İnegöl - Haberler - Sohbet

Cevapla
faruk gorez

İnegöl - Haberler - Sohbet

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Ağu 2015 21:50

İnegöl Hafif Raylı Sistem bu yıl tamamlanacak!
Hafif raylı sistemin Bursa kent merkezinden sonra devreye alınacak ilk ilçe olma özelliğine sahip İnegöl'de proje, Burulaş tarafından hayata geçirilecek. İnegöl Hafif Raylı Sistem'in (İNRAY), bu yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor.


İnegöl Hafif Raylı Sistem Hattı bu yıl tamamlanacak!

Mobilyası, köftesi, termal turizmi ve tarımıyla adından söz ettiren İnegöl, son günlerde ilçenin çehresini değiştirecek yatırımlarla gündeme geliyor. İlçede yeni meydanlar, otopark alanları ve iş merkezleri için projeler geliştiren İnegöl Belediyesi, ulaşım alanında da önemli projelere imza atıyor.

Hafif raylı sistemin Bursa kent merkezinden sonra devreye alınacak ilk ilçe olma özelliğine sahip İnegöl'de proje, Burulaş tarafından hayata geçirilecek. Projenin İnegöl'e hareketlilik katacağını ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl ile Alanyurt arası taşıma yapacak olan İnegöl Hafif Raylı Sistemin (İNRAY), bu yıl içinde bitirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

İşlevini tamamlayan ve hizmette yetersiz kalan binaları şehir merkezi dışındaki yeni yerlerine taşıyan İnegöl Belediyesi, boşalan alanlara halkın faydalanabilmesi için sosyal donatı alanlarıyla birlikte kent meydanları inşa edecek. İnegöl Belediyesi'nin halihazırda kent meydanını yayalaştıracak ve açacak beş meydan projesi bulunuyor. Eski hastane alanının yıkılarak 70 dönümlük bir şehir meydanı ve yeni belediye binası inşa edileceğini kaydeden İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş; "İnegöl'ün merkezi noktalarından biri olan Heykel önünden Kuğulu Park'a kadar ve ilerleyen süreçte Endüstri Meslek Lisesi'nin bir kısmını da kapsayan alan içinde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz" dedi. Söz konusu projenin aşamalı bir şekilde 10 ila 15 yılda tamamlanması öngörülen mega projeler olacağını açıklayan Aktaş, "Sürekli büyüyen yapısıyla bugün farklı hizmet binalarından oluşan belediye binamızı da tek çatı altında toplamayı hedefliyoruz" dedi.
Kente ayrıca Kültür, Sanat ve Kongre Vadisi kazandıracaklarını müjdeleyen Alinur Aktaş, şöyle devam etti: "Bu proje de 30 dönümlük alanda yapılacak. İçinde nikah sarayı, iki konferans salonu, İnesmek kursları, kafeteryalar yer alacak. Kültür Sarayı ile İnegöl Spor Tesisleri'nin eski yerine de meydanlar yapacağız. Hedefimiz kent merkezinde yaya ağırlıklı alanlar oluşturmak." Hafif raylı sistem yıl içinde tamamlanacak Hafif raylı sistemin Bursa kent merkezinden sonra ilçelerde ilk kez İnegöl'de yapılacağını aktaran Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Burulaş tarafından hayata geçirilecek projenin İnegöl'e hareketlilik katacağını ifade etti. Projenin İnegöl merkezi ile Alanyurt arasında içine OSB'yi de alacak şekilde 7 kilometre uzunluğunda planlandığını anlatan Aktaş, Diş Hastanesi, SKG, İşkur gibi hizmet sirkülasyonunun yoğun olduğu Alanyurt'la İnegöl'ün bağlantısını bu şekilde sağlayacaklarını dile getirdi. Aktaş, İnegöl ile Alanyurt arası taşıma yapacak olan İnegöl Hafif Raylı Sisteminin (İNRAY), bu yıl içinde bitirilmesinin hedeflendiğini anlattı.
Belediye, MODEF'ten ayrılıyor Her yıl nisan ayında MODEF, kasım ayında ise ihracatçılara yönelik MODEF EXPO fuarlarını düzenleyerek mobilya sektörünü İnegöl'de bir araya getiren MODEF Fuarcılık'ın artık mobilyacılar tarafından yönetileceği bilgisini veren Alinur Aktaş, İnegöl Belediyesi'nin MODEF Fuarcılık AŞ.'deki yüzde 40 hissesini İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği'ne (İMOS) devredeceğini açıkladı. 2007 yılında 6 bin 600 metrekare o>an fuar alanını 25 bin metrekareye çıkardıklarını hatırlatan Aktaş, "Belediyenin MODEF'te yüzde 40, İTSO ve Mobilyacılar Odası'nın da yüzde 30'ar hissesi bulunuyor. İMOS ve Mobilyacılar Odası MODEF çatısı altında yola devam edecekler. Bursa-Ankara karayolu üzerinde 40 dönümü fuar alanı olmak üzere toplam 80 dönümlük alanda yeni bir fuar alanı inşa edilecek" diye konuştu.
Öte yandan ilçenin tarım alanında da önemli bir birikime sahip olduğuna dikkat çeken Alinur Aktaş, 12-15 Eyliil'de düzenlenecek Tarım Fuarı'nın da sektörü İnegöl'de bir araya getireceğini söyledi. Aktaş, ilçenin tarımda da kalkınması amacıyla soğukhava depoları, ürün toplama merkezleri kurulması gibi planlamaların yat pıldığını, toplulaştırma ve çiftçilerin bilinçlendirilmesinin ardından hedeflenen yıl içinde İnegöl'ün mobilyadan sonra tarımda da ön plana çıkacağına işaret etti.
Kısa adı DOSTUM olan Doğa Sporları ve Turizm Merkezi projesinin başvurusunu Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'na verdiklerini belirten İnegöl Belediye Başkanı Aktaş, İnegöl'ün bir sanayi şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda tarım ve turizm ilçesi olduğuna vurgu yaptı. Aktaş, "Spor ve turizm faaliyetleri ile de anılan bir şehir olmak hedefi ile çeşitli projeleri uygulamaya geçiriyoruz. Bunlarda biri Yeniceköy mahallesinde BEBKA desteği ile yapacağımız Yeniceköy Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) projesi" dedi. Aktaş, İnegöl'ün termal turizmde; Oylat, tarih turizminde; Ortaköy Kervansarayı, doğa turizminde; Oylat Mağarası, Kıran Yaylası, Başalan Yaylası, kültür turizminde; Kent Müzesi, sanayi turizminde de Mobilya Müzesi ile önemli değerlere sahip olduğunu vurguladı.
80 bin metrekarelik alanda doğa sporları yapılacak Yeniceköy'de tarım dışı ekonomiyi doğa sporları turizmiyle canlandırmak istediklerini vurgulayan Aktaş, "80 bin metrekarelik alanda kurulacak Doğa Sporları ve .yfiSte, Hafif raylı sistem. Bursa kent merkezinden sonra ilçelerde ilk kez İnegöl'de uygulamaya girecek. Burulaş tarafından hayata geçirilecek proje, inegöl'e hareketlilik katacak.
Turizm Merkezi'nde doğa severlerimiz; doğa yürüyüşleri, okçuluk, motocross, bisiklet, atv safari, offroad, foto safari, yamaç paraşütü, hafif sivil uçaklar, balık tutma, kano, kampçılık gibi pek çok doğa sporunu bulabilecekler" diye konuştu.
Oylat, kaplıcalarıyla biliniyor İnegöl turizminin temel taşını bin 500 kişilik yatak kapasitesiyle Oylat Kaplıcaları oluşturuyor. İnegöl'e 27 kilometre uzaklıkta olan kaplıca Uludağ'm kar suları ve civardaki kasmaklardan besleniyor. İlçe turizminin diğer önemli parçası da yine Oylat Kaplıcalarının 2 kilometre altında bulunan Oylat Mağarası. Bu mağara 665 metre uzunluğu ile Türkiye'nin 3. büyük mağarası. Mağarada bol miktarda sarkıt, dikit, sütun, duvar ve perde damlataşları bulunuyor. Mağara, yılın çeşitli zamanlarında yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor. İlçe halkının gönüllü katılımıyla sağlanan obje bağışları ve yerel yönetimin katkıları ile Türkiye'de bir ilçede açılan ilk kent müzesi de İnegöl'de bulunuyor.

Dünya
NTk3MzYyMT-inegol-hafif-rayli-sistem-bu-yil-tamamlanacak.jpg
NTk3MzYyMT-inegol-hafif-rayli-sistem-bu-yil-tamamlanacak.jpg (21.08 KiB) 891 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: İNEGÖL-İNEGÖL BEL. PROJELERİ - HABERLER-SOHBET

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Eyl 2015 13:02

inegöl-melikgazi ile kardeş şehir oldu...

faruk gorez

Re: İNEGÖL-İNEGÖL BEL. PROJELERİ - HABERLER-SOHBET

Mesaj gönderen faruk gorez » 08 Eki 2015 23:43

İNEGÖL BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR BAŞARILI BELEDİYECİLK ÇALIŞMALARI VAR İNEGÖLDE...

faruk gorez

Re: İNEGÖL-İNEGÖL BEL. PROJELERİ - HABERLER-SOHBET

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Ağu 2017 17:01

İNEGÖL’E MODERN MEYDAN (GÖRÜNTÜLÜ)
- İNEGÖL İLÇESİNDEKİ BEYLİK HANI, İSHAKPAŞA CAMİİ VE KÜLLİYESİ’NİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU YAKLAŞIK 5 BİN METREKARE ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULANAN KENTSEL TASARIM PROJESİ İLE AYRICALIKLI BİR MEYDANA DÖNÜŞÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGEDEKİ ANIT AĞAÇLAR VE DOĞAL YAPININ KORUNARAK HAYATA GEÇİRECEKLERİ PROJE İLE İLÇE MERKEZİNDEKİ KALİTENİN DAHA DA ARTACAĞINI SÖYLEDİ.
- İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, YILSONU İTİBARİYLE TAMAMLANACAK ÇALIŞMALAR NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA - İnegöl ilçesindeki Beylik Hanı, İshakpaşa Camii ve Külliyesi’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 5 bin metrekare alan Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan kentsel tasarım projesi ile ayrıcalıklı bir meydana dönüşüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgedeki anıt ağaçlar ve doğal yapının korunarak hayata geçirecekleri proje ile ilçe merkezindeki kalitenin daha da artacağını söyledi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yılsonu itibariyle tamamlanacak çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. Tarihi ve miras çalışmaları kapsamında daha önce İnegöl ilçesinde çıkan yangında kül olan Beylik Hanını ilk günkü orijinal haliyle ayağa kaldıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı bölgeye ayrıcalıklı bir kentsel tasarım projesi uyguluyor. Beylik Hanı, İshakpaşa Camii ve Külliyesi’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 5 bin metrekare alan sil baştan yenileniyor. Bölgedeki ağaç ve doğal yapı korunurken, iki kafeteryanın yanı sıra yapılacak bay ve bayan tuvaletleri ile bölgenin en önemli eksikliği de giderilmiş olacak.

İnegöl’ün kalitesini artıracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kent merkezinde olduğu gibi merkeze sonradan bağlanan tüm ilçelerin de daha sağlıklı ve yaşanabilir hale gelmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, şimdi de İnegöl’e modern bir kentsel tasarım projesi kazandırdıklarını söyledi. İnegöl’ün en önemli yerinin çarşısı olduğunu ve çarşı canlı olursa İnegöl’ün de canlı olacağını ifade eden Başkan Altepe, “Çarşıda en sıkıntılı nokta yangında zarar gören Beylik hanı idi. Onun restorasyonunu tamamladık, artık hizmete açılıyor. Yine Beylik Hanı ile İshakpaşa Külliyesi ve Camii’nin bulunduğu alan da biraz sıkıntılıydı. Bu bölgedeki yaklaşık 5 bin metrekarelik alanı yeniden düzenliyoruz. Çınarlar ve yeşillikler korunuyor, Kültür Varlıkları Kurulu’nun onayıyla bölgeye uyumlu iki kafeterya yapacağız. Bölgenin korunması için tüm hassasiyetleri gösteriyoruz. Yine alanda tuvaletler yoktu, yeni düzenleme ile bu ihtiyacı da gideriyoruz. İnegöl Belediyemizle birlikte projeyi sürdürüyoruz. Çalışmaları biran önce bitirip, İnegöl’e kaliteli bir meydan kazandırmak istiyoruz. Bu meydan İnegöl’ün kalitesine kalite katacak” diye konuştu.

Yılsonunda tamamlanacak
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çalışmaların yavaş yürüdüğü yönünde halkın bazı şikayetleri olduğunu hatırlatarak, “Bunun rekreasyon ve rekreasyon çalışması olduğu unutulmamalı. Koruma Kurulu’nun onayına göre çalışma yapılıyor. Bu tür çalışmalar adım adım ilerliyor. İnşallah yılsonu itibariyle tamamlanmış olacak. Yeşil alanları bahçe düzenlemeleriyle güzel bir alan kazanacağız. Destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESİ
20915091_1556903297681897_5016078923052061578_n.jpg
20915091_1556903297681897_5016078923052061578_n.jpg (141.28 KiB) 669 kere görüntülendi
20841886_1556903527681874_3350571058881786056_n.jpg
20841886_1556903527681874_3350571058881786056_n.jpg (185.64 KiB) 669 kere görüntülendi
20881901_1556903451015215_7488184758689186123_n.jpg
20881901_1556903451015215_7488184758689186123_n.jpg (160.57 KiB) 669 kere görüntülendi
20915538_1556903294348564_1952183014106408096_n.jpg
20915538_1556903294348564_1952183014106408096_n.jpg (127.26 KiB) 669 kere görüntülendi
20953540_1556903377681889_794976577342285641_n.jpg
20953540_1556903377681889_794976577342285641_n.jpg (92.65 KiB) 669 kere görüntülendi
20882399_1556903301015230_7089500104435138220_n.jpg
20882399_1556903301015230_7089500104435138220_n.jpg (137.11 KiB) 669 kere görüntülendi
20882323_1556903417681885_3184409384594150482_n.jpg
20882323_1556903417681885_3184409384594150482_n.jpg (118.77 KiB) 669 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9067
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: İnegöl

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 06 Şub 2018 20:03

Bursa'nın İnegöl Belediye hizmet binası ve kent meydanının temeli atıldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde belediye hizmet binası ve kent meydanının temeli törenle atıldı.
921914-bursa-nin-inegol-belediye-hizmet-binasi-ve-kent-meydaninin-temeli-atildi-5a79c75b7cb3e.jpg
921914-bursa-nin-inegol-belediye-hizmet-binasi-ve-kent-meydaninin-temeli-atildi-5a79c75b7cb3e.jpg (17.66 KiB) 303 kere görüntülendi
İnegöl Belediyesi tarafından 49 milyon 490 bin TL'ye mal olacak hizmet binası ve kent meydanı projesinin ekim ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Eski Devlet Hastanesi'nin bulunduğu yerde 120 metrekare alana inşa edilecek bina İnegöl Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olma özelliğine sahip.
20180206aw299731-03-5a79c78ff17a9.jpg
20180206aw299731-03-5a79c78ff17a9.jpg (151.81 KiB) 303 kere görüntülendi
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Çok heyecanlıyız. Belediyemizin bütün hizmet noktalarının bir araya geldiği yeni bir hizmet binasını hayata geçiriyoruz. Bu sadece bizlerin değil, İnegöl'ün projesidir. Bunun hikâyesinde fikir aşamasından bugüne kadar Büyükşehir Belediye Başkanıma ve ekibimize teşekkür ediyorum. Burası bir proje yarışması yöntemiyle hayat buldu. 50 civarında firmanın yarıştığı ve içerisinden en güzel projenin ortaya çıktığı bir yöntem gerçekleşti. Emeği olan herkese teşekkür ederim. Bu eser uzun süre İnegöllülere hizmet edecektir. Önceliğimiz İnegöl 8 Kasım itibariyle bir değişim gerçekleşti. Başkanımız çıtayı en üst seviyeye çıkardı, işimiz zor ve çok çalışmalıyız. Cumhurbaşkanımız bizlere çok çalışmamızı ve halkımızla iç içe olmamızı söyledi. Bundan sonra çok daha fazlasını yapmak için ekibimizle beraber çabalayacağız. Her yapılan iş herkesçe beğenilecek diye bir şey yok. Biz çoğunluk için bu eseri ortaya çıkarmak istiyoruz. Ortak hizmetler vermeye çalışacağız. Vatandaş ayağını kuruma attığında tek noktadan pek çok hizmeti almaya çalışacak. Vatandaşımız belediyesine güvensin, inansın, benim belediyem desin, inandığım belediyem diye yorumlasın. Biz çok daha doğru, düzgün ve disiplinli çalışmak üzere her şeyi didik didik ediyoruz. Başkanım kurduğu sistemle zaten çıtayı çok fazla yükseltmişti ama verimliliği daha üst noktaya çıkarabilmek için danışmanlık alıyoruz" dedi.
20180206aw299731-05-5a79c78c0fbaa.jpg
20180206aw299731-05-5a79c78c0fbaa.jpg (77.33 KiB) 303 kere görüntülendi
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Her çalışmanın bir hikâyesi vardır, buranın da bir hikâyesi var. Bu alan İnegöl Belediyesi'ne ait bir alan değildi. İktidar gücünü kullanarak bakanlarımız ve Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu'nun gayret ve destekleriyle farklı parselleri bir araya getirdik. Bugün bir araya gelmemize vesile olan güzel bir çalışmaya imza atıldı. Alper Taban Başkanımız da ekibiyle beraber süreci devam ettiriyorlar. Birileri saray dedi. Bu makamlar hizmet makamlarıdır, kimseye baki değildir. Belediye binası yapanlar bir dahaki dönemde o makamı çok kullanamazlar derler. Ben işin içine bile giremeden İnegöl Belediye Başkanlığını terk etmek zorunda kaldım, demek ki bu işler kimseye kalmıyor. Türkiye'de farklı şehirlerde belediye binaları var. 1300 küsur belediye var. Bu irade Recep Tayyip Erdoğan hükümetine nasip oldu. Küçük belediyelerden daha güçlü belediyelere gidildi. Her kurumumuz çok değerli. Belediye doğumdan ölüme kadar var. İnegöl Belediyesi bunu harfiyen uygulamaya çalışıyor" diye konuştu.
20180206aw299731-06-5a79c78a3f30a.jpg
20180206aw299731-06-5a79c78a3f30a.jpg (101.63 KiB) 303 kere görüntülendi
Aktaş, "İnegöl Belediyesi'nin tarihinde yaptığı en büyük ihale oldu. 49 milyon 490 bin TL anahtar teslim bir şekilde proje ihale edildi. Projeyle alakalı teknik detaylara gerek yok, İnegöl'de ilk defa c50 beton sistemi burada kullanılacak. Ek üniteleriyle beraber fonksiyonel bir bina olacak. Çok şeyler yaptık, daha da güzelleri yapılacak. Çıta daha da yukarılara çıkacak. Eskiden bu tip yapılar 15-20 senede yapılıyordu. Allah'a şükürler olsun artık böyle yapılar 6 ay, 1 senede ayağa kalkıyor. Burada inşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. İnegöl bütün güzellikleri hak ediyor" diye konuştu.
20180206aw299731-07-5a79c7873b360.jpg
20180206aw299731-07-5a79c7873b360.jpg (118.12 KiB) 303 kere görüntülendi
Konuşmaların ardından hizmet binası ve kent meydanı projesine ilk harç atıldı.
20180206aw299731-04-5a79c7a297f8d.jpg
20180206aw299731-04-5a79c7a297f8d.jpg (72.92 KiB) 303 kere görüntülendi
Kaynak ; http://www.bursadabugun.com/haber/bursa ... 21914.html

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9067
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: İnegöl - Haberler - Sohbet

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 08 Şub 2018 10:43

''Her şey gönülden bağlı olduğumuz İnegöl için''

http://www.inegol.bel.tr/…/yeni-belediy ... inasi-ve-k


Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9067
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: İnegöl - Haberler - Sohbet

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 10 Mar 2018 22:51

28872915_1777687122292361_3535510500605985181_n.jpg
28872915_1777687122292361_3535510500605985181_n.jpg (115.73 KiB) 203 kere görüntülendi
Mahmudiye Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Temeli Atıldı
goo.gl/7Eb2dS

Cevapla