Gezgin Earth - (Yerli Google Earth)

Cevapla
faruk gorez

Gezgin Earth - (Yerli Google Earth)

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 Nis 2016 08:36

Yerli Google Earth’te sona yaklaşıldı!

Bu yılın sonunda tamamlanacak olan yazılımla Türkiye coğrafi ortamdan güncel görüntülerle izlenebilecek. Yazılım Google Earth işlevine sahip olacak.


Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmelere bir yenisini daha ekleyen Türkiye, yerli imkânlarla oluşturulan ve adeta "Google Earth" işlevi görecek yazılımını bu yılın sonunda tamamlıyor. Üç boyutlu olarak Türkiye'nin tüm bölgelerine internet üzerinden erişim imkânı sağlayacak olan sistem, aynı zamanda arsalar hakkında imar, maden arama izni, nüfus tespiti, doğal afet riski gibi bilgileri içerecek.

AVANTAJ SAĞLIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları tarafından yapımı devam eden sistem dahilinde şehir merkezlerinin tamamı, taşranın ise üçte biri fotoğraflandı. Çekilen fotoğraflar bir merkezde toplanıyor ve burada birleştirme işlemi gerçekleşiyor. Türkiye'nin fotoğraflanması ve birleştirilmesi tamamlandıktan sonra sisteme arsalar ile ilgili bilgiler de yüklenecek. Yatırım yapmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla kurulan sistem, birçok avantajı da beraberinde getirecek. Sistemle Türkiye coğrafi ortamdan güncel görüntülerle izlenebilecek. Yatırım yapılacak arazi ile ilgili imar, maden arama izni, doğal afet riski gibi birçok bilgiye tek tuşla ulaşılabilecek.

Sabah
NTgwNTc4Mj-yerli-google-earthte-sona-yaklasildi.jpeg
NTgwNTc4Mj-yerli-google-earthte-sona-yaklasildi.jpeg (34.7 KiB) 410 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 983
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Gezgin Earth - (Yerli Google Earth)

Mesaj gönderen Uygar » 27 Nis 2016 23:26


Cevapla