Konya Dış Çevre Yolu Çalışmaları

faruk gorez

Konya Dış Çevre Yolu Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 16:42

Konya Dış Çevre Yolu Projesi

122 Km olan Yolun projesi 2x3 Bölünmüş Yol olarak bitirilmiştir. Akören ayrımı ile Afyon ayrımı arasında kalan 41,5 Km’lik kısımda toplam 11.000 m uzunluğunda 7 adet tünel, 4 km uzunluğunda 4 adet viyadük yapımı bulunmaktadır. Yolun ihtiyaç duyulan kesimlerinde kamulaştırma koridorunun boşaltılması için Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 18.11.2013 tarihinde toplulaştırma ihalesi yapılmıştır.Projenin Konya-Ereğli ve Konya-Karaman yolları arasında kalan 22 km’lik kesimi 2014 yılında Konya Güneydoğu Çevre Yolu olarak Yatırım Programına alınmıştır. Bu kesimin ihalesi 31.03.2014 tarihinde yapılmıştır. 04.07.2014 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup işe başlanılmıştır.

http://www.konya.gov.tr/konya-dis-cevre-yolu-projesi
Konya Dış Çevre Yolu Projesi.png
Konya Dış Çevre Yolu Projesi.png (375 KiB) 2200 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 16:51

AK PARTİLİ ALTUNYALDIZ KONYA ULAŞTIRMA PROJELERİNİ ANLATTI

Ak Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, 2003-2015 yılları arasında Konya’ya yapılan ulaştırma yatırımlarının toplam tutarının 4,7 milyar TL olduğunu, şu an devam eden çevre yolu, metro, lojistik merkez ve YHT garı projelerinin toplam maliyetinin ise 4,75 milyar TL olduğunu söyledi.
Konya’da AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Şehir Buluşmaları programında konuşan Milletvekili Ziya Altunyaldız, geçtiğimiz günlerde Konya ulaştırma projelerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenledikleri geniş katılımlı toplantıda tüm ayrıntıları ile ele aldıklarını, tıkanıklık yaşanan noktalarda karara vardıklarını ve yol haritasını çıkardıklarını belirterek, “Akabinde Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda da Sayın Bakanımıza kararlarımızı ilettik ve tıkanıklık yaşanılan noktalarda desteklerini istedik. Kendileri son derece çözüm odaklı yaklaştı konulara ve hemen ilgili bürokratlara gerekli talimatları verdi. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm projelerimizin TBMM’de ve ilgili Bakanlıklarda takipçisi olacağız” dedi.
2003-2015 yılları arasında Konya’ya yapılan ulaştırma yatırımlarının toplam tutarının 4,7 milyar TL olduğunu, şu an devam eden çevre yolu, metro, lojistik merkez ve YHT garı projelerinin toplam maliyetinin ise 4,75 milyar TL olduğunu kaydeden Altunyaldız, “Bu dört önemli proje Hükümetlerimiz döneminde Konya’mıza yapılan yatırımlar toplamından daha fazla. Sayın Başbakanımızın temel atmasını gerçekleştirdiği Konya Çevre Yolu Projesi Konya’mız açısından oldukça öneme sahip. 2x3 şeritli olarak bölünmüş yol olarak otoyol standartlarında yapılacak 122 km’lik Konya Dış Çevre yolunun yapımı 2016 Yatırım Programında yer aldı. İlk etapta 71 km’lik karaman-Ereğli-Aksaray-Ankara-afyonkarahisar güzergahı yapılacak. Çok hızlı bir şekilde proje ihalesine çıkılacak. Geri kalan 51 km’lik kısım için de çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanacak. İnşallah 71 km’lik bölüm çevre yolunun yapımını 2019 seçimlerinden önce tamamlayacağız.
Biliyorsunuz Metro Projesi Konya’mız açısından oldukça önemli. Sayın Başbakanımız 24 Nisan 2015 tarihinde Konya’da bizzat kendileri yapmıştı projenin lansmanını. Sayın Cumhurbaşkanımız da 17 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen Şeb-i Arus töreni için Konya’mıza geldiğinde metro çalışmalarının hızlandırılmasına ilişkin talimat verdiler. İki hattın Fizibilite Etüdü 2016 yılı Yatırım Programında yer aldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi hattının projesi devam ediyor. 2017 yılı başında bu hattın yapımına başlanılacak. 2019 seçimlerinden önce bu hattın tamamlanması planlıyoruz. Kampüs-YHT Garı-Meram Hattında da proje çalışmaları devam ediyor. 2017 yılının Eylül ayında yapım ihalesine çıkılabilecek. 2017 yılı bitmeden yapımına başlamayı planlıyoruz. Yüksek Hızlı Tren Garına ilişkin TCDD bünyesinde ihaleye çıkmak üzere çalışmalar süratli bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mayıs ayı içerisinde ihaleye çıkılabilecek. Projenin 2018 yılı içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. Bu gar hem Ankara, Eskişehir Yüksek Hızlı Tren hatlarının, hem de Konya-Karaman-Ulukışla-Yenice ve Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya Hızlı Demiryolu hatlarının toplama ve dağıtım garı olacak. Hatta metro hattı da buraya bağlanacak. Yani demiryolu trafiğinde Konya’nın ulaşım kalbi olacak, teknik tabiriyle şehrin eşik noktası olacak” şeklinde konuştu.
“KONYA İKİNCİ Marmara HAVZASI OLACAK”


Konya Lojistik Merkezi, Kayseri-Konya-Seydişehir-Antalya ve Konya-Karaman, Karaman-Mersin Hızlı Demiryolu Projelerinin Konya’nın üretim ve dağıtım merkezi olarak ikinci Marmara Havzası olması yolunda mihenk taşı projeleri olduğunu ifade eden Altunyaldız, “Konya’nın coğrafi konumunun avantajlarının ortaya çıkarılması, Konya’nın doğuyla batıyı bütün dinamikleriyle bağlaması ve Orta Anadolu’dan tüm ülke ve bölgeye lojistik hizmet verebilmek amacıyla, Konya Lojistik Merkezi projesi oldukça önem arz etmektedir. Kayacık mevkiinde lojistik merkez kurulması çalışmaları sürdürülmektedir. Projeyi 2018 yılında tamamlamayı ümit ediyoruz. İhaleye çıkılması amacıyla hazırlıklar devam ediyor. Yapılacak lojistik merkezin Konya-Aksaray hızlı demiryolu sözleşmesi kapsamında OSB’lere bağlantısını sağlayacağız. Bu hatlar üzerinden konteyner taşımacılığı da yapılabilecek. Hatta şunu söyleyeyim lojistik merkez Ankara, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hatları ile Seydişehir-Antalya, Karaman-Mersin, Aksaray-Kayseri Hızlı Demiryolu hatları ve Afyonkarahisar-Eskişehir Konvansiyonel hatlarının tamamına bağlanacak. Üretim ve lojistik havzası olma yolunda demiryolu ulaşımı oldukça önemli. Diğer taraftan, Konya ve Karaman’ın gerçek bir yatırım üssü haline gelebilmesi, dünya ticaretinin yaklaşık yüzde 90’ının gerçekleştirildiği denizyoluna hızlı ve düşük maliyetli bağlantı sağlanmasıyla mümkün olabilecektir. Bu kapsamda, hem yolcu, hem de yük taşımacılığında kullanılacak Konya-Karaman ve Karaman-Ereğli-Ulukışla-Yenice Hızlı Demiryolu Projelerini çok yakından takip ediyoruz. Konya-Karaman hattının 2016 yılı Temmuz ayı içerisinde açılışının yapılması planlanmaktadır. Diğer hattı da 2019 yılında tamamlayıp, vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Diğer taraftan, Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya Hızlı Demiryolu Hattı ülkemizin turizm merkezleri olan Antalya, Konya ve Kapadokya bölgesini Kayseri’ye ve dolayısıyla hızlı demiryolu ağına bağlayacaktır. Burada bulunan 4 aksın proje ihaleleri gerçekleşti. Etüd projelerin 2017 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Bu demiryolu bağlantıları dışında Seydişehir, Beyşehir ve Taşkent üzerinden Antalya’ya ulaşan 3 önemli karayolu güzergahı yapım çalışmaları da devam ediyor. Bu hatlara ilişkin çalışmaları da yakından takip ediyoruz. İnşallah yollarımız en kısa zamanda Konya’mızın ve tüm Türkiye’nin hizmetine açılacaktır” diye konuştu.
iha
Konya Dış Çevre Yolu Projesi.jpg
Konya Dış Çevre Yolu Projesi.jpg (325.22 KiB) 2198 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 16:56

Konya Dış Çevre Yolu’nda sona yaklaşılıyor
Konya’yı tam bir çember şeklinde çevreleyecek, çevre illeri yolları ile şehir içi yollarını birbirine bağlayacak 122 kilometrelik Konya Dış Çevre Yolu’nun çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Konya Dış Çevre Yolu, Konya’yı tam bir çember şeklinde çevreleyecek, çevre illeri yolları ile şehir içi yollarını birbirine bağlayacak ve İhalesi yapılan kesim ise 22 km uzunluğunda olup Ereğli ve Karaman yollarını bağlayan hattın yapımını içeriyor. Konya Dış Çevre Yolu hakkında bilgiler veren Konya Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, “122 Km olan Yolun projesi 2x3 bölünmüş yol olarak bitirilmiştir. Akören ayrımı ile Afyon ayrımı arasında kalan 41 Km’lik kısımda toplam 11 bin metre uzunluğunda 7 adet tünel, 4 km uzunluğunda 4 adet viyadük  yapımı bulunmaktadır. Yolun ihtiyaç duyulan kesimlerinde  kamulaştırma koridorunun boşaltılması için Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 18 Kasım 2013 tarihinde toplulaştırma ihalesi yapıldı. Projenin Konya-Ereğli ve Konya-Karaman yolları arasında kalan 22 km’lik kesimi 2014 yılında Konya Güneydoğu Çevre Yolu olarak Yatırım Programına alındı ve bu kesimin ihalesi 31 Mart 2014 tarihinde yapıldı. 4 Temmuz 2014 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup işe başlanılmıştır. Şuanda da çalışmalara devam ediliyor” dedi.KARAMAN-EREĞLİ ARASINDAKİ YOLUN 22 KİLOMETRESİ İHALE EDİLDİKonya çevre yolunun (2x3) şeritli olarak bölünmüş yol standartlarında yapıldığını belirterek şunları kaydetti: “Konya Dış Çevre Yolu ile ilgili iki aşamalı çalışmamız var. Şuanda Karaman-Ereğli arasındaki yolun 22 kilometresini ihale ettik ve çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık olarak yolun 10 kilometresini tamamlayarak açılmasını hedeflemiştik ve bu çalışma devam ediyor. Şuan da bunun 8 kilometrelik kısmı bitti.”KONYA DIŞ ÇEVRE YOLU’NUN BELİRLİ BİR KISMI BU YIL BİTİYORKonya Dış Çevre Yolu’nun 2016 yılının sonunda belirli bir kısmını da aşmayı planladıklarını ifade eden Baylar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yılın sonunda Konya Dış Çevre Yolu’nun, belirli bir kısmını bitirmeyi hedefliyoruz. Konya Dış Çevre Yolu’nun toplam uzunluğu 122 kilometredir. Bunun 22 kilometresini zaten ihale ettik. Geriye ise bu yolun 98 kilometresi kaldı. Bu yolun 98 kilometrenin ise Ereğli ile Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar, Seydişehir ve Beyşehir arasındaki 47 kilometreden şuandaki projesini hazırlıyoruz. Bu projede bitmek üzere hatta bitti diyebilirim. Bu proje inşallah biter bitmez yatırım programına alınmasını amaçlıyoruz. Bu Konya’nın mevcut taşıt trafiğinin uluslararası koridor açısından yapılması elzem olan bir çalışmadır”
(Kader Eşiyok) http://www.anadoludabugun.com.tr/konya- ... 51573h.htm
57066.jpg
57066.jpg (50.26 KiB) 2196 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 22:54

http://ozeinsaat.com.tr/konya-cevre-yolu-insaat-isi/
foto-1.jpg
foto-1.jpg (139.12 KiB) 2194 kere görüntülendi
foto-2.jpg
foto-2.jpg (152.29 KiB) 2194 kere görüntülendi
foto-3.jpg
foto-3.jpg (166.89 KiB) 2194 kere görüntülendi
Gelen-Makina.jpg
Gelen-Makina.jpg (105.88 KiB) 2194 kere görüntülendi
Gelen-Makina2.jpg
Gelen-Makina2.jpg (92.22 KiB) 2194 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 22:54

IMG-20150418-WA0014.jpg
IMG-20150418-WA0014.jpg (100.05 KiB) 2194 kere görüntülendi
IMG-20150606-WA0001.jpg
IMG-20150606-WA0001.jpg (82.83 KiB) 2194 kere görüntülendi
IMG-20150606-WA0002.jpg
IMG-20150606-WA0002.jpg (85.66 KiB) 2194 kere görüntülendi
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-8.jpg
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-8.jpg (81 KiB) 2194 kere görüntülendi
http://ozeinsaat.com.tr/konya-cevre-yolu-insaat-isi/

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Tem 2016 22:55

KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-10.jpg
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-10.jpg (74.17 KiB) 2194 kere görüntülendi
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-12.jpg
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-12.jpg (60.13 KiB) 2194 kere görüntülendi
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-13.jpg
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-13.jpg (65.94 KiB) 2194 kere görüntülendi
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-14.jpg
KONYA-ÇEVRE-YOLU-İNŞAAT-İŞİ-14.jpg (48.2 KiB) 2194 kere görüntülendi
http://ozeinsaat.com.tr/konya-cevre-yolu-insaat-isi/

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Tem 2016 01:10

Konya Dış Çevre Yolu Projesi Konya ve bölgesi için çok öenmli bir proje inşlallah 71 km. lik 1.etap 2019 , 51 km. lik 2.etap ta 2021-2020 gibi hizmete açılır..

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Eki 2016 23:05

http://wikimapia.org/#lang=tr&lat=37.77 ... 5&z=12&m=b
Konya Çevre Yolu.png
Konya Çevre Yolu.png (513.2 KiB) 2094 kere görüntülendi
file.png
file.png (375 KiB) 2094 kere görüntülendi
1.etap tamamlanmak üzere...

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Eki 2016 23:10

3 şerit geliş 3 şerit gidiş otoban ayarında 122 km'lik Konya Çevre yolunun 71 km'lik Karaman-Adana-Ereğli-Aksaray-Afyon aksının 22 km'si 2017 yılının ilk yarısında tamamlanmış olacak. Bu aksın kalan 49 km'lik bölümünün yapım ihalesinde bu yılın sonuna kadar ilana çıkılcak. 51 km'lik Afyon-Beyşehir-Seydişehir-Karaman aksının proje çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.
Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız Üstad
14485106_891305884334327_10651785876406099_n.jpg
14485106_891305884334327_10651785876406099_n.jpg (96.05 KiB) 2094 kere görüntülendi
14563406_891305874334328_6277629763190873590_n.jpg
14563406_891305874334328_6277629763190873590_n.jpg (57.03 KiB) 2094 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Dış Çevre Yolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Eki 2016 23:15

14502795_891284354336480_4079823044201272169_n.jpg
14502795_891284354336480_4079823044201272169_n.jpg (65.41 KiB) 2093 kere görüntülendi
14642049_891284374336478_4666884433243499114_n.jpg
14642049_891284374336478_4666884433243499114_n.jpg (81.27 KiB) 2093 kere görüntülendi
14581337_891284401003142_6115817948007421332_n.jpg
14581337_891284401003142_6115817948007421332_n.jpg (107.78 KiB) 2093 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj