Galatasaray - G.S Gayrimenkul Projeleri

Ülkemizdeki spor yatırım haberleri;Stadyumlar,Tesisler,Kulüplerimizden gelişmeler
faruk gorez

Galatasaray - G.S Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 31 Eki 2015 21:53

Galatasaray inşaat sektörüne giriyor!
Son 3 sezonda zararı 100 milyon Euro'yu aşan Galatasaray, rakamı UEFA'nın şartı olan ‘30 milyon Euro'ya indirmek için inşaatçı oluyor.
Son 3 sezonda zararı 100 milyon Euro'yu aşan Galatasaray, rakamı UEFA'nın şartı olan ‘30 milyon Euro'ya indirmek için inşaatçı oluyor. Bunun için kulübe ait Beyoğlu'ndaki ve Riva'daki arazilerde konut geliştirilecek. Mecidiyeköy 'deki otelin işletmesi için ihale açılacak. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Ayrıca mali rahatlama için yeni arazi ve arsa alımları da yapabiliriz.” dedi.

Son 3 sezonda zararı 106 milyon Euro'ya ulaşan Galatasaray (GS), UEFA kriterlerini sağlamak için gayrimenkule yöneldi. UEFA'nın Finansal Fair Play kriterlerine göre bir kulüp eğer son 3 sezonda 30 milyon Euro'nun üzerinde zarar ediyorsa Avrupa kupalarından men edilmesi ya da transfer yasağı gündeme geliyor. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Galatasaray'ın zararı belirlenen kriterin üzerinde. Ancak biz zararlarımızı aşağıya çekmek için sponsorluklar yanında mevcut gayrimenkullerimizi değerlendireceğiz.” dedi. Dumankaya İnşaat ile yapılan ilk iki yıl için 19 milyon lira ve 3. opsiyonlu yıl için de 11 milyon liralık forma sponsorluğu anlaşmasının detaylarının paylaşıldığı toplantıda konuşan Başkan Özbek, bir gazetecinin ‘Bu yatırımları Dumankaya İnşaat ile mı yapacaksınız?' sorusuna, “Sponsorluk anlaşmasında böyle bir detay yok. Ama gayrimenkul üretimi için biz elbette ki Dumankaya ile de görüşüyoruz.” dedi.

Geçen yıl sponsorluklardan 33 milyon lira kazanan Galatasaray, bu sene yaptığı anlaşmalarla rakamı 42 milyon liraya çıkardı. Kulüp, gayrimenkul sektöründe ise öncelikle 3. köprünün güzergâhında bulunan Riva'daki arazilerine konut ağırlıklı bir proje geliştirmek için düğmeye bastı. Bu araziye konut ve nakliye garajı inşa edilecek ve yılda 7-8 milyon dolar ek gelir sağlanacak. Mecidiyeköy'de inşa edilen Ali Sami Yen Oteli'nin inşaatının ise yarısı bitirildi. Başkan Özbek, “Şu an otelin işletmesi için ihale açacağız. O da yakında belli olacak.” dedi. Bankalara teminat gösterilecek 150 milyon Euro değer biçilen otelin işletmesinden yılda 5 milyon dolar gelir hedefleniyor. “Bunların dışında kulübe ait epey sayıda daire söz konusu. Beyoğlu Hasnun Galip'teki gayrimenkulümüz için de proje çalışması söz konusu. Ayrıca kulübün gelirlerini rahatlatmak için yeni arsa, arazi gibi gayrimenkul yatırımlarını da duruma göre değerlendireceğiz.” dedi.

BU AY 70 MİLYON LİRA KAZANDIK
Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Dumankaya İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, hem gönülden sevdiği spor kulübüne hem de Türk futboluna katkıda bulunmak için sponsorluk anlaşmasına imza attıklarını belirterek, “Umarım her iki taraf için de hayırlı olur.” dedi. Dumankaya, sektördeki durgunluğa da değinerek, “Ancak biz de durumlar öyle değil. Bu ay en iyi ayımızı geçirdik. 70 milyon liralık satış yaptık.” dedi. Dumankaya İnşaat bu yıl 1.000 konut satışı hedefliyor. Geçen yıl 800 konut satan şirket, konutlarının ortalama yüzde 30'unu yabancı müşteriye satıyor.

GS, UEFA'dan 1 yıl ek süre istedi
Galatasaray'ın mali hesaplarının son 3 yılda UEFA kriterlerine uyup uymadığını belirleyecek toplantı 5 Ekim'de İsviçre'de yapıldı. Sarı-Kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Fatih İşbecer ve sportif direktör Cenk Ergün'ün katıldığı toplantıda, UEFA görevlilerine Galatasaray mali raporu sunuldu. UEFA, Galatasaray'a Finansal Fair Play konusunda son 3 yılda bir uyarı vermiş ve futbolun bağlı olduğu Sportif AŞ'nin yılda en fazla 30 milyon Euro zarar etmesinin kabul edileceğini bildirmişti. Ancak Galatasaray, Ünal Aysal döneminde zararını 90 milyon Euro'ya çıkarınca UEFA tarafından sıkı denetlemeye alınmıştı. Bu durum karşısında öncelikle Sarı-Kırmızılı kulübe 200 bin Euro ceza verilmişti. Bu zarar durumunun sürmesi halinde ise Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilmesi ya da transfer yasağı gibi cezalara çarptırılması söz konusu olacak. Toplantının ardından Sarı-Kırmızılılar, UEFA'dan 1 yıl daha ek süre istedi.
CİHAN
MTYyMzgwNT-galatasaray-insaat-sektorune-giriyor.jpg
MTYyMzgwNT-galatasaray-insaat-sektorune-giriyor.jpg (17.04 KiB) 1201 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 31 Eki 2015 21:55

Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki otel inşaatında son durum!
Galatasaray'ın 150 milyon Dolar değerindeki otel projesi önemli mali kaynak yaratacak. Otel inşaatında sorunsuz biçimde 2 kat tamamlandı ve çalışmalar sürüyor.

Galatasaray’ın mali anlamda önünü görmesi adına büyük önem taşıyan projelerinin başında gelen otelin inşaatı hızla yükseliyor. Mecidiyeköy’de eski Ali Sami Yen Stadı’nın bulunduğu arazinin yanındaki 17 bin metrekarelik alanın değerlendirilmesi için Duygun Yarsuvat döneminde şu an başkanlık görevini yürüten Dursun Özbek hazırlıkların startını vermişti. Özbek’in yaptırdığı fizibilite çalışmalarının ardından daha önce ofis konseptiyle hazırlanan projenin yılda 1.2 milyon dolar getiri sağlayacağının tespit edilmesi üzerine farklı bir yol izlendi. Özbek’in tavsiyesi ve yönetimin onayıyla proje değiştirilip otel yapılması kararlaştırıldı. Otel inşaatında sorunsuz biçimde 2 kat tamamlandı ve çalışmalar sürüyor.

İhaleyle kiralanacak

Otelin inşaatı için Dursun Özbek’in yoğun girişimleriyle yaklaşık 20 milyon dolar kredi alındı. Ancak bu kredi farklı bir özellik taşıyor. Çünkü bankada bloke olan para sadece otel inşaatında kullanılabilecek. Krediyle, futbolcu transferi ya da borç kapatma yapılamayacak. Böylece parası garanti olan otel inşaatı planlanan sürede tamamlanacak. Mecidiyeköy gibi İstanbul’un en önemli konumunda bulunan otel bittiğinde 150 milyon dolar değere sahip olacak ve Galatasaray’ın kasasına yıllık en az 5 milyon dolar gelir sağlayacak. Otel inşaatının yapıldığı arsa Galatasaray Kulübü’ne ait olduğu için Sarı-Kırmızılılar gelecek adına önemli bir mülkü yıllar sonra ilk kez kazanacak. Kulüp, gelecekte kredi almak isterse bu mülkü bankalara teminat gösterebilecek. G.Saray, inşaat bittikten sonra otelin işletmesini ihaleyle bir firmaya verecek. 4-5 uluslararası firmayla ilk temasın kurulduğu öğrenildi. İhalede en iyi teklifi veren firma, yapılacak anlaşmanın süresine göre Sarı-Kırmızılılara kira ödeyecek.

UEFA için sağlam argüman

Otel projesi, Galatasaray’ın UEFA ile yürüttüğü Finansal Fair-Play görüşmelerinde pazarlık masasında en güçlü argüman olarak kullanılacak. Yönetim, Sportif AŞ’nin zararını UEFA’nın istediği seviyeye çekebilmek için otelin hayali bir proje olmadığını, yürüyen bir inşaat konumunda bulunduğunu anlatacak

Cumhuriyet
Mjk4MTUzND-galatasarayin-mecidiyekoydeki-otel-insaatinda-son-durum.jpeg
Mjk4MTUzND-galatasarayin-mecidiyekoydeki-otel-insaatinda-son-durum.jpeg (38.71 KiB) 1199 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 01 Kas 2015 04:11

Riva'ya Vialand
CİMBOM'un kurtuluşu olarak görülen Riva arazisi için 8 teklif gelirken bu tekliflerden en ilgi çekici olanlarından birisinin Vialand'ın sahibi olan Coşkun Bayraktar'dan geldiği bildirildi. Bayraktar'ın, Özbek'le temas kurduğu ve arazi üzerine Vialand'ın ikinci bir şubesini kurmayı teklif ettiği öğrenildi.
fotomaç

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Kas 2015 00:49

Galatasaray’ın Riva ve Florya Arazilerine Ne Yapılacak?
Cim Bom, tesisleri Riva’ya taşıyarak Florya’yı konut projeleriyle değerlendirecek Kulüp başkanı Dursun Özbek ve ekibi, Real Madrid’i borç batağından kurtaran formülün bir benzerini uygulayarak, sarı-kırmızılı kulübe mali açıdan rahat bir nefes aldırmayı planlıyor.
Cim Bom, tesisleri Riva’ya taşıyarak Florya’yı konut projeleriyle değerlendirecek
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek birkaç gün önce yaptığı açıklamada, “Riva’da yeni bir proje çalışması yapıyoruz, yakında onun da lansmanını yapacağız” demişti. Sarıkırmızılı yönetimin konut projesinin yanı sıra uzun vadede Florya Metin Oktay Tesisleri’ni Riva’ya taşımayı planladığı ortaya çıktı. Bin 100 dönümlük Riva arazisinin 3’te 1’lik bölümünün sarı-kırmızılı takıma ve altyapıya ayrılması planlanıyor.
FLORYA’NIN TAPUSU ALINACAK
Üçüncü köprü inşaatıyla değer kazanan Riva arazisinin diğer bölümü ise konut projesi olarak düşünülüyor. Metin Oktay Tesisleri’nin tapusunu tamamen almaya çalışacak Galatasaray Kulübü, İstanbul’un metrekaresi en pahalı bölgelerinden olan Florya’yı da Riva gibi en iyi şekilde (konut, alışveriş merkezi, otel) değerlendirecek.
REAL MADRİD NE YAPMIŞTI?
90’ların sonunda ciddi bir maddi darboğaza giren Florentino Perez başkanlığındaki Real Madrid, çıkışı şehirde merkezi bir konumda bulunan Paseo de la Castellana’daki idman tesislerini satmakta bulmuştu. 2003 yılında şehir dışındaki Valdebebas’taki yeni tesislerine taşınan Madrid devi, bu değişiklikten yaklaşık 480 milyon Euro kazanmıştı.
Sabah

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Kas 2015 00:49

Galatasaray Adası'nın kaderi belli oldu!

Galatasaray Kulübü Genel Kurulu, Galatasaray Adası'nın kaderini belirlemek için olağanüstü toplandı. Yapılan oylama sonucunda adanın sosyal tesis olarak kullanılması kararı çıktı.

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda Galatasaray Adası'nın gelecekte kullanımıyla ilgili üyelerin tercihi sosyal tesisten yana oldu.

Mels Turizm firması ile olan kira sözleşmesi 30 Kasım 2015 tarihinde sona erecek Galatasaray Adası'nın yeni dönemde nasıl değerlendirileceğini karara bağlamak üzere Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul, 938 üyenin katılımıyla yaklaşık 5 saat sürdü.

Genel kurulda görüşmeler bölümünün tamamlanmasının ardından, Galatasaray Adası'nın yeni dönemde kullanım şeklini belirleyecek iki seçenek için oylama bölümüne geçilirken, divan başkanlığını üstlenen Metin Ünlü'nün sağlıklı sonuç alınabilmesi adına kapalı oy kullanılması önerisi kabul edilmedi.

Üyeler, "Galatasaray Adası'nın kulüp üyeleri, aile bireyleri ile onların yakınları ve konuklarına, sporculara, kulüp tüzüğünde belirtilen koşullar içinde sosyal tesis olarak kullanılması" veya "Gelir sağlamak amacıyla, üyelerin bir kısım haklarının da saklı kalmasını sağlayarak, 11 Temmuz 2015 tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararlar dairesinde üçüncü kişilere kiralanarak, tahsis ederek veya işletme sözleşmesi ile işlettirilmesi" seçeneklerini oyladı.

EZİCİ ÇOĞUNLUK 'SOSYAL TESİS OLSUN' DEDİ
El kaldırılarak yapılan açık oylamada, üyelerin büyük bölümü adanın sosyal tesis olarak kullanılması seçeneğini tercih etti. Bu seçeneği isteyen üyelerin büyük çoğunlukta olması nedeniyle tek tek sayım yapılmayarak, oy çokluğuyla karar alındı.

ÖZBEK: ADAYI EN KISA SÜREDE SOSYAL TESİS YAPACAĞIZ
toplantının ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası'nı en kısa sürede sosyal tesis olarak kullanıma sokacakların dile getirdi. Özbek, "Galatasaray Adası'yla ilgili yönetim kurulu olarak bundan sonra izleyeceğimiz yol belli olmuştur. Herkesin nasıl bir özlem içinde olduğunu gördüm. Ben ve yönetimim bu görüşün en büyük savunucusu olacağız. Adayı en kısa sürede sosyal tesis olarak hizmete sunacağız" dedi.
GS
564730f318c77365207eaf36.jpg
564730f318c77365207eaf36.jpg (57.3 KiB) 1176 kere görüntülendi
5647317518c77365207eaf46.jpg
5647317518c77365207eaf46.jpg (57.07 KiB) 1176 kere görüntülendi
5647317518c77365207eaf47.jpg
5647317518c77365207eaf47.jpg (48.64 KiB) 1176 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Kas 2015 00:52

GS -GAYRİMENKUL PRORJELERİ
2016 SONU OTEL AÇILACAK.
2016 İÇİNDE RİVA VE FLORYANIN DUURMLARI NETLEŞİR..
RİVADA VE FLORYA İÇİN İMAR DUURMLARINA GÖRE PROJELER HAYATA GEÇECEK..
GS BU GAYRİMENKULLERİ VE GAYRİMENKULLERİ DOĞRU PROJELENDİRİP DOĞRU GELİŞTİRMEYİ YAPARSA BU MÜLKLERİNDEN DÜZENLİ GELİRE KAVUŞACAK..BU ÇOK ÖNEMLİ..
TT ARENA CİDDİ GELİR KAPISI..
BİR DA KAPALI SPOR SALONU PROJESİ VAR TT ARENA SPORK KOMPLEKSİNDE HAYATA GEÇECEKO PROEJE..


FLORYA PROJESİ ÇOK ÖZEL BİR LOKASYONDA ...

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Kas 2015 11:03

TT Arena'ya Füniküler müjdesi

TT Arena için füniküler projesi :Stadın çatısını sponsor bulup kapatmayı planlayan G.Saray yönetimi, Seyrantepe durağını da füniküler hatla Aslantepe’ye bağlamak istiyor. Stadın yanına spor salonu yapılması için çalışmalar başlarken, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki kulüp müzesinin Arena’ya taşınması gündemde

Galatasaray’ın UEFA’nın denetimi altında olması nedeniyle mali sorunlara ağırlık veren başkan Dursun Özbek, bu konuda yapılabilecek her şeyi yapmasının ardından diğer projeler için harekete geçti. Öncelikle büyük eleştiriler alan Galatasaray Adası için olağanüstü bir kongre tarihi belirleyen Özbek, üyelerin adanın ‘sosyal tesis olarak kullanılsın’ görüşünü aldıktan sonra hukuk mücadelesi için kolları sıvadı. 30 Kasım’da sözleşmesi bitecek olan işletmeci Mehmet Koçarslan ile masaya oturmaya hazırlanan Özbek ve yönetim kurulu şimdi de metro sorununu çözdükleri Türk Telekom Arena Kompleksi ile ilgili projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı. İşte TT Arena için düşünülen hamleler:

1- Üstü kapatılacak
Aslan tepe’nin üst kullanım hakkına hâlâ sahip olmayan Galatasaray stadın çatısını kapamaya karar verdi. Yapılan araştırmalar sonucunda 12 milyon EURO maliyet hesaplandı ve sponsor aranmaya başladı. Yönetim hem çatıyı kapamayı, hem de stadın üst kullanım hakkına sahip olmayı planlıyor.

2- Spor salonu yapılıyor Özbek’
in bir süre önce Ankara’ya gittiği ve TT Arena’nın yanına yapılacak kapalı spor salonu ile ilgili pürüzleri çözdüğü ortaya çıktı. Spor Genel Müdürlüğü ile anlaşma sağlanırken, 12 bin kişilik salon 16 ayda bitecek. Basket maçlarının yanı sıra voleybol maçları da bu yeni salonda oynanacak.

3- Kupalar taşınacak
Türk Telekom Arena’yı 7 gün işler hale getirmeyi planlayın yönetim, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki kulüp müzesini de Türk Telekom Arena’ya taşımayı planlıyor. Kazanılan kupalar burada sergilenecek ve düzenlenecek stat turlarında müze sayesinde belirli bir GELİR ELDE edilecek.

4- Füniküler projesi
Seyran tepe’de stat yakınındaki konut projelerini lehine çevirmeyi planlayan sarı-kırmızılı yönetim, füniküler projesine start verecek. TT Arena yakınındaki sitelerin alışveriş merkezlerinden stadın içine fünikülerle ulaşım sağlanacak ve taraftar rahat edecek.

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Kas 2015 18:27

Aslan'dan yeni tesis hamlesi
Galatasaray Disiplin Kurulu üyesi Oral Yılmaz, gazetecilere Gölyaka'daki araziyi çok beğendiklerini söyledi.
132547.jpg
132547.jpg (56.61 KiB) 1162 kere görüntülendi
Galatasaray Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı üyeleri, Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki bir arazide tesis yapımı için incelemelerde bulundu.

İlçeye bağlı Kuyudüzü mevkisindeki araziye giden Galatasaray Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı üyeleri Oral Yılmaz, Levent Karadeniz, Tevfik Görkemli ve Sabit Sır, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut'tan bilgiler aldı.

Galatasaray Disiplin Kurulu üyesi de olan Oral Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölyaka'daki araziyi çok beğendiklerini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası'nda yaptığı sosyal tesislerinin benzerini hayata geçirmek istediklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bir birikimimiz var ve sosyal tesis yapmak üzere harekete geçtik. Hem sporculara, altyapıya hitap eden, hem de Galatasaray Kulübü üyelerimizin istifade edebileceği bir tesis düşünüyoruz. Altyapılar veya takımlarımız Almanya'ya, İtalya'ya gidiyor, halbuki memleketimiz cennet, böyle yerlerde kamp yapsınlar. Biz bu işin önderi, lokomotifi olacağız. Buraya yönetici arkadaşlarımız geleceklerdi, gelemediler. Kulüplerin antrenör, maç ve hakem sorunları olabiliyor. Onlar o işlerle uğraşırken biz bunlara yön vereceğiz. Buraya başkandan ziyade mimarı getirmemiz lazım ki o bize yön çizsin."

İncelemenin ardından heyet ilçeden ayrıldı.

AA

faruk gorez

Re: GALATASARAY - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Kas 2015 00:18

GS GÖLYAKA'DA KARARLI

Galatasaray Kulüp yönetiminin 19 Kasım Perşembe (yarın) Gölyaka Kuyudüzü Köyü’ne yapmayı planladıkları tesis ile ilgili inceleme yapmak için Düzce’ye geleceği öğrenildi.
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Kaynaşlı Topuk Yaylası'na yaptığı tesis, diğer büyük kulüplerin de gözlerini Düzce'ye çevirdi. Ancak bugüne kadar hem Beşiktaş hem de Galatasaray’ın Düzce’de yapmayı planladığı tesis ile ilgili somut bir gelişme yaşanmadı. Beşiktaş Kulübünün Kurugöl'e yatırım yapmaktan vazgeçmesinin ardından Düzce Belediyesi devreye girdi ve gölü mesire alanına çevirmek adına düğmeye bastı. Bir süredir gündemde olan Galatasaray Kulübü'nün Düzce’ye yapmayı planladığı tesis içinse yeni bir gelişme yaşandı.
Galatasaray Kulübü eski Başkanı Ünal Aysal döneminde Düzce Orman İşletmesi Müdürlüğüne resmi başvuruda bulunmuş ve Gölyaka ilçesi sınırlarında bulunan Kuyudüzü Göleti mevkiindeki bir alanın tesis yapmak üzere tahsis edilmesini talep edilmişti. Aysal imzalı başvuruda, 136 hektarı Orman İşletmesi'nin 80 hektarı da devletin olmak üzere toplam 216 ormanlık alanın 49 yıllığına, tesis ve 400 kişilik bir kolej yapmak üzere Galatasaray Kulübü'ne kiraya verilmesini istendi.
Eski Başkan Aysal döneminde başlatılan girişimlerin ardından 19 Kasım Perşembe Günü Galatasaray Kulübü yönetiminden bir grup yetkilinin Gölyaka'nın Kuyudüzü bölgesine incelemeye geleceği öğrenildi. Hem spor hem de turist açısından Düzce'ye katkı sağlayan Fenerbahçe’nin Topuk yaylası tesislerinin ardından Galatasaray’ın de kentte yatırım yapması Düzce’ye sporun merkezi olması yolunda artı kazandıracak.

http://www.oncurtv.com/sayfa/Haber/1106 ... RARLI.html


Cevapla