S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi

Cevapla
faruk gorez

S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Nis 2017 14:31

Kayseri Ticaret Odası’nın iş yeri olmayan üyelerine yönelik kurduğu S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ilk üye kaydını yaptı.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ın, önceki gün kamuoyuna duyurduğu kooperatife, oda üyeleri ilgi göstermeye devam ediyor. Daha önce bin kadar ön talep toplanan kooperatifin resmen kurulmasının ardından üyelik kayıtları da başladı. GNS Solar Yenilenebilir Enerji Elektrik İnşaat San Tic. LTD. ŞTİ yetkilisi İbrahim Atalay, üyelik peşinatı olan 10 bin TL’yi bankaya yatırmasının ardından üyelik sözleşmesini imzalayarak kooperatifin ilk üyesi oldu. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Coşkun, ilk üye İbrahim Atalay’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kooperatif çalışmalarını önemsediklerini ve iş yeri olmayan oda üyelerine yeni bir imkan sunmak amacıyla böyle önemli bir görevi üstlendiklerini ifade eden Başkan Hiçyılmaz, işyeri sahibi olan üyelerinin üretimlerinde ve ticaretlerinde daha büyük başarılar göstereceklerine inandıklarını belirtti.

S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Coşkun ise üyelik başvurularının önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini ve bunun için hazırlıklarının tamam olduğunu söyledi. Kooperatifin, üyelerine etkin ve hızlı hizmet verebilmesi için Kayseri Ticaret Odası içinde belirlenen bir mekanda faaliyetlerin sürdürüldüğüne değinen Coşkun, 250, 500 ve bin metrekarelik işyerleri için üye kaydı yapıldığını ve üyelik peşinatı ve aidatlarının da farklılık gösterdiği kaydetti.

Kooperatife ilişkin detaylı bilgilerin, Kayseri Ticaret Odası’nın www.kayserito.org.tr internet adresinden yer aldığını kaydeden Coşkun, arsa konusunda arayışlarının hızlandığını, Kayseri’de kurum ve kuruluşlarla görüşmeleri sürdürdüklerini ifade etti.
2008258.jpg
2008258.jpg (67.85 KiB) 784 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Nis 2017 16:55

GNS Solar Yenilenebilir Enerji Elektrik İnşaat San Tic. LTD. ŞTİ ve diğer firmalara hayırlı olsun.
inşallah teknolojik arge ve üretimin ağırlıklı olacağı bir sanayi sitesi olur burası...

faruk gorez

Re: S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi

Mesaj gönderen faruk gorez » 16 May 2017 16:55

KTO üyeleri iş yeri sahibi olacak


Kayseri Ticaret Odası üyeleri, Mart ayında tüzel kişilik kazanan Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi sayesinde iş yeri sahibi olacak.

Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Coşkun, üyelerinden gelen iş yeri talebi doğrultusunda kooperatif kurmaya karar verdiklerini; çalışmalar sonucunda da 2 bin 500 üyenin iş yeri sahibi olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Başkan Bahri Coşkun, “2016 yılının Mart ayında da bu taleplere yönelik anketler gerçekleştirdik. Anketlerde üyelerimizin nerelerde iş yeri istediklerini, iş yeri büyüklüğü ile ilgili tercihlerini sorduk. Çalışma sonucunda bin civarında talep toplandı. Neticede 2017 yılı içerisinde kooperatifi kurduk.” diye konuştu.

Ek kayıtlar devam ediyor
Kooperatifin 1 Mart itibariyle tüzel kişilik kazandığını belirten Başkan Bahri Coşkun, 250, 500 ve bin metrekarelik iş yerleri inşa edeceklerini ifade etti. Son başvuru tarihi Mayıs olmasına rağmen, belirlenen rakama ulaştıkları için kayıtları dondurduklarını kaydeden Başkan Bahri Coşkun, “Şu anda dilekçe alıyoruz ve ek kayıt yapıyoruz. Eğer 2 bin 500 kişiden gelmeyen olursa onların yerine kayıt alabileceğiz ya da ikinci etabı başlatma durumumuz da olabilecek” dedi.

Yer tespiti ile ilgili çalışmalar sürüyor
Yer konusunda henüz bir netlik olmadığına da dile getiren Başkan Bahri Coşkun, inşaat işini TOKİ ile gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirtti. Başkan Bahri Coşkun, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu ana kadar üye profilini tespit ettik. 2 bin 500 rakamına ulaştığımız için, en az 2 buçuk milyon metrekare gibi bir yere ihtiyacımız olduğunu gördük. Bununla ilgili olarak yetkili merci ve makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu kadar büyük bir araziyi şahıslardan temin etmemizin imkanı yok, hazine arazisi olması gerekiyor. Biz de küçük sanayi sitesi olacağımız için Milli Emlak’tan, emlak beyan değeri üzerinden çok uygun fiyatlarla arsa temini yapmamız söz konusu. Üyelerimize bu açıdan da menfaat sağlamış olacağız. Yapımını da TOKİ üzerinden gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Eğer bu süreci başlatabilirsek çok hızlı biçimde üyelerimizin iş yeri sahibi olmalarını ümit ediyoruz.”

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9748
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 02 Tem 2018 22:41

Gömeç araç muayene istasyonu karşısında 7,5 milyon metrekare bir alanın planlandığını dile getiren Coşkun, hazırlanacak olan raporların ihalesinin yapılacağını söyledi.

http://www.kayseriolay.com/kooperatifte ... h32109.htm

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj