Bozankaya Otomotiv Makina İmalat İthalat ve İhracat A.Ş.

Yerli ulaşım araçları ile ilgili firmalar, araçlar..

faruk gorez

Re: BOZANKAYA SİLEO E-BUS

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Oca 2015 23:26

E-bus

E-Bus; şarj edilebilir elektrik (akü) ile çalışan, 10.7 m uzunluğunda, üç kapı sayesinde hızlı yolcu indirme-bindirme olanağı sağlayan, %100 alçak tabanlı, İtalyan CUNA, Alman VDV, StVZO görüş ve sürücü bölgesi standartlarına uygun, 25 oturan yolcu kapasitesi ile çevreci, sessiz, verimli ve ekonomik bir şehir içi otobüsüdür.

http://www.bozankaya.com.tr//Files/Atta ... 180027.pdf

http://www.bozankaya.com.tr/tr/content/otomotiv/30

faruk gorez

Re: BOZANKAYA SİLEO E-BUS

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Oca 2015 23:30

Bozankaya elektrikli otobüsünü tüm dünyaya tanıttı


Bozankaya elektrikli otobüsünü tüm dünyaya tanıttı
http://www.tasimacilar.com/
Bozankaya elektrikli otobüsünü tüm dünyaya tanıttıRaylı sistem, ticari araç tasarımı ve üretiminde yaptığı yatırımlarla tanınan Bozankaya, Almanya Hannover’de düzenlenen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda yepyeni bir aracını tanıttı. Bozankaya’nın elektrikli otobüsü EBus, IAA ziyaretçilerinden tam puan aldı.
Raylı sistem ve ticari araç tasarımında önemli Ar-Ge yatırımları yapan Türk yerli üretici Bozankaya, Hannover’de düzenlenen IAA Ticari Araç Fuarı’nda yeni elektrikli otobüsünü dünyaya tanıttı. E-Bus lansmanını özellikle global arenada yapmayı tercih eden Bozankaya, IAA’da büyük ilgi görürken, Almanya’nın tüm yerel yönetimleri, Kuzey Avrupa ve İsviçre, İran ve Azerbaycan’dan E-Bus’a yönelik potansiyel talepler olduğu belirtildi. Ayrıca Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri, Bozankaya standını ziyaret ederek yeni elektrikli otobüsü incelediler.

Günümüzde kullanılan diğer toplu taşıma araçları ile karşılaştırıldığında Bozankaya’nın üretimi olan E-Bus; enerji tüketimi, çevreye duyarlılık ve verimlilik ile bir adım öne çıkıyor. Akü sistemi, Bozankaya GMBH tarafından geliştirilen E-Bus’ın üretimi ise Bozankaya A.Ş. tarafından yapılıyor. Elektrikli otobüslerde en önemli konu olan Akü sistemi, Avrupa ve Amerika’da toplu taşımacılıkta kullanılan ve dayanıklılık gerektiren sistemler için merkez haline gelen Bozankaya GMBH tarafından geliştirildi.Bozankaya Genel Müdürü Aytunç Günay, fuar sırasında yaptığı açıklamada; “Bozankaya’nın tasarımı ve üretimi olan E-Bus için üç yıldır çalışıyoruz. Aracımız şarj olduğunda ortalama 260-320 km arasında yol yapıyor. Bozankaya olarak 200 km için ise garanti veriyoruz. Bunu sağlayan akü sistemi tabi ki çok önemli. Bozankaya E-Bus’ın akü sistemi, Almanya’da bulunan diğer bir Ar-ge merkezimiz Bozankaya GMBH tarafından çok özel bir sistem ile geliştirildi. IAA’da E-Bus tüm özellikleriyle büyük ilgi gördü. Özellikle Almanya’nın tüm yerel yönetimleri, Kuzey Avrupa ve İsviçre, İran ve Azerbaycan’dan ciddi talep olduğunu söyleyebiliriz,” dedi.

Bozankaya’nın IAA 2014’de lanse ettiği E-Bus; şarj edilebilir elektrik (akü) ile çalışan, 10.7 m uzunluğunda, üç kapı sayesinde hızlı yolcu indirme-bindirme olanağı sağlayan, süper alçak tabanlı, 25 kişi oturma kapasiteli, çevreci, sessiz, ekonomik, verimli bir şehir içi otobüsü olarak birçok çözümü bir arada sunuyor.

Şehir içi ulaşımında sıfır emisyon ile çevreci bölgeler oluşturulması, şehir içi dur-kalkın sık olduğu bölgelerde verimliliği arttırması ve güç kaybı yaşanmadan yüksek performans sunması ile ön plana çıkan Bozankaya E-Bus, birçok avantaj sunuyor. Ayrıca E-Bus, yolculuk esnasında rahatsız edici motor sesini ortadan kaldırdığı ve güzergah boyunca çevre için de sessiz bir ortam sağladığı için modern şehir hayatına uyum sağlıyor. Yakıtta dışa bağımlılığı azaltacak şekilde yüksek oranda tasarruf sağlayan E-Bus, ekonomik toplu taşımacılık çözümü oluyor. Süper alçak tabanı ile E-Bus, yolcular için konfor ve güvenlik sunuyor.

E-Bus, 200 kWh Li Yttrium Iyon aküler ile minimum 200 km üzerinde menzil sağlıyor. EBS, ECAS, yana yatma, ön ısıtıcı, hız kontrollü servo direksiyon gibi seçenekler standart olarak sunuluyor. Elektrikli araç şarj istasyonlarında şarj edilebilmekle birlikte, acil durumlarda doğrudan 380V bağlanıp, başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan araç şarj edilebiliyor. Batarya miktarı güzergah uzunluğuna bağlı olarak arttırılabiliyor


faruk gorez

Bozankaya

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Oca 2015 23:40

bozankaya turna hakkında bilgiler veren bozankaya a.ş müdürü aytuç günay tamamen türk mühendislerden oluşan bir ekiple 100 yüz alçak tabanlı tramvay tasarımı hazırladık , yürütülen arge çalışmaları sayesinde , 33mtre uzunluğunda 5 modülden oluşan şehir içi alçak tramvay aracını üretime hazır hale getirdik,uluslararası standartlara uygun bu tramvay aracımız şehirlerin ulaşım problemlerine çözüm oluyor.avrupadan ithal edilen tramvaylara göre daha kalite seviyesi yüksek ve maliyet açısından daha avantajlı bir yerli üretim araç olarak ön plana çıkıyor dedi...

bozankayanın yerli üretimi olan tramvay projeleri bir çok avantajı bir arada sunuyor...
bozankayanın geliştirdiği tramvay,geniş v
e ferah iç mekan ile oturan 66 kişi olmak üzere toplam 392 kişilik yüksek yolcu kapasitesi sunuyorr.her iki tarafta 6 şar kapı ile toplam 12 kapıya sahip bu araçlarda daha hızlı yolcu iniş-binişi silkülasyonu yapılabiliyor.bojilerde gerçek aks kullanımı ile düşük bakım maliyetleri ve bakım kolaylığı sağlanıyor.ayrıca her motor için bir inverter kullanarak yüksek verimlilik ve süreklilik sunuluyor.satnalma maliyetlerinin uygun olmasının yanı sıra yerli üretim ile daha düşük maliyette ve daha kısa zamanda yedek parça ve servis sunulması gibi avantajları sağlıyor.

faruk gorez

Re: BOZANKAYA TURNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Oca 2015 09:38

bozankaya turna ile ilgili haseki başkan ve murat bozankaya bey en yakın zamanda bir bilgilendirme yapacak ilk 2 aracın imalatı başladı testlerde en yakın zamanda başlayacak ...bozankaya çok tecrübeli bu sektörde dünya çapında bir çok projede bulunmuşlar raylı sistem araçları üretimi ile ilgili ....

faruk gorez

Re: BOZANKAYA SİLEO E-BUS

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Oca 2015 21:49

sileo yu inşallah ülkemizde 2015 gibi görürüz...

