Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Ülkemizdeki spor yatırım haberleri;Stadyumlar,Tesisler,Kulüplerimizden gelişmeler
faruk gorez

Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 01 Kas 2015 11:50

Aziz Yıldırım: Gebze'deki arazilerimizi topluyoruz!
Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım, Capital Dergisi'ndeki röportajında Gebze'deki arazilerine yapacakları yatımı anlattı. Yıldırım, arazileri toplamaya başladıklarını belirtti.
NDc0NTE2Mz-aziz-yildirim-gebzedeki-arazilerimizi-topluyoruz.jpg
NDc0NTE2Mz-aziz-yildirim-gebzedeki-arazilerimizi-topluyoruz.jpg (16.17 KiB) 880 kere görüntülendi
Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım, Capital Dergisi'ndeki röportajında Gebze'deki arazilerine yapacakları yatımı anlattı. Yıldırım, arazileri toplamaya başladıklarını belirtti.

YETERLİ SAHAMIZ YOK
Şu ana kadar Türkiye’de iyi bir altyapı organizasyonu yapılamadı. Bu sistemle de yapılamaz. Birincisi, ekonomik yatırım lazım, İkincisi tesis lazım, üçüncüsü eğitmen lazım. Ayrıca sporcu dediğimiz insan kaynağı da gerekli... Şimdi bizde Fenerbahçe’nin 2 tane sahası var. Altyapıdan oyuncu yetiştireceğim, spor okulları 4-5 bin kişi. Spor okullarında 17-18 bin çocuk var. Bunlar hem antrenman hem maç yapacak. Bu nedenle sahalar yetersiz.

EĞİTMEN VE SPORCU TARAFI
Bir de eğitmen tarafı var. Bizde futbol hayatını bitiren hemen antrenör olur. 1-2 yıl altyapılarda çalışıp, sonra camianın baskısıyla onu futbol takımında bir yere getirip yerleştirirsiniz. Ondan da bir şey olmaz. İnsan kaynağına, yani sporcuya geldiğimizde ise farklı bir tablo var. Başlangıçta buralarda gelir olmadığı için çocuklar yönünü spordan yana koymuyor. Baştan başlayıp ben bu işi yapacağım diyerek gidemiyor. Para kazanması lazım. Bunları çözmek gerek.

YENİ YATIRIM
Bizim Gebze’de 100 dönüm arazimiz var. Bunun yanında 100 dönüm daha var, onu toplamaya başladık. Oraya 15-20 çim saha yapmayı düşünüyoruz. Fransa, Belçika, Portekiz gibi yerleri gezip, onların akademilerinin aynılarını getirip buraya kurmak istiyoruz. Arazi alımları tamamlanınca, dünya çapında bir akademi yatırımı yapacağız.

Capital

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1672
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: FENERBAHÇE - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen erdemka38 » 08 Kas 2015 01:24

İş Adamı farkı; yatırım proje vs

faruk gorez

Re: FENERBAHÇE - GAYRİMENKUL PROJELERİ

Mesaj gönderen faruk gorez » 04 Ara 2015 00:19

Fenerbahçe Gebze futbol tesisi 5 yılda tamamlanacak!
Fenerbahçe Kulübü, Gebze'nin Denizli Köyü'nde 220 dönüm arazi üzerine dünya standartlarında bir spor tesisi inşa edecek. Projenin 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.
NzI4NDQyMj-fenerbahce-gebze-futbol-tesisi-5-yilda-tamamlanacak.jpg
NzI4NDQyMj-fenerbahce-gebze-futbol-tesisi-5-yilda-tamamlanacak.jpg (26.26 KiB) 837 kere görüntülendi
Fenerbahçe Kulübü, Gebze'nin Denizli Köyü'nde 220 dönüm arazi üzerine dünya standartlarında bir spor tesisi inşa edecek. 3. köprü otoyolunun hemen kenarında yer alan ve '3 Temmuz Spor Akademisi' adı verilecek tesislerde yatılı kolej ve ileride kurulacak Fenerbahçe Üniversitesi de bulunacak. 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje kapsamında Samandıra ve Dereağzı'ndaki bütün tesisler Gebze'ye taşınacak. Samandıra'daki Can Bartu Tesisleri ile Dereağzı'ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nin 9 ayrı branşta mücadele eden Fenerbahçe Kulübü için yetersiz kalması, sarı lacivertli yönetimi harekete geçirdi. Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Denizli Köyü'nde 220 dönüm arazi satın alan Fenerbahçe Kulübü, buraya Türkiye'nin en büyük ve modern spor tesislerini yapacak.

İngiliz devi Manchester City’nin tesisleri örnek alınarak yapılacak olan ve '3 Temmuz Fenerbahçe Akademisi' adı verilecek olan tesislerde; 1'i tribünlü 10 futbol sahası, 2 bin 500 kişilik stadyum, erkek ve kadın takımları için ayrı voleybol ve basketbol salonları, yatılı kolej, otel, başkanlık ofisi, yönetim kurulu üyeleri ofisleri ve ileride hayata geçirilecek Fenerbahçe Üniversitesi için ayrılmış alan bulunuyor.

TESİSİN HEMEN ÖNÜNDEN OTOYOL GEÇECEK
3. Köprü otoyoluna yapılacak Denizli Köyü Girişi'nde yer alacak kavşağı sınır alan projenin 5 yıl içerisinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Uzun süredir bu proje için titizlikle çalışan Fenerbahçe yönetiminin, 220 dönümlük alanda hak sahibi olan bütün Denizli Köyü halkından arazileri satın alıp tapuları kulüp kasasına koyduğu öğrenildi. Dev projenin bitmesiyle Samandıra ve Dereağzı'ndaki bütün şubeler, alt yapı takımları ile birlikte Gebze'de bir araya getirilecek.


BAŞKAN KÖŞKER: FENERBAHÇE GEBZE’YE RENK GETİRİR
Fenerbahçe Kulübü'nün Denizli Köyü'ne devasa bir spor tesisi kuracağı haberinin yöredeki arazi fiyatlarını birkaç kat artırdığı belirtildi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Fenerbahçe adının tüm Gebze'yi heyecanlandırdığını belirterek, "Ben de sıkı bir Fenerbahçeliyim ve Fenerbahçe gibi bir dünya markasının Gebze’ye tesis kurmasından büyük mutluluk duyarım. Yasalarımızın el verdiği ölçüde Fenerbahçe Kulübü'ne her türlü kolaylığı sağlayacağız" dedi.

3 TEMMUZ SPOR AKADEMİSİ FENERBAHÇE'YE NELER KAZANDIRACAK?
1-) Bütün branşlardaki takımların bir arada çalışması hem idareyi kolaylaştıracak hem de sportif verimliliği artıracak.
2-) Kısa zamanda bitmesi beklenen 3. köprü yoluyla İstanbul’a daha da yakınlaşacak olan Gebze ilçesi, şu anki Samandıra tesislerine 20 dakika mesafede.
3-) Temiz havası ve şehir stresinden uzak olması nedeniyle tüm sporcular en sağlıklı şekilde çalışma imkanı bulacak.
4-) Sporcular taraftar baskısından uzaklaşacak.
5-) Olası bir kötü sonuçta sporculara tepki göstermek için tesislere giden taraftarlar, takıma yaklaşma şansı bulamayacak.
6-) Sporcular, antrenmanlar sonrası 5 yıldızlı otel konforunda kamp yapma şansına sahip olacak.
7-) Sabiha Gökçen Havalimanı’na olan uzaklık değişmeyecek.
8-) Tesislerin hemen yakınındaki köyde yetişen organik tarım ürünleri sporculara sunulabilecek.
9-) Voleybol ve basketbol takımları, sadece kendilerine ayrılan salonlarda en sağlıklı biçimde çalışabilecek.
10-) Yatılı kolej ve ileride kurulacak üniversitede öğrenim görecek gençler Fenerbahçe ile iç içe yaşayacak.

Hürriyet


faruk gorez

Re: Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Şub 2017 10:50

Fenerbahçe, Kayseri'den Arazi Satın Aldı

FutbolArena Özel - Fenerbahçe yönetimi turizme el atarak Kayseri'den arazi satın aldı.
Fenerbahçe, Kayseri'den Arazi Satın Aldı

FutbolArena Özel - Fenerbahçe yönetimi turizme el atarak Kayseri'den arazi satın aldı. Kayseri'deki kış turizminin potansiyelini yüksek gören Fenerbahçe yönetimi Antalya'dan sonra burada da arazi satın aldı.

ANTALYA'DAN DA ARAZİ SATIN ALMIŞLARDI

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında Hedef 1 Milyon Üye kampsamında Antalya'dan da arazi satın alan Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada, Antalya'nın Serik İlçesi Eminceler Mahallesi'nde yan yana bulunan biri 48.95, diğeri ise 57.8 dönüm olmak üzere toplamda 106.75 dönümlük iki arazinin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tarafından satın alındığı kaydedildi.

MALİ YAPIYA KATKI

Fenerbahçe Kulübü, gerçekleştirmeyi planladığı bu proje ile, mali yapının UEFA kriterlerine uyumu için de önemli bir adım atmış olacak. Özellikle halka açık olan ve futbol takımını da bünyesinde bulunduran Futbol A.Ş.'nin 1 milyar liraya dayanan borçlarının azaltılıp gelirinin artırılması için de atılan bu adımın meyvelerinin önümüzdeki dönemde alınması bekleniyor

KAYSERİ'DE KIŞ TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK

Fenerbahçe yönetimi Kayseri'den satın aldığı araziyle bu şehirde tesis, otel ve konaklama alanları yapmayı planlıyor. Kayseri'de kış turizm potansiyelini yüksek gören yönetimin yatırım çalışmaları sürüyor.

faruk gorez

Re: Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Nis 2017 18:17

Fenerbahçe, Topuk Yaylası'ndaki tesislerin tapusunu aldı https://goo.gl/8hRcJA


faruk gorez

Re: Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 04 May 2017 16:35

fb bir antreman sahasını hibrit çime çevirdi,şükrü saraçoğlu stadı'nın zeminide hibrit çim olacak 2017-2018 sezonunda..

faruk gorez

Re: Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 06 May 2017 14:46

Finansal Fair Play sebebiyle mali yönden kontrol altında olan dört büyük kulübümüz açıkladığı mali bilançolarla karanlık bir tablo çiziyor. Transfer yapmak için oyuncu satmak zorunda kalan kulüpler, futbolcu sözleşmelerinde de 'TL'ye geçmenin hesaplarını yapıyor...

faruk gorez

Re: Fenerbahçe - F.B Gayrimenkul Projeleri

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 May 2017 16:25

Fenerbahçe'den Kadıköy'e otel ve AVM projesi!

Bir süredir Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yanında bulunan Kenan Evren Lisesi arazisini isteyen Fenerbahçe Spor Kulübü mutlu sona yaklaştı. Fenerbaçe 49 yıllığına kiralamak için yaptığı başvuruya olumlu cevap aldı.

Fenerbahçe'den Kadıköy'e otel ve AVM projesi!

MTc2ODQyNz-fenerbahceden-kadikoye-otel-ve-avm-projesi-geliyor.jpg
MTc2ODQyNz-fenerbahceden-kadikoye-otel-ve-avm-projesi-geliyor.jpg (44.72 KiB) 615 kere görüntülendi
265 milyon dolar borcu olan Fenerbahçe'ye Mali Genel Kurul'dan önce beklenen müjdeli haber bu hafta içinde geldi.Fenerbahçe, uzun süredir kulübe kazandırmaya çalıştığı Kenan Evren Lisesi'nin arazisi konusunda mutlu sona yaklaştı. Yaklaşık 2 yıl aradan sonra Kenan Evren Lisesi arazisi için harekete geçen Fenerbahçe, şu anki değerinin yaklaşık 500 milyon TL olduğu belirtilen arazi için yap-işlet-devret yöntemiyle 49 yıllığına kiralamak için yaptığı başvuruya olumlu cevap aldı.


Otel ve AVM geliyor

Fenerbahçe , Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yan tarafından yer alan Kenan Evren Lisesi arazisi üzerine otel ve AVM yapmayı planlıyor. Sarı-lacivertli yönetim yapılacak protokol gereği devlete yılda yüzde 26 oranında kar payı ödeyecek ve sözleşmenin sonunda oteller ve AVM arazi ile birlikte Maliye Bakanlığı’na devredilecek.
Sarı-lacivertli kulüp yönetimi araziyle ilgili olarak Ataşehir, Çengelköy, Sancaktepe'de birer okul, Ataşehir'de ise bir liseye spor salonu inşa etmişti.


Fotospor

Cevapla