Ankara-Niğde Otoyolu Çalışmaları

faruk gorez

Ankara-Niğde Otoyolu Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Ara 2016 15:38

Ankara-Niğde Otoyol projesinin ihalesi 14 Nisan'da!

Ankara-Niğde Otoyol Projesi için ihale tarihi açıklandı. Proje tamamlandığında Edirne'den Urfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor.

Ankara-Niğde Otoyol projesinin ihalesi 14 Nisan'da!


Ankara-Niğde Otoyol Projesi için ihale tarihi açıklandı. Proje tamamlandığında Edirne'den Urfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor.


Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara Niğde Otoyolu, planlanana göre, Ankara Çevre Otoyolu’nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinden başlayacak. Otoyol, Niğde-Gölcük kavşağında ise sona erecek. Ankara Niğde Otoyolu tamamlandığında bağlantı otoyoluyla Kırşehir'e de ulaşılabilecek.


3330 KİLOMETRELİK YOL

Ankara-Niğde Otoyol Projesi'nin ihalesi, 14 Nisan 2017'de Yap-İşlet-Devret modeliyle tüm istekliler arasında kapalı teklif alma usulüyle yapılması kararlaştırıldı. 330 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu'nun yapılmasıyla Edirne'den Urfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor.


İstekliler, geçici teminat tutarı 75 milyon lira olan ihale dosyasını 16 Ocak 2017 itibarıyla Karayolları Genel Müdürlüğünde ücretsiz görebilir.


Milliyet

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Ara 2016 15:39

14syw5e.jpg
14syw5e.jpg (40.36 KiB) 1339 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1909
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen erdemka38 » 29 Ara 2016 17:48

Kayseri-Konya planlanan yollar arasında görünmüyor ancak kılçık bir hatla Kayseri'nin Niğde-Ankara otobanına bağlanacağını biliyoruz

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Ara 2016 18:19

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi 14 Nisan'da
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Niğde Otoyolu için 14 Nisan 2017'de tekliflerin alınacağını belirterek, "330 kilometre uzunluğundaki otoyol, yaklaşık 3 yıl içinde projenin inşaatı tamamlanacak." dedi.
Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi 14 Nisan'da

Arslan, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, ülkenin uzunca süredir konuştuğu Ankara-Niğde Otoyolu'nun, Ulukışla, Pozantı, Adana ve Gaziantep'e bağlanarak otoyol bütünlüğünü sağlanması adına Yap-İşlet-Devret modeliyle olmak üzere ihale sürecinin başlatıldığını söyledi.

Söz konusu ihale ilanının yarın Resmi Gazete ve ulusal gazetelerde yayımlanacağını dile getiren Arslan, "14 Nisan 2017'de teklifleri alarak, ihale sürecini başlatmış olacağız. Yaklaşık 3 yıl içinde de projenin inşaatı tamamlanacak. Dolayısıyla 2020 yılında Ankara-Niğde Otoyolu'nu bitirerek, Ulukışla, Pozantı, Adana ve Gaziantep ile bağlanacak. Böylece hem Akdeniz'e hem de Güneydoğu Anadolu'ya inişi kolaylaştıracak önemli bir koridoru tamamlayacağız." diye konuştu.

Her şeye rağmen ülkenin büyümesini, kalkınmasını, güçlenmesini sürdürerek, 2023 hedeflerine yürüyüşünden en ufak taviz verilmeyeceğini ifade eden Arslan, şunları bildirdi:

"Bunun en iyi ispatı 30 Haziran'da Osmangazi Köprüsü'nü açmış olmaktı, 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile taçlandırdık. Devamında 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'ni iki kıtayı denizin 106 metre altından bağlayarak, dünyanın en derin iki katlı tüneline sahip olmuş olduk. Onunla da yetinmedik 26'sında Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ni hizmete açtık. Herkesin bilmesi gerekir ki büyük projelerin burada durması söz konusu değil. Büyük projelerin hepsini teker teker hayata geçirmiş olacağız. Önümüzdeki yıl içinde ortaya koyduğumuz birçok hedef olmakla birlikle 1915 Çanakkale Köprüsü'nün tekliflerini 26 Ocak'ta alacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da açıkladıkları gibi 18 Mart'ta, Çanakkale'de şehitlerimizin ruhunu şad ederken, onları anarken temelini atmış olacağız."

Arslan, 15 Şubat'ta Ege Bölgesi için çok önemli olan Menemeni, Nemrut'a, Aliağa'ya bağlayan otoyolun ihalesini yapacakları belirterek, çalışmalara ve büyük projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.
Bölünmüş yol ağını ve bitümlü sıcak karışım asfalt yol ağını artırarak, yolları tünel ve viyadüklerle birbirine bağlayarak insanın hayatını kolaylaştıracaklarını dile getiren Arslan, "Ankara-Niğde Otoyolu, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge koridorlarını birbirine bağlayacak bir proje. Hayırlı uğurlu olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, Ankara'yı Niğde'ye bağlayacak yaklaşık 275 kilometrelik otoyol, 55 kilometre bağlantı yollarıyla birlikte toplam 330 kilometrelik otoyolun Kırşehir bağlantısının yapılacağını belirterek, otoyolun Konya, Kırıkkale, Aksaray, Kayseri'ye çıkışlarının olacağını ifade etti.
Gelecek yıl ihale süreçleri devam eden İzmir-Aydın Otoyolu'nu Denizli'ye kadar uzatarak, Aydın-Denizli Otoyolu'nun ihale sürçlerini yürüteceklerini anlatan Arslan, yaklaşık 120 kilometre olan Ankara-Kırıkkale-Delice yolunun, otoyol standartında yapılmasının hedefleri kapsamında olduğunu, böylece Ankara'nın doğuya çıkışında dönem dönem yaşanan sıkışmaların bertaraf edileceğini bildirdi.
1gpvko.jpg
1gpvko.jpg (189.31 KiB) 1336 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Ara 2016 00:03

Kayseri Niğde -Ankara Otoyol Projesine muhtemelen Nevşehir üzerinden bağlanacak,proje'nin 2020 yılında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor...

KAYSERİ NİĞDE - ANKARA YOLUNA EN GEÇ 2021-2022 YILINDA BAĞLANMALI BU HUSUS ÇOK ÖNEMLİ HER AÇIDAN....

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 22 Oca 2017 12:41

- Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz otoyol için ihale hazırlığı

Türkiye’nin önemli otoyol projelerinin başında gelen Ankara Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu’nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinin batısındaki Hacılar Köyü’nden başlayacak. Otoyol, Niğde-Gölcük Kavşağı’nda ise sona erecek. Ankara Niğde Otoyolu tamamlandığında Kızılırmak Nehri’ni geçerek Kırşehir’in Merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahallesi civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.

YİD modeliyle 14 Nisan'da ihale edilecek Ankara-Niğde Otoyol Projesi, 330 kilometrelik otoyolun yapılmasıyla Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanacak. Toros Dağları'ndan geçen Tarsus-Niğde kesimi ve Ulukışla bağlantı yolu trafiğe açıldı. Kırkgeçit Tünel ve Viyadük grubunun da parçası olan otoyolun tamamlanmamış kısmının, YİD modeliyle gerçekleştirilmesi planlanıyor.
AA

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Nis 2017 12:44

Tuz Gölü'nden de geçecek yol için 5 teklif
Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu Projesi'nin ihalesinde 5 teklif sunuldu.

Karayolları Genel Müdürlüğünde yapılan ihalede, Komisyon Başkanı ve Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tutaş, Ankara-Pozantı Otoyolu'nun Niğde-Pozantı kesiminin tamamlanarak hizmete açıldığını anımsattı.

Ankara-Niğde Otoyolu Projesi'nin, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılacağını belirten Tutaş, şunları kaydetti

:"Bugün ihalesini yapacağımız Ankara-Niğde Otoyolu, Edirne'den başlayıp, İstanbul'dan geçen ve devamında Bolu-Ankara-Pozantı üzerinden Adana ve Gaziantep'e ulaşarak Şanlıurfa'da tamamlanan ve ileride yapılması planlanan Şanlıurfa-Habur kesimini de kapsayan TEM Otoyolu'nun henüz yapımına başlanmamış bölümünü oluşturmaktadır.

