Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi

faruk gorez

Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Kas 2016 13:13

Bursa'ya Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi geliyor!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi’nde Türkiye’nin kendi astronotunu yetiştirmesini hedefliyor. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Gökmen projesiyle uydumuz için uzaya kendi astronotumuzu göndereceğiz” dedi.

Bursa'ya Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi geliyor!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 25 milyar dolar ile kamu dışı en büyük özel sektör yatırımı özelliği taşıyan Teknosab projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili endüstriyel üretim üssü olan Teknosab ile 2023 yılında 40 milyar dolar ihracat hedefleniyor.

Üretim tesislerinden Ar-Ge ve mükemmeliyet merkezlerine, Organize Ticaret Merkezi’nden BTSO Teknoloji Üniversitesi’ne pek çok farklı yapıya ev sahipliği yapacak olan Teknosab, teknoloji, inovasyon, lojistik ve sürdürülebilir enerji avantajını bir araya getirecek. Türkiye’nin ileri teknolojili üretime geçişinin ve yeni sanayi devriminin sembolü olması beklenen yatırım, BTSO öncülünde Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi işbirliğinde 2017 sonunda hayata geçirilecek.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, odanın makro projelerinden Türkiye’nin uzay temalı ilk merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) hakkında da bilgiler verdi. GUHEM, yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alanda, 154 interaktif eğitim düzeneği, havacılık eğitim merkezi, uzay eğitim merkezi ve dikey rüzgar tünelini içeriyor.
30 milyon TL kaynak

GUHEM ile Türkiye’nin ilk astronotunu Bursa’dan çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Burkay, şöyle devam etti: “NASA her yıl 4-13 yaş arası çocukları gruplar halinde kampa alıyor. İçlerinden 3-4 bin meraklı çocuk seçiliyor ve geleceğin mühendisleri olarak uzay çalışmalarında kullanılıyor. Türkiye’den de ‘Astronot olacağım’ diyen kişileri çıkarmamız gerekiyor. Gökmen projesi bu anlamda Türkiye’nin bir projesi. Bizler 850 milyon dolar bütçeyle yerli uydu yapacağız ama onun için Rus kozmonot mı yollayacağız? Uydumuz için ancak kendi astronotumuzu gönderebiliriz. Bu konuda Bursa’nın oyun planı hazır. Oda olarak 30 milyon TL üzerinde kaynak vereceğiz. Yer çekimsiz atmosferden astronot ortamına kadar Bursa’da her türlü altyapımız var.”
Otobanın ortasında olacak

Teknosab’ın, Bursa’da halen faaliyette olan 22 OSB yapısından çok daha farklı olacağının altını çizen İbrahim Burkay, şöyle konuştu: “Teknosab’ın öncelikle lojistik altyapısı çok güçlü. En büyük özelliği otobanın tam ortasında yer alıyor. Otoyol, demiryolu, liman bağlantısıyla lojistik maliyetlerini düşürecek. Bölgede butik bir yüksek teknoloji üniversitesi kurulacak. Ayrıca Mükemmeliyet Merkezleri yer alacak. 35 kişilik hukuk ordusu ile ikibuçuk ayda kamulaştırma yaptık. Bölge için 200 milyon TL tapu işlerine ayrıldı. Şu anda 600 milyon TL’lik altyapı faaliyetlerini yürütüyoruz.”
40 milyar dolar ihracat yapılacak

İstanbul’un ardından 14.5 milyar dolar ile ikinci büyük ihracat kenti olan Bursa’nın katma değer yaratmada ise ilk sırada yer aldığına dikkat çeken BTSO Başkanı İbrahim Burkay, şehrin Türkiye’nin 2023 yılı hedefi olan ihracatta ortalama 4 dolarlık kilogram değerini şimdiden yakaladığını, tekstilde 14 dolar düzeyine ulaştığını söyledi. Teknosab ile hedeflerinin daha da yüksek olduğunu vurgulayan Burkay, “ABD’de San Francisco ve Almanya’daki Baden-Württemberg gibi örnekleri model alarak katma değerli üretim gücü yüksek bir şehir olma hedefi taşıyoruz. Bursa’nın 2023 yılında 75 milyar dolar ihracat hedefinin 40 milyar dolarını Teknosab ile karşılamayı hedefliyoruz. 10 milyon metrekare alan üzerine kurulacak bölgede, gelecek yıl sonu itibariyle orta ve yüksek teknoloji üreten şirketler, merkezini buraya taşıyacak. Hali hazırda Türkiye’ye gelmeyi planlayan çok önemli gruplar var” diye konuştu.

Vatan
Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi.jpg
Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi.jpg (31.05 KiB) 577 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Kas 2016 15:34

15037272_1834488773465252_6680311659261905473_n.jpg
15037272_1834488773465252_6680311659261905473_n.jpg (158.69 KiB) 574 kere görüntülendi
15055847_1834488886798574_6564827781031851226_n.jpg
15055847_1834488886798574_6564827781031851226_n.jpg (98.8 KiB) 574 kere görüntülendi
15056329_1834489290131867_1021404055991927900_n.jpg
15056329_1834489290131867_1021404055991927900_n.jpg (189.73 KiB) 574 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin

Mesaj gönderen erdemka38 » 12 Kas 2016 20:24

Silikon Vadisi de Konya Gaziantep Kayseri'ye yakışır

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Kas 2016 20:57

İnşallah Erdem hocam Yeni Marmara Havzası ''Kayseri Konya Mersin Adana Hatay Gaziantep'' çok önemli Ülkemizin Yeni Yüksek Teknoloji ve Arge Merkezleri bu bölgemiz de olacak Silikon Vadisi-Bilişim Vadisi gibi yüksek teknoloji merkezleri kurulmalı Konya Kayseri Gaziantep İllerimiz de...

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Kas 2016 23:23

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Bursa'ya katma değer sağlayacak merkezleri BUTEKOM ve MESYEB'i ziyaret etti. Merkezler hakkında BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'dan bilgiler alan Bakan Özlü daha sonra Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi ile TEKNOSAB maketlerini inceledi. BTSO projeleri ve yatırımlarına ilişkin bilgilendirme toplantısına da teşrif eden Bakan Özlü toplantı akabinde Bursa iş dünyası ile buluştu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası - BTSO
15073504_1838191553094974_2194197249443382179_n.jpg
15073504_1838191553094974_2194197249443382179_n.jpg (80.66 KiB) 543 kere görüntülendi
15073339_1838191453094984_3242982555146596771_n.jpg
15073339_1838191453094984_3242982555146596771_n.jpg (56.66 KiB) 543 kere görüntülendi
15094373_1838191613094968_8962504661474846222_n.jpg
15094373_1838191613094968_8962504661474846222_n.jpg (58.15 KiB) 543 kere görüntülendi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Kas 2016 23:14

“Yerli üretimde sırada uçak var”
- Bursa’nın havacılıkta öncü olması adına atılan önemli adımlardan biri olan Aquila’nın ‘A-211’ kuyruk numaralı ilk uçağı Bursa’da tanıtıldı.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gökçen Grubu’na bağlı B Plas Şirketi’nin Üst Yöneticisi Celal Gökçen ile birlikte Aquila’nın tanıtımını yaparak, Bursa’yı sivil havacılıkta da önemli bir merkez haline getirmek istediklerini söyledi.

BURSA – Yerli tramvay ve metro üretiminde marka olan Bursa, yerli üretime ivme kazandıracak olan Aquila ile havacılıkta da iddialı adımlar atıyor. Alman Uçak Fabrikası Aquila’yı satın alarak Türkleştiren Bursalı Gökçen Grubu’nun ‘A-211’ kuyruk numaralı ilk uçağının tanıtımı Bursa’da yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her alanda örnek bir kent olan Bursa’nın sivil havacılıkta da öncü olmasını hedeflediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Havalimanı’nda gerçekleştirilen toplantıda, Gökçen Grubu’na bağlı B Plas şirketinin üst yöneticisi Celal Gökçen ile birlikte Aquila’nın tanıtımını yaparak, Bursa’yı sivil havacılıkta da önemli bir merkez haline getirmek istediklerini söyledi. Başkan Altepe, yerli üretim odaklı çalışmalarla tramvay ve metro üretiminde marka olan Bursa’nın havacılık sektöründe de iddialı olduğunu söyledi. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) ‘Uzay ve Havacılık’ bölümü kurulacağını ve Bilim Sanayi Bakanlığı TÜBİTAK ile BTSO’nun da bu yatırımı desteklediğini belirten Başkan Altepe, “Bursa’da havacılık sektörünün bir an önce başlaması yönünde adımlarımızı attık, fuarları dolaştık. Bir an önce bu sektöre girmemiz gerektiğini düşünüp harekete geçtik” dedi.

“Aquila, artık Bursa markası”
Bu sayede Alman uçak fabrikası Aquila’nın Bursalı Gökçen Grubu tarafından satın alınmasına öncülük ettiklerini de anlatan Başkan Altepe, “Aquila, artık bir Bursa markası. Mevcut çalışmaların geliştirilmesi adına adımlar atılıyor. Gökçen Grubu, Almanya’da 100’ü aşkın havacılık ve otomotivde uzman mühendisi bulunan Fi Mühendislik firmasını da bünyelerine kattı. Dünya firmalarına hizmet ediyorlar” şeklinde konuştu.

“Bursa’nın eğitimde de önemli bir merkez olmasını hedefliyoruz”
Aquila marka eğitim uçağının TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ’de uzmanlar tarafından incelendiğini ve TUSAŞ-TAI Genel Müdürü Dr. Temel Kotil’in beğenisini kazandığını hatırlatan Başkan Altepe, “Havacılık konusunda da adımlar seri şekilde atılıyor. Bu uçak Bursa’da üretilecek. Bursa, havacılık konusunda önemli bir merkez olacak, daha da gelişecek. Hedefimiz, Bursa’nın eğitim konusunda da önemli bir merkez olması. Yenişehir Havaalanı, Yunuseli Havaalanı ve bunların havacılık konusunda önemli bir merkez olması hedefleniyor. Dünyada buna çok büyük ihtiyaç var. Sivil havacılığın en önemli merkezlerinden biri Bursa olacak. Bizim hedefimiz, Bursa’da kısa zaman içinde 100 uçağa ulaşılması ve görüyoruz ki, bunu kısa zamanda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Havacılık teşvik edilecek”
Başkan Altepe, havacılığın gelişmesi için Bursa’da iş adamlarının da teşvik edileceğini belirterek, “Bursa, Türkiye’de havacılığın önünü açan ve havacılığa ivme kazandıracak önemli bir merkez olacak. Bu konuda adım atan Celal Gökçen ve B Plas’a teşekkür ediyoruz. Kısa zamanda büyük mesafe alındı. Kendisini hem Almanya’ya hem Avrupa’ya hem de dünyaya kabul ettirmiş oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimizin de desteğiyle bunlar olacak” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da bu konuda Bursa’yı desteklediğini belirterek, “Bu desteklerle birlikte yolumuza yürüyeceğiz. Bursa bu konuda da öncü ve örnek olacak. Bursa’mıza, ülkemize ve Gökçen Ailesi’ne hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Gökçen Grubu Üst Yöneticisi Celal Gökçen de Aquila’nın satın alınmasıyla birlikte yapılan çalışmaları ve 2 kişilik eğitim uçağının teknik özelliklerini anlatan bir sunum yaptı. Kendi klasmanında dünyanın en hafif en ekonomik uçağı olma yolunda ilerleyen Aquila’nın dünyanın farklı ülkelerinde eğitim uçuşları için kullanıldığını belirten Gökçen, daha çok eğitimde kullanılan bu uçakların yaygınlaştırılması konusunda çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, B Plas Üst Düzey Yöneticisi Celal Gökçen ve BTSO üyeleri ile birlikte Aquila eğitim uçağını yakından inceledi.
22806-manset.jpg
22806-manset.jpg (25.34 KiB) 538 kere görüntülendi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Haz 2017 16:24

BTSO’dan Bursa Ekonomisine 200 Milyon Liralık Yatırım

Bursa iş dünyası üyeleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iftar organizasyonunda buluştu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ramazan Bayramından sonra Bursa ekonomisine değer katacak yaklaşık 200 milyon liralık yatırımı hayata geçireceklerini söyledi.

Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO, Bursa iş dünyası temsilcilerini iftar programında bir araya getirdi. Programda konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, 2017’de Türkiye ekonomisinde sevindirici birçok gelişmenin yaşandığını söyledi. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5’lik büyüme oranı, işsizlik rakamlarındaki düşüş eğilimi ve Üretim Reform Paketi çalışmalarının ekonomiye büyük moral verdiğini aktaran Başkan İbrahim Burkay, “Bursa’mız 10 aydır ihracattaki büyümesini başarıyla sürdürüyor. Bursa ihracatında ciddi bir sıçrama bekliyoruz. Bu başarının kahramanı sizlersiniz. Özellikle İstihdam Seferberliğinde firmalarımız önemli bir özveri gösterdi. Bursa’mız ilk 5 ayda 50 bin istihdam rakamına yaklaştı. Bu önemli bir başarı. İnşallah yılsonuna kadar 80 bin olan istihdam sözümüzü fazlasıyla yerine getireceğiz” dedi.

TÜRK TİCARET MERKEZLERİNİ AÇIYORUZ

BTSO Başkanı Burkay, Ramazan bayramından sonra Bursa’ya vizyon katan birçok yatırımı da hayata geçireceklerini söyledi. Bayramdan sonra oda çalışmalarındaki temponun katlanacağını ifade eden Burkay, şöyle konuştu: “New York’ta ilk Türk Ticaret Merkezimizi hizmete açacağız. Yıl sonuna kadar farklı ülkelerde de bu merkezlerimizin sayısını artıracağız. Düşük maliyetlerle şirketlerimizin hizmetine açılacak olan bu merkezler, firmalarımızın küresel arenada etkili bir oyuncu olmalarını sağlayacak.”

200 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Başkan Burkay, 5 Temmuz’da Junioshow Fuarı’nın bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü temsilcileriyle buluşturacağını söyledi. 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı açacaklarını hatırlatan Başkan Burkay, “Yaz döneminde BUTEKOM ve MESYEB’in de açılışlarını yapacağız. Ayrıca Türkiye’nin ileri teknoloji üretiminin yeni adresi TEKNOSAB; iş dünyamızın gelişimine büyük katkı sağlayacak Kirazlıyala Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin temellerini atacağız. Bayram sonrası kentimize vizyon katacak yaklaşık 200 milyon liralık yatırımın açılış ve temellerini atmış olacağız. Bu çalışmalarda her zaman yanımızda olan iş dünyası temsilcilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİLGİ VE VİZYON PARADAN DAHA KIYMETLİ”

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye’nin son 1 yılda zor ve çetin bir dönemden geçtiğini belirterek, “15 Temmuzda ülkemiz önemli bir mücadele verdi. 1 senede ülkemiz çok güzel başarılara imza attı. Türkiye, bu süreçten birlik ve beraberliği sayesinde çıktı. Bu tablonun oluşmasında Bursa’nın katkısı çok büyük. İş dünyamız ülkesine olan inancını hiçbir zaman kaybetmedi. Önümüzde yapacağımız çok önemli işler var. Bilgi, vizyon ve organizasyon kapasitesini çok iyi koordine etmeliyiz. Çünkü bu 3 başlık, paradan daha kıymetli” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa’nın hedeflerine ulaşmasında iş dünyası temsilcilerinin büyük katkısının olduğunu belirterek, “Bursa Büyürse Türkiye Büyür vizyonuyla çalışan tüm yöneticilerimizi kutluyorum” dedi.

Programa, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, ilçe oda ve borsa başkanları, BTSO meclis ve komite üyeleri ile Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı.
notice26667.jpg
notice26667.jpg (147.01 KiB) 417 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 19 Ağu 2017 21:35

Bursa Uzay ve Havacılık Merkezi'nin temeli 22 Ağustos'ta atılacak!

Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olacak Bursa Uzay ve Havacılık Merkezi'nin temeli 22 Ağustos'ta yapılacak törenle atılacak..
MzgxNTAyNT-bursa-uzay-ve-havacilik-merkezinin-temeli-22-agustosta-atilacak.jpg
MzgxNTAyNT-bursa-uzay-ve-havacilik-merkezinin-temeli-22-agustosta-atilacak.jpg (18.23 KiB) 350 kere görüntülendi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından projelendirilen Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin (GUHEM) temeli Başbakan Yardımcıları Fikri Işık ve Hakan Çavuşoğlu’nun katılacağı törenle atılacak. Temel atma töreni 22 Ağustos Salı günü gerçekleşecek. Başbakan Yardımcıları Fikri Işık, Hakan Çavuşoğlu’nın iştirakiyle temeli atılacak olan merkez, yaklaşık 13 bin metrekare kapalı alana inşa edilecek. GUHEM Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olacak. Bursa’yı uzay havacılık ve savunma gibi sektörlerde de söz sahibi yapmak için çalışmalar yürüten BTSO, Gökmen Projesi çerçevesinde önemli adımlar atmaya devam ediyor. Uzay Havacılık Savunma Konseyi ve Kümelenmesi ile sektörde faaliyet gösteren veya üretim potansiyeli bulunan firmaları aynı çatı altında toplayan BTSO, genç kuşağı uzay ve havacılık faaliyetlerine teşvik etmek maksadıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’ni hayata geçiriyor. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve içerisinde uzay ve havacılıkla ilgili eğitim amaçlı düzenek ve sergilerin yer alacağı GUHEM 125 milyon TL bütçe ile hayata geçirilecek. Ziyaretçiler yer çekimsiz ortamı tecrübe edebilecek 150’den fazla interaktif düzenek, havacılık öğrenme merkezi, uzay inovasyon merkezi ve dikey rüzgar tüneli gibi birbirinden farklı uygulamaların yer alacağı merkez Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 havacılık ve uzay temalı merkezlerden biri olma hedefiyle hayata geçiriliyor. Dikkat çeken bir mimariyle inşa edilecek GUHEM’in ilk katında havacılığın gelişimine ışık tutan düzenekler ve günümüzde kullanılan uçuş simülatörleri yer alacak. Uzay katı olarak adlandırılan ikinci katta ise atmosfer olayları, güneş sistemi, gezegenler ve galaksilere ilişkin bilgiler sunulacak. Bu katta yer alacak yer çekimsiz alan ile merkeze gelen ziyaretçiler yer çekimsiz ortamı tecrübe edebilecekler. Türkiye’nin uzay temalı ilk merkezi olacak olan GUHEM’in ilk ve orta öğretim seviyesindeki gençlerin uzay ve havacılığa ilgisini artıracağını söyleyen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek merkezimizde sergi alanlarının yanı sıra çocuklarımızın ilgisini çekecek eğitim atölye ve laboratuvarları da yer alacak. Uzay havacılık sektörlerinde söz sahibi olan ülkeler kendi astronotlarını da yetiştiriyor. Artık yerli uydusunu üretme noktasına gelen ülkemizde uzay ve havacılık konusunda gençlerimizde daha fazla farkındalık oluşturmalıyız. Bu anlamda bizler de düzenlediğimiz birçok etkinlikle yeni neslin uzay ve havacılık alanında bilinçlenmesini ve yıllara yayılan bu çalışmalar sonucunda da Türkiye’nin ilk astronotunu Bursa’dan çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu. BTSO öncülüğünde uzay havacılık ve savunma sektörlerinde önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren İbrahim Burkay, “Bursa makine, otomotiv ve tekstil gibi sektörlerdeki güçlü alt yapısını dönüştürerek uzay havacılık ve savunma sanayinde söz sahibi olabilecek bir potansiyele sahip. Gerek kümelenmemiz, gerekse derneğimizin çalışmaları sonucu sektörde faaliyet gösteren firmalarımızı bir araya getirerek önemli bir güç birliği oluşturduk. Bursa artık uzay havacılık ve savunma gibi yüksek katma değerli üretimin gerçekleştirildiği sektörlerde de söz sahibi olacak” diye konuştu. Aynı gün GUHEM temel atma töreninin yanı sıra şehir ekonomisine kazandırdıkları iki yeni merkezin de açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin kapsam bakımından en büyük sınav ve belgelendirme merkezi olan MESYEB’in yeni hizmet binasının ve içerisinde Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi’ni barındıran BUTEKOM’un yeni tesisinin açılışlarını da Başbakan Yardımcılarımızın katılımıyla aynı gün gerçekleştireceğiz. Ayrıca Kalkınma Ajansı ile yine BUTEKOM’da yer alacak olan İleri Kompozit Malzemeler Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezi projesinin de imza törenini yapacağız”.
Milliyet