Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Cevapla
faruk gorez

Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 12:55

Başkan Çelik'ten İki İlçeye Müjde

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik İncesu ve Pınarbaşı ilçelerine de Kadın ve Gençlik Merkezi yapılacağını açıkladı. Başkan Çelik, uygun arsa tespiti yapılamadığı için geciken kadın ve gençlik merkezlerinin baharla birlikte temellerinin atılacağını kaydetti. Başkan Çelik ayrıca Yemliha Mahallesi'ne de Kadın ve Gençlik Merkezi yapılacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaz ayları boyunca ilçelerde yaptıkları kadın ve gençlik merkezlerini tek tek hizmete açtıklarını hatırlattı. Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Hacılar, Tomarza, Sarız, Felahiye ve Akkışla Kadın-Gençlik Merkezlerinin daha önce açıldığını, 4 Aralık Pazar günü ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu açılışla Bünyan, Özvatan ve Sarıoğlan ilçeleriyle Palas Mahallesi'ndeki kadın ve gençlik merkezinin açılışının yapıldığını ifade eden Başkan Çelik, yapılan bu merkezlerin ilçelerdeki sosyal hayata büyük bir canlılık getirdiğini kaydetti.

Pınarbaşı ve İncesu ilçelerinde uygun arazi tespiti yapılamadığı için Kadın ve Gençlik Merkezlerine başlayamadıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, "Her iki ilçemizde de yer tespiti sorunu çözüldü. Tıpkı diğer ilçelerimiz gibi bu iki ilçemize de çok güzel bir mimari ile kadın ve gençlik merkezleri yapacağız. Projelerimiz hazırlandı. Yapacağımız kadın ve gençlik merkezleri ilçelerimizin prestij binaları olacak. Baharla birlikte temel atarak kısa sürede bu merkezleri bitireceğiz ve halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Başkan Mustafa Çelik, sadece ilçelere değil ilçelerimizin büyük mahallelerine de kadın ve gençlik merkezleri yaptıklarını hatırlatarak, Sarıoğlan ilçesine bağlı Palas Mahallesi'nde hizmete açılan kadın ve gençlik merkezinden sonra Yemliha Mahallesi'ne de kadın ve gençlik merkezi yapacaklarını söyledi. Başkan Çelik, Yemliha Mahallesi'ne yapılacak olan kadın ve gençlik merkezinin temelini de baharla birlikte atacaklarını kaydetti.
Pınarbaşı (2).jpg
Pınarbaşı (2).jpg (68.91 KiB) 244 kere görüntülendi
Pınarbaşı.jpg
Pınarbaşı.jpg (59.22 KiB) 244 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Mar 2017 16:44

Büyükşehir'den Pınarbaşı'ya Önemli Yatırım

Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki kadın ve gençlik merkezlerine bir yenisini daha ekliyor
Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki kadın ve gençlik merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Yer tespitinin yapılamaması nedeniyle inşa edilemeyen Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi için yer bulundu ve projesi hazırlanarak ihalesi yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin Pınarbaşı ilçesine yapacağı kadın ve gençlik merkezinin ihalesine üç firma katıldı. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 033 bin TL olarak belirlenen Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin ihalesine katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:
17 K Yapı İnşaat: 3 milyon 217 bin TL
GK Mimarlık: 3 milyon 480 bin TL
Çakıroğlu İnşaat: 3 milyon 575 bin TL
İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından sonuçlanacak ve Pınarbaşı Kadın Gençlik Merkezi’nin temeli kısa süre içinde atılacak.

faruk gorez

Re: Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 23 Mar 2017 14:03

Büyükşehir'in İlçelere Yatırımı Sürüyor


Başkan Çelik, Pınarbaşı ilçesine yapılacak kadın ve gençlik merkezinin temelini 25 Mart’ta atacak
Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde sosyal hayata büyük canlılık getiren kadın ve gençlik merkezlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temelini 25 Mart Cumartesi günü atacaklarını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2016 yılında 10 ilçeye kadın ve gençlik merkezi yaparak hizmete açtıklarını hatırlattı. Yer tespiti yapılamadığı için Pınarbaşı ve İncesu kadın ve gençlik merkezlerini 2017 yatırım programına aldıklarını ifade eden Başkan Çelik, her iki ilçeye yapılacak olan tesislerin ihalesini yaptıklarını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temelini 25 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te atacaklarını dile getirerek, pek çok fonksiyonu bir arada bulunduran kadın ve gençlik merkezini kısa sürede tamamlayarak Pınarbaşı halkının hizmetine sunacaklarını söyledi.
Başkan Çelik, Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nde 600 metrekare alanlı bir adet çok amaçlı salon, 130 metrekare alanlı konferans salonu, yüzme havuzu, fitness salonu, bayanlar lokali, kreş ve KAYMEK kurslarının verilebileceği beş adet atölye bulunduğunu kaydetti.

faruk gorez

Re: Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 06 Nis 2017 12:59

Büyükşehir Belediyesi ilçelerin en prestijli binaları olan kadın ve gençlik merkezlerini yapmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi ilçelerin en prestijli binaları olan kadın ve gençlik merkezlerini yapmaya devam ediyor. 11 ilçeye yapılan kadın ve gençlik merkezlerinden sonra Pınarbaşı ve İncesu’ya da kadın ve gençlik merkezi yapılıyor. Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli 7 Nisan Cuma günü İncesu Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli ise 8 Nisan Cumartesi günü açılacak. 8 Nisan Cumartesi günü ayrıca Sarıoğlan ve Palas Kadın ve Gençlik Merkezlerinin tanıtımı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Hacılar, Sarız, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Bünyan, Tomarza ve Sarıoğlan ilçeleriyle Palas beldesinde yapılan kadın ve gençlik merkezleri hizmete açıldı. Sarıoğlan ilçesiyle Palas Mahallesi’ne yapılan kadın ve gençlik merkezleri 8 Nisan Cumartesi günü yapılacak törenlerle kamuoyuna tanıtılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, açılışı yapılan kadın ve gençlik merkezlerinin büyük ilgi görmesiyle ilçelerdeki sosyal hayatın canlandığını belirtti. Kadınlar ve gençlerin yoğun bir şekilde bu merkezlerden yararlanmaya başladığını ifade eden Başkan Çelik, başta yüzme havuzları, fitness salonları ve bu merkezlerde açılan KAYMEK kursları olmak üzere kadın ve gençlik merkezlerindeki tüm birimlerin büyük taleple karşılaştığını söyledi.
Kadın ve Gençlik Merkezlerinin ilçeler için çok önemli bir yatırım olduğunu belirten ve bu merkezlerin ilçelerin sadece bugününü değil geleceğini de değiştireceğini vurgulayan Başkan Çelik, “Kadın ve gençlik merkezlerimiz ilçelerin en prestijli binaları oluyor. Hem güzel hem de çok fonksiyonel merkezler yaptık. Kadın ve gençlik merkezleri ilçelerimizde yaşayanların daha donanımlı bireyler olmasına katkıda bulunacak” dedi.
Kadın ve gençlik merkezlerini yapmaya Pınarbaşı ve İncesu ilçeleriyle devam edeceklerini dile getiren Başkan Mustafa Çelik, her iki ilçe için çok güzel projeler hazırlandığını ve en kısa sürede kadın ve gençlik merkezlerini yaparak halkımızın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli 7 Nisan Cuma günü saat 13.30’te, İncesu Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli ise 8 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’te atılacak. Sarıoğan Kadın ve Gençlik Merkezi ile Palas Kadın ve Gençlik Merkezi de 8 Nisan Cumartesi günü yapılacak törenlerle tanıtılacak.
17545565_1685146461789747_4585383909699462720_o.jpg
17545565_1685146461789747_4585383909699462720_o.jpg (73.6 KiB) 216 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 07 Nis 2017 18:40

BÜYÜKŞEHİR, İLÇELERİN EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK

Konuşmasında Pınarbaşı ilçesine yapılacak yatırımlardan bazılarına da değinen Başkan Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu yıl ilçelerimizde toplam 1 milyon metrekare kilitli parke yapacağız. Bu miktarın yüzde onunu Pınarbaşı ilçesine göndereceğiz. Sadece KASKİ'nin bu sene Pınarbaşı ilçesine yapacağı yatırımların tutarı 10 milyon TL'yi geçiyor. İlçe merkezinde ayrıca alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt yapacağız. Hizmet ederken bu Büyükşehir'in bu ilçenin işi demiyoruz. 16 ilçemizin 16'sı da bizim. Nerede ihtiyaç varsa oraya hizmeti götürmek boynumuzun borcu. Tüm ilçelerle birlikte Pınarbaşı ilçesinde de yatırım toplantısı yaptığımızda bir konuya dikkat çekmiştim. Hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını giderecek tesisler yapacağız; ancak bunların yanında ilçelerin ekonomisine katkıda bulunmak için de yatırımlar yapmak istiyoruz demiştim. Bu çalışmaların sonucunda da Pınarbaşı ilçemize iki ayrı tesis yapma kararı aldık. Bizim ilçede Büyükşehir olarak 1 milyon metrekare arazimiz var. Burada Kayseri şeker Fabrikasıyla birlikte Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi kuracağız. Bu tesis Pınarbaşı ilçesine hem istihdam hem de girdi sağlayacak. Pınarbaşı için yapacağımız bir diğer tesis de Terminal ve Mola Tesisi olacak. Sizlerin de bildiği gibi Doğudan gelen araçların mola verecekleri temiz bir tesis bulunmuyor. Pınarbaşı ilçesine Kayseri'nin kalitesinin hissedilebileceği çok güzel bir tesis yapacağız. Tesiste hem terminal hem de mola merkezi bulunacak. Bu tesis de Pınarbaşı ilçemize ekonomik katkı sağlayacak. Her iki tesisimizin de yapımına bu yıl başlayacağız ve inşallah kısa sürede tamamlayacağız. Bugün temelini atacağımız Kadın ve Gençlik Merkezi ise ilçemizin en prestijli binası olacak. Güzel ve fonksiyonel bir tesis yapacağız. Bin 300 m2 oturum alanına ve 3 bin 600 m2 inşaat alanına sahip olan tesisimizde ilçemize hizmet verecek iki ayrı salon bulunacak. 600 metrekare alanlı düğün salonu olarak da kullanılabilecek çok amaçlı salonun yanı sıra bir de 130 m2 büyüklüğünde konferans salonu yapıyoruz. Tesisimizde 150 metrekare büyüklüğünde yüzme havuzu ve iki adet fitness salonu bulunacak. Hemşehrilerimiz güvenle spor yapabilecekler. Tesiste ayrıca bayanlar lokali, kreş ve KAYMEK kurslarının verilebileceği beş adet atölye bulunuyor. Pınarbaşılı kadınlarımız çocuklarını kreşe bırakarak ister spor yapabilecekler, isterlerse KAYMEK'in kurslarına katılabilecekler. Çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla birlikte bu tesisimizin maliyeti 4 milyon TL'yi bulacak. Hayırlı uğurlu olsun."
17546996_1278440972242085_5712280862885657934_o.jpg
17546996_1278440972242085_5712280862885657934_o.jpg (258.97 KiB) 211 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 5183
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi Projesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Kas 2017 20:58

23231416_1473490902737090_235368883282761641_n.jpg
23231416_1473490902737090_235368883282761641_n.jpg (105.81 KiB) 169 kere görüntülendi
23244147_1473490392737141_1170430313570684631_n.jpg
23244147_1473490392737141_1170430313570684631_n.jpg (59.29 KiB) 169 kere görüntülendi
23167518_1473490326070481_2505800285840952993_n.jpg
23167518_1473490326070481_2505800285840952993_n.jpg (150.28 KiB) 169 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj