KARSAN

Yerli ulaşım araçları ile ilgili firmalar, araçlar..
faruk gorez

KARSAN

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Şub 2015 15:19

http://www.dunya.com/karsan-marka-aracl ... 53957h.htm

Karsan marka araçlar Karsan-Italy ile artık Avrupa’da
Karsan, yeni ürün ailesinin satış ve satış sonrası hizmetlerini Torino’da kurulan Karsan-Italy şirketi ile Avrupa’da da sürdürecek

Şehirlerin ve toplu taşıma sistemlerinin değişimlerine ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetler geliştiren Karsan, küresel ihtiyaçlara çözüm olarak geliştirdiği yeni ürün ailesini Avrupa’da pazarlamak ve satmak amacıyla Torino’da kurduğu Karsan-Italy şirketi ile faaliyetlerini artık Avrupa’da da sürdürecek.

Aralık 2014 tarihinde kurulan Karsan Italy S.R.L.; Karsan markalı Jest, Atak ve Star araçlarının öncelikli olarak Batı Avrupa’daki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütecek. Şirketin Genel Müdürlüğü pozisyonuna ise David Siviero atandı. Kasım 2014 tarihinde yürürlüğe giren engelli vatandaşlarımızın toplu ulaşım hakkını gözeten “Engelliler Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile birlikte Türkiye’nin attığı bu çağdaş adımı ürettiği araçlarla destekleyen Karsan; Karsan-Italy’nin kuruluşuyla birlikte de Türkiye’nin çağdaş kanunu ile eğildiği bu küresel ihtiyaca uluslararası boyutta cevap vererek ürünleriyle engelli taşımacılığında konsept ve teknoloji ihracatına başlamış olacak.

“Benzer ilgiyi Avrupa’da da bekliyoruz”

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda uluslararası gelişimleri ve değişimleri yaratarak öncülük eden bir konumda olması gerektiğine inandıklarını, engelliler kanunu ile birlikte de çağdaş bir uygulamanın başladığını belirten Karsan CEO’su Murat Selek, “Toplu taşıma ihtiyaçlarına özgü geliştirilen Karsan marka araçların yolcularına sunduğu konfor, araç sahiplerine ve sürücülere sağladığı kolaylıklar sebebiyle popülariteleri ve dolayısıyla Türkiye’deki pazar payları her geçen gün artıyor. Benzer ilgiyi Avrupa’da da bekliyoruz. Üretim kalitesi global markalar tarafından kabul görmüş olan Karsan’ın kendi markasına ait küresel ihtiyaçlara cevap veren ürünlerinin yurtdışında Türkiye’yi temsil edecek olması gurur verici bir gelişme” dedi. Karsan ürün gamının Batı Avrupa şehiriçi ve şehirdışı ulaşım ihtiyaçlarına çok uygun olduğuna inandıklarını vurgulayan Selek, şunları kaydetti:

“Tarihi şehir merkezleri, dar sokaklar, küçük kasabalar ve daha düşük kapasiteli ulaşım ihtiyacına sahip yerleşim birimleri bizim sahip olduğumuz ürün gamı ile örtüştüyor. Bu ihtiyaçların tamamı çevre dostu ve ekonomik araçlarımız ile büyük otobüs konforuyla yolculara ve araç sahiplerine sunuluyor. Avrupa’da Karsan araçları ile Türkiye’yi ve Türk otomotiv sanayini başarıyla temsil edeceğimize inanıyorum.”

99191.jpg
99191.jpg (152.79 KiB) 1004 kere görüntülendi
99189.jpg
99189.jpg (172.54 KiB) 1004 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: KARSAN

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Ağu 2015 02:35

KARSANIN HYUNDAI İÇİN ÜRETTİĞİ MİNİBÜSLER YOLLARDA H350 LER

faruk gorez

Türkiye'nin ilk elektrikli minibüsü

Mesaj gönderen faruk gorez » 31 Eki 2016 12:15

Türkiye'nin ilk elektrikli minibüsü

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan ve bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutlayan Karsan, dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından biri olan IAA Hannover Fuarı’nda seri üretim elektrikli Jest modeliyle dikkatleri üzerine çekecek. Türkiye’nin modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi gerçekleştiren yerli markası Karsan, ayrıca Bursa’da yer alan 2 ayrı fabrikasında hem iç pazar hem de ihracata yönelik ürettiği Atak, Star ve Citymood gibi farklı otobüs modelleriyle de ziyaretçilerin ilgi odağı olacak.

Karsan, ilk olarak 2013 yılında ülkemiz dahil birçok ülkede satışa sunduğu, tasarım ödüllü yerli minibüs modeli Jest’in seri üretime hazır elektrikli versiyonunu, ilk kez kez
Karsan CEO / Okan Baş

IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda görücüye çıkaracak. Toplu taşımacılık sistemlerindeki ihtiyaçlar ve değişimler takip edilerek Hexagon Studio tarafından geliştirilen ve 3 yıl içinde Türkiye genelinde en çok tercih edilen şehir içi toplu ulaşım çözümü olarak dikkat çeken Karsan Jest’in elektrikli versiyonu, fuarın aynı zamanda en çok dikkat çeken yenilikleri arasında yer alacak. Seri üretime hazır, sıfır emisyonlu versiyonu da bulunan elektrikli Karsan Jest, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk elektrikli minibüs modeli olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Tekerlekli sandalye alabilen, fabrika çıkışlı ilk elektrikli minibüs unvanına da sahip Karsan Jest, dar şehir yollarında kullanıcılar için en çevreci çözümü sunuyor. Karsan, uluslararası nitelikteki bu fuarda yerli seri üretim elektrikli Jest modelinin yanı sıra yine her biri yerli özelliğine sahip fabrika çıkışlı alçak tabanlı, arkadan motorlu, 8 metrelik şehiriçi otobüsü Atak; esnek koltuk yerleşimi ile 31 kişiye kadar yolcu kapasitesi sunan, katlanabilir LCD ekran, Wi-Fi bağlantısı gibi özelliklere sahip Star ve Citymood gibi farklı otobüs modellerini ziyaretçilerin ilgisine sunacak.
1.jpg
1.jpg (59.98 KiB) 751 kere görüntülendi
http://yolteknolojileri.com.tr/akilli-u ... i-minibusu

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Ara 2016 10:37

15391331_627128954078843_6341463657430792924_o.jpg
15391331_627128954078843_6341463657430792924_o.jpg (154.22 KiB) 743 kere görüntülendi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Ara 2016 10:39

BALIKESİR’DE YILDA 50 MİLYON YOLCU TAŞINIYOR

Balıkesir’de 880 toplu taşıma aracının hizmet verdiğini söyleyen Başkan Uğur, bunlardan 655’inin Balıkesir Toplu Taşıma’ya ait olduğunu, 225’inin ise Ulaşım Dairesi’nin olduğunu ifade etti. Balıkesir’de her ay ortalama 4 milyon 200 bin kişiyi taşıdığını söyleyen Başkan Uğur, “Yılda 50 milyon kişiyi taşıyoruz. 65 yaş üstü her ay 150 bin kişiyi taşıyoruz. Yılda 1 milyon 800 bin 65 yaş ve üzeri vatandaşımızı ücretsiz taşıyoruz. 2015 yılında 3 milyon 600 lira ödenerek 8 adet 12 metrelik, 10 adet 8 metrelik, bir adet Karsan Jest alınmış. Yine 2016 yılında 11 milyon 902 bin lira ödenerek 44 adet toplu taşıma aracımızı otobüsümüzü filomuza katmışız. Karsan firmasından aldığımız 400 aracımız Balıkesir’de hizmet veriyor. Karsan’a teşekkür ediyoruz. Otobüsler kameralı, klimalı, vadilatörlü, engellilere uyumlu ve son araçlarda hatta vatandaşların telefonunu şarj edeceği şarz cihazları da mevcut. Bugün 10 adet 6 metre uzunluğunda Jest, 11 adet 8 metre uzunluğunda Atak model araçlarımız hizmete giriyor. Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Ara 2016 10:39

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Mar 2017 18:44

***KARSN*** KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.( Yeni İş İlişkisi ) İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe Yeni İş İlişkisi Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No) Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No) Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi - Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No) Bildirim İçeriği Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği Müşteri (Customer) Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı Bozankaya Otomotiv Makina İmalat İthalat ve İhracat A.Ş. (Bozankaya Otomotiv) Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı - Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı - İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih 24/03/2017 Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları - Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi Stratejik İş Birliği ve Üretim ve Tedarik Sözleşmesi'nin Şirketin gelirlerini olumlu etkilemesi beklenmektedir. Açıklamalar Şirketimiz ve Bozankaya Otomotiv toplu taşıma araç tasarımı, üretimi ve satışlarında daha rekabetçi olabilmek için farklı projelerde iş birliği potansiyellerini değerlendirme kararları çerçevesinde bugün (24.03.2017 tarihinde) 3 yıl süreli bir "Stratejik İş Birliği ve Üretim ve Tedarik Sözleşmesi" imzalamışlardır. Buna göre, Şirketimiz Bursa'daki fabrikalarında, Bozankaya'nın talebine bağlı olarak, Bozankaya'nın tüm haklarına sahip olduğu 10,5 m., 12 m., 18 m. ve 25 m. elektrikli otobüslerin üretimini, sözleşmede belirlenen esaslar ve şartlar dahilinde, Bozankaya adına yerine getirecektir. Bu sözleşme kapsamında yıllık 300 adet elektrikli otobüs üretilmesi hedeflenmektedir. Sözleşme, taraflarca aksi belirtilmedikçe bir yıl sürelerle uzayacaktır. Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur. http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/595124 BIST

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Mar 2017 12:12

Karsan ve Bozankaya’dan yerli elektrikli otobüs atağı
Bozankaya ve Karsan, kent içi ulaşımda, yerel yönetimler tarafından büyük ilgi gören elektrikli otobüsün üretimi için stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.
Karsan ve Bozankaya’dan yerli elektrikli otobüs atağı
355528.jpg
355528.jpg (43.43 KiB) 726 kere görüntülendi
Bozankaya ve Karsan, kent içi ulaşımda, yerel yönetimler tarafından büyük ilgi gören elektrikli otobüsün üretimi için stratejik iş birliği anlaşması imzaladı. Bu kapsamında Karsan’ın Bursa’daki üretim tesislerinde, Bozankaya’nın Ar-Ge imkanlarıyla geliştirip batarya yönetim sisteminin patentini aldığı ve 2016 yılında ticarileştirdiği ilk milli elektrikli otobüs E-Karat üretilecek.

900 otobüs üretilecek

Karsan, Bozankaya ile yaptığı bu iş birliğiyle 3 yıllık sözleşme süresince 900 adet elektrikli otobüsün üretimini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Son dönemde tüm dünyada elektrikli araç projelerinin yükseldiğine ve İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (İETT) de 2017 yılında elektrikli otobüs almayı planladığına dikkat çeken Karsan CEO’su Okan Baş, “Bozankaya’nın Ar-Ge alanındaki yakaladığı avantajı, Karsan’ın üretimdeki güçlü ve deneyimli altyapısıyla birleştirerek elektrikli otobüste hem Türkiye’de hem yurtdışında pek çok fırsat yakalayacağımıza inanıyoruz. Karsan’ın üretim kabiliyeti ve deneyimiyle, Bozankaya’nın mühendislik ve know-how gücünü birleştirerek hayata geçireceğimiz yeni üretim, şehir içi taşımacılığına ve sektörümüze yeni bir ilham verecek” dedi.

İhracat katlanacak

Sektörün geleceğini öngörerek 2010 yılında Ar-Ge çalışmalarına başladıklarını belirten Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay ise “İlk elektrikli otobüsümüz olan E-Karat’ı 2014 IAA Hannover Fuarı’nda tanıttık. 2016’da Konya ve Eskişehir’de yolcu taşımaya başlayan E-Karat, 2017 ilk yarısında İzmir’de faaliyette olacak. Almanya’da da 17 adet E-Karat’ımız yollarda ve ihracatımız en kısa zamanda bu sayının birkaç katına ulaşacak” diye konuştu.
Dünya

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Nis 2017 10:36

BOZANKAYA VE KARSAN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Ar-Ge’de adından söz ettiren Bozankaya ve güçlü altyapıya sahip olan Karsan, elektrikli otobüsün üretimi için stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.

BOZANKAYA VE KARSAN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Karsan ve Bozankaya, milli elektrikli otobüs için birlikte çalışacak. Karsan’ın Bursa’daki üretim tesislerinde, Bozankaya’nın Ar-Ge imkanlarıyla geliştirip batarya yönetim sisteminin patentini aldığı ve 2016 yılında ticarileştirdiği ilk milli elektrikli otobüs E-Karat üretilecek. Karsan, Bozankaya ile yaptığı bu iş birliğiyle 3 yıllık sözleşme süresince 900 adet elektrikli otobüsün üretimini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan’ın üretim kabiliyeti ve deneyimiyle, Bozankaya’nın mühendislik ve know-how gücünü birleştirerek hayata geçireceğimiz yeni üretim, şehir içi taşımacılığına ve sektörümüze yeni bir ilham verecek” dedi. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay ise “İlk elektrikli otobüsümüz olan E-Karat’ı 2014 IAA Hannover Fuarı’nda tanıttık. 2016’da Konya ve Eskişehir’de yolcu taşımaya başlayan E-Karat, 2017 ilk yarısında İzmir’de faaliyette olacak. Almanya’da da 17 adet E-Karat’ımız yollarda ve ihracatımız en kısa zamanda bu sayının birkaç katına ulaşacak” diye konuştu.

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 06 May 2017 14:16

http://ticariaraclardunyasi.com/karsan- ... e-cikardi/
18341669_1206278899481182_8625496162453730555_n.jpg
18341669_1206278899481182_8625496162453730555_n.jpg (27.17 KiB) 708 kere görüntülendi
18221696_1206279006147838_2383436674525433886_n.jpg
18221696_1206279006147838_2383436674525433886_n.jpg (110.67 KiB) 708 kere görüntülendi
18221839_1206278919481180_480079349049076669_n.jpg
18221839_1206278919481180_480079349049076669_n.jpg (51.69 KiB) 708 kere görüntülendi