoğlu - Havaalanı Raylı Sistem Hattı Projesi Güzergahı
Selimiye MUHSİN YAZIOĞLU BULVARI NNY ÜNİV. MOBİLYA KENT ....

faruk gorez

Re: Muhsin Yazıcıoğlu - Mobilya Kent Raylı Sistem Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Belsin-Terminal-Yeni Hastane-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattını Ulaştırma Bakanlığı Yapacak!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’yi belediyemizde ağırladık. Sayın Bakanlarımızın katılımıyla belediyemizde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı uhdesinde olan konularla ilgili kapsamlı bir toplantı yaptık. Toplantıda, havaalanı terminal binası, hızlı tren, banliyö hattı gibi pek çok projeyle ilgili Sayın Bakanımıza taleplerimizi ilettim ve bu projeler tek tek ele alındı. Sayın Bakanımızın da ifadesiyle verimli ve başarılı bir toplantı gerçekleştirdik. Bakanımızdan Belsin-Terminal-Yeni Hastane-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi raylı sistem hattının yapımı için destek talebinde de bulunduk. Ulaştırma Bakanımız bu hattın yapımını üstlendiklerini belirtti. Sayın Bakanımıza bu ve diğer tüm projelere verdiği destek nedeniyle şehrim adına teşekkür ediyorum.

Mustafa ÇELİK BAŞKAN
16299175_1210326775720172_7920976401933601348_n.jpg
16299175_1210326775720172_7920976401933601348_n.jpg (80.68 KiB) 1993 kere görüntülendi
16252205_1210326945720155_5032146718121279902_o.jpg
16252205_1210326945720155_5032146718121279902_o.jpg (190.93 KiB) 1993 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

Büyükşehir'de Yatırım Zirvesi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı uhdesindeki konularla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nde bir yatırım toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri'yi ilgilendiren tüm konularla ilgili bir sunum yaptı ve bu sunumla birlikte tüm projeler tek tek ele alındı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan verimli ve başarılı bir toplantı yapıldığını açıkladı.

Bir dizi programa katılmak üzere ilimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti. Ziyarete Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Ziyarete ayrıca Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve oda başkanları ile bürokratlar da iştirak etti.

Ziyarette Kayseri ile ilgili bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, Kayseri'nin ticaretin doğduğu topraklarda kurulu 6 bin yıllık bir medeniyet olduğunu söyledi. Son dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Çelik, bu yatırımlarla Kayseri'nin bir cazibe merkezi olduğunu söyledi. Başkan Çelik ziyarette Bakan Arslan'a günün anısına bir hediye takdim etti.PROJELER TEK TEK ELE ALINDI

Ziyaretin ardından Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı uhdesindeki projelerle ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Bakanların yanı sıra ilçe kaymakamları, belediye başkanları, oda başkanları ve OSB başkanları da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplantıda havaalanı yeni terminal binası, hızlı tren, OSB-Lojistik Köy Bağlantısı, Niğde-Ankara Otoyolu bağlantısı, mevcut yolların iyileştirilmesi, banliyö hattı, Gövdere Yolu, Şahruh Köprüsü'nün restorasyonu, Bölge Hastanesi yanından geçecek raylı sistem gibi konularla ilgili sunum yaptı ve bu projelerin tamamı muhataplarıyla birlikte tek tek ele alındı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonrası Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bir açıklama yaptı. Verimli ve başarılı bir toplantı yapıldığını ifade eden Arslan, söz verilen tüm projelerin en kısa sürede yapılacağını belirtti.Karayolları bünyesinde devam eden 18 proje olduğunu ve bunun dışında ihale sürecinde beş projenin bulunduğunu ifade eden Bakan Arslan, hali hazırda yürüyen projeleri hızlandıracaklarını kaydetti.

BELSİN-HASTANE RAYLI SİSTEM HATTI İÇİN SÖZ ALINDI

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan toplantının en verimli konusu olarak yeni şehir hastanesi önünden geçecek olan yeni raylı sistem hattını gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in talebini değerlendirdiklerini ifade eden Arslan, Belsin-Terminal-Yeni Hastane-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi hattının 4,7 kilometre olduğunu ve bu hattın yapımını üstlendiklerini açıkladı. Bakan Arslan hat üzerindeki iki alt geçidin ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını kaydetti.

Toplantının sonunda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Ulaştırma Bakanlığı'nın Türkiye'nin yüz akı bakanlıklarından biri olduğunu belirtti ve "Şehir olarak isteklerimizi dile getirdik. Sayın Bakanımız da yapabilecekleri için söz verdi. Kendisine yapılan ve yapılacak olan yatırımlar için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi

faruk gorez

Re: Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

bu hat ile birlikte 40 km uzunluğu ulaşacak Kayseri Raylı Sistem Hattı
buna ilave meydan havalimanı mobilya kent erkilet hattı
meydan anayurt mevlana hatları gelecek
ildem de hat uzatma olabilir
banliyo hattı şehir hattına entegre edilecek ralı sisteme
banliyo hattı 140 km olacak

kayseri bir kaç yıl içinde 200 km uzunluğuna ulaşacak RAYLI SİSTEM HATTINDA..


Ankara -Kayseri yeni hızlı tren hattından sonra belki boğazköprü himmetdede bölgesine kadar uzar KAYSERİ BANLİYO HATTI..
Planlama ve çalışmalar devam ediyor RAYLI SİSTEM HATLARI İLE İLGİLİ...

faruk gorez

Re: Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayseri'yi ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ile şehrimizin önemli projelerini masaya yatırdık.

Kayseri Yüksek Hızlı Tren Proje çalışmalarının 2017 yılı içinde tamamlanması ve yapım çalışmalarına başlanması için Sayın Bakanımız'dan söz aldık.
Belsin-Otogar-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi raylı sistem bağlantı hattının yapımı ve Yeşilhisar-Sarıoğlan ilçeleri arasındaki banliyo tren hattının tamamlanmasıyla da şehir içi ulaşım rahatlayacak.
Bir başka önemli projemiz, Kayseri Havaalanı terminal binasının genişletme çalışmasıyla ilgili olacak. Bakanımız'dan yeni iç hatlar binasının yapımı ve apron alanının genişletilmesi sözünü aldık. Bu proje tamamlandığında havaalanına daha çok uçağın iniş kalkışı ve konaklaması sağlanacak.

Kayseri-Kahramanmaraş arasındaki Dokuzdolambaç olarak bilinen bölge artık trafik kazalarıyla anılmayacak. İnşa edilecek tünelle hem daha güvenli yolculuk yapılacak hem de iki şehir arasındaki mesafe 1 saat kısalacak.

Mersin'den Ankara'ya ulaşımı sağlayan güney otobanında Aksaray üzerinden Kayseri'ye bağlantı yolu yapılması sözünü de aldık.

Felahiye- Göğdere yolunun yapımı ve ayrıca tarihi Sarıoğlan Şahruh Köprüsü'nün restorasyonu da gündemimizdeki çalışmalar arasında.

Kayseri'ye yakışan 18 büyük projeyi hayata geçirmek için desteklerini bizden esirgemeyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan'a bir kez daha teşekkür ediyorum.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki
16195622_1356869347719574_7582513101560524137_n.jpg
16195622_1356869347719574_7582513101560524137_n.jpg (83.37 KiB) 1918 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

Şehir hastanesi raylı sistemle kent merkezine bağlanacak

Arslan, banliyö taşımacılığı konusunda ise hem Büyükşehir Belediyesinin hem de bakanlıklarının üzerine düşen görevler olduğuna işaret ederek, şu bilgileri verdi:

"Her iki tarafın da üzerine düşeni yapması ve hizmete sokmasıyla ilgili bugün konuştuk. Bence Kayseri için çok daha önemli olan şehir hastaneleri konsepti var. Sayın Cumhurbaşkanımızın da çok önemsediği, Sağlık Bakanlığımızın da çok başarılı şekilde yürüttüğü, bugüne getirdiği ve birçok ilimizde artık hizmete girmeye başlayan bir konsept var. Kayseri de bu konuda çok başarılı bir örnek. Hastaneler şehri yaptığınızda adeta insanların buraya kolay erişiminin sağlanması gerekiyor. Bunun da en kolay yolu elbette ki yollar açmaktır, Melikgazi Belediye Başkanımızın yaptığı gibi bulvarlar açmaktır ama en verimli ve kolay yolu toplu taşımadır. 4,7 kilometrelik raylı sistemin bir an önce yapılması, hayata geçirilmesi ve Kayserililere hizmet etmesi adına bugün bence bu toplantının en verimli çalışmalarından biri de buydu. Proje kapsamında iki kavşak var, kavşakları Büyükşehir Belediyemiz halledecek diğer kısmını da bize iletecek. 4,7 kilometrelik raylı sistemin bu anlamda özellikle hastaneyi de içine alacak şekilde merkezde toplu taşımaya teşvik edecek şekilde yapılması konusunda biz de üzerimize düşeni bir an önce yapacağız. Bu da Kayseri merkezli, Kayserililere hizmet etmek adına yapacağımız bir proje olacak."

http://udhb.gov.tr/haber-459-%60kayseri ... ek%60.html

faruk gorez

Re: Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Mobilyacılar Sitesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı

Mesaj gönderen faruk gorez »

ATM TEKSTİL PARK Projesi ile bölge yeni bir avm 'ye ihtisas avm ve yaşam merkezine kavuşacak,Camikebir de bulunan tekstilciler bu güzel yaşam merkezinde daha ferah ve nitelikli alanlarda ticaretlerine devam edecekler...

tekstil-park-anadolu-ticaret-merkezi-t2223.html#p29615
file.jpg
file.jpg (37.23 KiB) 1884 kere görüntülendi

Cevapla