Panayır Köprüsü

Cevapla
faruk gorez

Panayır Köprüsü

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Nis 2017 16:55

MERKEZ TRAFİĞİ YÜKLERİNDEN ARINIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KARAYOLLARI İLE İŞBİRLİĞİNDE YAPTIĞI PANAYIR KAVŞAĞI’NDA İMALATLAR BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANIRKEN, YUNUSELİ BAĞLANTI YOLLARININ DA TAMAMLANMASIYLA MUDANYA – YILDIRIM ARASINDA ALTERNATİF BİR GÜZERGAH OLUŞACAK, KENTE MERKEZİ TRAFİK YÜKLERİ DE ORTADAN KALKACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PANAYIR KAVŞAĞI’NIN DA TAMAMLANMASIYLA BİRLİKTE İSTANBUL CADDESİ ÜZERİNDE KESİNTİSİZ ULAŞIMIN SAĞLANACAĞINI BÖYLELİKLE BURSA’DA ULAŞIMIN NEFES ALACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları ile işbirliğinde yaptığı Panayır Kavşağı’nda imalatlar büyük ölçüde tamamlanırken, Yunuseli bağlantı yollarının da tamamlanmasıyla Mudanya – Yıldırım arasında alternatif bir güzergah oluşacak, kente merkezi trafik yükleri de ortadan kalkacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Panayır Kavşağı’nın da tamamlanmasıyla birlikte İstanbul Caddesi üzerinde kesintisiz ulaşımın sağlanacağını böylelikle Bursa’da ulaşımın nefes alacağını söyledi.

Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla raylı sistemden, köprü ve kavşaklara, yol genişletme çalışmalarından yeni alternatif güzergahlar oluşturulmasına kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Caddesi üzerindeki bir düğümü daha çözüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları işbirliğinde yaptığı Panayır Köprüsü’nde imalat hızla sürürken, Yeniceabat üzerinden Yunuseli yoluna, buradan da Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Mudanya yoluna bağlantının sağlanmasıyla önemli bir alternatif güzergah hayata geçirilmiş olacak.

Trafik nefes alacak
İstanbul Caddesi’nin doğusu ile batısını birbirine bağlayacak Panayır Köprüsü’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, köprünün 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi. Kent içi trafiği rahatlatma için alternatif çözümler üretmeye devam ettiklerini dile getiren Başkan Altepe, “İstanbul Caddesi’nin doğusu ile batısı Panayır köprüsü ili bağlanacak. Bunun yanında Yunuseli kanalına yaptığımız 3 ayrı köprü ile Yeniceabat’ın hemen güneyinden geçen yeni yol çalışmaları tamamlanıyor. Çalışmalar tamamlandığında Mudanya istikametinden gelen vatandaşlarımız, Recep Tayyip Erdoğan bulvarından yeni yaptığımız 3 köprüyü kullanacak, yeni açtığımız yolu kullanarak, Panayır Köprüsü’nden geçecek. Demirtaş Köprülü Kavşağı’nı da kullanarak, Yıldırım’a ulaşacaklar. Böylelikle kent içi trafik kullanılmadan Mudanya ile Yıldırım arasında alternatif bir güzergah oluşacak. Bursa trafiği de nefes alacak” diye konuştu
18077201_1705925492757413_2569144601461951870_o.jpg
18077201_1705925492757413_2569144601461951870_o.jpg (251.66 KiB) 377 kere görüntülendi

Cevapla