Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)


faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 16:22

Kadir Has Stadyumu bölgesine 120 Yatak Kapasiteli Kamp Eğiitm Merkezi Geliyor...

Spor Bakanlığı ile yapılacak protokol ile Büyükşehir beraber Stadyum Bölgesi Yüzme Havuzunun yanına 120 Yatak Kapasiteli Kamp -Eğiitm Merkezi hayata geçecek...

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 16:24

Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi 2017 yılında hayata geçecek
rehabilitasyon eğitim sosyal mekan olacak , erü karşısı raylı sistem durağı yanıbaşında oalcak proje...

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 16:25

Kayseri B.B. Meslek Akademisi Projesi ...
Mesleki yeterlilik bele sınav merkezi meslek öğretme merkezi hayata geçecek..

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 16:28

erciyes yüksek irtifa kamp merkezi projesi
spor salonları spa merkezi olimpik yüzme havuzu 600 kişilik kongre merkezi
spor takımları 2.000 rakımda kamp yapacak spor bakanlığından talep edilecek yada b planı byükşehir blediyesi yapacak..

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 16:55

Kayseri Ulaşım ve Sanayi Projeleri
Talas - Kayseri Osb Yeni Yol Projesi

talas-kayseri-osb-yeni-yol-projesi-tasl ... t2134.html

Kayseri Sanayiini rahatlatmak adına Saraycık ve Karpuzsekisi bölgelerinde de imar çalışmaları ile yeni konut alanları oluşturulması hedeflenyor..
ildem beyazşehir bünyan bölgeleri içinde şehrin doğu istikametinde alternatif bir osb kurulması hedefleniyor...

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Ara 2016 19:15

Kayseri 2017 Ulaşım Projeleri Projemturk'te bir çok yeni bağlantı yolu ve ulaşım projesi hayata geçecek 2017 de hayırlı olsun..
detaylar ulasim.html

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Ara 2016 13:20

Aramızdaki Uyum Verimi Artırıyor
2017 yılında ilçelere yapılacak yatırımlarla ilgili geçen hafta 16 ilçenin belediye başkanı ile bir toplantı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her ilçe belediye başkanıyla tek tek de görüşmeler yapıyor. İncesu ve Pınarbaşı Belediye Başkanlarından 2017 yılında Büyükşehir Belediyesi'nden beklentileri içeren dosyalar alan Başkan Çelik, ilçe belediyeleri ile uyum içinde çalıştıklarını belirtti ve bu uyumun verimi artırdığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, geçen hafta tüm ilçelerin belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda, her ilçede ihtiyaç duyulan yatırımların tespit edilmesini istemişti. İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, bu doğrultuda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret ederek bir dosya verdi. 2017 yılı yatırımlarını planlayacaklarını ve yine en iyi hizmeti vermek için çalışacaklarını ifade eden Başkan Çelik, "İlçe belediyelerimizle aramızdaki uyum verimi artırıyor. İnşallah yine uyum içinde hizmet edeceğiz" dedi.

İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol da, 2017 yılında İncesu Belediyesi'nce yapılacak yatırımlar ve Büyükşehir Belediyesi'nden talepleri içeren bir dosya verdi. Karayol, "Hem 2015, hem de 2016'da Büyükşehir Belediyemizin verdiği desteklerle bütçemizi yüzde yüz gerçekleştirdik. Verilen destekle güzel hizmetler yapıldı, inşallah 2017'de de devamı gelecek" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş da ziyaret etti. Geçen hafta ilçe belediye başkanlarıyla yapılan toplantıdaki karar doğrultusunda dosyalar hazırladıklarını belirten Ataş, bu dosyaları Başkan Çelik'e verdi.
Planlı ve programlı çalışma ile uyumun verimi artırdığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik de "Kayseri'de her zaman uyumu vurguluyoruz. Uyumlu bir şekilde birlikte planlama yaparsak çok daha verimli neticeler alırız. Bunun sonucunda da Pınarbaşı'ndaki hemşehrilerimizin daha konforlu bir hayat yaşamalarını sağlarız. İnşallah birlikte planlayarak 2017'de yapacağımız hizmetlerin müjdesini Ocak ayında hemşehrilerimize veririz" dedi.

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Ara 2016 14:09

Büyükşehir'den Anında Müdahale
Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kar yağışına anında müdahale etti. Şehir merkezi ve ilçelerde yaklaşık 200 kişilik bir ekiple kesintisiz hizmet veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kar yağışı ile birlikte hem kent merkezinde hem de ilçelerde yoğun bir çalışma başlattı. Şehir merkezi 8 bölgeye ayrıldı ve her bölgenin ekipleri kar yağışı süresince yolları trafiğe açmak için çalışmalarını sürdürdü. Karla mücadele çalışmalarında 16 traktör kepçe, 1 rotatif, 5 yükleyici kepçe olmak üzere toplam 21 kepçe, 32 tuz sericili kar bıçaklı kamyon ve 5 greyder kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik ekip ve 58 iş makinesi ile yapılan çalışmalarda gece boyunca 1 ton tuz kullanılarak yolların tamamı açıldı.

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde de yoğun bir çalışma yapıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ilçeler ve bağlı mahallelerde karla mücadelenin daha hızlı yapılması ve anında müdahale edilmesi için 7 ayrı ekip oluşturdu. Toplam 88 personel 45 araçla, 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Yoğun kar nedeniyle ulaşıma kapanan Develi'de 2, İncesu'da 1, Sarız'da 12 ve Tomarza'da 31 olmak üzere toplam 46 mahalle yolu karla mücadele ekiplerinin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı. Pınarbaşı ve Sarız yolunda yoğun tipi nedeniyle Karayolları tarafından şehirlerarası yolun trafiğe kesilmesinden dolayı bu bölgedeki yol açma çalışmalarında sorun yaşanıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler yolun açılmasıyla birlikte çalışmalarını yoğunlaştıracak.
4635a1 (5).JPG
4635a1 (5).JPG (224.44 KiB) 1107 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları (2017)

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Ara 2016 13:14

Büyükşehir, Erciyes'te Kayak Okulu Açıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'te açılacak olan Kayak Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, 1 Ocak'ta açmayı planladıkları kayak okulunda uluslararası çapta sporcu yetiştireceklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'teki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Kayak Okulu'nu gezerek bilgi aldı. Kayak okulunun tüm birimlerini gezen ve kayak malzemelerini inceleyen Başkan Çelik, bu okulun önemli sporcular yetiştireceğini belirtti.

Erciyes'e yaklaşık 200 milyon avro para harcadıklarını ifade eden Başkan Çelik, "Türkiye'de hatta belki de dünyada ilk defa bir yerel yönetim böyle bir kış sporları merkezi yapmak için bu kadar para harcadı. Biz bu parayı Kayseri ekonomisine canlılık kazandırmak, yeni bir sektör ve değer katmak için harcadık. Erciyes'te alt ve üst yapı anlamındaki yatırımları tamamladık. Dünyanın en iyi spor merkezini yapabilirsiniz; ama sporcu yetiştiremiyorsanız bir anlamı olmaz. Bu yüzden bizim hedefimiz Kayseri'de bu güzel tesisleri kullanacak sporcular yetiştirmek. Açacağımız kayak okulunda 7-15 yaş grubundaki öğrencilerimize kayak kursu verilecek. Kayak okulunu 1 Ocak'ta açmayı planlıyoruz. Eminim ki birkaç sene içinde uluslararası müsabakalarda derece alan sporcular yetiştireceğiz" dedi.

Çocuklarını kayak okuluna gönderen ailelerden para talep etmeyeceklerini dile getiren Başkan Çelik, "Öğrencilerimizin kayak takımlarını, kayak malzemelerini biz tedarik ediyoruz. Kayak sporu zengin sporu diye bilinir; ama biz tüm gelir seviyesindeki hemşehrilerimize çağrı yapıyoruz. Hiçbir masraf ettirmeden çocuklarınıza kayak öğreteceğiz" diye konuştu.
file.jpg
file.jpg (277.11 KiB) 1100 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj