Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Ülkemizdeki spor yatırım haberleri;Stadyumlar,Tesisler,Kulüplerimizden gelişmeler
Cevapla
faruk gorez

Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen faruk gorez » 01 Tem 2017 20:09

Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu
cf10a2982bc7470fbe8d8be32419816e.jpg
cf10a2982bc7470fbe8d8be32419816e.jpg (58.04 KiB) 1056 kere görüntülendi
15 Ocak 2011’de Galatasaray-Ajax maçı ile muhteşem bir açılışa sahne olan Türk Telekom Stadyumu; Almanya-Stuttgart kökenli ASP (Arat-Siegel + Partner) bürosunun koordine ettiği bir konsorsiyum tarafından planlamıştır. Teknik, mekanik ve elektrik projesi; Obermeyer, statiği ise SBP firması tarafından hazırlanmıştır. Her üç planlama bürosu daha önce stadyum inşa etmiş ve spor yapılarında çok deneyimli plancılar olup, ekibin başında Mimar Mete Arat bulunmaktadır.

Stadyumun tabanı bir elips şeklindedir. Enine ekseni 190 metre, boyuna ekseni ise 228 metredir. Yayaların dolaşım alanlarıyla servis ve araç dolaşım alanları, stadın etrafında iki ayrı düzeyde çözülmüş ve stadın daha rahat çalışması sağlanmıştır.

52 bin 280 kişi kapasiteli tribünler, 4 kattan oluşmakta, her katta ve her tribünde taraftarların sosyalleşebileceği alanlar sunmaktadır. Maç öncesinde veya devre arasında atıştırmak isteyenler için Türk Telekom Stadyumu'nun 1. ve 4. katları ile Aslanlı Yol'da bulunan toplam 33 büfede dönerden hamburgere, simitten soğuk sandviçe, kurabiyeden keke, kahve çeşitlerinden limonataya kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunulmaktadır.

Türk Telekom Stadyumu Kuzey Tribünü 3. katta bulunan Restoran, 350 kişilik kapasiteye sahip olup, restoran önünde tamamen misafirlerine ayrılmış özel bir tribün bulunmaktadır.

TTA, toplamda 198 loca ve 4500’den fazla VIP koltuğu ile Türkiye’nin en büyük VIP alana sahip stadyumudur. Loca kapasiteleri 6 ile 27 kişi arasında değişip loca içi koltuklar ile beraber 6231 VIP koltuk sayısına ulaşılmaktadır.Locaların 65’i Güney, 49’u Batı 52’si Doğu ve 32 si Kuzey’de yer almaktadır.

Doğu ve Batı tribünlerinin ortasında konumlanmış VIP salonları, VIP kombine sahiplerinin yiyecek ve içecek eşliğinde sosyalleşebileceği alanlar sunmaktadır. Ayrıca stadın 2. ve 3. katlarının büyük bir kısmı koridor boyunca yine VIP koltuk ve loca sahiplerinin yararlanabileceği büfeler ve masalar ile donatılmıştır.

Stadın altında 2900 araçlık VIP otoparklar bulunmaktadır. Otopark 4 katlı olup, 2 katından Doğu ve Batı VIP salona asansörler ile direk giriş yapılabilmektedir. TTA aynı zamanda Türkiye’de metroya kapısı olan tek stadyum özelliği taşımaktadır.

Türk Telekom Stadyumu'nda, engelli misafirlerimiz ve refakatçileri için güney tribününde 88 adet, kuzey tribününde 30 adet, doğu tribününde 29 adet ve batı tribününde 29 adet olmak üzere, toplam 176 kişilik yer ayrılmıştır. Bu alanların tümü, tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimizin de rahatlıkla giriş-çıkış yapabilecekleri ve refakatçileri ile birlikte oturabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Tüm tribünlerde engelli tuvaletleri mevcuttur.

Türk Telekom Stadyumu'nun güney bölümünde engelli misafirlerimiz için ayrılmış olan sınırlı sayıda açık otopark alanı da bulunmaktadır.

Soyunma odaları Galatasaray ve misafir takımın konforunu sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olup içinde havuzu, masaj odası ve toplantı odası barındırmaktadır. Soyunma odalarının bulunduğu koridorlar boyunca UEFA ofisi, UEFA gözlemci ofisi, dinlenme odaları, hakem soyunma odaları, forma odası, doktor odası, muayene odası, doping kontrol odası, güvenlik odası gibi bölümler bulunmaktadır. Basın toplantı tribünü yine bu katta yer alıp 70’den fazla basın mensubunu ağırlayabilecek kapasitededir. Bu kısımda gazetecilerin haberlerini rahatça yapabilmeleri ve özel eşyalarını bırakabilmeleri için ayrı bir alan da bulunmaktadır.

Türk Telekom Stadyumu futbol karşılaşmaları dışında bir çok etkinliğe de ev sahipliği yapmak üzere tasarlanmıştır. Stadyum ayrıca bütün özellikleri ile Türkiye'de 2016 UEFA kriterlerine uyan ilk ve tek stadyumdur. Ayrıca Türk Telekom Stadyumu Stadium Business Awards'11 organizasyonunda Emirates Stadium (Londra), Staples Center (LA), AVIVA Stadium (Dublin) gibi dünyanın sayılı stadları ile 'Yılın Stadı' dalında son 7'ye kalmıştır.

http://www.galatasaray.org/s/ali-sami-y ... m-arena/60

faruk gorez

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen faruk gorez » 06 Ağu 2017 17:17

Galatasaray ve Workinton’dan iş birliği
43c1e6f0b401481fb2bccfbaf9877157.jpg
43c1e6f0b401481fb2bccfbaf9877157.jpg (34.92 KiB) 1010 kere görüntülendi
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nun ‘yaşayan stada’ dönüşmesi yolunda en büyük adım atılıyor! Galatasaray Spor Kulübü-Workinton ile iş birliği yaparak GS Workinton’u kuruyor.

Türk Telekom Stadyumu sadece maç günleri değil, yılın 365 günü çalışanların işlerini yürüttüğü, Sarı Kırmızılı renklere tutku ile bağlı olanların ofisi oluyor.

Bu önemli projenin imza töreni Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü Ali Öğüdücü (COO) ile Workinton CEO’su Pınar Massena’nın katılacağı basın toplantısıyla gerçekleşecek.

Daha sonra ise Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, GS Workinton’da siz değerli basın mensupları ile sohbet toplantısı düzenleyecek.

Galatasaray Spor Kulübü ile Workinton arasında yapılacak imza töreni ve sohbet toplantısında sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

YER:
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu

TARİH:
08 Ağustos 2017 Salı

PROGRAM:
10:00-11.00 Kayıt ve Karşılama (Kahvaltı)
11:00 Başlangıç
11:05 Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü Ali Öğüdücü (COO) ile Workinton CEO’su Pınar Massena’nın basın toplantısı.
11:30 GS Workinton alanında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile basın mensuplarının sohbet toplantısı.

İmza törenine katılmak isteyen basın mensuplarının akreditasyon için 7 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar gsmedia@galatasaray.org’a mail atmaları rica olunur. Stat güvenlik protokolü sebebiyle akreditasyon zorunludur…

Galatasaray

faruk gorez

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Ağu 2017 18:28

Türk Telekom Stadı'nda ofis alanları açıldı!
Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın "yaşayan stada" dönüşmesi için Workinton firmasıyla anlaşma yapıldı. Stat, 365 gün çalışan bir kompleks haline getirilecek.
MzA2MjI5Nj-turk-telekom-stadinda-ofis-alanlari-acildi.jpg
MzA2MjI5Nj-turk-telekom-stadinda-ofis-alanlari-acildi.jpg (33.26 KiB) 1003 kere görüntülendi


Galatasaray Kulübü, Türk Telekom Stadı'nın "yaşayan stada" dönüşmesi yolunda Workinton firmasıyla iş birliği yaptı. Türk Telekom Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına Galatasaray Kulübü Ticaret Direktörü Ali Öğüdücü ile Workinton Üst Yöneticisi (CEO) Pınar Massena katıldı. Bu anlaşmayla Türk Telekom Stadı'nın sadece maç günü değil, 365 gün çalışan bir kompleks haline geldiğini vurgulayan Ali Öğüdücü, şunları kaydetti: "Bizim için önemli bir gün. Kulüplerimiz sahada mücadele ediyor ancak sahadaki başarılar için ekonomik kaynaklara ihtiyacımız var. Bunun için taraftarımıza güzel projeler sunmamız gerekiyor. Bu proje Türkiye'de bir ilk. Galatasaray Workinton yeni bir marka. İki önemli markanın bir araya gelmesi çok büyük bir sinerji oluşturdu. Bizim bundan sonra yaşayan stat projemizin ilk adımı bu. Açtığımız ofis alanlarıyla Galatasaray taraftarları artık, Türk Telekom Stadı'nda maç seyretmenin yanı sıra evleri gibi kullanacaklar. Ofis, masa kiralayabilecekler. İş üretecekler."

"Stadımızın cazibe merkezi olduğunu hep birlikte göreceğiz" Yeni spor salonları, stadyum lokantası açacaklarını aktaran Öğüdücü, "Yakında stadyum gezisi ve müzesi de olacak. Bir zamanlar şehrin dışında denilen stadımızın ne kadar cazibe merkezi olduğunu hep birlikte göreceğiz. Özellikle bugün itibarıyla herkesi Türk Telekom Stadı'ndaki bu keyifli çalışma alanlarına davet ediyoruz. Ofislerimizin yarısını kiraladık bile." diye konuştu. Öğüdücü, çalışma ortamlarının sadece yıllık, aylık değil, günlük ve saatlik de kiralanabileceğini sözlerine ekledi. "Galatasaray'la yaptığımız çalışma farklı bir iş oldu" Workinton CEO'su Massena ise, böyle bir birliktelikten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Böyle büyük bir camianın yanında olmak bizim için gurur verici. Güzel bir iş ortaya çıkardık. Galatasaray'la yaptığımız çalışma farklı bir iş oldu. Yaşayan stat projesi çok önemli. Türkiye için bir ilk. Gün boyu olan çalışma alanlarımızı stadın içine yerleştirdik. Maç günleri büyük bir heyecan duyulan statta, diğer günlerde çalışma heyecanı da olacak. Maç heyecanını ofislere taşıdık. Statta çalışmak farklı bir şey. Fikirlerinizi geliştirebileceğiniz ilginç bir ortam oldu. Stat ortamında daha önce çalışma görmemiştik. Bu heyecanı burada çalışanlar yaşayacak." ifadelerini kullandı. Pınar Massena, toplam 16 ofis ve 2 toplantı salonunun olduğunu dile getirerek, "Odalar 15 metre kare ortalama. Günlük 40 liradan başlayan fiyatlar olacak." bilgisini paylaştı. Massena, Beşiktaş Kulübü'yle daha önce yapılan anlaşmalarının ise bu konsepten farklı olduğunu bildirdi.
AA

faruk gorez

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Ağu 2017 13:22

Aslantepe'nin tapusunu alan ve Eylül ayında müzeyi açmaya hazırlanan sarı-kırmızılı kulüp en kısa sürede Türk Telekom Stadı'nın dış cephesini de LED ekran reklamlarla donatacak ve ciddi bir gelir elde edecek.
Via:goal.com


galatasaray.jpg
galatasaray.jpg (717.91 KiB) 993 kere görüntülendi
Alıntıdır

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 22 Eyl 2017 14:17

GALATASARAY MÜZESİ MÜJDESİ

Özbek, 1 ay sonra açacakları Galatasaray müzesi ile ilgili olarak ise "Real Madrid ve Barcelona gibi dünya devi kulüplerin müzelerinden çok daha iyisini çok daha görkemlisini yaptık. Bunu 1 ay sonra açacağız ve tüm Galatasaraylılara yakışır bir müze oldu" dedi.


Habertürk

Kullanıcı avatarı
ilker22
Tükenmez Kalem
Mesajlar: 345
Kayıt: 26 Ara 2014 11:16

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen ilker22 » 22 Eyl 2017 17:41

dış cepheyi led ekranlarla donatıp sürekli reklam yayınlanması gelir bakımından uçurur ama insanın gönlü Alianz arena gibi bir cephe giydirme olsun istemiyor da değil hani

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 24 Eyl 2017 12:30

15.000 Seyirci kapasiteli kapalı spor - ofis gibi bir çok niteliği içerisinde barındıracak olan kompleksin inşaatına yakın bir zamanda başlanacak...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 13 Ara 2017 13:37

Galatasaray’ın kısa süre içerisinde Türk Telekom Stadyumunda açılacak müzesinden ilk görüntüler. Müzede son sistem teknoloji kullanılırken, her kupanın kısa hikayesi de o dönemin efektleri ile anlatılacak.
24993508_2102368319780922_2508553729370798744_n.jpg
24993508_2102368319780922_2508553729370798744_n.jpg (60.27 KiB) 718 kere görüntülendi
24993141_2102368376447583_1785787362817187360_n.jpg
24993141_2102368376447583_1785787362817187360_n.jpg (68.23 KiB) 718 kere görüntülendi
24993383_2102368286447592_2238258325378317850_n.jpg
24993383_2102368286447592_2238258325378317850_n.jpg (66.53 KiB) 718 kere görüntülendi
24993218_2102368383114249_5285723316025548671_n.jpg
24993218_2102368383114249_5285723316025548671_n.jpg (104.05 KiB) 718 kere görüntülendi
Alıntıdır

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 03 Mar 2018 21:22

Galatasaray Türk Telekom Stadı.jpg
Galatasaray Türk Telekom Stadı.jpg (87.94 KiB) 389 kere görüntülendi
Alıntıdır

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ali Sami Yen SK Türk Telekom Stadyumu

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 16 Eyl 2018 22:31

41833294_2564640060220410_8364836163470491648_n.jpg
41833294_2564640060220410_8364836163470491648_n.jpg (159.64 KiB) 265 kere görüntülendi
Alıntıdır

Cevapla