Ereğli - Dalmaz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Cevapla
faruk gorez

Ereğli - Dalmaz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 28 Kas 2016 10:50

Ereğli'de Büyük Dönüşüm Başlıyor!

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven , Eski Sanayi Çarşısı ve Buğday Pazarının bulunduğu alanların Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar Kurulunun imzasıyla Resmi Gazete de yayımlanarak Kentsel Dönüşüm alanına dönüştürüldüğü açıkladı.

Başkan Özgüven söz konusu alanların Kentsel Dönüşüm alanı olarak değerlendirilmesi için göreve ilk geldikleri günden itibaren çalıştıklarını kaydederek, "Seçim öncesi 'üçlü olacağız, güçlü olacağız' diye belirlediğimiz sloganımız çerçevesinde çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam ediyor. Ereğli, Konya ve Ankara üçgeninde hedeflediğimiz çalışma ve projeler tek tek hayata geçiyor. Bunlar arasında yer alan en önemli projelerimizden birisi olan Eski Sanayi Çarşısı ve Eski Buğday Pazarı alanlarının Kentsel Dönüşüme girmesi idi. Nihayet bu hedefimize sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız ve sayın Bakanlarımızın imzası ve Resmi Gazete de yayımlanmasıyla ulaşmış bulunuyoruz. Şimdiden Ereğli'mize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Özgüven Kentsel Dönüşüme giren bu alanların yıllardır Ereğli'nin kanayan yarası olarak gündeme geldiğini belirttiği açıklamasında, "Bu köhne alanları şehir estetiğine yakışacak şekilde Ereğli'mize kazandıracağız. Çalışmalar en kısa sürede başlayacak" diye konuştu.

http://www.eregli.bel.tr/tr-407522539-a ... uk-Donusum

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj