Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue

Ülkemizdeki spor yatırım haberleri;Stadyumlar,Tesisler,Kulüplerimizden gelişmeler
Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Re: Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 14 Eyl 2017 23:21

“İmar planı değişikliği onaylandı”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Eylül Ayı Divan Kurulu Toplantısı’nda Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yapılması planlanan kapalı spor salonu hakkında bilgi verirken imar planı değişikliğinin onaylandığı ve kompleks çevresine yeni bağlantı yollarının yapıldığını söyledi.
82320a929053473ba9bc92f87fd28bc2.jpg
82320a929053473ba9bc92f87fd28bc2.jpg (28.65 KiB) 188 kere görüntülendi
Başkan Dursun Özbek’in sözleri şu şekildeydi:

“Bildiğiniz gibi Galatasaray’ın bir çatı kapatma mevzuatı vardı. 6 seneden beri süre gelen… Biz yönetime geldikten sonra bu konunu üzerine eğildik ve çözdük. Tapuyu size göstermiştim. Bu tapuyu aldık, GSGM’den şöyle bir hesap çıktı. ‘Biz çatısının ihalesini yaptığımız zaman üzeri kapanmak üzere ihaleye girdik. O zamanki yönetim bize geldi dedi ki çatının üzerini biz kapatırız, bedeli ne kadar, 27.5 milyon TL, bizim stat içinde bazı eksiklerimiz var biz onu giderelim. En azından stadı açabilmek için. Kendi olanaklarımızla üzerini kapatırız.’ O günkü yönetim haklı olabilir. O ayrı bir tartışma. Bana göre de stadın üzerinin kapanmasına gerek yok. Ama taahhüt de şurada duruyor. Ondan sonraki dönemlerde taahhüt yerine getirilmemiş. Yapılan sözleşmede eğer stadın üzerini kapatmasan bunun cezası da bu kadardır diye bir madde var. Çok yüksek bir rakam ortaya çıktı. Biz ısrarla çatının tapusunu isterken bize ‘Şu kadar parayı gelin yatırın biz hemen tapuyu verelim’ dediler. Böyle bir imkanımız yok dedik. Hazırlıklı gitmiştim dedim ki ‘yandaki arsaya bir kapalı spor salonu yapalım 15 bin kişilik. En azından bu parayı biz buraya harcayalım.’ Bunu kabul ettiler. Kapalı spor salonunun yapımının önemli parametrelerinden biri budur. Peki salonu nasıl yapacağız? Bu salonun yapılmasıyla ilgili olan fon tamamen isim hakkının 10 yıllık pazarlanmasından kaynaklanan fon. Onla da ilgili bir firma ile de görüşmeler devam ediyor. İnşallah çok yakında da o konuyla ilgili de bilgi vereceğim. Konuyu bilenler bilir, yapım için plan tadili gerekiyor. Bu aylar alabilecek bir konu. Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum. 1 ay bile sürmedi. Bir teşekkür de Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ediyorum. Kapalı spor salonunun onaylanmış şekli de alınmıştır. Şimdi ruhsat çalışmaları sürüyor. Hepinizi yakın zamandaki oradaki temel atma törenine bekliyorum.”

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Ara 2017 17:35

4ab4185b3fa14a9a86e98057435702ef.jpg
4ab4185b3fa14a9a86e98057435702ef.jpg (32.87 KiB) 141 kere görüntülendi

Kapalı spor salonunun yapı ruhsatı alındı

Galatasaray Spor Kulübü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nun yanına inşası planlanan 15 bin kişilik kapalı spor salonunun yapı ruhsatını aldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kapalı spor salonunun 1 Aralık Cuma günü teslim alınan yapı ruhsatının müjdesini Olağanüstü Genel Kurul'da camiaya verdi. Başkan Özbek, "Önemli bir gelişmeyi sona bıraktım ki hep beraber sevinelim. Gündeme hep iyi şeyleri getirmeye çalışalım. Beraber başarıya giden yolda bulunalım, el ele sırt sırta verelim. Benim böyle bir hayalim var. Herkes el ele tutuşsun ve önümüzdeki yılların projelerini birlikte yapalım. Bir spor salonu yapmayı vaad etmiştim. Dün itibarı ile ruhsatı aldık. Sevgili Sarıyer Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Sevgili Şükrü Genç bize bu manada büyük destek verdi. Aslında bugün bunu söylemeye korktuk. Arkadaşlarım 'Galatasaray için iyi bir gün. Neden söylemeyelim' diyorlar. Geçen sefer Mali Genel Kurul'da stadın tapusunu getirdik. Tesadüf, bir gün evvel almıştık onu da. 'Başkan bunu altı ay evvel aldı. Bugün de hava atmak için getirdi' dediler. Onun için bugün de benzer yorum yapacaklar. Bu korkuyla lanse etmeyecektim. Arkadaşlarım 'Galatasaraylıların sevineceği bir yatırım bu' dediler. Onları kırmadım ve bugün yapı ruhsatını görüşünüze sundum" diye konuştu.

Başkan Özbek ayrıca temel atma döreninin de futbol sezonunun devre arasında olacağını söylerken "İnşallah futbolun devre arasında da temel atma tönerini yapacağız. Hepinizi temel atma törenine bekliyorum. Biraz duygusalım biraz da heyecanım var. Galatasaray'a hizmet etmek için geldim ve bu hizmetimde de söz verdiğim şeyleri adım adım yapmanın memnuniyeti var. Ben sizin başkanınızım. Beni siz seçtiniz. Bana bu onurlu görevi verdiniz. Galatasaray'ın 36. başkanı olarak teşekkür ediyorum, hizmetimin de en üst seviyede devam edeceğinden kuşkunuz olmasın" dedi.

Dün gün yapılan yapı ruhsatı tesliminde ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şu ifadeleri kullanmıştı: “Yoğun bir uğraşının ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin yanına başka bir spor aktivesi için bir kompleks yapılmasına vesile olduğumuz ve altına da tabii ki bir Galatasaraylı olarak ruhsatın imzalanması açısından böyle bir şansın bana geçmesi gurur verici. Türk sporuna hayırlı uğurlu olsun. Ben kapalı spor salonunun Galatasaray’ın başarılarını Avrupa’da da özellikle Türkiye’yi temsil etmesi adına önemli bir yuva olacağının inancındayım. Spora çok büyük desteğimiz var her alanda. Diliyorum Sarıyer Spor Kulübü’nün de Galatasaray’ın başarılarına ulaşması konusunda bir gün Galatasaray ile de bir bağlantımız olacaktır. Galatasaray’a başarılar diliyorum. Galatasaray Başkanı’na ve tüm yönetim kuruluna başarılar diliyorum.”
69d0500cbf18441d8014009171ab3274.jpg
69d0500cbf18441d8014009171ab3274.jpg (68.13 KiB) 141 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Ara 2017 18:51

2019 yılı 3.çeyrek'te tamamlanır Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue ..
sponsor firma yapacak diye biliyoruz (NEF)

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 08 Ara 2017 15:15

Galatasaray spor salonunun ruhsatı alındı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, Türk Telekom Stadı'nın yanına inşası planlanan 15 bin kişi kapasiteli spor salonunun ruhsatını aldıklarını ifade etti.

Galatasaray spor salonunun ruhsatı alındı!
MTAzNjQ1ND-galatasaray-spor-salonunun-ruhsati-alindi.jpg
MTAzNjQ1ND-galatasaray-spor-salonunun-ruhsati-alindi.jpg (19.64 KiB) 116 kere görüntülendi
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray dergisinin aralık sayısındaki yazısında olumlu bir tablo çizdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 2016 sonu itibarıyla 546 milyon TL olan borç alacak farkının, 2017 Eylül ayı sonu itibarıyla 214 milyon TL'ye indiğini üyelerle paylaştıkları aktaran Özbek, bu durumun, Emlak Konut GYO ile birlikte hayata geçirilen projelerden kaynaklanan gelirin banka borçlarına harcandığının göstergesi olduğunu söyledi.

Türk Telekom Stadı'nın yanına inşası planlanan 15 bin kişi kapasiteli spor salonunun ruhsatını aldıklarını sözlerine ekleyen Dursun Özbek, yakın zamanda da bu tesisin temelini atacaklarını belirtti. Özbek, "Tüm kamuoyunun, büyük Galatasaray taraftarının gördüğü üzere, yönetim olarak mali, idari ve sportif anlamda tüm girişimleri gerçekleştirmekte, Galatasaray'a layık olanı yaşatmak için elimizden geleni yapmaktayız. Çünkü biz, denizleri seviyoruz, dalgaların olduğu bilinciyle. Uçmayı seviyoruz, düşmenin olduğunu kabul ederek. Korkarak yaşamıyoruz. Çünkü biz buraya hayatı seyretmeye değil, kazanmaya geldik ve kazanacağız. Çünkü biz Galatasarayız." ifadelerini kullandı.