Esenevler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Cevapla
faruk gorez

Esenevler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Tem 2016 17:56

Yıldırım’ın kaderini değiştirmek hedefiyle başlattığımız Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlesi çerçevesinde ilçemizin yüzde 33’lük bölümünü dönüşüm kapsamına dahil ettik. Esenevler Mahallemizde 90 bin 100 metrekarelik alanda kentsel dönüşüm uygulayarak, hem insanlarımıza güvenli ve sağlıklı yaşam alanları oluşturacağız hem de bölgemizin değerini arttıracağız.
KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI
Türkmenbaşı Caddesi, Elmas Sokak, Konuk Sokak, Etiler Sokak arasındaki bölge.
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM ALANI
Bölgenin bir bütün olarak ele alınarak, 2016 Yılı sonu itibari ile hak sahipliği görüşmelerine başlanması hedeflenmektedir.
Yıldırım Belediyesi

faruk gorez

Re: Esenevler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Nis 2017 17:47

YILDIRIM’A YENİ YAŞAM ALANLARI


3 bin 200 hektarlık yüzölçümü bulunan ve bin 125 hektarlık bölümü kentsel dönüşüm ve plan-uygulama alanı ilan edilen ilçede yapılacak revizyon, geleceğin modern şehrini ortaya çıkaracak. Plansız yapılaşma ile anılan ilçenin makus talihini kentsel dönüşüm atağıyla değiştirecek Yıldırım Belediyesi, dönüşüm çalışmalarının önemli ayaklarından birini de Esenevler Mahallesi’nde gerçekleştirecek. Uygulama imar plan taslakları tamamlanan ve avan proje çalışmaları devam eden proje ile birlikte, Yıldırım’ın marka değerini yükseltecek bir bölge ortaya çıkacak. 94 bin 900 metrekare alanda yapılacak uygulamalarla birlikte mevcut 384 yapının yerinde modern bir şehrin izleri yükselecek.‘GELECEĞİN YILDIRIM’INI İNŞA EDİYORUZ’


Projeler hazırlanırken dönüşümün tüm aşamalarının titizlikle incelenerek detaylı araştırmalara başvurulduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ile planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde yaptığımız projelendirme çalışmaları esnasında, 50 yıl sonrasını göz önünde bulundurarak planlama yapıyoruz. Bunu yaparken, insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz” dedi.YAŞAM KALİTESİNE ARTI DEĞER


Esenevler Mahallesi’nde hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm uygulaması hakkında bilgi veren Başkan Edebali, “Yıldırım’da sürdürülen dönüşüm projelerinin tamamında olduğu gibi bu mahallelerimizde de çalışmalarımızı büyük hassasiyet içerisinde yürütüyoruz. Yeni Yıldırım vizyonumuza önemli bir artı değer katacak çalışmayı bu bölgeye kazandıracağız. Projemizi 94 bin 900 metrekare alanda uygulayarak bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz. Bölgede fiziki dönüşümün yanı sıra sosyal dönüşümün de tamamlanmasıyla birlikte, mahalle kültürünü ve aileye verilen değeri canlı tutarak ilçemizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
ust.jpg
ust.jpg (187.44 KiB) 456 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Esenevler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Nis 2017 17:48

proje keşke yatay mimari de hayata geçse 5-6 kat olarak hayata geçse idi daha güzel olurdu...

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj