Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 26 Ara 2017 14:15

BAŞKAN PALANCIOĞLU 2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni yıl öncesi 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında yapılması düşünülen projeler hakkında bilgiler aktardı.
2017 yılında Talas’ta birçok yatırımın hayat bulduğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Birçok yatırımı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

2017 yılını kapatmak üzereyiz. 2018 yılı için planlama çalışmalarımız ve diğer ihale çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılı Talas Belediyesi açısından yoğun, hizmet dolu bir yıl oldu. Kaldırımlar, yollar ve parklar olmak üzere Talas’la ilgili birçok ihtiyaçları gidermiş olduk. Tabi 2017 yılı özellikle camiler, okullar ve sağlık ocaklarının ihtiyaçlarının karşılandığı bir yıl oldu.
Toplam 6 caminin açılışını yaptıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, “İnşallah 2 caminin açılışını da 2018 yılı içerisinde yaparak görev süremiz içerisinde 8 yeni camimizi Talas’a kazandırmış olacağız.” diye konuştu.


6 OKUL YAPILDI, 13 YENİ OKUL ALANI DAHA BELİRLENDİ
Talas Belediyesi olarak vatandaşların en iyi şekilde refahını temin edecek hizmetler yaptıklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Okul ve eğitim yatırımlarına da son derece önem veriyoruz. Yine geçtiğimiz yıl eğitime başlayan okullarımız oldu. Toplamda 6 yeni okulu Talas’a kazandırmış olduk. Bu Talas’ın tarihinde yapılan okulların yüzde 15’ine tekabül ediyor. Okullarımız hayırseverlerimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Talas Belediyesi koordinasyonunda ve bakanlığın yapmış olduğu okullarla birlikte 6 yeni okul oldu. 3 yeni okulun temeli atıldı. İnşallah bunlar hızla yükseliyor. Yeni eğitim-öğretim yılında hizmete başlayacak. Aynı zamanda da 4 yeni okulun yapılması için yatırım planına aldırdık. 1 tanesi Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerle yapılacak. Diğerleri genel bütçeyle bakanlık tarafından yapılacak okullarımız. Ama hepsinden önemlisi yeni imar revizyonunu tamamladık. Burada 13 yeni okul alanını Talas’a kazandırmış oluyoruz. Bundan sonra eğitimle ilgili önümüzdeki yıllardaki ihtiyaçları karşılayarak Talas’ımızın layık olduğu eğitim seviyesine ulaşmasını ve okul ihtiyacını karşılamış olacağız.” dedi.


YENİ SAĞLIK OCAKLARIYLA TALAS’TA SAĞLIK İHTİYACI KALMAYACAK
“Tabi bunların yanında sağlık ocakları bizim için çok önemliydi.” diyen Başkan Palancıoğlu, “2 tane sağlık ocağını geçtiğimiz yıllarda Talas’a kazandırdık. Bununla birlikte 2017 yılında eski iki sağlık ocağını yeni baştan restore ederek hizmete sunmuş olduk. Dolayısıyla bu sağlık ocaklarımızda yenilenen formatıyla yepyeni bir sağlık ocağı formatına geldi. 2017 yılında 2 yeni sağlık ocağının temelini attık. 2018 yılı Haziran ayında açılışını yapacağız. Sağlık ocağıyla ilgili tüm ihtiyaç karşılanmış olacak. Aynı zamanda bir tane 112 Acil Servis açmıştık. 2018 yılında ikinci 112 Acil Servis’i açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.


KIRSAL MAHALLELERE HİZMET ATAĞI
Yol konusunda da büyük gayret sarf ettiklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Talas Belediyesi olarak 30 kilometrenin üzerinde sıcak ve soğuk asfalt olmak üzere çalışma yaptık. 160 bin metrekarenin üzerinde de sert zemin kilit parke bazalt ve diğer sert zeminleri Talas’a kazandırmış olduk. Tabi sadece merkez değil kırsal mahallelerimizde de fırınlar ve sosyal tesisler yapıyoruz. Sosyal tesis açısından farklı yerlerde yeni sosyal tesislerin temellerini attık. Bir kısmının açılışını yaptık. Nüfus artışının çok hızlı olmasından dolayı da birçok yeni ihtiyacı karşılamak için mücadele verdik. Kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Endürlük Mahallemizde bir sosyal tesisin temelini attık. İnşallah 2018 de onun açılışını yapacağız. Süleymanlı Mahallemizde güzel bir sosyal tesisimizin temelini attık. Mengücek’te de aynı çalışmaya başlıyoruz. Bunun gibi birçok mahallemizde hem sosyal tesis yapıyoruz hem de okul, cami ve sağlık ocağı ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.


GES İLE 1 YILDA 1 MİLYON TL REKOR GELİR

2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen en önemli projelerden bir tanesinin de Güneş Enerji Santrali (GES) olduğunu söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyemiz GES ile parklar ve kendi hizmet binalarında harcamış olduğu elektrik enerjisini artık kendi üretiyor. Yaklaşık 5 milyon TL’nin üzerinde bir bütçe ile kurduğumuz GES, 1 MW kurulu güce sahip. Talas Belediyesi’nin önümüzdeki 30 yılının elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak. Bu sene 1 milyon TL’lik rekor bir gelir elde ettik. Buda belediyemizin ne kadar güzel bir yatırım yaptığını gösteriyor. Aynı zamanda bu sene belediyemizin kullanmış olduğu iş kamyonları ve makinelerine büyük bir yatırım yaptık. Bu yatırımda kendisini 5 yıl içerisinde karşılayacak. Tüm çalışmalarımız Talas’ın refahı için.” diye konuştu.


“2017 yılında tamamlamış olduğumuz en önemli çalışmalardan biri son 2.5 yıldır yürütmüş olduğumuz İmar Revizyonu Çalışması.” Diyen Başkan Palancıoğlu şöyle devam etti:
“Bu çalışma tüm Talas’ı içermekte. Talas’ın birikmiş 30-40 yıllık sorunlarını yeni imar revizyonumuz ile çözmeye çalıştık. Dolayısıyla Talas’ı parsel parsel masaya yatırdık. Ve buradaki sorunları, bize yapılan başvurular ve daha önceki imar çalışmalarından elde ederek mağduriyetleri giderdik. Önümüzdeki 40 yılı yönlendirecek bir imar revizyonu çalışması oldu. Artık binalar çok daha farklı siteleşmeyle birlikte çözülecek. Jeneratörü, kapalı otoparkı ve yeşil alanı olan bir yapılaşmanın önünü açıyoruz. Özellikle de yolların biraz daha genişlemesi, yeni okul, yeni sağlık ocağı yeni cami alanlarını da kazandırmış oluyoruz. Burada en önemli müjde de kentsel dönüşüm bekleyen, eski yapı stoğuna sahip olan 3 katlı veya 5 katlı yerlerin önünü de açmış olduk. 2018 yılı Talas için yeniden yapılanma güzelleşme, daha nitelikli binaların ortaya çıktığı bir yıl olacak. Bunu güzel bir fırsat olarak düşünüyorum. Dolayısıyla 2018 yılında kentsel dönüşümü bekleyen vatandaşlarımız çok mutlu olacaklar. İnşallah vatandaşlarımız huzur içerisinde yeni dairelerinde oturur. Hayırlı olmasını dilerim.”
2018 yılında Talas’la ilgili en önemli çalışmaların başında çocuk parkları geldiğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, 2018’de 21 civarında çocuk parkını hizmete kazandırarak çocuklar için mutlu bir 2018 planı hazırladıklarını söyledi.


2018’DE ANAYURT’A TRAMVAY MÜJDESİ
Yaptığı değerlendirmede yapılan işleri ve 2018’de yapılması planlanan projeleri birbiri ardına sıralayan Başkan Palancıoğlu, “2018 yılındaki en önemli faaliyetlerin başında birincisi Anayurt bölgesi Mevlana Mahallesi’nde raylı sistem inşaatının başlayacak olması. Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Mustafa Çelik’e teşekkür ediyorum. Vermiş olduğumuz raylı sistem sözünü de 2018 yılında tutmuş olacağız. Bir diğeri de beni en çok heyecanlandıran, seçimlerde söz vermiş olduğum 24 saat açık kütüphane. 3’lü protokolle Erciyes Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyemizle yapılacak olan bu büyük yatırım 7/24 Talas’a ve Kayseri’ye hizmet verecek. Türkiye’nin en lüks, en güzel kütüphanelerinden birisi olacak. Ben bu kapsamda da yine Mustafa Çelik Başkanımıza teşekkür ediyorum. Genç KAYMEK’in henüz açılışını yapmadık ama bir kaç aydır Talas’ta hizmet veriyor. 1.100 civarında öğrencisiyle çok renkli bir yatırım oldu. Genç KAYMEK’ in açılışını inşallah önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Yine 2018’de iki tane yüzme havuzlu yaşam merkezinin Bahçelievler Mahallesi’nde açılışını gerçekleştireceğiz. Ali Dağı ile ilgili altyapı çalışmalarını tamamladık. Ali Dağı 360 derece yolunun peyzaj çalışmalarını 2018’de bitirip, bu projemizi de tamamlamış olacağız.” dedi.


2017 DOLU DOLU BİR KÜLTÜR SANAT YILI OLDU
Teknik çalışmalar yanında birlikte sosyal ve kültürel faaliyetlerinde çok önemli olduğunu sadece şehre değil insana da yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Palancıoğlu, “Bu sene renkli kültürel faaliyetlerimiz oldu ve yine olacak. Klasik Araç Festivali düzenlemiştik. Çok yoğun ilgiyle birlikte Türkiye’nin dört bir tarafından araçlar getirdik. 3 gün boyunca festivalimiz konserimiz oldu. Yine bayanların ve ailelerin çok mutlu olduğu ‘Salça Günleri’ni gerçekleştirdik. Uzun süre insanların birlik ve beraberlik içerisinde salçalarını kaynatmalarına vesile olduk. Yine 2018 yılında buna devam edeceğiz. Şiirler, söyleşiler, sağlıkla ilgili bilgilendirmeler, sosyal ve kültürel faaliyetlere çok önem veren bir belediyeyiz. Yine 2018 yılında renkli bir Talas bizleri bekliyor.” diye ifade etti.
Değerlendirmesini temennileriyle sonlandıran Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Biz koştur koştur Talas Belediyesi olarak Talaslıların hizmetindeyiz. Onların mutluluğu ve refahı için çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Özellikle ülkemizin geçirmiş olduğu bu kritik günlerde bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıp birlik ve beraberlik içerisinde Talas’ı farklı bir ilçe konumuna getirmenin mücadelesindeyiz. İnşallah tüm vatandaşlarımızın da desteğini ve sevgisini bekliyoruz. Ben 2017 yılını kapatırken 2018 yılının hayırlara vesile olmasını, bize mutluluk, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Talas Belediyesi
Dosya ekleri
26167888_1521625134625646_5939697875274328291_n.jpg
26167888_1521625134625646_5939697875274328291_n.jpg (96.52 KiB) 774 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 26 Ara 2017 14:58

Başakpınar Yıldıztepe Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

2016/9284 Kayseri İli, Talas İlçesi, Başakpınar Yıldıztepe, Harman ve Mevlana Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 161015.htm
file.jpg
file.jpg (12.68 KiB) 770 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 26 Ara 2017 14:59

Harman Mahallesi Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
2016/9284 Kayseri İli, Talas İlçesi, Başakpınar Yıldıztepe, Harman ve Mevlana Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 161015.htm
file.jpg
file.jpg (11.63 KiB) 770 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 26 Ara 2017 15:00

Talas Mevlana Mahallesi Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

2016/9284 Kayseri İli, Talas İlçesi, Başakpınar Yıldıztepe, Harman ve Mevlana Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 161015.htm
file.jpg
file.jpg (13.84 KiB) 770 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 09 Oca 2018 15:46

TALAS BELEDİYESİ 2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.
Başkan Palancıoğlu toplantıda, göreve geldiğinde verdiği birçok sözü gerçekleştirdiğini söyleyerek, 2018 yılında da hizmetlerin devam edeceğini ifade etti.
26195669_1964586683794010_66779677873280194_n.jpg
26195669_1964586683794010_66779677873280194_n.jpg (63.04 KiB) 713 kere görüntülendi
“Ben göreve başlayalı 4 yıl oldu. Bu süre içerisinde birçok projeyi hayata geçirdik.2018 yılında da durmadan devam edeceğiz.” diyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Talas için gayretle çalışıyoruz. 2017 yılında birçok projeyi hayata geçirdik. Raylı Sistemi 6 ay gibi çok kısa bir sürede Talas’a kazandırdık. İnşallah 2018 anayurt hattının gerçekleştiği yıl olacak. Şehit Furkan Doğan Yurdu’ndan başlayıp, Tavlusun Caddesi’nden oradan da 15 Temmuz Kampüsünün arkasından, Otobüs İşletme Amirliğine giden güzel bir hattı da Talas’a kazandırmış olacağız. Bununla birlikte toplu taşıma ile ilgili büyük bir sorun da aşılacak. Çocuklarımız ve kadınlarımız için güzel bir uygulama başlattık. Bayanlar eğitim almak spor yapmak istiyorsa kadın kültür merkezimize başvurabilirler. Ayrıca kapalı çocuk parkımız ailelerin çocuklarını saatlik bırakabileceği bir mekan. 5 tane ATM’li taksi duraklarını Talas’a kazandırdık. Sayıları 11’e çıkan şuan 8 tanesini tamamladığımız güneş enerjili WC- Abdesthane yaptırdık.” dedi.

Göreve geldiğinde Talas’ın en önemli problemlerinden bir tanesinin eğitim olduğunu ve bunu büyük oranda çözdüklerini vurgulayan Başkan Palancıoğlu şunları kaydetti:
“Bu sorunu çözerek Talas’ta 6 tane yeni okulu hizmete açtık. Yeni imar revizyonu ile de 13 tane yeni okul alanı çıkardık. 2 tane sağlık ocağı yaptık, 2’sinin de temelini attık tamamlanmak üzere inşatları devam ediyor. Bu sene içerisinde açılışlarını yapacağız. Başka bir rekor hizmetimizde camilerimiz. Şuana kadar tam 8 camiyi Talas’a kazandırdık. 6 tanesinin açılını yaptık 2’sininde açılışını çok yakın zamanda yapacağız. 3 cami projemizi de hazırlıyoruz. Dönem içerisinde nasip olursa 11 camimizi tamamlamış olacağız. Bu dönem içerisinde 3 tane de futbol sahası kazandırdık. Mahallelerimize 10 tane fırın yaptık. Ali Dağı 360 Derece Projesi’nde 10 kilometrelik yolu itfaiye yolu olarak açmıştık. Burada binicilik, bisiklet ve yürüyüş parkuru hazır oldu. Şuanda alt yapısı bitme aşamasında. 2018’in yazı itibariyle buradaki projeyi tamamlamış olacağız.”


Bir biri ardına yapılan projeleri sıralayan Başkan Palancıoğlu, Talas’ın alt yapısında önemli bir değişiklik yaptıklarını belirterek, “Talas tarihinde en çok alt yapıya önem veren belediye olduk. Sadece KASKİ’den örnek verecek olursak 49 km’lik kanserojen asbestli içme suyu hattı vardı. Bunun 48 km’si yenilendi. 1 km’sini de bu yıl içinde belediyemiz yenilemiş olacak. Süleymanlı Mahallemize 1 MW’lık güneş enerji santrali kurduk. Martta açmamıza rağmen şuana kadar 900 bin TL belediyemize kazancı oldu. 30 yılda belediyemize hizmet edecek bir proje. Araç filomuzu yeniledik. Yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olan bir satın alma işlemi gerçekleştirerek belediyemize kazandırdık. Yollara kaldırımlara parklara büyük önem veriyoruz. 2018’de 21 tane yeni park yapacağız.” diye konuştu.
Kayseri ve Türkiye’ye örnek olacak en önemli çalışmalarımızdan bir tanesi de İmar Revizyonudur.” diyen Palancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
“2017 yılı itibariyle Talas’ın önü açılmış oldu. İmarla ilgili sorunlar çözüldü, inşallah bundan sonra Talas büyük oranda değişecek. Yolların genişlediği, yeşil alanların arttığı nitelikli binalar Talas’ta olacak. Tarihi eserlerin olduğu bölgelere sahip çıkıyoruz. Talas’ın en eski mahallesi olan Tablakaya’yı ayağa kaldırdık. 40 yıllık alt yapını değiştirdik ve sokak sağlıklaştırmasını yaptık. Eski belediye binasının alt katını nikah salonu üst katını kabul evi yaptık. 7-24 Kütüphane projemiz, Kayseri’nin geleceğine hitap eden çok önemli bir projemiz. Bu kapsamda da Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. 24 saat 365 gün açık olacak. 8 bin metrekare alanda yapılacak olan, sosyal etkinliklerin olduğu güzel bir tesis olacak. Bahçelievler’e yapılan Sosyal Yaşam Merkezimizi de tamamlayarak bu yıl içerisinde açmayı planlıyoruz. Kırsal alanlara da sosyal tesisler yapıyoruz. Renkli bir etkinlik olarak ilk defa yaptığımız salça günlerimizde bu yıl tam 1.150 aile salça kaynattı. Tam 3 hafta boyunca 24 saat hizmet verdik. Toplamda 10 bin kişi birlik ve beraberlik içerisinde bu hizmetimizden yararlandı. Çalışmalarımız bu yıl içerisinde de özveriyle devam edecek.”

26219293_1964586673794011_5075548554373205900_n.jpg
26219293_1964586673794011_5075548554373205900_n.jpg (49.86 KiB) 713 kere görüntülendi
Başkan Mustafa Palancıoğlu gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de tebrik ederek, “Bu vesile ile de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Basın çok önemli bir rol oynuyor. Basınla birlikte Türkiye’nin kalkınması mümkün olabilir. İnşallah Kayseri basını da üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapacaktır.” dedi.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 19 Oca 2018 16:04

MÜŞERREF-İSMAİL YAPICI CAMİ İLK CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI

Talas’ın en farklı mimarisine sahip olan Müşerref-İsmail Yapıcı Cami’nde çalışmalar tamamlanarak ibadete açıldı. Başkan Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ile birlikte caminin ilk açılışını Cuma namazı akabininde yaptı. İlk Cuma Namazının edasıyla açılışı yapılan caminin resmi açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile yapılacak.
Arsası Talas Belediyesi’ne ait arazide yaklaşık 6 milyon TL’ye mal olan bir yatırımı hayata geçirdiklerini söyleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Uzun zamandır uğraştığımız ve Kayseri’nin en farklı mimarisine sahip olan Müşerref-İsmail Yapıcı Camisini bugün Cuma namazı ile birlikte ibadete açmış olduk. Resmi açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz ve İl Protokolü ile yapacağız. Arsası belediyemize ait olan bu cami yaklaşık 6 milyon TL’ye mal oldu. Camimizde peyzajıyla alakalı bir kısım eksiklikler var onun içinde ilkbahar ayını bekleyeceğiz. Vatandaşlarımızım yoğun talebinden dolayı ibadete açmak istedik.” dedi.
Caminin temelini vefat etmeden önce Hayırsever İsmail Yapıcı ile beraber attıklarını hatırlatan Başkan Palancıoğlu şunları söyledi:
“Mimarisi çok farklı bir cami oldu. Rahmetli İsmail Amca’dan Allah razı olsun. İnsanın huzur bulduğu farklı mimarisiyle dikkat çeken bir cami oldu. Raylı sisteme de çok yakın. Kayseri’den akın akın cemaat gelecek diye düşünüyorum. İnşallah beş vakti namazlar eda edilecek. Benim görev sürem boyunca açtığım bu 7. cami. İnşallah Mayıs Ayında 8’incisini de açacağız. Rabbim cemaatini bol eylesin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Hayırseverlerimizin desteğiyle bu tür güzel işler yapıyoruz. Onlardan Allah razı olsun. Kayseri ve Talasımıza hayırlı olsun.”
Cami ile ilgili düşüncelerini aktaran AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ise, “Allah yaptıranlardan ve yapanlardan razı olsun. İsmail Amca’nın ruhu şad olsun. Karacaahmet Mezarlığındaki Şakirin Camii’ne benziyor. İnsanların belli yaştan sonra düz ayak camiye girmesi de çok güzel olmuş. Talas’ımıza yakışır nezih bir cami ortaya çıkmış. Belediye Başkanımızdan, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.
26815226_1549304621857697_4286306037460940114_n.jpg
26815226_1549304621857697_4286306037460940114_n.jpg (87.2 KiB) 695 kere görüntülendi
26904313_1549303985191094_7519743587008009882_n.jpg
26904313_1549303985191094_7519743587008009882_n.jpg (111.46 KiB) 695 kere görüntülendi
26904695_1549304331857726_7590326639111761389_n.jpg
26904695_1549304331857726_7590326639111761389_n.jpg (145.21 KiB) 695 kere görüntülendi
26907115_1549304011857758_2192071819419347231_n.jpg
26907115_1549304011857758_2192071819419347231_n.jpg (118.87 KiB) 695 kere görüntülendi
26993773_1549304551857704_1410124368693079964_n.jpg
26993773_1549304551857704_1410124368693079964_n.jpg (86.37 KiB) 695 kere görüntülendi
26804784_1549304088524417_3412113872517375645_n.jpg
26804784_1549304088524417_3412113872517375645_n.jpg (78.41 KiB) 695 kere görüntülendi
26734223_1549304235191069_1278327696507551230_n.jpg
26734223_1549304235191069_1278327696507551230_n.jpg (122.53 KiB) 695 kere görüntülendi


Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Uygar » 21 Oca 2018 00:12

Cami çok güzel olmuş maşalllah.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 23 Oca 2018 13:39

26907726_800690260103144_350990212929670628_n.jpg
26907726_800690260103144_350990212929670628_n.jpg (79.3 KiB) 654 kere görüntülendi
SÜLEYMANLI MAHALLESİ’NE MODERN SOSYAL TESİS

Kırsal mahallelere bir çok yatırım ve hizmet götüren Talas Belediyesi bir kaç mahalleye kazandırdığı sosyal tesisi Süleymanlı Mahallesi’ne de yapıyor.
Süleymanlı Mahallesi’ne modern bir kültür merkezi şeklinde çok özellikli bir sosyal tesis yaptıklarını söyleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, tesiste devam eden inşaat çalışmalarını inceledi.
Yaz mevsiminde sosyal tesisi açacaklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Şuanda Süleymanlı Mahallemizdeyiz. 2017 yılı içerisinde buraya tüm enerji ihtiyacını karşılayacak bir güneş enerji santrali kurmuştuk. Yine bu mahallemizin ihtiyacı olan büyük bir taziye evi, nikah salonu, muhtarlık ve sosyal tesislerin içinde olacağı büyük bir kültür merkezi yapıyoruz. Kaba inşaatı tamamlandı. İnşallah 2018’in yazında da hizmete girecek. Güzel bir hizmet olduğunu düşünüyoruz. Süleymanlı Mahallemizin meydanında olan bir proje. Süleymanlı Mahalle sakinlerine hayırlı olmasını dilerim. Talas Belediyesi olarak hemen hemen her mahallemizde bu tür projelerimiz var. İnşallah bundan sonrada eksik olan mahallelerimizde de yaygınlaştırarak bu ihtiyaçları karşılayacağız.” dedi.
Başkan Palancıoğlu, tesisi inceledikten sonra mahalle muhtarı ve sakinleriyle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.
26903985_800690103436493_196966004932350340_n.jpg
26903985_800690103436493_196966004932350340_n.jpg (53.24 KiB) 654 kere görüntülendi
26907170_800691630103007_8134592558029887805_n.jpg
26907170_800691630103007_8134592558029887805_n.jpg (63.41 KiB) 654 kere görüntülendi
27332031_800690343436469_6924701803335874690_n.jpg
27332031_800690343436469_6924701803335874690_n.jpg (87.59 KiB) 654 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 9759
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Talas Belediyesi Çalışmaları (2018)

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 24 Oca 2018 17:40

26907161_1555128181275341_757337677666361099_n.jpg
26907161_1555128181275341_757337677666361099_n.jpg (56.67 KiB) 639 kere görüntülendi
TALAS BELEDİYESİ'NİN WEB SİTESİ YENİLENDİ
Talas Belediyesi’nin resmi web sitesi www.talas.bel.tr yenilendi. Yapılan yeniliklerle beraber site daha kullanışlı ve daha görsel hale getirildi. Görsel ve fonksiyonel olarak yepyeni bir görünüme kavuşturulan yeni web sitesinde Talas Belediyesi’nin hayata geçirdiği hizmetler, yatırımlar, belediyeye ait güncel haberler detaylı bir şekilde incelenebiliyor.
Kullanım kolaylığı, sade ara yüzü ve farklı cihazlara uyumlu yapısı sayesinde yenilenen web sitesinin Talaslıların daha etkin bir şekilde kullanabileceklerini belirten Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Resmi web sayfasını vatandaşlarımızın daha kolay ve etkin bir şekilde kullanabilmesi amacıyla yeniledik. Tüm internet tarayıcılarına, cep telefonlarına ve tabletlerle uyumlu sayfa tasarımları, hızlı erişim bölümleri sayesinde belediyemiz hakkındaki bilgilere erişmek, işlem yapmak artık çok kolay. Günümüzde teknoloji yoğun bir şekilde kullanılmakta. Bizde Talas Belediyesi olarak teknolojinin imkanlarından faydalanmak istiyoruz. Talas.bel.tr adlı internet sitesinde güzel bir çalışma gerçekleştirerek tüm siteyi yeniledik. Mobil ve internet üzerinden belediyemizin yaptığı çalışmalar çok hızlı bir şekilde duyuruluyor. Beyaz masa modülümüz ile talepler teknolojik imkanlardan yararlanılarak hemen belediyemize iletilebiliyor. Belediyemizin yaptığı projeler görselleri ve detaylı bilgileriyle vatandaşlarımıza aktarılıyor.” dedi.
“Tüm vatandaşlarımızı yeni web sitemizi ziyaret etmeye davet ediyorum.” diyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Talaslı vatandaşlarımıza çok daha iyi hizmet sunmak için bu portalı oluşturmuş olduk. Uzun zamandır güzel bir ekibin üzerinde çalışmış olduğu bir projeydi. Gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız internet sayesinde web sitemizden belediyemizle alakalı birçok şeyi bu siteden yapabilecekler.” şeklinde konuştu.
Yeni web sitesinin temel özellikleri arasında, “Güncel web teknolojilerine uyumlu kod altyapısı, Talas Belediyesi’ne yapılan başvuruların durumunun anında sorgulanabileceği Beyaz Masa modülü, belediyemiz tarafından yapılan projelerin takip edilebileceği ve harita üzerinde görüntülenebileceği proje ekranı, Talas sosyal ve kültürel haritası (tarihi mekanlar, sosyal merkezler, belediye konumları) görüntülenebileceği sosyal harita, Talas’ın tarihi sokaklarının gezildiği ‘Talas’ı geziyorum’ modülü, Talas’ın tarihinin kronolojik bir şekilde tanıtıldığı Talas tarihi bölümü, Talas bilgi sistemi ile belediye işlemlerine daha hızlı ve güvenli erişim, iletişim rehberi sayesinde belediye birim telefonlarına, muhtarlarımızın iletişim bilgilerine ve belediye lokasyonlarının harita üzerinde adreslerine ve iletişim bilgilerine hızlı erişim, Talas’ın gelecek vizyonuna uygun çoklu dil desteği, hatırlatmalar ve duyurulara özgü duyurular sayfası, Hangi etkinliğimiz nerde, ne zaman gibi birçok soruya cevap etkinlik sayfası, ihaleler hakkında çok daha zengin ve güncel içerik sunan ihale sayfası, tüm fotoğraf galerine ve videolara kolayca ulaşabileceğimiz tasarımı ile yenilik katan multimedya sayfaları” bulunuyor.
26903818_1555128584608634_3477199305444661217_n.jpg
26903818_1555128584608634_3477199305444661217_n.jpg (74.51 KiB) 639 kere görüntülendi
27332364_1555128821275277_5290272066301403449_n.jpg
27332364_1555128821275277_5290272066301403449_n.jpg (72.31 KiB) 639 kere görüntülendi

Cevapla
  • Benzer Konular
    İstatistikler
    Son mesaj