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1713
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: BOZANKAYA TURNA

Mesaj gönderen erdemka38 » 21 Oca 2015 19:58

Turnayı Kayseri raylarında ne zaman göreceğiz bakalım..

faruk gorez

Re: BOZANKAYA TURNA

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Oca 2015 20:57

2015 4.çeyrekte göreceğiz ilk 2 aracı ...

faruk gorez

Re: BOZANKAYA SİLEO E-BUS

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Oca 2015 23:46

Bozankaya E-Bus Testte

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılı Mali Destek Programı kapsamında "Bozankaya, Ankara'da ürettiği yeni nesil toplu taşıma araçları ile Dünya'ya açılıyor" başlıklı projesiyle destekleniyor.

Yeni elektrikli otobüs E-Bus'ı dünyaya tanıtan Bozankaya, Almanya'da yerel yönetim görevlileri ile birlikte test sürüşlerini sürdürüyor.

Yeni elektrikli otobüs E-Bus'ı dünyaya tanıtan Bozankaya, Almanya'da yerel yönetimler ile test sürüşleri yapıp, üretiminin değerlendirilmesine göre hareket etmeyi sürdürüyor.

E-BUS lansmanını özellikle global arenada yapmayı tercih eden Bozankaya, Almanya'nın tüm yerel yönetimleri, Kuzey Avrupa ve İsviçre, İran ve Azerbaycan'dan E-Bus'a yönelik potansiyel talepler alıyor. Bozankaya E-Bus, dünya lansmanı ardından Türkiye'de de yerel yönetimler tarafından test edilmeye başlanacak. Almanya'nın Bamberg kentinde yapılan test sürüşlerinde ise hem sürücü ve yolcular hem de yerel yönetim E-Bus avantajlarını test ettiler. Yolcular sessiz ve sarsıntısız ulaşımın altını çizerken, sürücüler de sürüş performansını değerlendirdiler. Yerel yönetim yetkilileri Bozankaya'nın sunduğu 200 km. menzilin daha üstünde bir km sağlanabileceğini test ettiklerini belirttiler.

Bozankaya'nın üretimi olan EBus, diğer toplu taşıma araçları ile karşılaştırıldığında enerji tüketimi, çevre ye duyarlılığı ve verimliliği ile öne çıkıyor. Bozankaya E-Bus tamamen yerli yatırım ile Türk ve Alman mühendislerinin birlikte AR-GE çalışmalarını yürüttüğü bir araç olmasıyla ayrı bir öneme sahip bulunuyor. Bozankaya Grup bünyesinde akü sistemi Bozankaya GMBH tarafından geliştirilen EBus'm üretimi ise Bozankaya tarafından yapılıyor.

Ayrıca E-Bus, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılı Mali Destek Programı kapsamında "Bozankaya, Ankara'da ürettiği yeni nesil toplu taşıma araçları ile Dünya'ya açılıyor" başlıklı projesiyle destekleniyor. Şarj edilebilir akü ile çalışan, çevreci, sessiz, ekonomik, verimli bir şehir içi otobüsü olarak birçok çözümü bir arada sunan E-Bus, şarj olduğunda 200 km. menzil garantisi ile sunulurken ortalama 200-250 km. arasında yol yapabiliyor. E-Bus, elektrikli araç istasyonlarında şarj edilebilmekle birlikte, acil durumda doğrudan 380V bağlanıp, başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan da araç şarj edilebiliyor. Kent içi ulaşımında sıfır emisyon ile çevreci bölgeler oluşturulması, kentiçi dur-kalkın sık olduğu bölgelerde verimliliği arttırması ve güç kaybı yaşanmadan yüksek performans sunan Bozankaya E-Bus, toplu taşımada çözüm üretiyor.

http://www.ankaraka.org.tr/tr/data.asp?id=2444

Cevapla