Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi

Cevapla
faruk gorez

Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Kas 2015 13:26

TCDD Burdur - Antalya Demiryolu Projesi Etüt, proje, mühendislik ihalesinin ön seçim müracaatları toplandı T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Burdur - Antalya Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık” ihalesinin ön seçim müracaatları 13 Kasım 2015 günü toplandı. Yatırımlar Dergisi'nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale için ön seçim müracaatında bulunan firmalar şöyle: [ 78 more words. ]
http://www.rayhaber.com/…/burdur-antaly ... lu-projesi…/

faruk gorez

Re: Burdur - Antalya Demiryolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Kas 2015 13:27

Antalya gelecek 6-7 yılda ulaşımın en rahat olduğu ulaşılabilir bir kent olacak..

faruk gorez

Re: Burdur - Antalya Demiryolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Kas 2015 13:27

konya kayseri antalya hattıda 2020-2022 gibi hazır olacak...

faruk gorez

Re: Burdur - Antalya Demiryolu Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Tem 2017 20:10

Çavuşoğlu'ndan hızlı tren müjdesi
Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergahı belirlendi. Uygulama projeleri kısa süre içinde başlıyor.
Çavuşoğlu'ndan hızlı tren müjdesi
375235.jpg
375235.jpg (61.06 KiB) 776 kere görüntülendi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Twitter'dan Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergahının belirlendiği ve uygulama projelerinin kısa sürede başlatılacağını duyurdu.

Projeyle Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar hattı Burdur Isparta üzerinden Antalya'ya bağlanacak. Bu hat Ankara ve İstanbul'la da bağlantılı.


530 kilometrelik Antalya-Konya-Kayseri hattının sondaj çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini de belirten Bakan Çavuşoğlu, "Antalya'yı iki koridorla büyükşehirlere bağlayarak yolcu ve yük taşımacılığı alanında büyük rahatlık sağlayacağız" şeklinde açıklamada bulundu.
DÜNYA

faruk gorez

Re: Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Tem 2017 22:02

Bakan Çavuşoğlu'ndan hızlı tren hattı müjdesi

Bakan Çavuşoğlu, yeni hızlı tren hattının Antalya'yı iki koridorla büyük şehirlere bağlayarak yolcu ve yük taşımacılığı alanında kente büyük rahatlık kaynak sağlayacağını bildirdi.
777989.jpg
777989.jpg (104.11 KiB) 773 kere görüntülendi
Bakan Çavuşoğlundan hızlı tren hattı müjdesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Antalya-Burdur-Isparta yüksek hızlı tren güzergahının belirlendiğini, uygulama projelerinin de başlayacağını duyurdu.

530 kilometrelik Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri yüksek hızlı tren uygulama projesi ve sondaj çalışmalarını 2017 sonuna tamamlamayı hedeflediklerini aktaran Çavuşoğlu, "Antalyamızı iki koridorla büyük şehirlere bağlayarak yolcu ve yük taşımacılığı alanında şehrimize büyük rahatlık, kaynak sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Alınan bilgilere göre, daha önce onaylanan ve uygulama projesi de başlatılan Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar hattına ek olarak Ankara ve İstanbul'la bağlantılı olacak Isparta-Burdur-Antalya hattı için bu güzergahta var olan seçenekler Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) uzmanları tarafından incelendi, en uygun hat belirlendi. Teknik olarak "koridor hat" olarak isimlendirilen bu güzergah için 1/5000 ve 1/2000 uygulama projeleri hazırlanacak. TCDD bunlarla ilgili çalışmalara önümüzdeki süreçte başlayacak, uygulama projeleri tamamlandıktan sonra da hattın yapımıyla ilgili ihale gerçekleştirilecek.

Bakan Çavuşoğlu'nun da gelişmeleri yakından takip ettiği bildirildi.

AA

faruk gorez

Re: Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 02 Ağu 2017 15:38

Konya-Antalya YHT projesi iptal mi ediliyor?


Son günlerde Konya-Antalya hızlı tren hattının Burdur’a kaydırılacağı yönündeki haberlere, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi.

Çavuşoğlu; Seydişehir’den geçecek olan Kayseri, Konya, Antalya hızlı tren hattının ihalesinin yılbaşına yapılmasını hedeflediklerini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, 530 kilometrelik Antalya-Konya-Kayseri hattının sondaj çalışmalarını yılsonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini de belirtti. Çavuşoğlu, ”Antalya’yı iki koridorla büyükşehirlere bağlayarak yolcu ve yük taşımacılığı alanında büyük rahatlık sağlayacağız.

Kaynak : Yenihaberden
konya-antalya-yht-projesi-iptal-mi-ediliyor-1.jpg
konya-antalya-yht-projesi-iptal-mi-ediliyor-1.jpg (41.98 KiB) 760 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9821
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 18 Oca 2018 14:06

Isparta’yı Yakından İlgilendiren YHT Projesi İçin Önemli Adım


Antalya, Isparta ve Burdur’u da içeren Batı Akdeniz’i yakından ilgilendiren Afyonkarahisar-Antalya-Burdur- Eskişehir-Isparta-Kütahya Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi için 2018 Yılı Yatırım Programı’na 26 milyon 532 bin TL ödenek ayrıldı. TCDD Genel Müdürlüğü’nün hayata geçireceği projeler arasında Afyonkarahisar-Antalya- Burdur-Eskişehir-Isparta-Kütahya arasındaki YHT yatırımı da bulunuyor.

TOPLAM DEĞERİ 35 MİLYON LİRA
ÇED, etüt-proje ve fizibilite etüdü için 2018 yılı yatırım programına 26 milyon 532 bin TL ödenek tahsis edildi. Yatırımın toplam değerinin 35 milyon 570 bin TL olduğu açıklandı. 2017 yılı sonu kümülatif harcamanın 9 milyon 38 bin TL olduğu belirtilirken, ÇED, etütproje ve fizibilite etüdünün, tahsis edilen 26 milyon 532 bin TL ile 2018 içerisinde tamamlanacağı kaydedildi. Sürecin bitmesinden sonra yatırım başlayacak.

Rayhaber

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj