Kia Motors

Otomobil, Motosiklet, Tren, Uçak vs. Her Türlü Ulaşım Araçları..
Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Şub 2020 16:20

Hyundai ve Canoo ortak e-platformunu duyurdu
canoo-concept-car-2019-12-min.png
canoo-concept-car-2019-12-min.png (462.76 KiB) 46 kere görüntülendi
Hyundai Motor Group ve Canoo, Canoo'nun gelecekteki Hyundai ve Kia araçları için kaykay tasarımına dayanan bir elektrikli platform geliştiriyor. Canoo için ilk büyük dış sipariş ve Hyundai-Kia'nın zaten bu alanda başka ortaklıkları var.

İşbirliğinin bir parçası olarak Canoo, üç şirket, "Hyundai ve Kia spesifikasyonlarını karşılayan" tamamen ölçeklenebilir, tamamen elektrikli bir platformun geliştirilmesini destekleyecek. Hyundai Motor Group, platformun “küçük elektrikli taşıtlardan özel amaçlı taşıtlara (PBV) kadar düşük maliyetli elektrikli taşıtlar teslim etme taahhüdünü desteklemeye” yardımcı olacağına inanıyor.

Canoo (daha önce Evelozcity olarak aktifti) Ocak ayında ilk modeli için bekleme listesini açtı. Aracın kendisi - Canoo olarak da adlandırılır - geniş bir insan taşıyıcısı olarak tasarlanmıştır ve özel olarak geliştirilmiş kaykay platformuna inşa edilmiştir - bu nedenle tüm önemli tahrik teknolojisi, çeşitli gövdelerin yerleştirilebileceği düz platforma entegre edilmiştir. Önceki bilgilere göre, Canoo'nun yaklaşık 250 mil (yaklaşık 400 km) EPA menzili olmalı ve 30 dakikadan kısa sürede pilin yüzde 80 oranında şarj edilmesini garanti etmelidir. Canoo'ya göre, gemideki elektrik motoru 220 kW veriyor, en yüksek hız 200 km / s. Otonom sürüş fonksiyonları ile ilgili olarak, Canoo "Seviye 2 artı" seviyesi ile gelecek.

Hyundai-Kia şimdi bu platformu kullanmak istiyor. Şirketler henüz mevcut sürümdeki teknik veriler hakkında herhangi bir bilgi sağlamamaktadır. Hyundai Motor Group Araştırma ve Geliştirme Başkanı Albert Biermann, "Canoo'nun yenilikçi EV mimarisini geliştirdiği hız ve verimlilikten çok etkilendik." Dedi. "Bu, onları gelecekteki mobilite endüstrisinde öncü olarak geliştirdikçe bizim için mükemmel bir teknik ortak haline getiriyor." Otonom ve kitlesel tanıtım için uygun maliyetli bir Hyundai platform konsepti geliştirmek için Canoo mühendisleriyle birlikte çalışacaklar. "uygundur.

Arka Plan: İki Koreli otomobil üreticisi, yakın zamanda 2025 yılına kadar "Plan S" (Kia) ve "Strateji 2025" (Hyundai) olarak adlandırılan stratejilerinde sadece otomobil yapımındaki temel işteki yanma işleminden elektrikli arabalara doğru kademeli bir değişiklik değil, aynı zamanda Hareketlilik hizmetlerine odaklanın. Hyundai söz konusu olduğunda, "Akıllı Mobilite Cihazları" bölümünün (yani otomobil endüstrisi ile donanım bölümü) kendi yazılım platformunda mobilite hizmetleri sunması amaçlanan "Akıllı Mobilite Hizmetleri" için de özel ürünler tedarik etmesi gerektiği açıklandı ,

Ocak ayındaki bir mesaj, Korelilerin bu tür "Akıllı Mobilite Cihazları" nın tanıtımı konusunda ciddi olduğunu gösteriyor: O zamanlar Hyundai Kia Group , araç geliştiricisi Arrival'a 100 milyon avroluk bir yatırım duyurdu . İngiltere'deki şirketin kaykay platformu “küçük ve orta ölçekli elektrikli araçlar ve lojistik, isteğe bağlı sürüş selamlama ve servis şirketleri için rekabetçi fiyatlarla diğer ürünler” piyasaya sürecek.

Şimdi benzer bir şeyin Canoo'ya dayanan araçlarda olması gerekiyordu. ABD şirketi, teknolojisinin "büyük bir SUV'nin içi ve kompakt bir otomobilin dış tabanı" olan bir araca olanak tanıdığını belirtiyor. Kano 4.40 metre uzunluğundadır, ancak yedi kişiye kadar alan sunduğu söylenmektedir.

İki Koreli otomobil üreticisinin stratejileri göz önüne alındığında, Hyundai-Kia-Canoo işbirliğinden gelen araçlar için belirli bir zaman çizelgesinden bahsedilmiyor, ancak 2025 yılına kadar önemli miktarlar inşa etmek istedikleri varsayılabilir. Üretim hakkında henüz bir bilgi bilinmiyor. Ancak Hyundai, "değişen pazar gereksinimlerine ve müşteri tercihlerine hızla tepki verebilmek için" EV montaj hattının karmaşıklığını azaltmayı umuyor.

Kaynak : https://www.electrive.net/2020/02/11/hy ... ygeBU00Gj0

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Şub 2020 16:36

Hyundai Motor Group, Canoo Gelecekteki Elektrikli Araçlar İçin Tamamen Elektrikli Platformu Birlikte Geliştirecek
Canoo-EV-platform.jpg
Canoo-EV-platform.jpg (19.36 KiB) 46 kere görüntülendi
Hyundai Motor Group ve Canoo , Canoo'nun önümüzdeki Hyundai ve Kia modelleri için tescilli kaykay tasarımına dayalı olarak bir elektrikli araç platformu geliştireceklerini bildirdi.

İşbirliğinin bir parçası olarak Canoo, Hyundai ve Kia spesifikasyonlarını karşılamak için tamamen ölçeklenebilir, tamamen elektrikli bir platform geliştirmeye yardımcı olacak mühendislik hizmetleri sunacak. Hyundai Motor Group, platformun, çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, küçük ölçekli EV'lerden Amaçlı Yapılı Araçlara (PBV) kadar, uygun fiyatlı elektrikli araç teslim etme taahhüdünü kolaylaştırmaya yardımcı olmasını bekliyor.


Sadece abonelik için EV'ler oluşturan Los Angeles merkezli bir şirket olan Canoo, işlevsel entegrasyona güçlü bir vurgu yaparak aracın en kritik bileşenlerini barındıran bir kaykay platformu sunuyor, yani tüm bileşenler mümkün olduğunca çok işlevi yerine getiriyor. Bu mühendislik başarısı kaykay boyutunu, ağırlığını ve toplam parça sayısını azaltır, bu da sonuçta daha fazla kabin alanı ve daha uygun maliyetli bir EV teklifi sunar. Buna ek olarak, Canoo kaykay, herhangi bir kabin tasarımıyla eşleştirilebilen bağımsız bir ünitedir.

Hyundai Motor Group, Canoo'nun ölçeklenebilir kaykay mimarisini kullanarak uyarlanabilir, tamamen elektrikli bir platform beklemektedir ve Hyundai ve Kia elektrikli araçlar için tüketicilere iletilebilecek maliyeti azaltmaya yardımcı olması beklenen basitleştirilmiş ve standartlaştırılmış bir geliştirme sürecine izin vermektedir. Hyundai Motor Group, değişen pazar taleplerine ve müşteri tercihlerine hızlı yanıt vermesini sağlayarak EV montaj hattının karmaşıklığını azaltmayı da bekliyor.

Bu işbirliği ile Hyundai Motor Group, önümüzdeki beş yıl içinde gelecekteki büyümeyi desteklemek için 87 milyar dolarlık yatırım taahhüdünü iki katına çıkardı. Bu sürücünün bir parçası olarak Hyundai, 2025 yılına kadar gelecekteki teknolojilere 52 milyar dolar yatırım yapmayı planlarken, Kia, 2025 yılına kadar çevre dostu araçların toplam satışlarının% 25'ini oluşturmasını hedefleyen elektrifikasyon ve gelecekteki mobilite teknolojilerine 25 milyar dolar yatırım yapacak.

Hyundai ve Kia yakın zamanda tamamen elektrikli PBV geliştirme planlarını açıkladılar. Hyundai, ilk PBV konseptini Ocak ayında CES 2020'de akıllı mobilite çözüm stratejisinin temel direği olarak sundu. Kia, 14 Ocak'taki CEO Yatırımcı Günü'nde, ortak hizmet şirketleri ve lojistik şirketleri için özel olarak tasarlanmış PBV'leri geliştirme planını açıkladı.

Araştırma ve Geliştirme Başkanı Albert Biermann, “Canoo'nun yenilikçi EV mimarisini geliştirdiği hız ve verimlilikten çok etkilendik ve gelecekteki mobilite endüstrisinde öncü olmaya geçiş yaparken onları mükemmel bir mühendislik ortağı haline getirdik” dedi. , Hyundai Motor Grubu. “Canoo mühendisleriyle işbirliği yaparak, otonom hazır ve kitlesel benimsenmeye uygun, uygun maliyetli bir Hyundai platform konsepti geliştireceğiz.”

Canoo'nun Sorumlusu Ulrich Kranz, “Cesur yeni elektrikli bir araç geliştirmek için gayretle çalışıyoruz ve Hyundai gibi küresel bir liderle ortaklık yapmak genç şirketimiz için geçerli bir an” dedi. “Hyundai'nin gelecekteki modelleri için EV mimarisi konseptlerini keşfetmesine yardımcı olmak bizim için büyük bir onur.”

Canoo, ilk elektrikli aracını , şirketin Aralık 2017'de kuruluşundan sadece 19 ay sonra, sadece 24 Eylül 2019'da tanıttı. Canoo'nun doğrudan pilleri ve elektrikli aktarma organlarını barındıran tescilli kaykay mimarisi, Canoo'nun EV tasarımını bir geleneksel otomotiv şeklini ve işlevselliğini zorlayan

Canoo , ilk 19 ay içinde Beta test aşamasına geldi ve şirket yakın zamanda ilk aracı için bekleme listesini açtı. Bu, şirket için önemli bir dönüm noktası ve Canoo'nun omurga mimari sistemleri kavramının bir kanıtı sunmak için çalışan 300'den fazla uzmanın çabalarının doruk noktası. Canoo'nun ilk aracı 2021'de piyasaya sürülecek ve ulaşımın giderek daha fazla elektrik, paylaşımlı ve özerk hale geldiği bir dünya için tasarlandı.

Kaynak : https://electriccarsreport.com/2020/02/ ... ESxCfXXSE0
84674834_820357575111716_192092682896539648_n.jpg
84674834_820357575111716_192092682896539648_n.jpg (38 KiB) 41 kere görüntülendi
84076186_820357621778378_2801544314629390336_o.jpg
84076186_820357621778378_2801544314629390336_o.jpg (48.42 KiB) 41 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Şub 2020 16:36

Hyundai Motor Group, Canoo Gelecekteki Elektrikli Araçlar İçin Tamamen Elektrikli Platformu Birlikte Geliştirecek
Canoo-EV-platform.jpg
Canoo-EV-platform.jpg (19.36 KiB) 45 kere görüntülendi
Hyundai Motor Group ve Canoo , Canoo'nun önümüzdeki Hyundai ve Kia modelleri için tescilli kaykay tasarımına dayalı olarak bir elektrikli araç platformu geliştireceklerini bildirdi.

İşbirliğinin bir parçası olarak Canoo, Hyundai ve Kia spesifikasyonlarını karşılamak için tamamen ölçeklenebilir, tamamen elektrikli bir platform geliştirmeye yardımcı olacak mühendislik hizmetleri sunacak. Hyundai Motor Group, platformun, çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, küçük ölçekli EV'lerden Amaçlı Yapılı Araçlara (PBV) kadar, uygun fiyatlı elektrikli araç teslim etme taahhüdünü kolaylaştırmaya yardımcı olmasını bekliyor.


Sadece abonelik için EV'ler oluşturan Los Angeles merkezli bir şirket olan Canoo, işlevsel entegrasyona güçlü bir vurgu yaparak aracın en kritik bileşenlerini barındıran bir kaykay platformu sunuyor, yani tüm bileşenler mümkün olduğunca çok işlevi yerine getiriyor. Bu mühendislik başarısı kaykay boyutunu, ağırlığını ve toplam parça sayısını azaltır, bu da sonuçta daha fazla kabin alanı ve daha uygun maliyetli bir EV teklifi sunar. Buna ek olarak, Canoo kaykay, herhangi bir kabin tasarımıyla eşleştirilebilen bağımsız bir ünitedir.

Hyundai Motor Group, Canoo'nun ölçeklenebilir kaykay mimarisini kullanarak uyarlanabilir, tamamen elektrikli bir platform beklemektedir ve Hyundai ve Kia elektrikli araçlar için tüketicilere iletilebilecek maliyeti azaltmaya yardımcı olması beklenen basitleştirilmiş ve standartlaştırılmış bir geliştirme sürecine izin vermektedir. Hyundai Motor Group, değişen pazar taleplerine ve müşteri tercihlerine hızlı yanıt vermesini sağlayarak EV montaj hattının karmaşıklığını azaltmayı da bekliyor.

Bu işbirliği ile Hyundai Motor Group, önümüzdeki beş yıl içinde gelecekteki büyümeyi desteklemek için 87 milyar dolarlık yatırım taahhüdünü iki katına çıkardı. Bu sürücünün bir parçası olarak Hyundai, 2025 yılına kadar gelecekteki teknolojilere 52 milyar dolar yatırım yapmayı planlarken, Kia, 2025 yılına kadar çevre dostu araçların toplam satışlarının% 25'ini oluşturmasını hedefleyen elektrifikasyon ve gelecekteki mobilite teknolojilerine 25 milyar dolar yatırım yapacak.

Hyundai ve Kia yakın zamanda tamamen elektrikli PBV geliştirme planlarını açıkladılar. Hyundai, ilk PBV konseptini Ocak ayında CES 2020'de akıllı mobilite çözüm stratejisinin temel direği olarak sundu. Kia, 14 Ocak'taki CEO Yatırımcı Günü'nde, ortak hizmet şirketleri ve lojistik şirketleri için özel olarak tasarlanmış PBV'leri geliştirme planını açıkladı.

Araştırma ve Geliştirme Başkanı Albert Biermann, “Canoo'nun yenilikçi EV mimarisini geliştirdiği hız ve verimlilikten çok etkilendik ve gelecekteki mobilite endüstrisinde öncü olmaya geçiş yaparken onları mükemmel bir mühendislik ortağı haline getirdik” dedi. , Hyundai Motor Grubu. “Canoo mühendisleriyle işbirliği yaparak, otonom hazır ve kitlesel benimsenmeye uygun, uygun maliyetli bir Hyundai platform konsepti geliştireceğiz.”

Canoo'nun Sorumlusu Ulrich Kranz, “Cesur yeni elektrikli bir araç geliştirmek için gayretle çalışıyoruz ve Hyundai gibi küresel bir liderle ortaklık yapmak genç şirketimiz için geçerli bir an” dedi. “Hyundai'nin gelecekteki modelleri için EV mimarisi konseptlerini keşfetmesine yardımcı olmak bizim için büyük bir onur.”

