Alaaddin Tepesi

faruk gorez

Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Ara 2016 12:35

Alâeddin Tepesi


Alâeddin Tepesi, Türkiye'nin Konya ilinin merkezine bağlı Karatay ilçesinde yer alan tepe. 450 x 350 metre boyunda olup, 20 metre yüksekliğinde olan tepe, höyük olarak adlandırılan protohistorik yerleşim yerlerinden biriydi.[1]

1941 yılında Türk Tarih Kurumu tarafından yapılan kazılar sonucu tepedeki ilk yerleşimin MÖ 3000'lerde, Erken Tunç Çağında başladığı anlaşıldı.[1] Bu dönemden sonra sırasıyla Frig, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de yerleşim yeri olarak kullanılmaya devam edildi. Günümüzde ise tarihi değerinin yanı sıra bir mesire yeri konumundadır.
Tarihi
Tepenin 1849'da çizilen gravürü. Gravürde Alâeddin Camii, Selçuklu sarayının kalıntıları ve Kılıç Arslan Köşkü görülebilmektedir. Günümüzde ise saray ve köşk yoktur.

İlk yerleşimlerin MÖ 3000'li yıllarda, Erken Tunç Çağında yapıldığı bilinen Alâeddin Tepesi; sonraları Hititlere ev sahipliği yaptı. Hitit Krallığı'nın MÖ 1190'da yıkılmasının ardından Friglerin egemenliğine girdi.[1] Bu dönemde tepeye "Kawania" ismi verilmişti.[1] Friglerin ardından bölge Lidyalıların eline geçti.[1] MÖ 547 yılında Lidya Krallığı'nı yıkan Ahameniş İmparatorluğu döneminde ise Kapadokya satraplığına bağlı bir kent haline geldi.[1]

Kawania, eski Yunancada "Kaoania" olarak telaffuz edilmekteydi.[1] Bu dönemde kentin adını, ses benzerliğinden ötürü Yunancada "tasvir" anlamına gelen "İkonion"a bıraktığı tahmin edilmektedir.[1] Doğu Roma İmparatorluğu'nun hüküm sürdüğü dönemde İkonion, çevresindeki geniş bir bölgenin idari merkezi konumundaydı.[2] Bu dönemde tepeyi çevreleyen surlar yenilenirken, sur dışına da bazı yapılar inşa edildi.

11. yüzyılın sonlarında Anadolu Selçuklu Devleti'nin başkenti olan kent, bu tarihten sonra ilk ve tek saldırısını Üçüncü Haçlı seferi esnasında aldı. Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu İmparatoru Friedrich Barbarossa 1190'da, ordusunu dinlendirmek için şehri ele geçirmişti.[2] Kısa süre sonra ise şehir, Selçuklular tarafından geri alındı.[2]

Daha sonraları ise Osmanlı İmparatorluğu ve ardından kurulan Türkiye'nin sınırları içerisinde yer aldı.
Üstünde bulunan yapılar ve günümüzdeki durumu

Tepede yer alan ve günümüze kadar ulaşan en önemli yapı, tepenin kuzeyindeki Alâeddin Camii ve kümbetleri olarak gösterilmektedir.[3] Yapımı 1220 yılında tamamlanan bu cami, adını Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'tan almaktadır. II. Kılıç Arslan tarafından yaptırılan avludaki büyük kümbette, II. Kılıç Arslan dahil sekiz sultanın mezarı bulunmaktadır.[3] Yine Selçuklular döneminde tepenin kuzeyine bir saray yaptırılmıştı.[2]

Tepenin güneyinde ise 20. yüzyıla kadar Rum ve Ermeni toplulukların yaşadığı bir mahalle yer almaktaydı. Bu toplulukların birbirine bitişik kiliseleri, 1920'lerde ortadan kalktı. Günümüzde ise yerlerinde orduevi durmaktadır.[2]

10. veya 11. yüzyıllarda tepede inşa edilen kilisenin, Selçuklular döneminde hangi amaçla kullanıldığı bilinmemektedir.[2] 13. yüzyılda yazılan bazı kaynaklara göre burada Eflatun'un mezarı bulunmaktadır.[2] 1465-1466 yıllarında bölgeden geçen Vasilij adındaki bir Rus tüccar, kilisenin adının Amfilokios olduğunu belirtmektedir.[3] Osmanlı döneminde mescit haline gelen bina, 1872 yılında artık cemaati kalmadığından saat kulesine dönüştürüldü.[3] I. Dünya Savaşı sırasında cephanelik olarak kullanılmasının ardından 1920'lerde ortadan kaldırıldı.[3]

Caminin yanında, 1908 yılında Konya Valisi Ferit Paşa tarafından yaptırılan çeşme ve su haznesi bulunmaktadır.[3] Tepenin Mevlâna Külliyesi'ne bakan kısmında, 1936 yılında Ulusal Mimarlık Akımı tarzında inşa edilen Şehitler Anıtı yer almaktadır.[3]

Tarihi binalara ek olarak günümüzde evlendirme dairesi ve orduevinin yanı sıra çeşitli çay bahçeleri de yer almaktadır. Üzerinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte tarihi değerinin yanında bir mesire alanı olarak hizmet vermektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Al%C3%A2eddin_Tepesi

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Ara 2016 12:36

Alaaddin Tepesi’nin Hazineleri Gün Yüzüne Çıkarılıyor
Alaaddin Tepesi ve 2. Kılıçarslan Köşkü’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Alaaddin Tepesi’nin hazinelerinin gün yüzüne çıkarıldığını söyledi. Konya’nın tarihine katkı yapan bir çalışmayı yürüttüklerini belirten Başkan Akyürek, “Dünle yarın arasında köprü görevi görmek, geçmişle geleceği buluşturmak istiyoruz. Konya’nın sadece bugünü için değil, geçmişi ve yarını da için de çalışıyoruz” dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Alaaaddin Tepesi 2. Kılıçarslan Köşkü Koruma, Canlandırma ve Kentsel Tasarım Projesi” çalışmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Konya’da tarihe saygı ve tarihi eserlerin korunması anlamında çok farklı süreç yaşandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve tüm kurumlar olarak Konya tarihini ortaya çıkaracak önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konya’nın, Çatalhöyük’ten bugüne kadar insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden birine ev sahipliği yaptığını kaydeden Başkan Akyürek, tarih öncesi dönemler ile Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı döneminden eserleri barındıran bir açık hava müzesi olan Konya’nın bu yönüyle takdimini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

KÖŞKÜN ÜZERİNDEKİ BETON KORUMA KALDIRILACAK

Konuşmasında Konya genelinde yapılan tarihi eser restorasyonları hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, Alaaddin Tepesi’nde yapılan çalışmaların detaylarını anlattı. 2. Kılıçarslan Köşkü’nün üzerindeki beton şemsiyenin güvenli bir şekilde kaldırılacağını, dolgu altında kalan kısmın ortaya çıkarılarak burcun gerçek ölçülerine yakın görsel algının sağlanmasının hedeflendiğini belirten Başkan Akyürek, kazılarda köşkün batı duvarlarına ait mimari parçalara ulaşılması durumunda burcun tamamlanması konusunun yeniden değerlendirileceğini söyledi.

SUR DUVARLARI ORTAYA ÇIKARILDI

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Alaaddin Tepesi’nin hazinelerinin gün yüzüne çıkarıldığını vurgulayan Başkan Akyürek, “2. Kılıçarslan Köşkü’nün etrafını çevreleyen Selçuklu dönemi iç surlarının açığa çıkarılması hayalimizdi. Oranın bir iç kale, bir yönetim merkezi, Konya surlarının bir bölümü olduğunun ortaya çıkarılması gerekiyordu. Böylece kalesi olan şehirleri arasına girmiş olacağız. Bunun için İnce Minare ile Kılıçarslan Köşkü arasında bir çalışma yürüyor. 5 metre yüksekliğinde 6 burçlu sur duvarları ortayı çıkarıldı. Alaaddin Tepesi bu çalışmayla şehrin içinde bir park olmasının ötesinde Konya’nın tarihsel ve kültürel geçmişini ortaya çıkaracak ve bir kalenin varlığı hissedilecek. 2. Kılıçarslan Köşkü ve Alaaddin Camii arasında kalan alanın bir seyir terası ve Selçuklu arkeolojisi, Alaaddin Tepesi bilgilendirme meydanı olarak kullanılması da planlandı” dedi.

Konya’nın tarihine katkı yapan bir çalışmayı yürüttüklerini, bugünün yöneticileri olarak bir iz bırakmak istediklerini belirten Başkan Akyürek, “Dünle yarın arasında köprü görevi görmek istiyoruz. Geçmişle geleceği buluşturmak istiyoruz. Konya’nın sadece bugünü için değil, geçmişi ve yarını da için de çalışıyoruz. Proje tamamlandığında Konya’da yeni bir tarihi alan oluşacak. Ziyaretçilerin gezebileceği çok önemli ve yeni bir tablo ortaya çıkacak” diye konuştu.

Başkan Akyürek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ile Konya Müzeler Müdürü Yusuf Benli’nin yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından Alaaddin Tepesi’nde kazı çalışmalarında incelemede bulunarak bilgi aldı.
trh_k_0.jpg
trh_k_0.jpg (54.36 KiB) 771 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Ara 2016 12:39

Kılıçarslan Köşkü Üzerindeki Yıpranan Beton Koruma Kaldırılıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaaddin Tepesi’nde yürütülen tarihin ortaya çıkarılması çalışmaları kapsamında, Kılıçarslan Köşkü’nü koruyan beton şemsiye yıkılma tehlikesi olduğu için kaldırılıyor. Konya Valisi Muammer Erol, Kılıçarslan Köşkü’nü koruyan, tescilli olmayan şemsiyenin yıprandığı için kaldırılacağını, Alaeddin Tepesi’ndeki tarihi dokunun tamamının korunacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, beton şemsiye kaldırarak Kılıçaslan Köşkü’nün günümüze ulaşan bölümünün ihya edileceğini, Alaeddin Tepesi’ndeki iç kale surlarının ortaya çıkarılarak halkın hizmetine sunulacağını belirtti.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaaddin Tepesi’nde yürütülen II. Kılıçarslan Köşkü Arkeolojik Kazı Alanı ve Kentsel Tasarım projesi kapsamında, köşkü koruyan beton şemsiye yıkılma tehlikesi olduğu için kaldırılıyor.

Beton şemsiyenin kaldırılması çalışmalarını yerinde inceleyen Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediyesi ile Alaaddin Camii’nde Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda Alaeddin Tepesi’nde korunabilecek ne varsa korunacağını ve ihya edileceğini ifade etti. Kılıçarslan Köşkü’nü koruyan, tescilli olmayan şemsiyenin yıprandığı için kaldırılacağını kaydeden Vali Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile çalışmalarda emeği geçen herkesi tebrik etti.

TARİH İHYA EDİLİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Alaeddin Tepesi’nde restorasyon, yenileme ve tarihin ortaya çıkarılması çalışması yürütüldüğünü belirterek, Kılıçaslan Köşkü’nün günümüze ulaşan bölümünün ihya edilmesini ve iç kale surlarının ortaya çıkarılarak halkın hizmetine açılmasını amaçladıklarını söyledi.

Bunun uzun soluklu bir çalışma olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, “Çünkü burada Türk tarihi, Selçuklu tarihi, Anadolu tarihi yatıyor. Çok dikkatli çalışma gerekiyor. Yerleşim yeri olarak Alaeddin Tepesi milattan öncesine kadar giden bir tarihe sahip. Kazılarımızda bir takım bulgulara da rastlıyoruz. Müzeler Müdürlüğümüz ile birlikte bunları da muhafaza altına alıyoruz. Alaeddin Tepesi’nde çıkan tarihi eserler, milattan önceye rastlayan doku ileride sergilenecek” dedi.

DÜNYANIN HİZMETİNE AÇILACAK

Kılıçaslan Köşkü’nün üzerinde yıpranmış, betonları yıkılma tehlikesi geçiren korumanın kaldırılma çalışmasının başladığını kaydeden Başkan Akyürek, “Bunu kaldırarak, burada yenileme ve koruma çalışması ile birlikte bir bölümünün ihyası çalışmasını yürütüyoruz. İnşallah birkaç yıl içinde Alaeddin Tepesi bir arkeolojik park olarak; camisiyle, saray kalıntısıyla, iç kale kalıntısıyla sadece Konyalıların, Türkiye insanının değil, meraklılarının, uluslararası camianın, arkeoloji çevrelerinin ve dünya insanlarının da hizmetine açılmış olacak” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, tarihe tanıklık ettiklerini belirterek, beton şemsiyenin kaldırılmasıyla saray kalıntısının tekrar tüm ihtişamıyla ortaya çıkacağını dile getirdi. Altay, Alaeddin Tepesi'nde yapılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

II. Kılıçarslan Köşkü Arkeolojik Kazı Alanı ve Kentsel Tasarım projesi kapsamında, yıpranan beton korumanın güvenli bir şekilde kaldırılmasının ardından köşk kalıntısı koruma altına alınacak. Tepedeki diğer çalışmalarla bütünlüğü sağlanarak Alaeddin Tepesi’nin tamamı arkeolojik park olarak halkın hizmetine açılacak.
klc_b_1.jpg
klc_b_1.jpg (700.27 KiB) 771 kere görüntülendi
klc_b_4.jpg
klc_b_4.jpg (583.03 KiB) 771 kere görüntülendi
klc_b_7.jpg
klc_b_7.jpg (554.64 KiB) 771 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 05 Ara 2016 12:41

Dünya E-Basın Konseyi Aleaddin Camii, Selçuklu Sultanları Türbesi ziyaretimiz
Sami Gediz Üstad
15219544_10155120256575348_2073324086091039037_n.jpg
15219544_10155120256575348_2073324086091039037_n.jpg (127.86 KiB) 771 kere görüntülendi
15230823_10155120256660348_3386496149808457906_n.jpg
15230823_10155120256660348_3386496149808457906_n.jpg (95.37 KiB) 771 kere görüntülendi
15284799_10155120256735348_195597677668224262_n.jpg
15284799_10155120256735348_195597677668224262_n.jpg (81.26 KiB) 771 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Nis 2017 17:41

18057196_1302806009814995_7073288919055341024_n.jpg
18057196_1302806009814995_7073288919055341024_n.jpg (188.75 KiB) 752 kere görüntülendi
18034352_1302806023148327_4283107989254008993_n.jpg
18034352_1302806023148327_4283107989254008993_n.jpg (205.79 KiB) 752 kere görüntülendi
18011107_1302805999814996_132959201875959562_n.jpg
18011107_1302805999814996_132959201875959562_n.jpg (163.19 KiB) 752 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 20 Nis 2017 23:48

bu yıl sonu tamamlanır inşallah bölgede ki çalışmalar (restorasyon)

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Nis 2017 14:29

Alâeddin Tepesinin, Tarihsel Kronolojisi
18057782_1387916067937374_4458697867660253060_n.jpg
18057782_1387916067937374_4458697867660253060_n.jpg (190.86 KiB) 749 kere görüntülendi
18118876_1387916587937322_4676161427651207376_n.jpg
18118876_1387916587937322_4676161427651207376_n.jpg (140.79 KiB) 749 kere görüntülendi
18057068_1387924331269881_8725126288367470221_n.jpg
18057068_1387924331269881_8725126288367470221_n.jpg (131.31 KiB) 749 kere görüntülendi
18057703_1387916621270652_2364520515282644884_n.jpg
18057703_1387916621270652_2364520515282644884_n.jpg (160.65 KiB) 749 kere görüntülendi
18157039_1387927787936202_5645016523755475076_n.jpg
18157039_1387927787936202_5645016523755475076_n.jpg (181.62 KiB) 749 kere görüntülendi
18057836_1387923451269969_623867692374186460_n.jpg
18057836_1387923451269969_623867692374186460_n.jpg (157.64 KiB) 749 kere görüntülendi
17992286_1387924124603235_3538686591008938459_n.jpg
17992286_1387924124603235_3538686591008938459_n.jpg (191.22 KiB) 749 kere görüntülendi
18058121_1387926361269678_4140421353393269164_n.jpg
18058121_1387926361269678_4140421353393269164_n.jpg (187.34 KiB) 749 kere görüntülendi
Alıntıdır

faruk gorez

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 27 May 2017 13:59

Konya Kılıçaslan Köşkü yıl sonunda tamam!

800 yıllık Sultan Kılıçarslan Köşkü'nde yürütülen çalışmalar bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. Köşkün yenilenmesi Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşiyor.
Mjg1MzIzMD-konya-kilicaslan-kosku-yil-sonunda-tamam.jpg
Mjg1MzIzMD-konya-kilicaslan-kosku-yil-sonunda-tamam.jpg (33.5 KiB) 699 kere görüntülendi
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kılıçarslan Köşkü'nde yürütülen çalışmalar bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. Çalışmalar sonunda köşk kalıntısı üzerinde seyran Kulesi yükselecek.


800 yıllık Sultan Kılıçarslan Köşkü'nün Konya turizmine hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi. Projenin maliyeti ise 3 milyon 745 bin lira.


Kılıçaslan Köşkü’nün üzerinde yıpranmış, betonları yıkılma tehlikesi geçiren korumanın kaldırılma çalışmasının başladığını kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Bunu kaldırarak, burada yenileme ve koruma çalışması ile birlikte bir bölümünün ihyası çalışmasını yürütüyoruz. İnşallah birkaç yıl içinde Alaeddin Tepesi bir arkeolojik park olarak; camisiyle, saray kalıntısıyla, iç kale kalıntısıyla sadece Konyalıların, Türkiye insanının değil, meraklılarının, uluslararası camianın, arkeoloji çevrelerinin ve dünya insanlarının da hizmetine açılmış olacak” dedi.


Konya Postası

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9485
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Oca 2018 10:28

26167635_1506204636143077_8536057227750302053_n.jpg
26167635_1506204636143077_8536057227750302053_n.jpg (105.18 KiB) 486 kere görüntülendi
TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Alaaddin Tepesinde yapımı süren 2. Kılıçarslan Köşkü’nün yapımında son aşamaya gelindi.

Çalışmalar bittiğinde cam yürüme yolları açılarak, gezinti ve seyir terasları, engelli vatandaşlar için özel rampalar yapılacak. Konya önemli bir mirasa daha ev sahipliği yapacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Alaaddin Tepesi’nde 2. Kılıçarslan Köşkü’nde yaptığı restorasyon çalışmalarıyla Selçuklu medeniyetini gün yüzüne çıkarıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığının yaptığı ortak protokol doğrultusunda 2. Kılıçarslan Köşkü’nün çalışmalarıyla Alaeddin Tepesi’ndeki Roma, Bizans, Osmanlı ve özellikle Selçuklu medeniyetlerinin tarihi ve kültürel geçmişini günümüze taşımayı hedefliyor. Çalışmalar doğrultusunda gereken yerlerde cam yürüme yolları açarak gezinti, seyir alanları ve arazinin eğimi nedeniyle engelli vatandaşlar için özel rampalar yapılacak. Konya çalışmaların bitmesine önemli bir mirasa daha ev sahipliği yapacak. Büyükşehir Belediyesi 2. Kılıçarslan Köşkü yapımına 2015 yılına başladı ancak mevsim şartları nedeniyle kazı çalışmaları 2015 mayıs ayında başladı. Betonarme şemsiyenin kaldırma çalışması için kazı çalışmalarının bitimiyle ön hazırlık çalışmaları başladı. İlk başlarda yapılan çalışmalar arasında selamlık diye tabir edilen kerpiç yapının zarar görmemesi için içi kum çuvallarıyla doldurularak üzeri kapatıldı. Yıkımı yapılacak olan betonarme şemsiyenin kerpiç yapıya zarar vermemesi için koruyucu iskele oluşturulmuştur.

Hazineler Gün Yüzüne Çıkıyor

2016 yılında betonarme şemsiyesinin kırımına başlandığını belirten yetkililer, “Şemsiyenin zarar görmemesi için koruyucu iskelenin sökümü ile devam edip kurulacak olan kalıcı çelik ayakların oturtulacağı alan ve kerpiç yapının 4 cephesine beton zemin hazırlanıp cam konstrüksiyon için ayaklar oturtuldu. Kalıntının üst kısmı ve yan kısımları tamamen kapatıldı. 2. Kılıçarslan Köşkü bittiğinde Selçuklulara ait bir eser daha vatandaşların hizmetine sunulacak. Çalışmaların hızlandığı köşk çalışmasının bitirilmesi için çalışmalar hızlanıyor. Yapılan çalışmalarla birçok medeniyete ev sahipliği yapan Alaaddin Tepesi’nin hazineleri gün yüzüne çıkacak. Alaaddin Tepesi çevresinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, Alaaddin Tepesi üzerindeki Orduevi binasının yeri değiştirildikten sonra ortaya çıkan alanın Arkeolojik Park olarak kullanılacağını aktardı. Yetkililer, “Selçuklu Dönemine ait iç surları açığa çıkarıldı. Alaeddin Tepesi bir Arkeolojik park olarak, cami, saray kalıntısı, iç kale kalıntısıyla sadece Konyalıların ve ülkemizin şanının değil, meraklılarının, uluslararası camianın, arkeoloji çevrelerinin ve dünya insanlarının da hizmetine açılmış olacak.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: RAMAZAN DÜŞÜNCELİ-RASYONEL HABER GAZETESİ

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9485
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Alaaddin Tepesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 07 Mar 2018 16:58

28684868_1610753942353532_2761353479427759239_n.jpg
28684868_1610753942353532_2761353479427759239_n.jpg (139.12 KiB) 287 kere görüntülendi
Başkanımız Tahir Akyürek, arkeolojik kazı, restorasyon ve koruma çalışmaları devam eden Alâaddin Tepesi ve II. Kılıçarslan Köşkü'nde incelemelerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi
28783042_1610754052353521_2163441308906467743_n.jpg
28783042_1610754052353521_2163441308906467743_n.jpg (76.07 KiB) 287 kere görüntülendi
28869995_1610753929020200_4167117113123696363_n.jpg
28869995_1610753929020200_4167117113123696363_n.jpg (76.86 KiB) 287 kere görüntülendi

Cevapla