TUZ GÖLÜ DE YER ALIYOR

Proje güzergahı yakınında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Niğde gibi kent merkezlerinin yanı sıra Tuz Gölü ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri yer almaktadır.

Bu kesimin tamamlanmasıyla güneydeki turizm ve ticari bölgelere güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanarak, Edirne'den Şanlıurfa'ya kadar devam eden TEM Otoyolu'nun kesintisi ortadan kalkacaktır."
Tutaş, Ankara-Niğde Otoyolu'nun 275 kilometre 2X3 şeritli otoyol ana gövde ve 55 kilometre 2X2 şeritli otoyol bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 kilometre uzunluğunda olacağına dikkati çekerek, otoyol kapsamında 12 köprülü kavşak, 3 bin 500 metre uzunluğunda 4 viyadük ile 10 hizmet tesisinin yer alacağı bilgisini verdi.
İnşaat süresi 3 yıl olarak planlanan otoyolun ihalesi için 1'i yabancı olmak üzere 11 şirketin ihale dokümanı satın aldığını kaydeden Tutaş, bunlardan 2 firma 3 ortak girişim grubunun (OGG) teklif verdiğini bildirdi.

Komisyonun en kısa sürede dosyaların yeterlilik değerlendirme çalışmalarını tamamlayarak, teklif zarflarını açacağını ifade eden Tutaş, "Yapım ve işletmede en kısa sözleşme süresini teklif eden isteklinin teklifi en uygun teklif olarak belirlenerek Bakan onayına sunulacaktır." dedi.

İhale için teklif veren firmaların isimleri şöyle:

1- Makyol İnşaat

2- ERG İnşaat - Seza İnşaat OGG

3- Cengiz İnşaat- Kalyon İnşaat OGG

4- Limak İnşaat

5- İçtaş- Kolin- Mapa- Fernas İnşaat OG
detay1492162156.jpg
detay1492162156.jpg (35.76 KiB) 1296 kere görüntülendi
1492162084.jpg
1492162084.jpg (225.18 KiB) 1296 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Nis 2017 17:01

"10 güçlü firma, 5 ortak girişim olarak teklif verdi ve en kısa süreyi ERG İnşaat-Seza İnşaat ortak girişim grubu verdi."

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Nis 2017 18:43

Ankara Niğde Otoyolu'nu ERG İnşaat-Seza İnşaat yapacak!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada Ankara Niğde Otoyolu ihalesini ERG İnşaat-Seza İnşaat ortak girişiminin kazandığını belirtti.

Ankara Niğde Otoyolu'nu ERG İnşaat-Seza İnşaat yapacak!

ODgzMTgwNT-ankara-nigde-otoyolunu-erg-insaat-seza-insaat-yapacak.jpg
ODgzMTgwNT-ankara-nigde-otoyolunu-erg-insaat-seza-insaat-yapacak.jpg (29.36 KiB) 1290 kere görüntülendi
Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi yapıldı!

Ulaştırma Bakan Ahmet Arslan, Ankara-Niğde Otoyolu ihale sonucunu açıkladı.


Arslan, "275 kilometrelik 3 geliş 3 gidiş otoyol ve 55 km bağlantı yolu bulunan Ankara-Niğde Otoyolunun YİD modeli ile bugün ihalesini gerçekleştirdik.10 güçlü firma, 5 ortak girişim olarak teklif verdi ve en kısa süreyi ERG İnşaat-Seza İnşaat ortak girişim grubu verdi"açıklamasında bulundu.


Ankara-Niğde Otoyolu ihalesine 5 teklif geldi!

Ulaştırma Bakanı Arslan, "Ankara-Niğde Otoyolu tamamlandığında Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşılabilecek" dedi.Yeni Şafak

faruk gorez

Re: Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Nis 2017 21:40

Hayırlı Olsun , Kayseri de İvedilikle bu otoyol ağına 3+3 olarak (3 gidiş - 3 geliş )çift yön olarak dahil edilmeli..

kırşehir bağlantı yolu 2 gidiş - 2 geliş şeklinde 55 km.olarak hayata geçeçek,Kayseri Bağlantı YOLU 3 GİDİŞ - 3 GELİŞ Çiftyön olarak hayata geçmeli....

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj