Konya Teknik Üniversitesi - K.T.Ü.N.

faruk gorez

Konya Teknik Üniversitesi - K.T.Ü.N.

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Oca 2016 15:44

Rektör Şahin'in dev hedefi! Selçuk Üniversitesi'nin rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, önemli projelere imza atacaklarını belirterek, 'Asıl önemli çalışmalarımız Konya Teknik Üniversitesi'nin kurulması konusunda yoğunlaşacak' dedi. Rektör Şahin'in dev hedefi!
Rektör Şahin, görevini aldıktan sonra önemli açıklamalar yaptı.

Zor bir seçim süreci geçirdiklerini söyleyen Şahin, 'Bu süreçte çok şey öğrendim, tecrübe kazandım. Tüm deneyimlerimizi, üniversite ve Konya için önemli projelerde kullanacağız.' dedi.

'DURGUNLUĞU SONLANDIRACAĞIZ'

Kadro bekleyen öğretim üyelerine de müjde veren Rektör Şahin, 'İlk olarak üniversitemizin üzerindeki ataleti atmak istiyoruz. Bir durgunluk vardı, bunu sonlandıracağız. Ocak ayında serbest kalan kadrolarla birlikte, kadro sorununu yüzde 70 oranında çözeceğiz' şeklinde konuştu.

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜJDESİ

Mustafa Şahin, 'Ancak asıl önemli çalışmalarımız Konya Teknik Üniversitesi'nin kurulması konusunda yoğunlaşacak. Selçuk Üniversitesi, içinden yedi üniversite çıkardı. Bu konudaki tecrübesinin bir sekizincisi olacak Konya Teknik Üniversitesi'ni kurmaya yeteceğine inanıyorum' dedi.

Konhaber.com
sur1452771792.jpg
sur1452771792.jpg (180.86 KiB) 913 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Oca 2016 11:41

Konya Teknik Üniversitesi
“ Bundan sonra önemli çalışmalarımız Konya Teknik Üniversitesi’nin kurulması konusunda yoğunlaşacak.”

Bu sözlerin sahibi Selçuk Üniversitesinin çiçeği burnunda Rektörü Prof. Dr. Sayın

Mustafa Şahin’dir. Devir- teslim töreninde Mustafa Hoca konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Selçuk Üniversitesi, içinden yedi üniversite çıkardı. Bu konudaki tecrübesinin sekizincisi olacak Konya Teknik Üniversitesi’ni kurmaya yeteceğine inanıyorum…”

Bu söylem Teknik Üniversitesi için yeşil ışık yakmak, bir tür de işaret fişeğidir.


Selçuk Üniversitesi Rektörü hemşerimiz Prof. Dr. Mustafa Şahin’in görevine başlar başlamaz önemli çalışmalarının Konya Teknik Üniversitesinin kurulmasına dönük olacağını açıklaması bölgemizde heyecan uyandırdı. Bu bağlamda öylesine çok destek telefonu ve

e-mail aldım ki, Konya Kamuoyu ve Sivil toplum Örgütleri aynı duygu ve görüş içindeler. İş adamı Elektrik Mühendisleri Odasının uzun yıllar Başkanlığını yapan Elektrik Mühendisi Kemal Başarının heyecanını aynen yansıtıyorum;

“ Rıdvan abi,
Selçuk Üniversitesinin kuruluş belgesini getirdin.Sıra Konya Teknik Üniversitesinin kuruluş belgesini de getirecek heyetin içinde olursun inşallah.Rektörümüz devir teslim töreninde öncelikli yapacağı ilk işin Konya’ya Teknik Üniversite kurmak olduğun Basın Mensupları önünde açıkladı. Bu tutumu tüm Konya halkını, biz mühendis ve mimarları çok memnun etti.Başarıya ulaşmayan Sanayi ile Üniversite işbirliği Teknik Üniversitemizin katkısıyla gerçekleşecek ve önemli bir ihtiyaca cevap verecektir.

Selçuk Üniversitesinin küllerinden doğacak Teknik Üniversitemizi haklımız ve özellikle sanayicilerimiz heyecan içinde bekletmedir.

Konya’nın evladı Prof. Dr. Mustafa Şahinin projesini, halkımız, Sivil toplum örgütleri ve siyasal iradenin desteklediği de ortadadır.”Kapımıza kadar gelen Teknik Üniversite, yanlış uygulama ve değerlendirme sonucunda elimizin altından kayıp gitmiş, buna koşut Konya Üniversitesinin adı da Necmettin Erbakan Üniversitesine olarak değiştirilmişti.

Konya Üniversitesinin adının Necmeddin Erbakan’a dönüşmesi açık ya da kapalı eleştirilere neden oluşturmuş, kimi çevrelerce siyasal rant taşıdığı da öne sürülmüştü. Hatta bir siyasal partinin söz konusu düzenlemeden oy sağlayabileceği bile dile getirilmişti.Erbakan Hoca, Konya’yı çok severdi ve adaylığını memleketi Sinop’tan değil hep Konya’dan koydu. Adının Konya’da bir Üniversiteye verilmesi doğrudur. Geçmişte yazmıştık ki; “Konya Üniversitesi yerine kurulmasına ivme kazandırılarak Teknik Üniversiteye Necmettin Erbakan adının verilmesi çok daha uygundur.”

Teknik Üniversitemizin yasa tasarısı diğer illerle birlikte hazırlandı, bu nimet engellendi ve göz göre göre elimizden kayıp gitti. Ogün bugün, Teknik Üniversitesi konusu kanayan yaramızdır. Konu tartışıldı, çeşitli polemiklere neden oluşturdu, düş kırıklığı yarattı.

Merhum Erbakan, İTÜ çıkışlı başarılı bir mühendis, Türkiye’de değil, dış ülkelerde de teknik adam bir mucit olarak ünlüdür. Dünya ölçeğinde buluşları vardır, gümüş motor onun eseri, ağır sanayi atağını da o başlattı.

Teknik Üniversitemiz gerçekleşirse adı “Necmettin Erbakan Teknik Üniversitesi” olmalıdır. Bunu içtenlikle destekliyoruz.

Şehir Üniversitesi özelliğiyle duyurulan Konya Üniversitesi de adına dönüş yapmalıdır, ünlü İstanbul, Ankara Üniversiteleri gibi.

Konya Üniversitesi, İç ve dış tanıtımımız bakımından önemli işlev üstlenecek, Teknik Üniversite ile kamu Üniversitesi sayısı da üçe çıkacaktır. Yeni Vakıf Üniversitelerin devreye girince eğitim – öğretim zinciri uzayıp gidecek çeşitli uygarlıklar merkez Konya da tarihsel misyonuna kavuşmuş olacaktır.

Rıdvan BÜLBÜL Üstad

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Oca 2016 11:46

Konya gelecek 5 yılda 6 Üniversitesli
2 tgb si olan
mevcut osb lere gelecek revize alanlar ve kurulacak osb lerle YENİ MARMARA BÖLGESİNİN ARGE İLERİ TEKNOLOJİ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK..

OTOMOTİV-OTOMOTİV YAN SANAYİİ
HAVACILIK-SAVUNMA SANAYİİ
BİYOTEKNOLOJİ
DÖKÜM
TARIM-İŞ MAKİNALARI
AYAKKABI
İLERİ TEKSTİL
İLERİ MALZEME
ENERJİ-ENERJİ ARGE ÜRETİM MERKEZİ
DOĞA BİLİMLERİ
GIDA-TARIM
HAYVANCILIK
YAZILIM
İLERİ ELEKTRONİK

Ülkemizin yeni arge ileri teknoloji üretim merkezi olacak KONYA -KONYA SANAYİİ.
emeği geçen herkese teşekkür ederiz..

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 26 Oca 2016 18:39

Konya'ya 6. üniversite için öneri sunuldu Türkiye’nin uygulamalı ilk teknik üniversitesinin Konya’ya kurulması planlanıyor. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Teknik Üniversitesinin kurulması için İl Koordinasyon Kuruluna öneri sundu. Rektör Şahin, bu üniversitenin kente büyük değer katacağını söyledi.
detay1453825995.jpg
detay1453825995.jpg (29.83 KiB) 900 kere görüntülendi
2016 yılı Ocak ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Muammer Erol’un başkanlığında, Bölge ve İl Müdürleri ile İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı, vali yardımcısı İbrahim Hayrullah Sun’un 2015 yılı yatırımları hakkında kısa bilgi vermesiyle başladı.

Büyükşehir Belediyesi Yeni Meclis Binasında yapılan toplantı da söz alan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kente yeni bir üniversitenin kazandırılması için öneri sundu.
Adı da Konya Teknik Üniversitesi... Rektör Mustafa Şahin, 90 bin öğrencinin yaklaşık 20 bininin teknik fakültelerinde okuyan öğrenci olduğu bilgisini verdi.

Proje sayesinde Konya sanayisinin ihtiyacı olan bilimsel alt yapıyı Selçuk Üniversitesinin birikimi ile buluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Rektör Şahin, 'Öncelikli hedefimiz Konya sanayisinin içerisinde bize tahsis edilecek bir araziye teknik okullarımızı oraya taşımak olacak' dedi.

Şahin, iki önemli hedef planladıklarını da belirterek, 'Birincisi Konya sanayisinin ihtiyacı olan bilimsel birikimi sanayinin ayağına götürmek,ikincisi de eğer uygun görülürse bir teknik üniversiteye dönüşmek' dedi.

Rektör Şahin, üniversitenin kurulması halinde beklentilerine de, '30 bin öğrenciyle hazır bir teknik üniversite oluşturmak, geri kalan 60 bin öğrenci bizi iki alanda öne çıkartacaktır.Birisi sosyal bilimler, diğeri de sağlık bilimleri... ' ifadeleriyle açıkladı.

Prof. Dr. Şahin, yeni üniversitenin kente değer katacağını vurguladı.

Konhaber.com

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Oca 2016 19:23

Teknik Üniversite Konya'ya değer katar

Teknik Üniversite Konya'ya değer katarSelçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Abdullah Topçuoğlu, Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC)'yi ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi'nin Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, hedeflerinin üniversiteyi daha iyi yerlere taşımak olduğunu söyledi. Konya'da Teknik Üniversite kurulması için çalışmalara başladıklarını dile getiren Rektör Şahin, mühendislik fakültelerini sanayiye taşıyacaklarını söyledi. Konya Teknik Üniversitesi'nin sanayinin ihtiyacına cevap vereceğini belirten Şahin, üniversite-sanayi işbirliğinin güçleneceğini söyledi. Konya Teknik Üniversitesi'ni kurmak istediklerini belirten Şahin, şunları söyledi: "Konya sanayisinin ihtiyacı olan bilimsel alt yapıyı oluşturmak istiyoruz. Konya Organize Sanayi Bölgesi'nde, Konya Bilim Merkezi'ne yakın bir noktada bulunan 1 milyon metrekarelik sahalı alanın Selçuk Üniversitesi'ne tahsis edilmesini talep ediyoruz. Bu alanda Selçuk Üniversitesi Sanayi Kampüsü'nün kurulması planlanıyor. Bu kampüsle yaklaşık 22 bin öğrencisi bulunan Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Teknolojik Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun taşınması sözkonusu. Konya Teknik Üniversitesi'nin kurulması ve adı geçen kampüste bulunan fakülte ve yüksekokullarını bu üniversiteye bağlayacağız." Konya'nın 6. bir üniversiteyi hak ettiğini dile getiren Şahin, Teknik Üniversite'nin kurulması için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in de kendilerine arsa tahsisi konusunda destek vereceğini söyledi. Rektör Şahin'e ve Rektör Yardımcısı Abdullah Topçuoğlu'na nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür eden KGC Başkanı Sefa Özdemir de Konya basını olarak Selçuk Üniversitesi'ne her zaman destek olacaklarını kaydederek, şunları kaydetti: "Selçuk Üniversitesi Türkiye'nin en köklü ve büyük üniversitelerinden birisi. Selçuk Üniversitesi son yıllarda yaptığı çalışmalarla şehirle bütünleşti. Akademik anlamda başarısını her geçen yıl artırıyor. Biz de Konya basını olarak üniversitemizin gözü kulağı olmaya devam edeceğiz."
277511.jpg
277511.jpg (120.13 KiB) 887 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 29 Oca 2016 20:17

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Sanayi Kampüsü
K.T.Ü Sanayi Kampüsü Yerleşkesi 1.000 dönüm olacak
30.000 öğrencinin eğitim görmesi öngörülüyor
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Teknolojik Fakültesi
Teknik Bilimler M.Y.O
bölümlerinden oluşacak (yeni bölümler de gündemde ..

SANAYİ KAMPÜSÜ
Konya K.T.Ü
Konya Bilim Merkezi
İnnopark Konya

Konya sanayiine Bilim merkezi ve innopark Konya İle katkı sağlayacak Teknik Üniversite..


İNNOPARK KONYA vE kÜMELENMELER
-Otomotiv - Otomotiv Yan Sanayii
-Döküm
-Ayakkabı
-Tarım Makineleri

Hedef Kümeler
-Yazılım
-Savunma Sanayii
-Biyoteknoloji
-Enerji (yenilenebilir)

Bunlara ilave Malzeme Bilimleri ve Nanoteknoloji,Makine grubu,gıda-tohum grubu,plastik-kauçuk grubu,raylı sistemler,ileri elektronik Konya innoparkın yeni kümelenme alanları olacak..

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Oca 2016 01:12

Nihayet Teknik Üniversite.
Nurettin Bay -Konhaber

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” demiş atalarımız. Selçuk Üniversite’sinin yeni rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret ettikten sonra nedense bu atasözü takıldı kafama…

Diyeceksiniz ki; “hani ne yaptı ki?”

Haklısınız. Daha dün bir, bugün iki. Ancak hoca ziyarette öyle bir müjde verdi ki, sevincimizi gizleyemedik.

Ne dedi hoca?

Şahin hoca, Teknik Üniversite için her türlü altyapının hazır olduğunu söyledi.

Şimdi de, “ne olmuş yani, Konya’nın 5 üniversitesi var, bir üniversitenin daha kurulması niye bu kadar önemli ki?” dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Yok yok, öyle düşünmeyin. Bakın bu farklı. Hani Selçuk bölündüğünde hepimizin hayali olan Teknik Üniversite. O zaman gerçekleşmemişti. Ziyanı yok, bugünkü haliyle Necmeddin Erbakan Üniversitesi de büyük bir işlev gerçekleştiriyor.

Ve şimdi sıra Teknik Üniversitede.

Teknik Üniversite, sanayileşen kentler için büyük önem arz ediyor. Hele bir de Sanayi-Üniversite işbirliği sağlandığında, ilde müthiş bir sinerji doğuyor. Başbakanımızın Konya-Mersin-Karaman bölgesini İkinci Marmara bölgesi yapacağız vaadi ile Teknik Üniversite fikrini buluşturduğumuzda, bu projenin ne kadar önemli olduğu kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Prof. Dr. Mustafa Şahin, 4 yıllık rektör yardımcılığı dönemini çok iyi değerlendirmiş. Koltuğa oturduğunda, yapmayı düşündüğü projeleri hazır. İşte bu projelerden biri de Konya’ya bir teknik Üniversitesinin kazandırılması. Daha başka projeleri de var. Sırası geldiğinde onlardan da bahsedeceğiz.

Selçuk Üniversitesi, Mersin, Karaman ve Aksaray Üniversiteleri ile Konya’daki tüm Üniversitelerin anası. Doğacak yeni çocuğu Teknik Üniversiteyle birlikte 8 üniversiteye analık yapacak olan Selçuk Üniversitesi, ülke bilimine büyük katkılar yapan amiral gemi. Şimdi bu geminin kaptanlık köşkünde usta bir yönetici var. Prof. Dr. Mustafa Şahin.

Geçen hafta başbakanlıkta yapılan ve milletvekilleriyle Konya yöneticilerinin katıldığı toplantının önemli gündem maddelerinden biri de Teknik Üniversiteydi. Kurulacak yeri belli olan, önemli oranda teknik altyapısı da hazırlanan yeni üniversite, bu kenti büyük bir hayaliyle daha buluşturacak.

Hele bir de kentin dinamikleri, yeril otomobilin Konya’ya kazandırılmasını sağlayabilirlerse, o zaman bu kentin önünü kimse tutamaz. Son iki yazımda değindiğim yerli otomobil konusu çok önemli. Konya-Mersin demiryolu, Yerli Otomobil, Teknik Üniversite, lojistik köy. Bunlar yeni hedeflerimiz. Ama hepsi birbiriyle ilintili. Hepsi beraber gerçekleştiğinde daha büyük anlam ifade edecekler. Hepsinin bir an önce gerçekleşmesi lazım. O zaman durmak yok, çalışmaya devam.

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Oca 2016 01:15

‘Yerli otomobil için ideal şehir Konya’
Milliyeti Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Torba Yasa görüşmeleri sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel yaptığı konuşmada, Konya yatırımlarını ve yerli otomobilin Konya’da üretilmesi konularını gündeme getirdi.

Milliyeti Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Torba Yasa görüşmeleri sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel kurulunda yaptığı konuşmada, Konya yatırımlarını ve yerli otomobilin Konya’da üretilmesi konularını gündeme getirdi. Kalaycı konuşmasında Konya sanayisinin geldiği noktadan dolayı övünç duyduğunu söyledi. Konya’nın ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Kalaycı, “
Konya sanayisi, organize sanayi bölgeleri, Teknokent ve InnoPark adıyla iki adet teknoloji geliştirme bölgesi, KOBİ’lere dayalı altyapısı, nitelikli iş gücü, üretim ve ürün çeşitlendirme potansiyeliyle Türkiye’de oldukça önemli bir yerdedir” dedi.
‘YERLİ OTOMOBİL İÇİN İDEAL ŞEHİR KONYA’
Kalaycı konuşmasında Türkiye’nin üretmesi beklenen ilk yerli otomobil konusuna da değindi. Konya sanayisinin yerli otomobili üretecek kapasitesinin olduğunu vurgulayan Kalaycı, şunları söyledi, “Ülkemizde otomotiv yan sanayi sektörünün lokomotifi hâline gelen ve en büyük metal işleme kapasitesine sahip olan il Konya’dır. Konya, otomotivde kaliteli ürünleriyle artık dünyada çok önemli bir merkez hâline gelmiştir. Konya’da otomotiv adına her türlü üretim yapılmakta, otomobilin her parçası üretilebilmektedir. Bu itibarla, yerli otomobili, Türk malı ilk otomobili yapabilecek en ideal şehir Konya’dır. Konyalılar Sayın Başbakandan bu durumu gözetmesini, Konya’nın hakkına sahip çıkmasını beklemektedir. Beklentimiz asla torpil değildir. Biz Konyalılar hakkımız olmayanı zaten isteyemeyiz.”
‘TEKNİK ÜNİVERSİTE KURULMALI’
Konya’nın üretim potansiyelinden daha çok yararlanmak amacıyla eksikliklerin de giderilmesi gerektiğini belirten Kalaycı, Konya teknik üniversitesinin kurulması gerektiğini söyledi. Kalaycı teknik üniversitenin, üniversite-sanayi iş birliğine, AR-GE ve inovasyon çalışmalarının geliştirilmesine, marka oluşumu ile kalifiye eleman yetiştirilmesine büyük katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi. Konya’daki yatırımları da gündeme getiren Kalaycı, “Yıllardır yatırım programında yer alan Konya-Mersin arası çift hatlı demir yolu ve lojistik merkez yatırımlarına hız verilmeli, sanayici ve ihracatçımızın limanlara hızlı ve uygun maliyetli ulaşımı bir an önce sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 30 Oca 2016 01:27

Birlikte Konya'yız
Dünya Kenti Konya -Eğiitm Kenti Konya - Sanayi Kenti Konya

Konya , Konyalı yöneticiler iş dünyası akademik dünya çok güzel çalışmalara imza atıyor , vizyon sahibi yöneticileri günümüzü ve geleceği okuyan kadroları ile Konya'nın geleceği çok parlak olacak inşallah...

faruk gorez

Re: Konya Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 01 Şub 2016 00:34

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/bab ... u-1069182/
‘Babayiğit’ rektör oldu


Konya Selçuk Üniversitesi’nde en çok oyu alan ve Rektör olarak atanan Prof. Mustafa Şahin’in YÖK’e sunduğu bilgi notunda ilginç bir ayrıntı yer aldı.
Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA

Şahin, “Rektör olursam yerli otomobil yapacağım” diyerek, hakkındaki özgeçmiş bilgi formuna not düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre önce, “Yerli oto yapacak babayiğit arıyorum’’ demişti.

Prof. Şahin, rektörlük seçimlerinde 700 oy alarak liste başı oldu. YÖK, Saray’a sunduğu listede Şahin’i liste başı yaptı. Erdoğan da sıralamaya uyarak Şahin’i, 14 Ocak’ta Rektör olarak atadı.

ALTYAPI MEVCUT

Rektör Prof. Dr. Şahin, adaylık Bilgi Formu’nda yer alan, “Rektör adayı olduğunuz üniversite için tasarladığınız yeni projeleriniz varsa nelerdir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Selçuk Üniversitesi’nin 40 yıllık bilgi ve tecrübesinin ilgili sektörlerin hizmetine sunulması sağlanacaktır. Özellikle Konya sanayisi ile işbirliği ortamı oluşturulacaktır. Yerli otomobil, alternatif enerji kaynakları ve laboratuvar hizmetleri alanındaki çalışmalara öncelik verilecektir.”

SÖZCÜ’YE ANLATTI

Şahin, ‘Yerli otomobil vaadini’ SÖZCÜ’ye anlattı. Prof. Şahin, “Üniversitemizde, otomotiv konusunda çok tecrübeli hocalarımız var. Onları, Konya organize sanayisindeki sanayicilerimizle buluşturacağız. Konya’da yerli otomobil için altyapı mevcut. Sadece organizasyon gerekiyor bunu da biz yapacağız” dedi.
rektorsahin.jpg
rektorsahin.jpg (29.38 KiB) 787 kere görüntülendi

Cevapla