Samsun-Sivas Demiryolu Hattı Çalışmaları

Cevapla
faruk gorez

Samsun-Sivas Demiryolu Hattı Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Ağu 2017 10:26

Samsun-Sivas demiryolu 2018 yılı sonuna açılacak
2015 yılının Eylül ayında tren trafiğine kapanan Samsun-Sivas demiryolu hattında modernizasyon çalışmaları hızla devam ediyor. TCDD Samsun İşletme Müdürü Kokuroğlu, “Hattın taşıma kapasitesi en az 5 kat artmış olacak” dedi

2015 yılının Eylül ayında kapanan Samsun-Sivas demiryolu hattında yapılan yenileme çalışmalarının ardından 2 yıl geçti. Modernleştirilen demiryolu hattında çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 3 yıllığına tren trafiğine kapatılan Samsun-Sivas demiryolu hattının 2018 yılının Eylül ayında trafiğe açılması planlanıyor.

TREN YOLU TRAFİĞE KAPALI
Çalışmalar hakkında HALK Gazetesi Muhabiri Kürşat Gedik’e açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Samsun İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu, “Samsun-Sivas arasındaki demiryolu hattı 2015 yılının Eylül ayı sonunda tadilata girdi. Samsun’dan Sivas’a kadar uzanan 402 km’lik demiryolu hattının yanında ayrıca 35 km’lik Çarşamba hattımız da vardır ancak bu hattımızda şuan da kapalıdır” dedi.

24 SAAT BOYUNCA ÇALIŞMALAR SÜRMEKTE
Avrupa Birliği Hibe Fonları’ndan bedeli karşılanan yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren İşletme Müdürü Kokuroğlu, “Samsun-Sivas demiryolu trafiği sinyallerle idare edilecek. Amacımız modernizasyon projesi kapsamında daha sağlıklı tren trafiğini sağlamak” diye konuştu. Normal iş planına göre 32 aylık bir iş programı uygulandığını belirten Kokuroğlu, “Yolun yenilenmesi ve modernizasyon tamamlanması bu süre içerisinde yapılacaktır. 2018 yılının Eylül ayı itibariyle tren yolunun işletmeye açılması planlanmıştır. Şuan da inşaat 24 saat boyunca devam etmektedir” dedi.

BİN MİLYON TON YÜK TAŞINACAKTIR
TCDD Samsun İşletme Müdürü Kokuroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “İnşaatın bitiminde hattın taşıma kapasitesi en az 5 kat artmış olacak. Bu hattın konvansiyonel hat olması nedeniyle yük taşımacılığında Samsun’a ortalama yıllık bin milyon ton yük hareketi bu hat üzerinden yapılmaktadır. Samsun, karayolu, demiryolu, denizyoluna sahip olması nedeniyle lojistik bir üs olma potansiyeline sahip şehirdir. Samsun’a katma değer katan en önemli lojistik ayağı demiryoludur. Ayrıca hattın yenilenmesi sonucunda karşılıklı Samsun-Sivas yolcu Express trenimiz devreye alınacaktır. Hızımız ve konforumuz dolayısıyla yolcu trenlerimiz rantabl bir tren işletmeciliğine kavuşmuş olacaktır. Bizim yolumuzun asıl geliri yük kapasitesindedir.”

TCDD Samsun İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu, “Samsun-Sivas demiryolunun Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi ile bir alakası yoktur. Onun projesi de 24 saat boyunca hızla ilerlemektedir” dedi.

Kürşat GEDİK

Kaynak : www.hedefhalk.com

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9480
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Samsun-Sivas Demiryolu Hattı Çalışmaları

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 03 Şub 2018 13:13

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun-Sivas demiryolunda devam eden yenileme ve modernizasyon çalışmalarının Eylül'de tamamlanacağını ve demiryolunun bu tarihten itibaren tren trafiğine açılacağını bildirdi. Samsun-Sivas demiryolu 2015'te tren trafiğine kapatılmıştı. 3 yıldır devam edilen çalışmalarda sona gelindiğini kaydeden Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, "Samsun için çok güzel bir demiryolu yapılıyor, çalışmalar 24 saat aralıksız devam ediyor. Çalışmanın bitiş tarihi olarak Eylül 2018 belirlenmişti. [ 112 more words ]

http://www.rayhaber.com/…/samsun-sivas- ... -eylul-ayi…/

Cevapla