TEMSA

Yerli ulaşım araçları ile ilgili firmalar, araçlar..
faruk gorez

TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Şub 2015 09:23

Temsa, 7 ürünle liderlik hedefliyor
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Temsa’nın otobüs üretiminde yeni bir yolculuğa başladığını belirterek, “2015’te peş peşe yeni ürünlerini pazara sunacak olan Temsa, liderliğe koşuyor” dedi
Temsa, 7 ürünle liderlik hedefliyor

Otobüs üretiminde pazar payını hızla artıran Temsa, yeni Safir VIP 41+1 otobüsünü piyasaya sundu. Yeni ürünün basın lansmanı dün İstanbul’da yapıldı. Toplantıda konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Temsa’nın üretimde atağa geçtiğini vurgulayarak, bu yıl peş peşe 7 ürün lansmanı yapacaklarını söyledi. Temsa, lansmanı yapılan Safir VIP otobüsünden Kamil Koç’a 40 adet sattığını da duyurdu.

egrfd.jpgTemsa’nın Sabancı Holding’in en köklü şirketlerinden olduğunun altını çizen Sabancı, şirketin yeni bir yolculuğa çıktığını ifade etti. Sabancı, “Temsa’nın bu yeni yolculuğunda Safir ilk adım oldu. Temsa çok başarılı iki yılı geride bıraktı. bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Temsa’nın liderliğe koştuğunu ifade eden Sabancı, “Temsa’nın bu başarısını destekliyoruz. Temsa, peş peşe yeni ürünlerini piyasaya sunacak. Tüm bu ürünlerde Türk mühendislerin ve Türk tasarımcıların emeği olacak.

Temsa olarak müşteri ihtiyaçlarını odağına alan inovasyon odaklı bir şirkete dönüşüyor” diye konuştu. Temsa’nın uluslararası arenada da önemli başarılara imza attığını vurgulayan Güler Sabancı, “Temsa 4 ülkeye ihracat yapıyor. Bunların içinde ABD de var. Temsa, Sabancı Holding’i yurtdışında da en iyi şekilde temsil ediyor” dedi.

2014’te yüzde 30 büyüdü

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik de toplantıda bir sunum yaparak Temsa’nın son bir yıldaki satış rakamlarını ve pazar payını açıkladı. 2013 yılında toplam pazarda 7 bin 812 otobüs satıldığını hatırlatan Çelik, Temsa’nın yüzde 16 pay aldığını belirtti. 2014 yılında ise otobüs satışlarının 6 bin 348’e düştüğünü dile getiren Çelik, Temsa’nın pazar payının ise geçen yıl yüzde 30’a yükseldiğini ifade etti. Çelik, “Şehiriçi otobüs satışları 2014’te 2bin 504’ ten 802’ye düştü. Temsa ise bu segmentte pazar payını yüzde 18’den yüzde 37’ye çıkardı” dedi. Çelik 2014 yılında Temsa’nın şehirlerarası otobüs pazarından ise yüzde 25 pay aldığını açıkladı.

Elektrikli otobüs üretecek

Ocak 2015 rakamlarına göre toplamda 417 otobüs satışı gerçekleştiğini açıklayan Çelik, Temsa’nın ise 152 araç satışıyla ocak ayını lider pozisyonda kapattığını vurguladı. Yurtiçi VIP pazarına da değinen Çelik, “2014’te 950 VIP satışı oldu. Biz burada yüzde 30 pazar payı elde ettik. 2015 yılında ise tahminimiz 1.400. Temsa’nın pazar payının ise yüzde 40 olacağını tahmin ediyoruz” dedi. 2015 yılında toplam 7 ayrı ürünün lasnmanının yapılacağını ifade eden Çelik, bundan sonraki ilk lansmanın haziran ayında Opalin ve Tourmalin modellerinde olacağını söyledi. Şirket, bu yıl içinde ilk elektrikli otobüslerini de piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Yılın sonlarına doğru ise yeni Maraton otobüsünü piyasaya sunacak.

Kamil Koç, Temsa'yla büyüyecek

Yeni Safir VIP 41+1 otobüsünün ilk satışı ise otobüs şirketi Kamil Koç’a yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Kâmil Koç Otobüsleri Genel Müdürü Kemal Erdoğan, ortalama 800 olmakla birlikte yaz aylarında 950 otobüsle çalışan bir grup haline geldiklerini vurguladı. Erdoğan, filolarındaki VIP araçların büyük kısmının Temsa markalı olduğunu söyledi. Erdoğan, “Bugün filomuza 40 Temsa ekledik. 2015’te yatırımlarımızı sürdüreceğimizi öngörüyoruz” dedi.

‘Otobüsler 5 yılda kendini amorti ediyor’

Otobüs firmalarının hızlı tren ve havayolu şirketleriyle rekabet etmekte zorlandığını ve bu nedenle zor günler yaşadığını ifade eden Çelik, “Biz de bu noktada müşterilerimize destek olmak istiyoruz. Onlara en ekonomik araçları sunuyoruz. Yeni araçlarımızla müşterilerimiz 5-6 yıl gibi kısa sürede otobüsün parasını çıkarabiliyor. Araçlarımızın en büyük özeliklerinden biri de çok az yakıt harcıyor olması” diye konuştu. Markanın yollara çıkardığı yeni Safir VIP 41+1 modelinin daha az yakıtla ekonomi sağladığı ifade edildi. Safir VIP’in aynı zamanda +4 koltuk kapasitesiyle müşterisine 4 yılda ekstra 150 bin euro civarında ek ciro sağladığı vurgulandı.
DÜNYA
99753.jpg
99753.jpg (191.1 KiB) 1314 kere görüntülendi
egrfd.jpg
egrfd.jpg (60.9 KiB) 1314 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Şub 2015 09:24

TEMSA'nın Elektirikli otobüsünü merakla bekliyoruz?

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 04 Mar 2015 15:34

ASELSAN ve TEMSA 'dan yerli eletrikli otobüs için işbirliği
ASELSAN ve TEMSA, yerli elektrikli otobüs geliştirme projelerinde işbirliğine yönelik anlaşma imzaladı. Üretilecek otobüs yüzde yüz yerli olacak ve tamamen elektrik enerjisiyle çalışacak
ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ASELSAN tarafından geliştirilen motor ve motor sürücüleri, batarya ve batarya yönetim sistemleri, araç kontrol ve yönetimi sistemleri, radar, gece görüş sistemleri, ultrasonik sensörler, haberleşme sistemleri gibi elektrikli araç bileşenlerinin, TEMSA tarafından geliştirilen ulaşım araçlarına entegre edilmesine yönelik iki firma arasında anlaşmaya varıldı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat ve Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet N. Pekarun tarafından imzalanan anlaşmaya göre, TEMSA'nın ürettiği ulaşım araçları için kritik teknolojiye dayalı bileşenlerinin yerli imkanlar ile geliştirilip üretilmesi sağlanmış olacak.

Katma değeri yüksek ürünler geliştirirken, KOBİ ve üniversiteler başta olmak üzere yurtiçi imkanları en üst seviyede kullanmaya çalıştıklarını belirten Canpolat, şunları kaydetti:

"Askeri alanda kendini ispat etmiş sistemlerinden edindiği bilgi birikimi ve deneyimini elektrikli araç sektörüne aktarmakta olan ASELSAN'ın geliştirdiği milli, özgün, yüksek güvenilirlikli, düşük maliyetli, verimli ve kritik teknolojiye sahip ürünler yerli elektrikli araç geliştirilmesinde kullanılarak, küresel pazarlarda oyuncu olmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedefleniyor."

Canpolat, TEMSA ile imzaladıkları anlaşma sayesinde teknolojik olgunluğu yüksek milli ulaşım sistemleri endüstrisi ve ekosisteminin oluşmasını hedeflediklerini kaydetti.

'İşbirliği hayalin gerçeğe dönmesini sağlayacak'

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet N. Pekarun da ASELSAN ile TEMSA arasında imzalanan anlaşma ile otobüs üretiminde yepyeni bir dönemin başlayacağını belirtti. Pekarun, şöyle devam etti:

"Yüzde yüz yerli otobüs üretimini gerçekleştirmeye yönelik olan bu işbirliği hem ülkemiz hem de sanayimiz için oldukça önemli bir adım. Otomotiv endüstrisi, ihracat kalemlerimizin en ön sırasında yer alıyor. Ancak Türk otomotiv endüstrisinin hayalini, özlemini duyduğu gelişme ise yüzde yüz yerli üretim bir araç oldu. ASELSAN ve TEMSA'nın işbirliği bu hayalin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak."

Pekarun, projenin en önemli özelliklerinden birinin ulaşım sistemleri arasında ihtiyaç duyulan çevreci özelliği olduğunu ifade ederek, anlaşmanın ülke ve iki şirket için hayırlı olmasını diledi.

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik de şu an TÜBİTAK 1511 proje kapsamında prototipi üretilen 9 metrelik "MD9 ElectriCITY" elektrikli otobüs projesine ek olarak 12 metrelik "Avenue" elektrikli otobüs projesi için TÜBİTAK'a, ASELSAN ile birlikte ortak başvuru yapılacağını bildirdi.

Tamamen yerli

Çelik, çalışmaların ortak bir yapıda planlanacağını belirterek, "Elektrikli otobüs tamamıyla elektrik enerjisi ile çalışacak, duraklarda veya son duraklarda kısa şarjlar yapılarak güzergahını tamamlayacak şekilde tasarlanacak. Elektrikli otobüs üretimi sayesinde şu an dizel otobüslerde yurt dışından alınan motor, şanzıman gibi ithal parçalar yerine yurt içinde tasarlanmış elektrik motorları, evirici ve çeviriciler kullanılabilecek. Projenin her iki kuruluşun en güçlü yanlarını birleştirebileceği kapsamlı bir sinerji çalışması olması bekleniyor" ifadelerini kullandı.
AA
100421.jpg
100421.jpg (106.2 KiB) 1302 kere görüntülendi


faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 04 Mar 2015 17:00

İNŞALLAH KISA BİR SÜRE İÇİNDE YOLLARDA GÖRÜRÜZ ELEKTİRİKLİ TEMSA OTOBÜSLERİ...

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Ağu 2015 02:47

BU YIL İLKYARININ LİDERİ TEMSA OLDU PAZARIN % 30 U TEMSANIN ELİNDE...

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Ağu 2015 02:47

2016 YILINDA E BUS ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİDE DEVREYE ALACAK TEMSA...

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Ağu 2015 14:16

Fransa’da öğrenciler TEMSA konforu yaşıyor
Fransa yollarında 4 bin’den fazla TEMSA otobüsü dolaşıyor. TEMSA’nın Fransa’da en güçlü olduğu alanlardan biri de okul taşımacılığı. TEMSA LD School Bus, okul taşımacılığı yapan şirketlerin en gözde yatırım aracı. Okul ve turizm taşımacılığı alanının önde gelen şirketi olan Savac’ın filosunda 113 Temsa otobüs bulunuyor.
64 ülkeye ihracat gerçekleştiren TEMSA için Fransa pazarı ayrı bir önem taşıyor. Türkiye pazarının ardından en çok TEMSA aracının dolaştığı ülke Fransa. 1998 yılından beri Fransa’ya otobüs ihracatı gerçekleştiren TEMSA’nın bu ülkede şu anda 4 binden fazla aracı dolaşıyor. TEMSA’nın Fransa’da en güçlü olduğu alanlardan biri de okul taşımacılığı. TEMSA’nın Fransa bayisi Dietrich Carebus Group, okul, kısa mesafe turizm ve şehiriçi taşımacılık alanında hizmet veren Savac şirketine 13 m.63 kişilik Temsa LD School Bus araçlarını teslim etti. Araç Dietrich Carebus Group’un sahibi Pierre Reinhart tarafından Savac şirket sahibi Daniel Bigot’a yapıldı.
Tercihimiz TEMSA, çünkü…
Yapılan 14 adetlik teslimatla Savac filosunda bulunan TEMSA araç sayısı 113’e ulaştı. Firmanın filosunda Safari HD, Safari RD, MD9, Tourmalin, MD9 LE, LD ve LD SB araçları bulunuyor. Savac şirket sahibi Daniel Bigot, TEMSA araçlarının tercih nedenini 1998 yılından beri Fransa pazarında güçlü bir marka olarak yer alması, araçların konfor düzeyinin yüksek, işletme maliyetinin düşük olması ve güçlü satış sonrası hizmetlerin varlığı olarak açıkladı.
Temsa ürün gelişiminde lider
TEMSA bayisi Dietrich Carebus Group sahibi Pierre Reinhart, 1998 yılından bu yana TEMSA’nın bayiliğini yürüttüklerini, satış öncesi ve satış sonrasında müşterinin her zaman yanında olmaya dikkat ettiklerini ve TEMSA’nın değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik araç gelişimlerini aralıksız sürdürmesinin satışların artmasına büyük katkı sağladığını belirtti

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Ağu 2015 14:17

10445444_907896575914879_3263583207456522016_n.jpg
10445444_907896575914879_3263583207456522016_n.jpg (93.32 KiB) 1171 kere görüntülendi
11885259_907896519248218_5158543034140429317_n.jpg
11885259_907896519248218_5158543034140429317_n.jpg (38.29 KiB) 1171 kere görüntülendi
11949432_907896585914878_5911717430082625036_n.jpg
11949432_907896585914878_5911717430082625036_n.jpg (106.59 KiB) 1171 kere görüntülendi
TEMSA-ALINTIDIR

faruk gorez

Re: TEMSA

Mesaj gönderen faruk gorez » 03 Eyl 2015 23:40

Temsa Busworld Kortrijk Fuarı’na 7 ürünü ile katılıyor
16-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Busworld Kortrijk Fuarı’nda Temsa, ikisi yeni olmak üzere toplam 7 otobüsün tanıtımını gerçekleştirecek.
Üretimini gerçekleştirdiği otobüsleri 64 ülkeye ihraç eden Temsa, iki yılda bir düzenlenen Busworld Kortrijk Fuarı’nda ürünlerini Avrupalı müşterileri ile buluşturmaya devam ediyor.
Yepyeni iki ürün
Bu yıl 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarda Temsa, Hall 7’de yer alan ve 1120 metrekareden oluşan 701 nolu standında otobüslerini tanıtacak. Bu yıl tanıtılacak ürünler arasında MD 9, HD 13, Maraton, MD 7, LD 13 SB, LF 12 ve MD 9 LE bulunuyor.
Başarının ardında müşteriyi dinlemek var
İlk kez Avrupalı müşterilerle buluşan iki yeni ürün Temsa standında yer alacak. Müşterilerin ürünlerden beklentilerini hayata geçirmeye yönelik ar-ge çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Adana’da Türk mühendis ve işçilerin göz nuru, el emeği olan otobüsler sadece Türkiye yollarında değil, Avrupa ve Amerika yollarında da hizmet veriyor.
Temsa ürünleri bugün 64 ülkenin yollarında. Avrupa’da sadece Fransa’da Temsa markalı otobüs sayısı 4 bini geçmiş durumda. Bunun yanı sıra; Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelüks ülkeleri de Temsa’nın Avrupa’daki önemli pazarları arasında yer alıyor. Uluslararası araştırma şirketi GfK’nın yaptığı araştırma, Temsa’nın marka bilinirliğinin Fransa ve Belçika’da yüzde 100, Almanya’da ise yüzde 95 oranında olduğunu gösterdi. Temsa’nın başarısının temelinde müşteriyi dinlemek ve onların iş süreçlerine en yüksek düzeyde katkıyı sağlama anlayışı var. İşte bu yüzden iki yılda bir düzenlenen Busworld Fuarı’na katılarak Avrupalı müşterilerimizle birlikte oluyoruz. Biz ürünlerimizi tanıtırken onlar da bize beklentilerini, düşüncelerini aktarıyor. Bu fuarda onlara çok emek verdiğimiz yepyeni iki ürünümüzü tanıtacağız. Bu ürünlerden biri 33+1 koltuk kapasitesine sahip MD 7. Bu araç sahip olduğu yüksek düzeyde güvenlik donanımı, düşük yakıt tüketimi ve sürüş konforu ile benzersiz bir heyecan getirecek. MD 7’nin yanı sıra standımızda uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz efsane otobüsümüz Maraton’un Avrupa versiyonunu da ilk kez tanıtacağız. Maraton’un konfor düzeyi, güçlü motoru, akıllı otobüs bilgi donanımı ile taşımacıların hizmet süreçlerinde fark yaratacak düşüncesindeyiz. Yeni araçlarımızla ile birlikte ürün gamımız 7 metreden 13 metreye kadar ürünlerle genişlemiş oluyor, Temsa her ihtiyaca yönelik ürünler geliştirmeye devam ediyor.” dedi.
11951240_911478352223368_352123141902529044_n.jpg
11951240_911478352223368_352123141902529044_n.jpg (65.33 KiB) 1160 kere görüntülendi
11986472_911478308890039_8348589473611340542_n.jpg
11986472_911478308890039_8348589473611340542_n.jpg (43.72 KiB) 1160 kere görüntülendi

Cevapla