Bmc Savunma Sanayi Trucks Bus

Yerli ulaşım araçları ile ilgili firmalar, araçlar..
Cevapla
faruk gorez

Bmc Savunma Sanayi Trucks Bus

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Ara 2016 13:06

BMC'nin Karasu'daki hedefi: "Savunma sanayi kenti..."
BMC Sakarya-Karasu'da Bakanlar kurulu tarafından tahsis edilen 2 bin 500 dönümlük araziye Savunma Sanayi Kenti yapacak.

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Bakanlar Kurulu'nun BMC'ye savunma sanayi kenti inşa etmek üzere Sakarya-Karasu'da 2 bin 500 dönüm arazi tahsis ettiğini belirterek, "İzmir fabrikamızı kapatıp Karasu'ya taşıyacağımız gibi algı yarattılar. İzmir'deki fabrikamız kalacak. Büyük ihtimalle orada sivil alandaki hedeflerimizi gerçekleştireceğiz." dedi.

Sancak, savunma sanayi alanını stratejik olarak gördüklerini ifade ederek, bu alandaki ürünleri Karasu'da üreteceklerini bildirdi.
- "Bir askeri yetkili 'Kirpi, en az 3-5 bin askerimizin şehit olmasını önledi' dedi"
Ethem Sancak, Ar-Ge merkezi ile savunma sanayinin kara taşıtları alanındaki her işine talip olacak şekilde çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Birtakım uluslararası ortaklıklar kurduk. Zırhlı taşıyıcı aracımız Kirpi çok ünlendi. Sadece bizde olan know-how'ımız var. Mayına ve teröristlerin patlamalı tuzaklarına karşı dayanıklı. İçindeki askeri koruyan birtakım özelliklere haiz. Bu yönüyle nam yaptı. Geçen gün askeri yetkililerimizden birisi bir ortamda dedi ki; 'Kirpi son 3-4 yıl içerisinde terör bölgesinde en az 3-5 bin askerimizin şehit olmasını önledi.' Çünkü Kirpi'nin altında 300-400 kilogram patlayıcı patlıyor, araç 7 metre fırlıyor ama içindeki askerimizin burnu kanamıyor, askerimiz eğer içeride kemerini bağlamamış ise kafasını çarpıyordur. Bugüne kadar Kirpi'ye karşı düzenlenen hiçbir tuzakta şehit vermedik. Buna benzer bazı markalarımızı geliştiriyoruz. Hem uluslararası piyasadan hem de ordumuzdan çok talep alıyoruz."
BMC'nin İzmir'deki fabrikasının taşınacağı yönündeki iddialara ilişkin Sancak, "Bir sürü provokasyon yapan var. Milli bir iş yaptığınız zaman gayri milli güçler sizin ayağınıza çelme takmak için belden aşağı olmadık propagandalar yapıyor. O zaman FETÖ'cüler daha fazla gün ışığına çıkmamıştı. Onların medya kuruluşları bize karşı bir sürü provokasyon yaptı. Neler demediler ki, 'Bu kuruluşun bize peşkeş çekildiği, yok fiyatına satıldığı, aslında amacımızın BMC'yi ihya etmek değil, gözümüzün onun arsasında olduğu' gibi bir sürü yalan haber yaptılar." şeklinde konuştu.
Sancak, uzun vadeli 5 yıllık strateji planı yaptıklarını belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaç duyduğu, kara alanındaki her türlü ihtiyacına yüzde 100 yerli ürün üreterek cevap verecek bir strateji yaptık. Böyle bir amacımız var. Tanktan, füzeye her şeye talip olacağız. Buna hazırlanacağız." dedi.

- "Savunma sanayi alanındaki ürünleri Karasu'da üreteceğiz"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, devletin planlarını gördüğünü, uzun erimli hedeflerini gerçekleştirmek için Bakanlar Kurulu'nun kendilerine Sakarya-Karasu'da 2 bin 500 dönüm arazi tahsis ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Bir savunma sanayi kenti inşa edelim diye... Bu davranışımızı provoke ettiler. İzmir fabrikamızı kapatıp Karasu'ya taşıyacağımız gibi algı yarattılar. İzmir'deki fabrikamız kalacak. Büyük ihtimalle orada sivil alandaki hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. BMC, şehir içi taşımacılığının bir numaralı markasıdır. Bizim otobüsümüz olunca başka markalar o alana giremiyor. Hem daha ekonomik hem de kullanışlı... Geçen günlerde İETT'nin ihalesi vardı. Çok üst seviyede ihale şartları bulunuyordu. Şartnameye uyan 4 firma vardı ve BMC aldı. Rakiplerimiz, 'Biz BMC bitti, pazar bize kaldı diye seviniyorduk. Siz BMC'yi ayağa kaldırdınız. Bizim korkulu rüyamız oldunuz. İhalelere daha sıkı hazırlanıyoruz' şeklinde konuşuyor. Rekabet iyidir. Sivil alanda da iddialıyız. Geçmişte inşaat alanında kullanılan kamyonların yüzde 30'unu BMC karşılıyordu. Bizim Fatih'lerimiz, Yavuz'larımız vardı. Mühendislerimiz yeni modeller geliştiriyor. 2017 yılında bu modelleri piyasaya sunacağız."
Sancak, savunma sanayi alanını stratejik olarak gördüklerini ve bu alandaki ürünleri Karasu'da üreteceklerini bildirdi.

- "SSM'nin seri üretim ALTAY tankı ihalesine hazırız ve talibiz"

Ethem Sancak, "Orada çok ciddi planlarımız var. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Türkiye'nin güzide şirketlerinden birine 3-4 yıl önce 500 milyon dolar sübvansiyon yaparak 5 tane tank modeli ürettirdi. ALTAY tankı... Bu firma prototipleri başarıyla üretti ve teslim etti. SSM seri üretim için ihale açacak. Biz de ihaleye girmek için hazırız ve talibiz." diye konuştu.

Savunma sanayisindeki temel prensiplerine değinen Sancak, ordunun ihtiyacı olan silahları dış kaynaklardan temin ederek bunlardan komisyon alıp acentecilik yapmayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Uluslararası aktörlere diyoruz ki, 'gelin sizinle iş yaparız, ortak da oluruz. Bizim 3 şartımız var. Birincisi, ortak üretim yapacağız ve Türkiye'de olacak. İkincisi, üretilen ürünün patent hakları Türkiye'nin olacak. Üçüncüsü, ortaya çıkan ürünü istediğimiz pazara satacağız ve istediğimiz yerde kullanacağız.' Bu 3 şartı kabul eden uluslararası savunma sanayi şirketleri ile ortaklık kuracağız. Nitekim 150 yıllık Alman şirketi Rheinmetall Holding ile ortaklık kurduk. Bu şartları kabul ettiler. Ortaklığın yüzde 55'i bizim, yüzde 45'i onların. Hatta o ortaklığa yüzde 10 ile Malezyalı bir şirket de girdi. Biz Türk-Katar ortaklığıyız. 4 ordunun da desteklediği muazzam bir şirket ortaya çıktı. Batılı ülke şirketleri, beraber iş yapabilir miyiz diye bize gelip gidiyor. Ordumuzun geleceğe ilişkin çok güçlü stratejileri var."
- "Biz kara araçlarındayız, havayı da, denizi de başka birisi yapacak"BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, "BMC'yi hava araçlarında da görecek miyiz?" sorusu üzerine, "Biz karada olacağız. O alanda iş yapanlar var. Bayraktar'lar olağanüstü iş başardı. Selçuk Bayraktar olağanüstü bir yetenektir. Bayraktar ailesi bu alana ömürlerini verdi. Dünyada silah taşıyan insansız hava aracı yapabilen 3 ülke var. Türkiye, ABD ve İsrail. O alanda onlar büyüsün. 'Her şeyi ben yapacağım' demek olmaz. Biz kara araçlarındayız, havayı da, denizi de başka birisi yapacak." şeklinde konuştu.
Dünyada sanayileşen bütün ülkelerin önce savunma sanayisini geliştirdiğini ifade eden Sancak, dünyanın "en sivil sanayisinin" bilişim sektörü olduğunu, internetin ABD ordusunun haberleşme ihtiyaçlarından çıktığını, "internete kaynaklık eden en büyük bilgisayarın Pentagon" olduğunu söyledi.

Sancak, "Buzdolabı, Hummer cip askeri sanayiden çıkmıştır. Savunma sanayisi müteşebbislere açılırsa sanayi gelişir. 1936'da Nuri Demirağ, İngilizlere savaş uçak siparişi vermişti. Sonra bazı gizli güçler, üst akıl ülkemizin yöneticilerini esir aldı ve savunma sanayisini müteşebbislere kapattı. Bürokratların elinde kaldı ve onlar da acentecilik yaptı. AK Parti hükümeti dönemlerinde savunma sanayi alanı girişimcilere açıldı." diye konuştu.
AA

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10594
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Bmc Savunma Sanayi Trucks Bus

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 13 Mar 2018 23:01

BMC'den Katar ordusuna 85 yeni zırhlı araç http://aane.ws/-6U
29214528_1604635229584193_6120940257840988160_n.jpg
29214528_1604635229584193_6120940257840988160_n.jpg (79.97 KiB) 257 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10594
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Bmc Savunma Sanayi Trucks Bus

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 05 Tem 2019 14:25

65958710_2217029748345577_687173292523520_n.jpg
65958710_2217029748345577_687173292523520_n.jpg (59.68 KiB) 27 kere görüntülendi
BMC, İlk 20 VURAN’ı, TSK’ya Teslim Etti

Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (TTZA) projesi kapsamında terörle mücadele, tesis koruma ve fiziki sınır emniyeti sağlanması görevleri için BMC tarafından üretilen VURAN, ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine girdi. VURAN’ın ilk 20 adedi Kara Kuvvetleri Komutanlığına (K.K.K’lığına) teslim edildi.

Haberin devamı için: http://www.milscint.com/…/bmc-ilk-20-vu ... a-teslim-e…/...
Devamını Gör

Cevapla