Canoo, ilk elektrikli aracını , şirketin Aralık 2017'de kuruluşundan sadece 19 ay sonra, sadece 24 Eylül 2019'da tanıttı. Canoo'nun doğrudan pilleri ve elektrikli aktarma organlarını barındıran tescilli kaykay mimarisi, Canoo'nun EV tasarımını bir geleneksel otomotiv şeklini ve işlevselliğini zorlayan

Canoo , ilk 19 ay içinde Beta test aşamasına geldi ve şirket yakın zamanda ilk aracı için bekleme listesini açtı. Bu, şirket için önemli bir dönüm noktası ve Canoo'nun omurga mimari sistemleri kavramının bir kanıtı sunmak için çalışan 300'den fazla uzmanın çabalarının doruk noktası. Canoo'nun ilk aracı 2021'de piyasaya sürülecek ve ulaşımın giderek daha fazla elektrik, paylaşımlı ve özerk hale geldiği bir dünya için tasarlandı.

Kaynak : https://electriccarsreport.com/2020/02/ ... ESxCfXXSE0

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Şub 2020 17:48

Yaklaşan Kia Sorento'ya göz atın! Tasarımında bir Range Rover ipucu olduğunu düşünüyoruz, en çok arzu edilen yedi koltuklu SUV olabilir mi?

Bilmeniz gerekenler: https://carbyr.uk/2wb7Q3H
85258996_2737341032981914_8266669647923773440_o.jpg
85258996_2737341032981914_8266669647923773440_o.jpg (60.47 KiB) 38 kere görüntülendi
86185717_2737341022981915_8944875903431737344_o.jpg
86185717_2737341022981915_8944875903431737344_o.jpg (62.62 KiB) 38 kere görüntülendi
85122466_2737340999648584_7456899945614802944_o.jpg
85122466_2737340999648584_7456899945614802944_o.jpg (41.02 KiB) 38 kere görüntülendi
84442968_2737341116315239_8831685605168513024_o.jpg
84442968_2737341116315239_8831685605168513024_o.jpg (41 KiB) 38 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 15 Şub 2020 00:01

Kia E-Niro

83973322_10157373268749023_8724989318931677184_n.jpg
83973322_10157373268749023_8724989318931677184_n.jpg (156.29 KiB) 32 kere görüntülendi
84599292_10157373268664023_1947163143499153408_n.jpg
84599292_10157373268664023_1947163143499153408_n.jpg (133.02 KiB) 32 kere görüntülendi
86278226_10157373268839023_5370150936226299904_n.jpg
86278226_10157373268839023_5370150936226299904_n.jpg (110.5 KiB) 32 kere görüntülendi
Fotoğraflar : Autocar

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 16621
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Kia Motors

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 17 Şub 2020 11:20

Yeni Kia Sorento 2020
86355793_2616191181994105_1838607518675238912_o.jpg
86355793_2616191181994105_1838607518675238912_o.jpg (110.22 KiB) 26 kere görüntülendi
87144466_2616191091994114_8285767293019881472_o.jpg
87144466_2616191091994114_8285767293019881472_o.jpg (116.91 KiB) 26 kere görüntülendi
86721939_2616191061994117_3808451168988823552_o.jpg
86721939_2616191061994117_3808451168988823552_o.jpg (99.46 KiB) 26 kere görüntülendi
86811775_2616191075327449_257964677919670272_o.jpg
86811775_2616191075327449_257964677919670272_o.jpg (93.04 KiB) 26 kere görüntülendi
86597167_2616222898657600_1321992320983236608_n.jpg
86597167_2616222898657600_1321992320983236608_n.jpg (115.28 KiB) 26 kere görüntülendi
The Automobilist

Cevapla