Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

faruk gorez

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Ara 2016 13:08

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapalı Alt Çarşı, yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla, Bursa ve Tarihi Çarşı Bölgesine yakışır hale getiriliyor. Klima, elektrik, aydınlatma, görüntü ve ses sistemleri ve tavan düzenlemesi ile Kapalı Alt Çarşı daha sağlıklı ve kaliteli bir görünüme kavuşuyor.
15585159_1557828227567141_1117968824894115617_o.jpg
15585159_1557828227567141_1117968824894115617_o.jpg (334.49 KiB) 643 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 31 Ara 2016 20:29

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2017 yatırım programını açıkladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017 yatırımlarını programladı. 2017 yılı için 2 milyar 375 milyon TL öngörülen bütçenin 1 milyar 195 milyon TL'si yatırımlara ayrıldı. Yatırım kalemlerinde ulaşıma 493 milyon TL ayrıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2017 yatırım programını açıkladı!


Bütçede 493 milyon TL ile aslan payını ulaşım yatırımlarına ayıran Büyükşehir Belediyesi, inşaatı devam Murat Hüdavendigar Bulvarı, Yunuseli bağlantı yolu, Mihraplı Köprülü Kavşağı gibi projelerde 2017 yılında sonuca gitmeyi hedefliyor. Projeleri tamamlanan Beşyol Kavşağı inşaatı için yaklaşık 12 milyon TL'lik kaynak ayrılırken, stadyum bağlantı yolları, kavşak ve köprülerinin yapılması için de 20 milyon 144 bin TL harcanacak. İnşaatı devam eden Kent Meydanı - Terminal arası raylı sistem hattı için 2017 yılı için de 91 milyon TL'lik bütçe ayrılırken, 20 milyon 405 bin TL kaynak ayrılan Gökdere Zafer Parkı/ Teferrüç teleferik hattında imalata başlanması hedefleniyor.


Çevreye büyük yatırım


Bursa'nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olmasına yönelik yatırımlar 2017 yılında hız kesmeden devam edecek. Bir taraftan BUSKİ tarafından yapılan dere ıslah, Gemlik Körfezi temizliği kapsamındaki arıtma tesisleri, altyapının iyileştirilmesi çalışmaları devam ederken, Büyükşehir Belediyesi de 2017 yılında çevre için 382 milyon 500 bin TL'lik kaynak ayırdı. 17 ilçeyi kapsayan park bahçe ve yeşil alan düzenlemeleri için 100 milyon TL'nin üzerinde yatırım planlanırken, çevre koruma ve atık yönetimi için de 26 milyon liralık bütçe ayrıldı.


Tesisleşme devam ediyor


Bursa'ya dünya çapında bir stadyum kazandıran, eğitim kurumlarına spor salonları, amatör kulüplere sahalar ve her mahallede halkın yürüme mesafede ulaşabileceği spor tesisleri yapan Büyükşehir Belediyesi, bu yatırımlarını 2017 yılında da artırarak sürdürecek. 2017 bütçesinde hizmet binaları, spor ve sosyal tesisler için 161 milyon TL bütçe ayrılırken, Kültürpark Buz Pateni Pisti, İnegöl Yüzme Havuzu, İnegöl Spor Tesisleri, Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi Spor Salonu, Yeşilyayla Endüstri Meslek Lisesi Spor salonu, İznik Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi Spor Salonu gibi tesisler Bursa'ya kazandırılmış olacak. Tüm ilçelerdeki mevcut spor tesisleri, hizmet binalarının bakımları yapılacak ve ihtiyacı hissedilen tesisler bu bölgelere kazandırılacak.


Tarihe yatırıma devam


Tarihi ve kültürel miras yatırımları ile Bursa'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesini sağlayan ve bu yıl Tarihi Kentler Birliği Büyük Ödülü'nün sahibi olan Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki yatırımlarına da devam edecek. Tarihi, kültürel ve turizm hizmetlerine 98 milyon TL'lik bütçe ayrılırken, bütçenin 52 milyon TL'si restorasyon projelerine ayrıldı. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen Hançerli Fatma Sultan Medresesi 2017'nin ilk aylarında kent ziynetleri arasındaki yerini almaya hazırlanırken, 17 ilçedeki tarihi eserlerin ayağa kaldırılmasına yönelik projelere devam edilecek.


İnanç turizmi merkezi


İznik'in UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için tarihi miras yatırımlarında rotayı bu ilçeye çeviren Büyükşehir Belediyesi, Hristiyanlık dini için de büyük önem taşıyan İznik'in İnanç Turizmi Merkezi olması yolundaki adımları da bir bir atıyor. Göl içindeki bazilika kalıntısının sualtı araştırmaları devam ederken, İznik Surları İstanbul ve Lefke Kapı restorasyonları, Abdulvahap Camii Çevre Düzenlemesi, Roma Tiyatrosu Restorasyonu gibi projelerle İznik, 2017 yılında hak ettiği projelerle tanışacak.

Bunun yanı sıra Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezi olan Uludağ'ın yılın 12 ayı hizmet veren önemli bir merkez olması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi sayesinde, oteller ilk kez şebeke suyuna bağlanmıştı. Otopark sorunu da Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulurken, atık suların kent merkezine indirilmeden Uludağ'a yapılacak tesiste arıtılmasına yönelik proje çalışmaları devam ediyor.


Kentsel dönüşüm


Kent Meydanı - Terminal T2 Tramvay hattı ile çehresi tamamen değişmeye hazırlanan İstanbul Caddesi, Sıcaksu -Tabakhaneler Bölgesi ve İntam Kentsel dönüşüm projelerinde 2017 yılı içinde somut adımlar atılacak. Kamulaştırma ve Kentsel Dönüşüm Projeleri için 149 milyon TL'lik kaynak aktarılırken, bu alanda 88 milyon TL ile aslan payını kamulaştırmalar aldı. Sıcaksu Kentsel Projesine 30 milyon TL'lik bütçe ayrılırken, bu yıl Tabakhaneler bölgesinde imalatlara başlanması amaçlanıyor.


Kırsalda kalkınma sahillerde dönüşüm


Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte çiftçilerin ekipman, fide, fidan, tohum gibi üretim materyalleri ile desteklenmesinin yanında sulama tesisleri, süt toplama ve ürün toplama merkezleri gibi her bölgeye özel projeler geliştiren Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma yatırımlarına 2017 yılında 19 milyon TL'lik bütçe ayırdı. Bitki üretimi ve hayvan yetiştiriciliğinin desteklenmesine yönelik yatırımlar devam ederken, kırsal kalkınmaya yönelik tesis yapımına 2017 yılında hız kesmeden devam edilecek.

Özellikle son iki yıldır sahillerde başlayan dönüşüm 2017 yılında katlanarak artacak. Sahil hizmetleri için 60 milyon TL'lik yatırım öngörülürken, deniz dibi araştırmalarından deniz yüzeyi temizliğine, halk plajlarının bakım onarımından sahillerdeki kentsel tasarım projelerine kadar her alanda yapılacak yatırımlarla sahillerin değeri daha da artacak.


Vizyon projeler


Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında Bursalıları iki vizyon proje ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışılan teleferiğin kent merkezine indirilmesi projesinde somut adımlar bu yıl atılıyor. 20 milyon 405 bin TL kaynak ayrılan Gökdere Zafer Parkı/ Teferrüç teleferik hattında imalata başlanması amaçlanıyor. Proje kapsamında BursaRay Gökdere İstasyonu'nun üst katına teleferik istasyonu yapılacak. Heykel - Setbaşı durakları da olacak hat sayesinde, vatandaşlar yaya mesafede teleferiğe ulaşma ve konforlu bir yolculukla Uludağ Oteller Bölgesi'ne ulaşma imkanı bulacak.


Bursa'nın tamamı yer altından giden ilk raylı sistemi olacak Yıldırım Metrosu projesine de 2017 yılında ilk kazmanın vurulması bekleniyor. Projeye göre Gökdere İstasyonu'ndan ayrılacak yeni hat derenin karşısına geçip Yıldırım Mahallesi'ne girecek. Yıldırım Belediyesi önünden gelen cadde ile kesişen ve Darüşşifa'nın bulunduğu kavşağa yapılacak Beyazıt İstasyonu'ndan yukarı doğru dönüp yeraltından Davutkadı İstasyonu'na gelecek. Burada İncirli tramvayıyla entegre olup, Tayyareci Mehmet Ali Caddesi'ni yine yeraltından geçecek olan metro Baruthane ve Değirmenlikızık istasyonlarına uğrayacak. Bir istasyon da Yüksek İhtisas Kavşağı'ndan gelen Prof. Dr. Fethi Tezok Caddesi'nin Ertuğrulgazi Meydanı'nda Tayyareci Mehmet Ali Caddesi ile kesiştiği noktaya yapılacak. Ardından Siteler Kavşağı'ndaki istasyona ulaşacak olan metro, bu noktadan aşağı dönüp son durak olan Şevket Yılmaz Hastanesi önüne gelecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017).jpg
Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017).jpg (42.28 KiB) 636 kere görüntülendi
Yunuseli'de uçuşlar başlıyor


Yenişehir Havaalanı'nın açılmasının ardından uçuşlara kapatılan Yunuseli Havaalanı'nın yeniden uçuşlara açılması için ısrarla çalışan Büyükşehir Belediyesi, 2017'de bu hayali de gerçekleştirmiş olacak. Havaalanı'nın Büyükşehir Belediyesi'ne devir işlemleri tamamlanırken, uçuşlar için gerekli son hazırlıklar yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yılın ilk günlerinde uçuşların başlayabileceğini belirtirken, kısa zaman içinde de tarifeli seferlerin başlayabileceğini, artık Yunuseli'den kalkan uçakların Haliç'e inebileceğini kaydetti.


Yaşamaktan keyif alınan şehir


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı artık 17 ilçesiyle bir bütün olarak ele aldıklarını ve tek hedeflerinin yaşamaktan keyif alınan bir Bursa'yı inşa etmek olduğunu söyledi. Ulaşım sorununun çözümüne yönelik olarak bugüne kadar yaptıkları çalışmaların meyvelerini 2017 yılında toplamaya başlayacaklarını dile getiren Başkan Altepe, "Kavşak, köprü ve viyadük bağlantıları ile Ankara - İzmir karayolu üzerindeki yükleri büyük ölçüde Çelebi Mehmet Bulvarı üzerinden çevre yoluna çekmiş olacağız. Bunun yanında yerli olarak aldığımız 60 vagondan 22'sini teslim aldık ve diğerlerini 2017 yılı içinde sisteme entegre etmiş olacağız. Böylelikle 5 dakika olan bekleme süresi 3 dakikaya, 10 dakika olan bekleme süresi de 6 dakikaya düşmüş olacak. Böylelikle sefer sayılarının artmasıyla vagonlardaki yoğunluk da azalmış olacak. Hem açtığımız alternatif yollar hem de toplu ulaşımın teşvik edilmesiyle kent içi ulaşımın rahatlamasını hedefliyoruz. Bunun yanında sorumluluk alanımız olup olmadığına bakmaksızın halkımızın bizden ne talebi var ise, köy camisinin ses sisteminden, merkezideki bir okulun çatı tamiratına kadar ne varsa bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Tek önceliğimiz var o da halkımızın mutluluğu" diye konuştu.


Bursa Hakimiyet

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1962
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen erdemka38 » 05 Oca 2017 20:43

Kentsel dönüşüm ile daha güzel olacak şehir..nitekim Bursa konut görünümü açısından gerçekten hak etmediği bir konumda; teknoloji yatırımları ile beraber kentsel dönüşüme de ağırlık verilmeli nitekim Büyükşehir'in bu yönde çalışmaları olduğunu biliyoruz..

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 13 Oca 2017 18:37

Büyükşehir Belediyesi, daha ulaşılabilir bir kent hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Acemler Kavşağı gerçek görüntüsüne kavuşuyor. Şehrimizin en önemli kavşağı olan Acemler kavşağı lupu içerisinde kalan Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesislerinin yıkımı gerçekleşiyor. Yapılacak düzenlemelerle yaklaşık 8 bin metrekarelik lup yeşil alan olacak ve yol düzenleme çalışmalarıyla trafik nefes alacak.
15936419_1590919247591372_6610334353579501388_o.jpg
15936419_1590919247591372_6610334353579501388_o.jpg (504.17 KiB) 627 kere görüntülendi
15977438_1590919254258038_6235785211539340501_n.jpg
15977438_1590919254258038_6235785211539340501_n.jpg (157.88 KiB) 627 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Oca 2017 11:44

Bursa Büyükşehir vizyon projelerin startını veriyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı için 2 milyar 375 milyon TL olarak öngörülen bütçenin 1 milyar 195 milyon TL'sini yatırımlara ayrıldı.

Bursa Büyükşehir vizyon projelerin startını veriyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı için 2 milyar 375 milyon TL olarak öngörülen bütçenin 1 milyar 195 milyon TL'sini yatırımlara ayrıldı. Yatırım kalemlerinde ulaşım 493 milyon TL ile ilk sırada yer alırken; yeşil alan, atık yönetimi ve çevre düzenlemeleri için 382 milyon 500 bin TL; hizmet binaları, spor ve sosyal tesisler için 161 milyon TL; kamulaştırma ve kentsel dönüşüm için de 149 milyon TL'lik yatırım planlanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı 17 ilçesiyle bir bütün olarak ele aldıklarını ve tek hedeflerinin yaşamaktan keyif alman bir Bursa inşa etmek olduğunu vurguladı. Bu yıl Bursalıları vizyon projelerle tanıştırmaya hazırlandıklarını söyleyen Altepe, "Teleferiğin kent merkezine indirilmesi projesinde somut adımları atmaya hazırlanıyoruz. 20 milyon 405 bin TL kaynak ayrılan Gökdere Zafer Parkı/ Teferrüç teleferik hattında imalata başlanması amaçlanıyor. Proje kapsamında BursaRay Gökdere İstasyonu'nun üst katına teleferik istasyonu yapılacak. Heykel-Setbaşı durakları da olacak hat sayesinde vatandaşlar yaya mesafede teleferiğe ulaşma ve konforlu bir yolculukla Uludağ Oteller Bölgesi'ne gitme imkanı bulacak" dedi.


Altepe, Bursa'nın tamamı yer altından giden ilk raylı sistemi olacak Yıldırım Metrosu projesine ilk kazmayı vurmayı hedeflediklerini dile getirerek, Gökdere İstasyonu'ndan ayrılacak yeni hattın derenin karşısına geçip Yıldırım Mahallesi'ne gireceğini anlattı. "Yıldırım Belediyesi önünden gelen cadde ile kesişen ve Darüşşifa'nın bulunduğu kavşağa yapılacak Beyazıt İstasyonu'ndan yukarı doğru dönüp yeraltından Davutkadı İstasyonu'na gelecek" diyen Altepe, "Burada İncirli tramvayıyla entegre olup, Tayyareci Mehmet Ali Caddesi'ni yine yeraltından geçecek olan metro, Baruthane ve Değirmenlikızık istasyonlarına uğrayacak. Bir istasyon da Yüksek İhtisas Kavşağından gelen Prof. Dr. Fethi Tezok Caddesi'nin Ertuğrulgazi Meydanında Tayyareci Mehmet Ali Caddesi ile kesiştiği noktaya yapılacak. Ardından Siteler Kavşağı'ndaki istasyona ulaşacak olan metro, bu noktadan aşağı dönüp son durak olan Şevket Yılmaz Hastanesi önüne gelecek" şeklinde konuştu.


Yunuseli Havaalanında uçuşlar yeniden başlayacak

Yenişehir Havaalanı'nın açılmasının ardından uçuşlara kapatılan Yunuseli Havaalanı'nın yeniden uçuşlara açılması için çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Altepe, bu hayali de gerçekleştirmeye hazırlandıklarını aktardı. Havaalanının Büyükşehir Belediyesi'ne devir işlemlerinin tamamlandığını bildiren Altepe, "Uçuşlar için gerekli son hazırlıklar yapılıyor. Bu yıl uçuşlara başlamayı hedefliyoruz. Kısa zaman içinde de tarifeli seferler start alacak. Yunuseli'den kalkan uçaklar artık Haliç'e inebilecek" dedi.


Yeni vagonlar entegre edilip bekleme süresi kısaltılacak

Ulaşım sorununun çözümüne yönelik bugüne kadar yaptıkları çalışmaların meyvelerini bu yıl toplamaya başlayacaklarını dile getiren Altepe, "Kavşak, köprü ve viyadük bağlantıları ile Ankara-İzmir karayolu üzerindeki yükleri büyük ölçüde Çelebi Mehmet Bulvarı üzerinden çevre yoluna çekmiş olacağız. Bunun yanında yerli olarak aldığımız 60 vagondan 22'sini teslim aldık ve diğerlerini bu yıl içinde sisteme entegre etmiş olacağız. Böylelikle 5 dakika olan bekleme süresi 3 dakikaya, 10 dakika olan bekleme süresi de 6 dakikaya düşmüş olacak. Böylelikle sefer sayılarının artmasıyla vagonlardaki yoğunluk da azalmış olacak. Hem açtığımız alternatif yollar hem de toplu ulaşımın teşvik edilmesiyle kent içi ulaşımın rahatlamasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi ve kültürel miras yatırımları ile Bursa'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesini sağlayan ve bu yıl Tarihi Kentler Birliği Büyük Ödülü'nün sahibi olan Büyükşehir Belediyesinin, bu alandaki yatırımlarına da devam edeceğini anlattı. "Tarihi, kültürel ve turizm hizmetlerine 98 milyon TL'lik bütçe ayrılırken, bütçenin 52 milyon TL'si restorasyon projelerine ayrıldı" diyen Altepe, "İznik'in UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için tarihi miras yatırımlarında rotayı bu ilçeye çevirdik. Hristiyanlık dini için de büyük önem taşıyan Iznik'in inanç turizmi merkezi olması yolundaki adımları bir bir atıyoruz. Göl içindeki bazilika kalıntısının sualtı araştırmaları devam ederken; İznik Surları, İstanbul ve Lefke Kapı restorasyonları, Abdulvahap Camii Çevre Düzenlemesi, Roma Tiyatrosu Restorasyonu gibi projelerle İznik hak ettiği projelerle tanışacak" şeklinde konuştu.


Uludağ yılın 12 ayı hizmet verecek

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezi olan Uludağ'ın yılın 12 ayı hizmet veren önemli bir merkez olması için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini anımsatan Altepe. "Oteller ilk kez şebeke suyuna bağlandı. Otopark sorununu da çözüme kavuşturduk. Atık suların kent merkezine indirilmeden Uludağ'a yapılacak tesiste arıtılmasına yönelik proje çalışmalarımız da devam ediyor" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bu yıl vizyon projelerde somut adımlar atacak. Teleferiğin kent merkezine indirilmesi projesinin startını verecek olan Büyükşehir, Bursa'nın tamamı yeraltından giden ilk raylı sistemi projesine de ilk kazmayı vuracak.


Dünya

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 Oca 2017 13:51

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla her alanda önemli çalışmalara imza atıyor.
2006 yılında yaşanan heyelanın ardından İntam Bloklarının çökmesiyle Selvili Caddede yaşanan yol sorunu viyadükle çözüme kavuşuyor.
15965977_1593754020641228_8731005294232164461_n.jpg
15965977_1593754020641228_8731005294232164461_n.jpg (167.25 KiB) 623 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Oca 2017 14:53

Büyükşehir Belediyesi Bursa trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmalarını birbiri ardına uygulamaya alıyor.
Ankara-İzmir yolu ile Yakın Çevre Yolu kullanılmadan şehrin baştan sona geçilmesini sağlayacak yeni bir projede daha son aşamaya gelindi.
Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarlarının Acemler noktasında plan değişikliğine gidilerek Yıldırım yönünden gelen araçları Paşa Çiftliği kenarından viyadükle Yunuseli Kanalı’na bağlayıp trafikte radikal bir çözüm oluşturuluyor.
16143861_1594778143872149_6514676701676838651_o.jpg
16143861_1594778143872149_6514676701676838651_o.jpg (230.64 KiB) 620 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 17 Oca 2017 23:19

Bursa ulaşım kentsel dönüşüm projeleri ile kendini yenilemeye devam ediyor....

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 19 Oca 2017 13:22

Büyükşehir Belediyesi olarak, bilişimde de bir ilki gerçekleştirdik.
Yeni Hizmet Binasındaki veri merkeziyle dünyada akredite kuruluş olan UPTİME INSTİTUTE tarafından tier3 sertifikası almaya hak kazandık.
Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk belediye olarak, veri merkezimizin her türlü siber saldırı, doğal afet, felaket ve benzeri olağanüstü hallerde yüzde 99.99 oranında sürdürülebilir hizmet vermesi tescillenmiş oldu.
Bu sistem için 500 kilometrelik fiberoptik kablo altyapısı sağladık. Sistem sayesinde araç takip sisteminden şehir kameralarına, Alzheimer hastalarına verilen sevgi çiplerinin takibinden çevre ve enerjiyle ilgili tüm veriler kesintisiz şekilde izlenip, depolanacak.
16143049_1596950456988251_4829089185682057899_n.jpg
16143049_1596950456988251_4829089185682057899_n.jpg (52.02 KiB) 617 kere görüntülendi
16003322_1596950426988254_6553421990014596539_n.jpg
16003322_1596950426988254_6553421990014596539_n.jpg (116.43 KiB) 617 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Oca 2017 14:57

Bursa’ya eserleriyle değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Emir Sultan Tüp Geçidi’ni şehrin köklü medeniyetine özgü kültürel desenlerle süslüyor.
16142277_1599132986769998_7975377901396216069_n.jpg
16142277_1599132986769998_7975377901396216069_n.jpg (160.04 KiB) 614 kere görüntülendi
16143224_1599133016769995_2906607547905403443_n.jpg
16143224_1599133016769995_2906607547905403443_n.jpg (105.95 KiB) 614 kere görüntülendi
16174836_1599133053436658_4464663512498797615_n.jpg
16174836_1599133053436658_4464663512498797615_n.jpg (78.54 KiB) 614 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj