Konya - Toki Sosyal Konut Projeleri

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5558
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Konya - Toki Sosyal Konut Projeleri

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 25 Eki 2018 17:29

Bakan Murat Kurum: Bu alan Konya'nın sosyal konut ihtiyacını karşılayabilecek

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 80 milyon liralık 12 projenin açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla yapıldı. Programda konuşan Murat Kurum, kentin çok fazla konut ihtiyacı olduğunu aktardı. Selçuk Üniversitesinden TOKİ'ye alan tahsis edildiğini bildiren Kurum, "Alanın genişliği 4 milyon 400 bin metrekare... Bu alan Konya'nın sosyal konut alanında bütün ihtiyacını karşılayabilecek. Tahsisini TOKİ'ye yaptık ve en kısa zamanda burada sosyal konut üretmeye başlayacağız" dedi. Bakan Murat Kurum: Bu alan Konya'nın sosyal konut ihtiyacını karşılayabilecek .

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 12 projenin açılışı Bakan Murat Kurum'un da katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir-Konya yolunun bittiğini aktardı. Özaltun, "Biz şehrimizde hayal denilen, mümkün değil denilen projeyi ürettik ve hizmete sunduk. Ben değil biz olduğumuz için projeleri sunduk. " dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise 12 tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek hayırlı olmasını diledi. Altay, "Yeni büyükşehir yasasıyla ilçelerimize 2 milyar liralık yatırım yapıldı. Bunun 120 milyona kısmı Beyşehir'e yapılan işler. İlçelerimizde önemli gelişmeler oldu. KOMEK gibi projeleri ilçelerde yürütüyoruz. Konya'ya gelenler Eşrefoğlu'nda namaz kılmak ve Beyşehir Gölünü görmek için ilçeye gelecektir. " dedi.
1540477224.jpg
1540477224.jpg (121.56 KiB) 230 kere görüntülendi
Açılış töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açılışı yapılan 12 projenin maliyetinin 80 milyon lira olduğunu belirterek hayırlı olmasını diledi.

Murat Kurum, Konya'nın konut ihtiyacının fazla olduğunu belirterek "18 bin 412 konut sosyal konut yaptık Konya'ya... 2 milyar 200 milyonluk iş yapmışız."dedi.

"Orta ve orta sınıf altına hitap eden konut ihtiyacı var" diyen Kurum, "Bununla ilgili yer sıkıntısı vardı belediyemizin. TOKİ ile belediyemiz ortak bir çalışma yürüttüler. Selçuk Üniversitesi de buna dahil oldu. Alanın genişliği 4 milyon 400 bin metrekare... Bu alan Konya'nın sosyal konut alanında bütün ihtiyacını karşılayabilecek. Tahsisini TOKİ'ye yaptık ve en kısa zamanda burada sosyal konut üretmeye başlayacağız" dedi.

Konuşmaların ardından 12 projenin açılışı gerçekleştirildi.

Konhaber

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj