3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi

Cevapla
faruk gorez

3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Kas 2016 16:05

Türkiye'nin ilk 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi kuruluyor

Gebze Teknik Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi öncülüğünde Türkiye'nin ilk 3D Yazıcı ve Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulacak.

Türkiye'nin ilk 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi kuruluyor
i
Türk mühendislerin elinde gerçeğe dönüştü

KOCAELİ

Gebze Teknik Üniversitesinden (GTÜ) yapılan yazılı açıklamada, geleceğin imalat teknolojisinin milli ve yerli hedefler doğrultusunda geliştirilmesi için GTÜ ve Gazi Üniversitesi ile paydaşlarının harekete geçtiği bildirildi.

Başlattığı ve süreçlerine destek sağladığı projelerle üniversite-sanayi iş birliğinin öncü kurumlarından olan GTÜ'nün önemli bir adım daha attığı vurgulanan açıklamada, GTÜ Senato Salonunda düzenlenen imza törenine, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan'ın katıldığı belirtildi.

Türkiye'nin ilk 3D Yazıcı ve Araştırma ve Uygulama Merkezinin İstanbul'da kurulmasının planlandığı işaret edilen açıklamada, yeni nesil imalat teknolojilerinden olan eklemeli imalatın, birçok ince tabakanın üst üste serilerek malzeme eklenmesiyle parça üretiminin yapıldığı bir grup teknolojisi olarak sunulduğu aktarıldı.

Gazi Üniversitesi öncülüğünde Kalkınma Bakanlığı'na önerilen altyapı projesi ile geleceğin imalat teknolojisi olarak nitelendirilen bu alanda Türkiye'nin rekabet gücünü artırılması, ilgili teknolojik gelişmeleri sağlaması ve katma değeri yüksek, özgün teknolojik ürün ve bilgi üretilmesi amaçlanan merkezin 3 yılda kurulmasının planlandığı bildirilen açıklamada, "Ayrıca kurulan yurt dışı akademik iş birlikleri sayesinde, Avrupa Birliği çerçeve programlarına ve ikili iş birliği programlarına özellikle bu konuda ortak araştırma projelerinin hazırlanması ve ortak doktora derecesi verilebilmesini sağlayacak eğitim-araştırma alt yapısının oluşturulması hedefleniyor." ifadesi kullanıldı.
AA
Muhabir: Şengül Oymak
thumbs_b_c_2f90b06908c1169f7963832dfba1f930.jpg
thumbs_b_c_2f90b06908c1169f7963832dfba1f930.jpg (56.88 KiB) 359 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Kas 2016 18:49

İstanbuldan sonra Ankara Kayseri Konya Gaziantep Mersin Adaa Hatay Yeni Marmara Havzası illerinde de 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezleri ve yeni nesil yüksek teknoloji üretim merkezleri oluşturmalıyız.

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj