Kayseri Üniversitesi - KAYÜ

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Re: Kayseri Üniversitesi

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 01:06

Kayseri Üniversitesi Logosu
logo-2018.png
logo-2018.png (68.8 KiB) 452 kere görüntülendi
http://www.kayseri.edu.tr/Anasayfa.html

Kullanıcı avatarı
kysrspr.1966
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen kysrspr.1966 » 12 Eki 2018 11:29

Baya emek harcanmış.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 13:25

inşallah Kayseri merkezde 2 kampüs projesi de hızlıca hayata geçerse...

1-Erü 15 Temmuz Yerleşkesinin Kayseri Üniversitesine Tahsis edilmesi...Kayseri Üniversitesi MERKEZ KAMPÜS...

2-Kayseri Üniversitesi Osb Kampüsü / Konya Teknik Üniversite Modeli

eğer bu 2 çok önemli kampüs projesi 1 mevcut hazır olan ve diğeri planlanan bu projeler hayata geçerse Kayseri üniversitesi çok daha hızlı yol alır...ilçelerde ki myo lar hazır barınma dahi 2019 yılında hepsi öğretime başlayacak...

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ÜNİVERSİTE MODELİ İLE UYGULAMALI Olarak öğretim yapacak ( OSB KAMPÜSÜNDE)

Osb Kampüsünde MYO lar , Mimarlık Mühendislik Tasarım İŞLETME v.b fakülteler , bölümler burada olacak ileri de yaşam ve doğa bilimleri,bilişim v.b alanlarda da ihtiyaca yönelik bölümler açılabilecek bu kampüste....

develi de 1 myo , 2 fakülte var..islami ilimler,uygulamalı bilimler, 3.olarak tarım-gıda alanında veterinerlik-ziraat alanında fakülte-bölümlerin gelmesi muhtemel....

incesuda restorasyon 2 yıllık sağlık ile ilgili bölümler düşünülüyor..

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 16:41

44052098_2154895394799287_4693624085945516032_n.jpg
44052098_2154895394799287_4693624085945516032_n.jpg (60.67 KiB) 418 kere görüntülendi
Üniversite Sanayi İşbirliğine Büyük Katkı

Kayseri OSB ve Kayseri Üniversitesi
İşbirliği Protokolü İmzaladı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile KAYÜ bünyesinde kurulması planlanan Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu İşbirliği Protokolü imzalandı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve üniversite çalışanları katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; “ Kayseri OSB olarak kurumlar arası işbirliklerine her zaman büyük önem veriyoruz. Daha öncede ORAN, KOSGEB, İşkur, SGK, Belediyelerimiz ve birçok STK ile işbirliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. Üniversite Sanayi işbirliğine ayrı bir önem veriyoruz.

Kayseri Üniversitesi ile işbirliği içerisinde hizmet çıtamızı daha da artıracağız.
KAYÜ bünyesinde kurulması planlanan Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu’nun Kayseri OSB’de kurulmasıyla, bir taraftan Kayseri OSB’de faaliyet gösteren firmaların inovasyon, AR-GE, tasarım, sistem entegrasyonu, dış ticaret, sertifikasyon kapasitelerini artırmak hedeflenmektedir.

Diğer taraftan da; İş dünyası ile entegre olarak verilmesi planlanan uygulamalı mesleki ve teknik yükseköğretim ile daha nitelikli insan kaynakları yetiştirilerek iş dünyasına kazandırılması amaçlanmaktadır.
Mevcut teknik kolejimizin devamı niteliğinde olacak bu projenin; Organize sanayi bölgemize hayırlar getirmesi dileğiyle, başta Kayseri Üniversitesi Rektörümüz ve yöneticileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa; “Kayseri OSB ile yapmış olduğumuz işbirliği ile başarılı çalışmalara imza atacağız. Sayın Başkan Tahir Nursaçan ve projede emeği geçen ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün bir hayali gerçekleştiriyoruz. İş dünyası ile üniversite dışında ilk buluşmamız. Nitelikli insan kaynakları ile Lider ve Güçlü Türkiye olacağız.” dedi.

43878467_2154895298132630_6078836105027780608_n.jpg
43878467_2154895298132630_6078836105027780608_n.jpg (91.37 KiB) 418 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Re: Kayseri Üniversitesi - KAYÜ

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 19:05

Üniversite - Sanayi alanında daha verimli bir uygulama-arge-öğretim yapılabilmesi için Konya ilinde

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / KONYA OSB içerisinde hayata geçiyor...

Detaylar ; http://www.projemturk.org/viewtopic.php?f=7&t=1338
konya-teknik-universitesinde--(2).jpg
konya-teknik-universitesinde--(2).jpg (32.87 KiB) 404 kere görüntülendi
file.jpg
file.jpg (163.29 KiB) 404 kere görüntülendi
Konya Teknik Üniversitesi 780 dönüm alanda hayata geçecek , Osb içerisinde Teknik Üniversiteye yakın alanda Konyanın 2.Teknoloji Geliştirme Bölgesi İnnoparkta bulunuyor...

İnnopark Detaylar ; http://www.projemturk.org/viewtopic.php?f=7&t=350

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 19:06

İnşallah Kayseri Osb de en az 500 dönüm alanda Kayseri Üniversitesi OSB Kampüsü hayata geçer..
43951431_244395799568642_1751510615614029824_n.jpg
43951431_244395799568642_1751510615614029824_n.jpg (99.72 KiB) 403 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eki 2018 22:52

Kayseri Üniversitesi ile OSB Arasında MYO Protokolü İmzalandı

https://www.youtube.com/watch?v=cP4Eaiux70o

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 13 Eki 2018 23:54

Rektör Karamustafa: “Kayseri Üniversitesi Bir Kampus Üniversitesi Olmayacak”
fft261_mf31510756.jpg
fft261_mf31510756.jpg (25.33 KiB) 375 kere görüntülendi
IHA

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Üniversitesinin klasik bir kampus üniversitesi olmayacağını, ilçelerde kurulacak meslek yüksek okulları ile bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir eğitim modeli benimsediklerini söyledi.

Kayseri Üniversitesinin Develi, Tomarza ve Pınarbaşı’nda aktif eğitim veren meslek yüksekokulları bulunduğunu hatırlatan Rektör Karamustafa, halihazırda aktif olmayan Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı ve İncesu’daki meslek yüksekokullarında, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek bölümlerin açılacağını ifade etti. Klasik bir kampus üniversitesi olmayacaklarının altını çizen Karamustafa, “Üç ilçemizde aktif, 4’ünde de aktif olmayan meslek yüksekokullarının altyapısını planlı bir şekilde oluşturduktan sonra, eğitim içerikleri ve modellerini bölgenin ihtiyaçlarına göre şekillendireceğiz. Bir taraftan OSB MYO’larında iş dünyasının, sanayinin ihtiyaç ve dinamiklerini dikkate alarak programlar açmayı ve eğitim modülleri oluşturmayı planlarken, ilçelerde ise bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak veya destek olacak programlar açacağız. Doluluğu yüksek olan ama bölgeyle entegre programların açılması söz konusu olabilecek” dedi.

İş dünyası ile entegre bir eğitim modeli
Üniversite olarak iş dünyasının beklentilerini karşılayabilecek, daha öğrencilik yıllarından itibaren öğrencilerin iş dünyasının içerisinde yer alabileceği bir eğitim modeli benimsediklerini, bu kapsamda Kayseri OSB’de bir meslek yüksekokulu kuracaklarını kaydeden Karamustafa, geçtiğimiz günlerde OSB’de incelemelerde bulunduklarını hatırlattı. Ekip olarak Kayseri Üniversitesini daha iyiye taşımak için gayret ettiklerini vurgulayan Karamustafa, “Şu anda bir yapılanmaya gidiyoruz; hem üniversite içinde çalışmalarımız devam ediyor hem de üniversite dışarısında özellikle meslek yüksekokullarını yeniden yapılandırabilmek için OSB MYO’sunun oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İş dünyasıyla entegre uygulamalı eğitim verebilmek için yine iş dünyasıyla bütünleşebilecek, birlikte hareket edebilecek; sanayinin, iş adamlarının, iş dünyasının, mühendisin üniversitenin içinde olduğu ama bir yandan da üniversitenin sanayinin içerisinde olduğu bir öğretim modelini benimseyerek, daha nitelikli, iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap veren ve iş dünyasının dinamikleriyle birlikte hareket edebilen bir eğitim sistemi oluşturmak istiyoruz. Bunun için de ülkemizde bazı üniversitelerin bünyesinde bulunan OSB MYO’larının oluşturulması yönünde ciddi çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmaları en kısa zamanda harekete geçirip bu bağlamda özellikle teknik anlamdaki meslek yüksekokulu ya da önlisans eğitimini sanayinin içine taşımayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 13 Eki 2018 23:58

kayseri-122-img_5974-2.jpg
kayseri-122-img_5974-2.jpg (57.93 KiB) 374 kere görüntülendi
YÖK Başkanı Saraç, Rektörümüzü Ziyaret Etti
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’yı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette; YÖK Başkanı Saraç, Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’dan üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise, YÖK Başkanı Saraç’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Kayseri Üniversitesi’nin gelişim planı hakkında YÖK Başkanını bilgilendirdi.

Kayseri Üniversitesi
kayseri-122-img_5983-2.jpg
kayseri-122-img_5983-2.jpg (86.43 KiB) 374 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 15 Eki 2018 16:26

Rektörümüz, Meslek Yüksekokulunu Ziyaret Etti

https://www.youtube.com/watch?v=3Tz9uFBrRa0

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, birim ziyaretlerine başladı. İlk ziyaretini Meslek Yüksekokulu’na gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Karamustafa, akademik ve idari personelle tanıştı.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştiren tanışma toplantısına, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ercan Karaköse ile Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ercan Karaköse, okul hakkında bilgiler verdi.
Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise konuşmasında, Kayseri Üniversitesi’nin mesleki ve teknik eğitim ağırlıklı bir üniversite olduğunu söyledi.
Rektör Karamustafa, “Kayseri Üniversitesini çok kısa süre içerisinde Türkiye’nin önemli, nitelikli saygın ve dikkate alınan bir üniversitesine dönüştürebilmek için güçlü yönlerimizi hızlı bir şekilde harekete geçirmeliyiz. Bugün dünyadaki yükseköğretim programlarının değerlendirme kriterlerine baktığımızda, üniversitelerin uluslararası platformda genel geçer değerlendirme kriterlerinin önceliğinde etki faktörü olarak adlandırılan unsurların ön planda olduğunu görüyoruz. Bugün Erciyes Üniversitesi ülkemizin önde gelen nitelikli üniversitesi olarak araştırma üniversitesi olmuştur. Araştırma üniversitesi olmasında da önemli faktörlerden bir tanesi bu etki faktörüdür. Elbette ki biz üniversite olarak araştırmacı kimliğimizden, bilgi üretme kimliğimizden kesinlikle taviz veremeyiz. Bu öncelikli görevimizdir. Yoksa öbür türlü biz meslek lisesi olarak kalmamız gerekir. Biz bir üniversiteyiz. Bilgi üreteceğiz. Bu biliyi öğrenci ile paylaşacağız. En önemlisi kendimize vizyon edindiğimiz unsurlardan bir tanesi, bizim ve genel olarak uluslararası platformda üretilmiş olan bilginin uygulamaya dönüştürülmesinde öncü rol oynayacağız” dedi.
Rektör Karamustafa ayrıca Meslek Yüksekokulu’nun laboratuvarlarını da gezerek, görevlilerden bilgi aldı.

Kayseri Üniversitesi