Ağva-Kandıra-Kaynarca Duble Yolu Çalışmaları

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 10179
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Ağva-Kandıra-Kaynarca Duble Yolu Çalışmaları

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 09 Eki 2018 16:59

Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu geliyor!

KGM 1. Bölge Müdürlüğü tarafından, Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu yapılması planlanıyor. Projenin 5 yıl içinde tamamlanması öngörülüyor..

OTI1NDMzNT-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg
OTI1NDMzNT-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg (42.64 KiB) 523 kere görüntülendi
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından, Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu yapılması planlanıyor. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya İllerini kapsayan yol projesinin toplam uzunluğu 42,9 kilometre olarak belirlendi.

3 milyon 250 bin TL'ye mal olması beklenen proje; İstanbul İli Şile İlçesi, Bucaklı ve Çelebi Mahallesi’nden başlamakta, Kocaeli İli’nin Kandıra İlçesi'ndeki Avdan, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Safalı, Orha n, Akdurak, Süllü, Balcı, Akbal ve Kanatlar Mahallelerinden geçmekte ve Sakarya İli’nin Kaynarca İlçesi’ne bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçerek son buluyor.


NDA5MjY0Mz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg
NDA5MjY0Mz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg (60.77 KiB) 523 kere görüntülendi
Güzergâhının yaklaşık olarak 3,265 kilometresi İstanbul İli sınırlarında, 32,865 kilometresi Kocaeli İli sınırlarında ve 6,695 kilometresi ise Sakarya İli sınırlarında kalıyor.

KGM 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan proje, 2013 Yılı Yatırım Programında yer alıyor.

KGM 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan proje ile; yatay ve düşey standardı düşük olan mevcut yol yerine daha etkin, hızlı, standartları yüksek bir yol Türkiye’ye kazandırılmış olacak.
MjI2MzcwNz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg
MjI2MzcwNz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg (47.29 KiB) 523 kere görüntülendi
MjI2MzcwNz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg
MjI2MzcwNz-agva-kandira-kaynarca-devlet-yolu-geliyor.jpg (47.29 KiB) 523 kere görüntülendi
İki gidiş iki geliş olmak üzere 2x2 şeritli olarak planlanana projede güzergâh üzerinde 3 adet viyadük, 2 adet tünel, 29 adet köprü (3 adet hidrolik köprü, 6 adet altgeçit, 6 adet üstgeçit ve 14 adet kavşak köprüsü), 14 adet kavşak ve 71 adet menfez (8 adet kutu altgeçit ve 63 adet kutu menfez) yapılması planlanıyor.

Yapılması planlanan yol güzergâhı boyunca 3 adet şantiyenin kurulması planlanıyor. Proje kapsamında tesis edilmesi planlanan şantiye tesislerinin yeri inşaat aşamasında Yüklenici firma ile KGM 1.Bölge Müdürlüğü tarafından belirlenecek.

İstanbul ili Şile ilçesi sınırları içerisinde Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu projesi ile ilgili 09 Kasım 2018 tarihinde İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı gerçekleştirilecek.

Projenin inşaat faaliyetlerinin ise yaklaşık 5 yıl sürmesi planlanıyor.

Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj