Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue

Ülkemizdeki spor yatırım haberleri;Stadyumlar,Tesisler,Kulüplerimizden gelişmeler
faruk gorez

Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Ara 2016 18:43

“2017 parlak bir yıl olacak”

Galatasaray Spor Kulübü'nün Aralık ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı Gayrettepe Dedeman Otel’de gerçekleşti. Yılın son Divan Toplantısı’na Galatasaray Spor Kulübü adına Başkan Dursun Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Can Topsakal, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Ural Aküzüm, Ali Yüce ve Burçin Aslan katıldı.

Divan Toplantısı’nda Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitler, Ali Sami Yen ve arkadaşları, son bir ay içinde vefat eden divan üyeleri Erol Kayalıoğlu, Miray Tekelioğlu, Haluk Mehmet İdil, Turgut Alkanlı, Tolga Akfırat, Emin Çelebi ve aramızdan ayrılan tüm Galatasaraylılar için saygı duruşunda bulunuldu.

“TERÖRÜ LANETLİYOR VE SON BULMASINI DİLİYORUM”
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Aralık Ayı Olağan Divan Toplantısı’nda açıklamalarda bulunurken üyeleri bilgilendirdi. Dursun Özbek sözlerine terörü lanetleyerek başladı: “Ülkemizin başına bela olan bu terör olgusu dozunu artırmakta ve ülkenin huzurunu bozmak üzere çirkin faaliyetlerine devam etmektedir. Bu terörü lanetliyor ve son bulmasını diliyorum. Hayatlarını kaybeden güvenlik görevlileri ve vatandaşlarına rahmet, acılı ailelerini sabır diliyorum. Şehit olanların mekanları cennet olsun” diyerek başladı.

Başkan Özbek’in diğer sözleri şu şekilde:

“22 Ekim'deki Genel Kurul'da nasıl bir yetkiye sahip olduğumuz konusunda yeterli açıklamayı yapmıştık. Gündeme gelen projelerin gerçekleşmesi için bize yetki verildi. Galatasaray Genel Kurul Üyeleri’ne bir kez daha teşekkür ediyorum...“

“YÜZDE 80 GALATASARAY’A”
“Mali konu her gün konuşuluyor, bizler de gerekli açıklamalar yapıyoruz. Sportif faaliyetlerimize zarar veren mali yapının halledilmesi için projeleri sunmuştuk. 22 Ekim sonrası, Emlak Konut firması ile yapılacak işbirliği ile Galatasaray’a ait Riva ve Florya'daki arsalarımızın geliştirilmesi ve geliştirme sonrası imar edilmesi, imar sonrası satılması ve ertesinde satış sonrası ortaya çıkan karlılığın yüzde 80'i Galatasaray, yüzde 20’si Emlak Konut’a olacak şekilde bölüşülmesini sağlayan protokol üzerinde çalıştık”

“HERKESE KAPIM AÇIK”
“Hep şu kelime kullanılıyor: Arsaların satışı... Konuyu hem hazıruna hem basına tekrar duyurmak istiyorum. Bu bir arsa satışı değildir. O işin kolay kısmı. Selahattin Ağabey Riva’yı alırken "Bir gün gelir, buranın imar edilmesi ve kulübün ihtiyaçlarının karşılanması yönünde düşünmüştü. Bizden önceki yönetimler de böyle düşünmüş. Riva arazisine imar çıkartılmış, ruhsat alınmış. Bizim yaptığımız da bu işin aynı mecrada akmasını sağlamak... Tekrarlıyorum bu bir arsa satışı değil. Elimizdeki mevcut arsaların ekonomik koşullarına göre değerlendirilmesi ve elde edilecek karın Galatasaray’ın kursağına gitmesi projesidir. Beklentimiz şu; Galatasaray’ın tarihindeki en zorlu süreci geçmek için herkes yanımızda dursun. Galatasaray hepimizin. Hepimizi de iftihar vesilesi olan bir spor kulübü. Projesi olan herkese kapım açık. Bütün Galatasaraylıların bu zor günlerden çıkılması amacıyla yönetimin yanında yer alması, işbirliği yapılmasını öneriyorum.

22 Ekim'den sonra Emlak Konut ile çalışmalarımızı sürdürdük ve eklerle nihai şekline gelmesini sağladık. Ümit ediyorum ki birlikte bu protokoller imzalanacak. Daha önce bu konu ile ilgili komisyon kurmuştuk. Komisyon tanzim edilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Onları da dikkate alarak Galatasaray’ın menfaatlerini en üstte tutmak şartıyla protokolü imzalama aşamasındayız.”
“MALİ DARBOĞAZDAN ÇIKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
“Umarım faaliyetleri kısa sürede sonuçlandırıp mali darboğazdan çıkmak için tüm çalışmaları yapıyoruz. Takip ettiğimiz faaliyetler içinde çatının kapanma konusu ile ilgili bir problemimiz vardı. Bu problem yüzde yüz seviyesinde çözüldü. İrtifa hakkının Galatasaray lehine tesis edilmesi için gereken düzenleme yapılacak. Gönül isterdi ki buraya gelirken irtifa hakkı tapusunu da getirmek isterdim. Hatta benim de Ankara'da olmam gerekiyordu. Tarık Taşar'a vekalet verdim. İnşallah çok güzel bir sonuçla geri dönecek… Çatının kapanmasına bağlı bir kapalı spor salonu projemizi geliştirdik. 1 hafta 10 günlük süreci var. Sarıyer Belediyesi ile temaslarımız sıkı bir biçimde devam etti. İnşaat faaliyetini de ruhsata bağlamak istiyorum. Verdiğim tarihler son derece iyi niyetli tarihler. Bunlarda bir hafta, 3-5 günlük sapmalar olabilir ama istikametimizde değişiklik yok…”
“2017 PARLAK OLACAK”
“Sıkıntılı bir 2016 yılını geride bırakıyoruz. Senede 120 milyon TL faiz öder durumdayız. Emlak Konut ile yapmak istediğimiz esas işlerden biri faiz sarmalından çıkmak. Paranın yüzde 90-95'i bu borçların kapatılması için kullanılacak… Sportif faaliyetlerde; amatör şube ve futbol takımında finansal imkanlarımızı çok zorlayarak ve başarıyı göz ardı etmeden faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2017 yılı projelerin realizasyonu sayesinde parlak olacak...

Galatasaray Lisesi'nin 150. yılı 2018'de kutlanacak. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konuya katkımızı veriyoruz. Spor kulübü ve Liseyi mümkün olan en geniş kitleleri yaymak üzere çalışmalarımız devam ediyor… 2017 yılının hepimize sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum...

BAŞKAN ÖZBEK YANIT VERDİ
Divan Toplantısı’nda Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır kulüp ve bağlı ortaklıklarının Eylül 2016 sonu itibarıyla, o döneme ait kesin olmayan hesap özeti ve özet yönetsel, sportif faaliyet raporlarının açıklarken divan üyeleri Mehmet Bilen, Rasim Zaimoğlu, Hayri Kozak, Sami Çölgeçen, Candemir Berkman, İbrahim Göknar, Turcan Bolayır, Cengiz Akatlı, Özer Berkay, Fethi Demircan söz aldı. Atalay Şahinoğlu'nun konuşmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek bir kez daha kürsüye çıktı. Cevap hakkını kullanan Başkan Özbek şunları söyledi:

“PROJE GERÇEKLEŞECEK…”
"Menkul geliştirme orta vadeli işler. 400 bin metrekare inşaat yapılacak, parasal değeri belli olacak ve bölüşülecek... İlk fazda sözleşme gereği kasaya girecek belli bir miktar var. Galatasaray Spor Kulübü'nün ve bağlı kurumlarının bugün mali tablolardan da görüldüğü üzere risk payı yüksek. Bizim Emlak Konut ile yaptığımız protokol değerli bir anlaşma. Arkasında devlet var. Bunu bir teminat olarak kullandığınızda borçlanma riskiniz, faiz riskiniz düşüyor. Önceden gelecek para nedeniyle faiz karlılığı var. İkinci fazda uzun vadeli beklemeyeceğiz. Arsaların geliştirilmesi sonucunda daha iyi koşullara kavuşması, sonra söz konusu kuruluş ihaleye çıkacak, ihale sonrası rakamlar ortaya çıkacak... Payımıza düşen rakamlar sonrası onun da anında paraya çevrilmesi mümkün. İhtiyaçlar çerçevesinde bankadaki hesapların kapatılması sağlanacak. Bir günde borcu sıfırlamak mümkün değil ama proje gerçekleşmiş olacak.”

“BUGÜN BANKALAR KAPI DUVAR”
“Divan başkanımız tüzüğe konmak üzere bazı kriterler için komisyonun çalıştığını ifade etti. Asıl tehlike şu: Fiiliyata geçmiş projeler var. Paralar geliyor, kredi hesapları kapanıyor. Galatasaray zaten dünya çapında marka. Kredibilitesi artıyor. Bugün bankalar kapı duvar. Ama o gün kapılar ardına kadar açık olacak. O nedenle bir komisyon kurulmasının ihtiyacını hissettik. Galatasaray'ı yönetenler bütçenin dışına çıkamasın. Harcanan paranın nereden geleceğine ikna etsin. Bu nedenle bu komisyonu kurduk ve bu tüzüğe eklensin. Bunu yaparken sizin yanımda durmanıza ihtiyacım var.”

http://www.galatasaray.org/haber/kulup/ ... acak/34204
Galatasaray Kapalı Spor Salonu Projesi  - Seyrantepe.jpg
Galatasaray Kapalı Spor Salonu Projesi - Seyrantepe.jpg (53.29 KiB) 599 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Galatasaray Kapalı Spor Salonu Projesi - Seyrantepe

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Ara 2016 23:16

Sponsor desteği ile hayata geçeceği söyleniyor projenin,kapsamlı bir proje olacak sanıırm salon sporlarına hizmet verecek basketbol,voleybol v.b...

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Oca 2017 16:26

Türk Telekom Arena'nın üst kullanım hakkı

Dursun Özbek, Türk Telekom Arena'nın üst kullanım hakkıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakınlığından gerekli evrakları aldıklarını dile getirerek, "Bununla ilgili işlemleri yapmak için Sarıyer Tapu Müdürlüğüne gittik. Tapu müdürü, Başbakanlık olurunun da gerektiğini söyledi. Bu konuda hazırladığımız yazı bugün itibarıyla Başbakanlığa ulaştı. Yazının bir iki gün içinde tekrar İstanbul'a gelmesi suretiyle Galatasaray, 6 yıldır beklediği üst kullanım hakkını almış olacak." diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, Türk Telekom Arena'nın yapmayı planladıkları 15 bin kişilik spor salonu projesine, en geç şubat ayında başlanacağını ifade etti.
AA

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Oca 2017 16:40

Salon Sporları ile Stadyumun bir arada olması bölge yi çok daha cazip hale getirecek....

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Şub 2017 15:13

Dursun Özbek müjdeyi verdi!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Galatasaray'ın banka borcu 750 milyon TL'ydi, 315 milyon TL'sini dün akşam ödedik" dedi. Özbek, 15 bin kişilik basketbol salonu için de gerekli izinleri aldıklarının müjdesini verdi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün her ay gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom Arena'nın yanına yapılması planlanan 15 bin kişilik spor salonu hakkın bilgilendirmenin sunulduğu toplantıda konuşan Özbek şunları söyledi:
589b020b67b0a92020242bb2.jpg
589b020b67b0a92020242bb2.jpg (35.08 KiB) 575 kere görüntülendi
"Aslantepe'deki yerimiz farklı bir hale gelecek. Stadın içinde kullanıma açık epey alanlar var. Bunları değerlendirmek bizim için çok önemliydi. Müze çalışmaları da en son teknolojinin kullanımıyla birlikte zaferlerin canlı bir ortamda sergilenmesi için faydalı olacak."

"15 bin kişilik basketbol salonu için gerekli izinleri aldık. Salonu öyle projelendirdik ki sadece basketbol oynanacak bir salon olmayacak. Farklı etkinliklerin de yapılacağı bir salon olacak. Sadece maç günü yaşayan bir salon olmaktan çıkacak. Hazırladığımız yerler sayesinde burası 365 gün yaşayan bir mekan haline gelecek. Biz bu projeyi yaparken örnekleri inceledik. Galatasaray'a yakışan bir proje olması için dikkat gösterdik. Salon için artık önümüzde hiçbir engel yok, bütün izinler alındı. Projemiz bitmiştir. Sponsorluk görüşmeleri sürüyor."

"7 bin kişilik açık alan, 3750 metre karelik bir inovasyon ve bilim merkezi bile olacak. Sergi ve sanatsal etkinlikler de yapılacak."

"2014'TE GALATASARAY'DA DENİZ BİTMİŞTİ"
Dursun Özbek, "2014 yılının sonuna gelindiğinde Galatasaray'da deniz bitmiş. Bütün gelir temlikleri verilmiş. Bütün kredi limitlerinin hepsi dolu. Borç 500 milyon dolar civarında. O günkü yönetim bir anda istifa ediyor. Ondan sonra gelen yönetim bir restorasyon yönetimi olarak düşünülmeli. Bu halen de devam ediyor. O dönemde Galatasaray Kulübü'nün maliyesini ben yönetiyordum. Başkan seçildikten sonra aldığımız kararla dedik ki; '1996'dan sonraki periyotta her şey dört dörtlük gözüküyor. Fakat burada bir eksik var.' 21 Eylül 2016 divan toplantısında Sami Özgeçen Galatasaray kriterleriyle alakalı konuştu. Dedim ki; biz komite kuralım. Son 20 yıldaki büyük borçlanmanın; sonuçta Galatasaray öyle bir durumdaki 'ilk önce bunun analizini yapalım' dedik. Yapılan borçlanmalar sebebiyle de faaliyetlerimizi sürdüremez hale gelmiştik. 8 Kasım 2016'da komite kuralım ve bu komite Galatasaray'ı iyi tanıyan kişilerden oluşsun ve de inceletelim, 'eksikler nerede' diye. 'Sadece mali değil, idari bakımdan da kontrol edilelim' dedik. Bu komiteden çok değerli görüşler ortaya çıktı ve raporu bana sundu. Biz de bunları uygulamak için, izinler almak için girişimlerde bulunduk. Galatasaray'da bütçe yönetiminin nasıl yapılması, borçlanma kriterleri vs. gibi her şey bu raporda yer alıyor. 1996'dan sonra yapılan işler dört dörtlük ancak sonuç bugünkü sonuç. 22 Ekim'de yapılan sözleşme çerçevesinde elimize bir sözleşme geçiyor. Bu sözleşme ile mevut banka borçlarının tasfiye edilmesini gerçekleştirmek istiyoruz. İnanın bana son 20 yılda yapılan borçlanmalar sebebiyle çok geceler uykusuz geçti" ifadelerini kullandı.

"750 MİLYON TL BANKA BORCUNUN 315 MİLYON TL'SİNİ DÜN AKŞAM ÖDEDİK, BORÇ 430 MİLYON TL CİVARINDA"
Rİva ve Florya projelerinin tasarlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Özbek, "Geçmiş dönemdeki bütün yönetimler bu projeleri yapmak istemiştir. Çünkü bu projeler Galatasaray'ı sıkıntılardan kurtaracak projedir. Galatasaray şu anda çok kıymetli bir emanetini taşıyor. Çok hassas günlerden geçiyoruz. Hem ülkenin hem de Galatasaray'ın bugünkü konumu itibariyle çok hassas günlerden geçiyor. Kendi varlıklarıma dikkat etmediğim kadar bu konuda hassasım. 342 milyon TL Galatasaray'ın kasasına para girdi. Bunun 315 milyon TL'si Aktif Bank ve Denizbank kredi borçlarının ödenmesi için anında 5 dakika içerisinde bu bankaların hesaplarına gönderildi. Bankalara olan borcumuz evvelki gün itibariyle 750 milyon TL civarında. 315 milyon TL'sini dün akşam ödedik. 430 milyon TL civarında bir borcumuz kaldı. İhaleler yapılınca alacağımız diğer fazlarda da diğer borcu hiç beklemeden kapatacağız. Bu yönetim, bu genel kurulda verdiği sözün arkasında durmak için gerekli çabayı sarf ediyor" diyerek sözlerini sonlandırdı.
Habertürk

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Şub 2017 17:00

NEF Galatasaray'ın salon projesinin sponsoru oldu!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 15 bin kişilik basketbol salonu projesiyle ilgili detayları anlattı. Özbek, bütün izinlerin alındığı projede sponsorun NEF olduğunu açıkladı.
NTQwNjgwMT-nef-galatasarayin-salon-projesinin-sponsoru-oldu.jpg
NTQwNjgwMT-nef-galatasarayin-salon-projesinin-sponsoru-oldu.jpg (14.33 KiB) 574 kere görüntülendi
NEF Galatasaray'ın salon projesinin sponsoru oldu!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün her ay gerçekleştirilen olağan pan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom Arena'nın yanına yapılması planlanan 15 bin kişilik spor salonu hakkın bilgilendirmenin sunulduğu toplantıda konuşan Özbek şunları söyledi:

"15 bin kişilik basketbol salonu için gerekli izinleri aldık. Salonu öyle projelendirdik ki sadece basketbol oynanacak bir salon olmayacak. Farklı etkinliklerin de yapılacağı bir salon olacak. Sadece maç günü yaşayan bir salon olmaktan çıkacak. Hazırladığımız yerler sayesinde burası 365 gün yaşayan bir mekan haline gelecek. Biz bu projeyi yaparken örnekleri inceledik. Galatasaray'a yakışan bir proje olması için dikkat gösterdik. Salon için artık önümüzde hiçbir engel yok, bütün izinler alındı. Projemiz bitmiştir. 1-2 hafta içinde ruhsatı alarak 15.000 kişilik salon inşaatına başlayacağız. Projenin sponsorluğunu NEF firması üstlendi. 7 bin kişilik açık alan, 3750 metre karelik bir inovasyon ve bilim merkezi bile olacak. Sergi ve sanatsal etkinlikler de yapılacak"

Yeni Şafak

faruk gorez

Re: Galatasaray Nef Kapalı Spor Salonu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Şub 2017 18:39

Ali Sami Yen Spor Kompleksi THE VENUE

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Şubat Ayı Divan Kurulu’nda yeni yapılacak spor salonu Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“AMACINA UYGUN KOMPLEKS İÇİN ÇABA İÇİNDEYİZ”
“Ali Sami Yen Spor Kompleksi planlandığında 365 günü yaşayan bir merkez olması düşünülüyordu. Ancak ne var ki Türkiye’deki pek çok stat gibi kapılarını 15 günde bir, sadece maç günleri açan bir yer olmaktan öteye gidemedi. Amacına uygun bir kompleks için bir çaba içindeyiz.”

“PROJEYE MÜZEYİ DE DAHİL ETTİK”
“Biz öyle bir şey yapalım ki tüm Galatasaraylılar buraya gelsin. Sadece 15 günde bir maç izlemeye gelmesin. Burası bizim yuvamız. Kurucumuz Ali Sami Yen Bey’in ismini verdiğimiz yeni mabedimiz. 15 bin kişilik bir salon projemiz bitti. Burası sadece bir spor salonu mu olmalıydı yoksa dünyanın geldiği durum itibarı ile değerli araziyi günün ihtiyaçlarına göre mi kullanmalıyız düşüncesiyle bir çalışma yaptık. Çalışmanın çıkış noktası NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un tavsiyesi ile geldi. Daha önceki projeyi inceledik. Dünyadaki örneklerini anlatarak Galatasaray böyle bir şey yapıyorsa dünyadaki örnekleriyle yarışacak şekilde olması gerektiğini belirtti. Bu yatırımı yapacağımıza göre nasıl finanse edeceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Artık sadece spor salonu değil, etkinliklerin de yapıldığı bir alan şekline dönüşecekti. Bu çalışmaları yapıp, inşaatına daha önce başladığımız müzeyi de ilave ettik. Burası, çağdaş müzecilik anlayışıyla tasarlanan, teknolojinin tüm imkânlarında faydalanan, taraftarımızın görerek, dinleyerek, deneyimleyerek köklü ve zaferlerle dolu tarihimize tanıklık edeceği interaktif bir mekân olacak. Boş alanların değerlendirilmesi bütünün içine dahil edilmesi çok önemliydi.”

“365 GÜN YAŞAYAN BİR MEKAN OLACAK”
“15 günde bir kullanılan bir kompleks olmaktan ziyade çok önemli bir müze haline dönüşecek. Aslantepe ailecek gelinebilecek, yeme içme mekanları, çocuklar için oyun salonları, toplantı salonları olan bir kompleks halinde olacak. Salon sadece basketbol oynanacak salon olmayacak. Konser organizasyonlarının yapılabileceği 15 bin kişilik bir salon haline geliyor. Salonun tek amaçlı, maç günü yaşayan bir salon olmaktan çıkarıp alt kısmında ofisler ve ticari alanlarla 365 gün yaşanan bir mekan haline gelecek.”

“DÜNYADAKİ ÖRNEKLERİ İNCELEDİK”
“Bunun içinde neler var? 15 bin kişilik salonu ifade ettim. Çok amaçlı bir salon. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 29 bin metrekarelik kiralanabilir bir alan var. 7 bin metre kareye akın açık havada etkinlik yapılabilecek bir mekan var. Sponsorluğu yapan firmanın teklifiydi; 3750 metrekarelik inovasyon ve bilim merkezi var. Aynı mekanda sanatsal etkinliklerin yapılması planlanan bir mekan olarak da projelendirdik. Çocukları da unutmadık. Dünyadaki pek çok örneği inceledik ve yurdumuzda kabul gören bir proje olması için azami gayreti gösterdik. NEF, bu projenin finansmanı için bize çok büyük katkı verdi.”

“İNŞAATIN ÖNÜNDE ENGEL YOK”
“Anlaşma bitmediği için ifade etmekten kaçınıyorum. Çok büyük bir firmayla çalışmalarımız sürüyor. Huzurunuzda Erden Timur’a da çok büyük teşekkürlerimi sunuyorum. Salonun inşaatı için engel yok. Sponsorluk görüşmelerinde sonuna gelindi. Sarıyer Belediyesi’ne geçtiğimiz hafta yeni projeyi teslim ettik. Temaslarımız sürecek. Bir iki hafta içinde ruhsatını alıp alanı inşaata uygun hale getirmek için startı vereceğiz.”

http://www.galatasaray.org/haber/kulup/ ... enue/34771
16602736_1654485664855827_2264547440934227241_n.jpg
16602736_1654485664855827_2264547440934227241_n.jpg (25.72 KiB) 571 kere görüntülendi
16473159_1654485644855829_6958623280867405139_n.jpg
16473159_1654485644855829_6958623280867405139_n.jpg (40.46 KiB) 571 kere görüntülendi
16472982_1654485514855842_3699877570076648223_n.jpg
16472982_1654485514855842_3699877570076648223_n.jpg (41.63 KiB) 571 kere görüntülendi
16473542_1654485501522510_1301135588652895756_n.jpg
16473542_1654485501522510_1301135588652895756_n.jpg (38.44 KiB) 571 kere görüntülendi
16473207_1654485488189178_5935533426756202813_n.jpg
16473207_1654485488189178_5935533426756202813_n.jpg (88.84 KiB) 571 kere görüntülendi
16473590_1654485618189165_6539352594763350872_n.jpg
16473590_1654485618189165_6539352594763350872_n.jpg (68.93 KiB) 571 kere görüntülendi
16508030_1654485714855822_969266510720080712_n.jpg
16508030_1654485714855822_969266510720080712_n.jpg (42.86 KiB) 571 kere görüntülendi
16684149_1654485598189167_5243004407622068119_n.jpg
16684149_1654485598189167_5243004407622068119_n.jpg (96.69 KiB) 571 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Ali Sami Yen Spor Kompleksi The Venue

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Şub 2017 18:01

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Şub 2017 18:02

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Ağu 2017 19:40

Türk Telekom Stadyumu'nun yanına spor salonu yapılacak!
Galatasaray’ın Seyrantepe’deki stadı Türk Telekom Stadyumu'nun bulunduğu araziye 15 bin seyirci kapasiteli spor salonu inşa edilecek. Proje için imar planı hazırlandı.
NTY1NjI3ND-turk-telekom-stadyumunun-yanina-spor-salonu-yapilacak.jpg
NTY1NjI3ND-turk-telekom-stadyumunun-yanina-spor-salonu-yapilacak.jpg (29.61 KiB) 469 kere görüntülendi
Mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü'ne ait olan Sarıyer Ayazağa Mahallesi'ndeki Galatasaray Türk Telekom Stadyumu'nun bulunduğu araziye yeni proje geliyor. Spor Genel Müdürlüğü ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan sözleşmeye göre, 15 bin seyirci kapasiteli spor salonu inşa edilecek. Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan ön inceleme sonrasında spor salonunun istenilen şekilde yapılacak. Mevcut planların revize edilmesi gerekiyor. Hazırlanan imar plan değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 4 Ağustos'ta askıya çıkarıldı.Plan değişikliği, stadın üzerinde bulunduğu 72 bin 431 metrekarelik parsel ile bu parsel içinde uzanan kapalı otoparka giriş ve çıkışı sağlayan 782 metrekare ile bin 620 metrekare büyüklüğündeki 2 adet yol alanını kapsıyor. Plan değişikliğine konu olan alan yaklaşık 74 bin 833 metrekareye çıktı. Değişiklik ile yol düzenlemesi ve buna bağlı olarak inşaat alanı düzenlenmesi yapıldı. Galatasaray, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nu, yeni yapılacak spor salonu ile “yaşayan stada” dönüştürmek istiyor. Galatasaray yönetimi ve Workinton firması arasında anlaşma sağladı. Yeni proje ile stat sadece maç günleri değil, yılın 365 günü çalışanların işlerini yürüteceği bir ofis haline dönüşecek.
Sözcü