AGÜ Teknopark - AGÜ TTO

faruk gorez

AGÜ Teknopark - AGÜ TTO

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Ağu 2015 19:40

AGÜ yabancı dilde eğitim veren müh. teknik ağırlıklı bir üniv. gelecek yıllarda tıp gibi bölümlerde gelecek AGÜ ye açılacak yada açılması muhtemel bölümler arama konferansları ile belirleniyor..
AGÜ MİMARSİNAN KAMPÜSÜNE AGÜ TEKNOPARK gelecek MİMARSİNAN OSB -KAYSERİ OSB -İNCESU OSB -KAYSERİ SERBEST BÖLGE ve kurulması muhtemel osb ler...
KAYSERİ YENİ OSB PROJELERİ - ÖNERİ PROJEMTURK
-ENERJİ-İLERİ ELEKTRİK-ELEKTORNİK-İLERİ MALZEME OSB
-MAKİNA İHTİSAS OSB
-SAVUNMA SANAYİİ-HAVACILIK OSB -HASEKİ BAŞKAN PROJESİ
-İLAÇ-AŞI DOĞA BİLİMLERİ -BİYOTEKNOLOJİ OSB
-MEDİKAL-BİYOMEDİKAL-3D YAZICILAR YENİ NESİL ÜRÜNLER OSB

OSB LERDE DE ARGE YAPACAK AGÜ TEKNOKENT VE AKADEMİK DÜNYA...

ERÜ-ERÜ TEKNOPARK
MELİKŞAH ARGE TTO YENİLİKÇİ OFİS
NNY ARGE TTO YENİLİKÇİ MERKEZ
AGÜ TEKNOKENT
SEYRANİ TEKNOPARK


KAYSERİ YENİLİKÇİ MERKEZLERLE TGB LERLERTEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ İLE ARGE ÜRGE MERKEZİ OLACAK ÜLKEMİZİN.


AGÜ NÜN VE DİĞER ÜNİVERSİTELERİN DESTEĞİYLE YENİ MARMARA BÖLGESİNİN -AFRO AVRASYANIN ÜRETİM MERKEZİ OLACAK KAYSERİ...

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Ağu 2015 19:42

Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Araştırma Geliştirme (ARGE) ve Yenilikçilik Ofisi kurulması için çalışmalar başladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Hakan Özdemir koordinatörlüğünde kurulması planlanan ARGE ve Yenilikçilik Ofisi’nin yapılanması tamamlandı.

AGÜ Rektörlüğünde, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu başkanlığında yapılan toplantıyla, ofisin yapılanması, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi ve KOSGEB yetkililerine anlatıldı ve onların görüşleri alındı.

Ofisin yapılanması ile ilgili bilgiler veren Rektör Sabuncuoğlu, herkes tarafından yapılan hizmetleri vermek yerine katma değer oluşturucu faaliyetlere odaklanmayı planladıklarını ifade etti.

Hedeflerinin üniversite-sanayi işbirliğinde üretilen bilgiyi toplumsal faydaya dönüştürmek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sabuncuoğlu, “AGÜ’nün bir dünya üniversitesi olması için tüm aktörlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Ofisin Direktörü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Hakan Özdemir de ofisin yapılanması ile ilgili sunum yaptı.

Sunumunda yapılanmaya ilişkin detaylı bilgiler veren Özdemir, Kayseri’nin teknoloji tabanlı girişimcilik ve Ar-Ge potansiyelini harekete geçirmek istediklerini kaydetti.

Toplantıya katılan ORAN Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KOSGEB Kayseri Hizmet Merkezi Müdürü Erdal Çınar, AGÜ ile işbirliği yapabileceklerini bildirdi.

Toplantıda AGÜ, Mimarsinan OSB, ORAN ve KOSGEB arasında işbirliği yapılması ve uluslararası proje pazarı kurmak için, firma ve kurum temsilcilerinin bir araya geleceği bir toplantı düzenlenmesine karar verildi.

http://aves.agu.edu.tr/BilgiDetay.aspx?Tur=E&KayitID=2

faruk gorez

AGÜ AKADEMİSYENLERİ ARGE - ÜRGE - BİLİŞİM VADİSİ - AGÜ İLERİ TEKNOLOJİ OSB

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Ağu 2015 19:45

AGÜ BÖLÜMLERİ
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Yönetim Bilimleri Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu

Fen Bilimleri Enstitüsü

Enstitümüzde LİSANSÜSTÜ öğretim programları İngilizce dilinde yürütülecektir. 2013 - 2014 akademik yılından itibaren çeşitli lisansüstü programlarına öğrenci almıştır. Enstitümüz, uluslararası bilimsel camiada fark yaratacak lisansüstü çalışmaların yapılmasını ilke edinmiştir.

Dinamik, bilime gönül vermiş kadrosu ile AGÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, bilimin ışığında, nitelikli çalışmaların yapıldığı bir Enstitü olma ve AGÜ’yü ulusal ve uluslararası düzeyde tanınır hale getirme hedefindedir.

Enstitü bünyesinde açılan ve öğrenci alan lisansüstü programları aşağıdaki gibidir.

YÜKSEK LİSANSProgramları:

İleri Malzeme ve Nanoteknoloji
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Doktora Programları

Malzeme Bilimi ve Makine Mühendisliği
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
- See more at: http://www.agu.edu.tr/enstituler#sthash.zJLS8Nwv.dpuf

Dil Okulu

Her bölüm için arama konferansı yapılıyor çıkan sonuca göre yeni böülümler fakülteler hayata geçecek AGÜ tıp ve sağlık bilimleri gibi Uzay havacılık - otomotiv gibi enerji gibi bölümler gelecek 4-5 yılda kurulacak AGÜ de..


AGÜ AKADEMSİYENLERİ ÇOK BAŞARILI VE DEĞERLİ ...

ARGE DEN ÜRGEYE HER SÜREÇTE VARLAR..HEDEF AGÜ İLE KAYSERİ SANAYİİNİN AYNI ÇATI ALTINDA ARGE ÜRGE OLARAK HİZMET VERMEK TOPLUMA MADDİ MANEVİ KATKI SAĞLAMAK...

AGÜNÜN 2025 HEDEFLERİNDE HEM SÜMER HEM MİMARSİNAN KAMPÜSLERİNDE ARGE TTO YENİLİKÇİ MERKEZLER LABORATUVARLAR KURMA HEDEFİ VAR SANAYİ İLE BİLİM TEKNOLOJİ BAKANLIĞI İLE KALKINMA BAKANLIĞI İLE ORTAK PROJELER HAYATA GEÇİRECEK AGÜ YİNE BELEDİYELER STKLARLA ÇALIŞMALAR YAPILACAK..

AGÜ KAYSERİYE NİTELİKLİ İLERİ TEKNOLOJİ ÜRETEN OSB LER VE BİLİŞİM VADİSİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYOR...

AGÜ AKADEMİSYENLERİ - PROJELERİ ÇALIŞMALARI
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU

Doktora: Wichita State University ABD Endüstri Mühendisliği 1989.

Araştırma Alanları: Simülasyon Çizelgeleme ve Üretim Sistemleri Kanser Tarama Sistemleri ve Güdümlü İlaç Sistemleri

Prof. Dr. İrfan ALAN

Doktora: University of Wisconsin-Madison ABD Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği 1993.

Araştırma Alanları: Elektrik Makinalarının Tasarımı ve Kontrolü; Güç Elektroniği Devrelerinin Tasarımı ve Kontrolü Sürücü Tasarımı ve Kontrolü Elektrik Makinaları Sürücüleri ve Güç Elektroniği Devrelerinde Kayıpların Azaltılması ve Verimin Yükseltilmesi Elektrik Enerjisinin Verimli Kullanımı İndüksiyonla Isıtma Rüzgar Enerjisi ve Diğer Alternatif Enerji Kaynakları ile Elektrik Üretimi Enerji Depolama Sistemleri ve Kontrolü Elektrikli ve Hibrit Elektrikli Araçlar Tahrik ve Kontrol Sistemleri

Prof. Dr. Erhan KUTANOĞLU

Doktora: Lehigh Üniversitesi ABD Endüstri Mühendisliği 1999.

Araştırma Alanları: Üretim ve Servis Hizmetleri için Tedarik Zinciri Yönetimi Dağıtık Karar Verme için Modelleme ve Algoritmalar Optimizasyon

Prof. Dr. Ayhan ALTINTAŞ

Doktora: Ohio State University Elektrik Mühendisliği 1986.

Araştırma Alanları: Elektromanyetik saçılma ve difraksiyon antenler dalga propagasyonu simülasyon spektrum yönetimi kablosuz haberleşme için RF fiber ve güdümlü dalga optiği.

Prof. Dr. Çetin ÇETİNKAYA

Doktora: University of Illinois at Urbana-Champaign ABD Uzay ve Makine Mühendisliği 1995.

Araştırma Alanları: Katı mekaniği mekanik titreşim termo-elastik dalga dagılımı nano/mikro-boyutlu sistemlerin mekaniği transiant sonlu elemanlar tanecik yapiskanligi and sembolik hesaplama.

Prof. Dr. Beycan İBRAHİMOĞLU

Doktora: Azarbeycan Teknik Üniversitesi Azerbaycan Makine Mühendisliği 1982.

Araştırma Alanları: Termodinamik Yakıt Pilleri (Elektrokimyasal Jeneratörler) Plazma ve Hidrojen Enerjisi.

Doç. Dr. Murat DURANDURDU

Doktora: Ohio Üniversitesi ABD Fizik 2002.

Araştırma Alanları: Sayısal Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Nanoteknoloji Teorik Yoğun Madde Fiziği

oç. Dr. Bülent YILMAZ

Doktora: Utah Üniversitesi ABD Biyomühendislik 2004.

Araştırma Alanları: Biyomedikal Sinyal ve Görüntü İşleme Nörosinyal Analizi Beyin-Bilgisayar Arayüzü Uyku Analizi Hesaplamalı Kardiyoloji Örüntü Tanıma/Sınıflandırma

Doç. Dr. İbrahim AKGÜN

Doktora: Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2006.

Araştırma Alanları: Serim Tasarım ve Kesme/Önleme (Interdiction) Modelleri Ulaştırma Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Risk Yönetimi Teknoloji Yönetimi Askeri Yöneylem Araştırması Karar Analizi ve Karar Destek Sistemleri Politika Analizi ve Strateji Geliştirme Optimizasyon Uygulamaları Yöneylem Araştırması Uygulamaları

Doç. Dr. Vehbi Çağrı GÜNGÖR

Doktora: Georgia Institute of Technology ABD Elektrik ve Bilgisayar Müh. 2007.

Araştırma Alanları: Kablosuz ve Mobil Haberleşme Bulut Bilişim Bilgisayar Ağları Kablosuz Algılayıcı Ağlar Akıllı Elektrik Sistemlerinde İletişim Sualtı ve Yeraltı Haberleşme Ağları

Doç. Dr. Hakan USTA

Doktora: Northwestern Üniversitesi ABD Kimya 2008.

Araştırma Alanları: Organik Elektronik Uygulamaları için Malzeme Dizaynı ve Sentezi Organik Yarı-İletken Moleküller ve Polimerler Nanodielektrik Kapasitörler Işık Yayan Floresans/Fosforesans Malzemeler Grafen ve Grafen Benzeri İki Boyutlu İletken ve Yarı-İletken Malzemeler Organik İnce-Film Transistörler (OTFT) Organik Güneş Pilleri (OPV) Organik Işık Yayan Diyotlar (OLED) ve Transistörler (OLET)
Doç. Dr. Murat ÇITIR

Doktora: Massachusetts Üniversitesi-Amherst ABD Kimya 2007.

Araştırma Alanları: Teorik Kimya: Kuantum Kimyası Molekül ve Reaksiyon Modellemesi Gaz Fazdaki İyonların Spektroskopik (Kütle ve Lazer) Yöntemlerle Termodinamiği ve Foto Ayrışmasının İncelenmesi metal İyon Kümelerinin Kimyası Geçiş metallerinin metal-Ligand Komplekslerinin metal Öbeklerinin ve metal İyonları ile Biyolojik Moleküllerin Etkileşiminin Termokimyası ve Reaktivitesi Değişik Sistemler için Deneysel Alet Dizaynı

Doç. Dr. Mehmet ŞAHİN

Doktora: Selçuk Üniversitesi Fizik 2005.

Araştırma Alanları: Deneysel: İnce Film Güneş Pillerinin Elektriksel Karakterizasyonu metal-Yarıiletken Diyotların Elektriksel Karakterizasyonu Yarıiletken İnce Filmlerin Optik Karakterizasyonu. Kuramsal: Yarıiletken Kuantum Nokta Yapıların Elektronik Özellikleri Çok Elektronlu Kuantum Nokta Yapılar Bandiçi Optik Geçişler Quantum Noktalarında Ekzitonlar Sayısal Hesaplamalar

Doç. Dr. Abdulkadir DOĞAN

Doktora: University of Wales, Galler, Uygulamalı Matematik, 1997.

Araştırma Alanları: Sayısal Çözüm, Sonlu Eleman Metodu, Kısmi Diferansiyel Denklemler, Diferansiyel Denklemler, Sınır Değer Problemler,i Dinamik Denklemler, Zaman Skalası


Doç. Dr. Sevil Dinçer İŞOĞLU

Doktora: Hacettepe Üniversitesi Biyomühendislik 2006.

Araştırma Alanları: Biyomalzeme Polimerik DNA Taşıyıcıları RAFT Polimerizasyonu Deri Doku Mühendisliği Destek Malzemeleri Faj Gösterim

Doç. Dr. Ünal ŞEN

Doktora: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Müh. 2010.

Araştırma Alanları: Yakıt Hücreleri için Proton İletken Polimerler İnorganik-Organik Güneş Pilleri ve Enerji Çeviriciler için Nanomalzemelerin Simülasyonu


Doç. Dr. Sergey BORISENOK

Doktora: St. Petersburg Devlet Üniv. Rusya Kuramsal Fizik 1996

Araştırma Alanları: İstatiksel Fizik ve Uygulamalı MatematikFizikte Kontrol Teorisi Doğrusal Olmayan Dinamik Kısmi Diferansiyel Denklemler (PDEs) Beyin Dinamiği Kantitatif EEG (qEEG).


Doç. Dr. Zübeyir ÇINKIR

Doktora: University of Georgia Matematik 2007.

Araştırma Alanları: Aritmetik Geometri Kombinatorik ve Çizge Teorisi Cebirsel/Analitik Sayılar Teorisi ve Toeplitz Matrisleri.

Doç. Dr. İbrahim T. ÖZDÜR

Doktora: University of Central Florida ABD Optik ve Fotonik 2011.

Araştırma Alanları: Mode-kilitlemeli Lazerler Atmosfer ve Fiber Optik Kablo Üzerinden Optik İletişim LIDAR – Laser ile Mesafe Ölçüm Teknikleri Mikrodalga Fotoniği Optik Sinyal İşleme Optik Tabanlı Saatler ve Optik Frekans Tarakları.


Yrd. Doç. Dr. Selçuk GÖREN

Doktora: Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2009

Araştırma Alanları: Gürbüz Optimizasyon Yenilenebilir Enerji Kaynakları Akıllı Şebekeler Belirsizlik Altında Üretim Çizelgelemesi Stokastik Modelleme Simülasyon Uygulamalı Olasılık Kesikli Optimizasyon ve metasezgiseller.

Yrd. Doç. Dr. Cihan ÇİFTÇİ

Doktora: Massachusetts Üniversitesi-Amherst ABD İnşaat Mühendisliği 2012.

Araştırma Alanları: Deprem Mühendisliği Yapı Mekaniğinde Olasılıksal Yöntemler Yapıların Statik ve Dinamik Analizi Monte-Carlo Simülasyonları Sonlu Elemanlar Yöntemi Ağaç Dinamiği Ağaçların Risk Değerlendirmesi Yapı Güvenliği Çelik Yapı Tasarımı

Yrd. Doç. Dr. Günyaz ABLAY

Doktora: Ohio State Üniversitesi ABD Nükleer Mühendisliği 2012.

Araştırma Alanları: Kontrol Teorisi Online Arıza Teşhisi Kaos ve Uygulamaları Nükleer Enerji Teknolojileri
Yrd. Doç. Dr. Ali CANLIER

Doktora: Tokyo Institute of Technology Japonya Nükleer Mühendisliği 2009.

Araştırma Alanları: Nanomateryaller Saydam Elektrotlar Güneş Pilleri Poröz Polimerler İletken Polimerler Koordinasyon Kimyası Bor Kimyası Piller

Yrd. Doç. Dr. Burcu BAKIR GÜNGÖR

Doktora: Georgia Institute of Technology (ABD)/Sabancı Üniversitesi Biyoinformatik 2012.

Araştırma Alanları: Biyoenformatik Makina Öğrenmesi Yapay Zeka Örüntü Tanıma Genomiks Yeni Nesil Dizileme Genetik Bozuklukların Moleküler Biyolojisi İşlemsel Biyoloji.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nazım TOMAÇ

Doktora: Ohio State Universitesi ABD Uçak ve Uzay Mühendisliği 2013.

Araştırma Alanları: Deneysel Aerodinamik Vorteks Dinamiği Akış Kontrolu Akış Eyleyicileri Fluidik Osilatörler.

Yrd. Doç. Dr. Zafer AYDIN

Doktora: Georgia Institute of Technology ABD Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği 2008.

Araştırma Alanları: Biyoinformatik işlemsel biyoloji protein yapı tahmini DNA-protein etkileşimlerive uygulamalı makine öğrenmesi.

Yrd. Doç. Dr. Kutay İÇÖZ

Doktora: Purdue Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği 2010

Araştırma Alanları: Bio Micro/NanoElektroMekanik Sistemler (Bio M/NEMS) biyolojik işaret ölçme ve işleme elektrofizyoloji kırınım tabanlı algılama metroloji geliştirme yarıiletken üretimi ve testleri üretim süreci/ürün kontrol sistemleri akıllı sistemler biyomedikal sensörler ve düzenler biomanyetik parçacıklar


rd. Doç. Dr. Dooyoung HAH

Doktora: Korea Advanced Institute of Science and Technology Kore Elektrik Mühendisliği 2000.

Araştırma Alanları: Optik mikrosistemler RF MEMS biyomedikal görüntüleme için mikrosistemler moleküler görüntüleme mikrosensörler nanokompozitler nanofotonik aygıtlar

Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖNEN

Doktora: Virginia Teknik Universitesi, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, 2014.

Araştırma Alanları: Akıllı şebekeler, dağıtım şebekelerinde güvenlik, fırtına sonrası elektrik geri yüklemesi, yenilenebilir enerji kaynakları, güç sistemlerinde optimizasyon, kontrol ve ekonomik analizler.
Yrd. Doç. Dr. İsa YILDIRIM

Doktora: University of Illinois Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği 2009.

Araştırma Alanları: Biyomedikal görüntüleme sinyal ve görüntü işleme.

Yrd. Doç. Dr. Bekir Hakan AKSEBZECİ

Doktora: Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2011.

Araştırma Alanları: Biyomedikal Örüntü Tanıma Biyomedikal İşaret ve Görüntü İşleme Biyoinformatik

Yrd. Doç. Dr. Aysun CEBECİ AYDIN

Doktora: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyokimya 2008.

Araştırma Alanları: Gıda Mikrobiyolojisi Laktik Asit Bakterilerinin Tanımlanması ve Türlenmesi Probiyotikler Bakteriyosinler Biyoinformatik

Yrd. Doç. Dr. Erkin AYDIN

Doktora: Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji 2010.

Araştırma Alanları: Biyomalzemeler Biyopolimerler Kompozitler Nanoteknoloji Uygulamalrı Biyomekanik Doku Kültürü ve Mühendisliği Kök Hücre ve Rejenaratif Tıp Uygulamaları İlaç Taşıma ve Salım Sistemleri Biyosensörler

rd. Doç. Dr. İlker ERDEM

Doktora: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği 2009.

Araştırma Alanları: Gıda Biyoteknoloji Mikro/Ultra/Nano Filtrasyon Sol-Jel Seramik Filtreler

Yrd. Doç. Dr. İ. Alper İŞOĞLU

Doktora: Hacettepe Üniversitesi Biyomühendislik 2009.

Araştırma Alanları: Doku Mühendisliği Kemik Doku Mühendisliği Biyobozunur Polimerik Biyomalzeme Sentez ve Karakterizasyonu 3 Boyutlu Doku İskelesi Tasarımı Elektro-Eğirme Yöntemi

Yrd. Doç. Dr. Kevser KAHRAMAN

Doktora: Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği 2011.

Araştırma Alanları: Fonksiyonel Gıdalar Enzime Dirençli Nişasta ve Sağlık Üzerine Etkileri Hububat ve Ürünleri Teknolojisi Gıda Kimyası Reoloji

Yrd. Doç. Dr. Burak UZAL

Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2007.

Araştırma Alanları: İleri Bağlayıcı Malzemeler Beton için Doğal Mineral Katkı Malzemeleri Çevre Dostu Çimento-Beton Sistemleri Hafif Beton Yüksek-Performanslı Beton Yüksek Miktarda Mineral Katkı Malzemesi İçeren Çimento ve Beton Sistemleri Çimento Esaslı Malzemelerin Mikro ve Nano Yapılar

Yrd. Doç. Dr. Niğmet UZAL

Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği 2007.

Araştırma Alanları: Su ve Atıksu Arıtımında Membran Prosesesler Endüstriyel Atıksu Arıtımı ve Yeniden Kullanımı Fizikokimyasal Arıtım Prosesleri Anaerobik Biyoteknoloji

rd. Doç. Dr. Evren MUTLUGÜN

Doktora: Bilkent Üniversitesi Fizik 2012.

Araştırma Alanları: Yarı İletken Kuvantum Noktacıklar metal Nanoparçacıklar Nanokompozitler Organik LED'ler Fotovoltaikler (Güneş Hücreleri) Eksitonik Plazmonik Nanoyapılar ve Işık Hasatı Uygulamaları Esnek ve Çekilebilir Elektronik Yenilikçi Aydınlatma ve Görüntü Teknolojileri.

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra ÇAĞLAYAN

Doktora: Bilkent Üniversitesi Fizik 2010.

Araştırma Alanları: Mikro ve Nanofotonik Aygıt ve Teknolojileri Nanomalzemeler ; metamalzeme Plazmonik Fotonik Kristaller Aygıt ve Algılayıcı Uygulamaları ; İki Boyutlu (Grafen ve Benzeri) Kristal Tabanlı Nanofotonik Aygıtlar; Plazmonik Biyosensörler ve Yüksek Verimli Emici (Super Absorber) Yapılar; Kuantum metafotonik ve Kuantum metamalzeme

rd. Doç. Dr. Ayşegül AKYOL

Doktora: Bilkent Üniversitesi Matematik 2013.

Araştırma Alanları: Cebirsel ve geometrik topoloji eğrilerin projektif uzaydaki topolojileri altıncı dereceden basit tekilliği olan eğrilerin sınıflandırılması altıncı dereceden Zariski çiftleri

rd. Doç. Dr. Ayşegül AKYOL

Doktora: Bilkent Üniversitesi Matematik 2013.

Araştırma Alanları: Cebirsel ve geometrik topoloji eğrilerin projektif uzaydaki topolojileri altıncı dereceden basit tekilliği olan eğrilerin sınıflandırılması altıncı dereceden Zariski çiftleri

Yrd. Doç. Dr. Şükrü KURAN

Doktora: Boğaziçi Üniversitesi, Bilgisayar Müh., 2012.

Araştırma Alanları: Kablosuz ve Mobil Haberleşme, Nanoağlar ve Moleküler Haberleşme, Bilgisayar Ağları, Kablosuz Çokgen Bağlantılı Ağlar, Araçsal Tasarısız Ağlar, Simülasyon Tasarımı,

Dr. Muhammed SÜTÇÜ

Doktora: University of Illinois Urbana Champaign ABD Endüstriyel ve Kurumsal Sistemler Mühendisliği Bölümü 2014.

Araştırma Alanları: Karar verme Analizi Bilgi Teorisi Fayda Teorisi Olasılık teorisi Çok değişkenli karar verme Simulasyon Kısmi bilgi ile karar verme Bilgi tabanlı karar verme.

Dr. Ahmad Reza POURGHADERI

Doktora: National University of Singapore, 2014

Araştırma Alanları: Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Finansal Analiz, Stokastik Modelleme ve Optimizasyon, Kuyruk Teorisi, İstatiksel Analiz, meta-Sezgisel Yöntemler

Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Prof. Dr. Yusuf BARAN

Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü 2006

Araştırma Alanları : Kanser Moleküler Biyolojisi Kanserde İlaç Direnç Mekanizmaları Hücre Ölümleri Mezenkimal Kök Hücrelerin Rejeneratif Potansiyelleri Bilim ve Teknoloji Politikaları

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 11 Ağu 2015 19:47

AGÜ TEKNOKENT 2018 YILINDA HİZMETE AÇILACAK..AGÜ MİMARSİNAN KAMPÜSÜNDE...


AFRO AVRASYANIN ARGE ÜRGE MERKEZİ OLACAK KAYSERİ..

İLERİ TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLER BU TEKNOKENTTE ÜRETİLECEK----
ARGE TTO YENİLİKÇİ MERKEZ GİBİ BİR ÇOK FARKLI BÖLÜM OLACAK BU TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİNDE...

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:11

AGÜ ASPİLSAN ZİYARETİ
Abdullah Gül Üniversitesi'nden öğretim görevlileri fabrikamızı ziyaret etmiş olup Aspilsan teknoloji yol haritası çerçevesinde fikir alışverişinde bulunulmuştur.
http://www.aspilsan.com/Haber-4-AGU_ASPILSAN_ZIYARETI
67abec84b9c5b81.jpg
67abec84b9c5b81.jpg (29.15 KiB) 1468 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:14

http://www.agu.edu.tr/tto
Teknoloji Transfer Ofisi
Üniversitemiz bünyesinde “Ar-Ge ve Yenilik Ofisi”miz üniversitemizde araştırma geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesi, bölgemizdeki Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 2014 yılında kurulmuştur. Ar-Ge ve Yenilik Ofisimiz uygulanabilir bilim ve teknolojide ulusal ve uluslararası rekabet gücünü artırmaya yönelik sinerjiyi yakalamak amacıyla akademisyenlerimize sanayi ile ortak proje geliştirmeye yönelik konularda hizmet sunmaktadır. Ar-Ge ve Yenilik Ofisi olarak akademisyenlerimizin uluslararası deneyimlerinin ulusal sanayimize aktarılmasını sağlamak amacıyla TÜBİTAK, AB, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, TAI, Meteksan Savunma Sanayi, Turkcell, Roketsan, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Arçelik A.Ş. gibi kurum ve kuruluşlara yönelik projelerin hazırlanmasına yardımcı olarak konularında taraflara danışmanlık yapmaktayız. Sanayimize uygulanabilecek mühendislik uygulamalarıyla ilgili özel sektör kuruluşları ve kamu kuruluşları ve ilgili ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunarak projeler gerçekleştirmekte, kurslar, seminerler, konferanslar, kongreler ve ilgili çeşitli eğitim programları düzenlemekte ve yürütmekteyiz. Bu doğrultuda misyon ve vizyonumuz; ulusal, uluslarararası, üniversite içinden ve dışından olmak üzere proje işbirlikleri geliştirerek bölgemizdeki Üniversite-Sanayi işbirliğini güçlendirmek ve sonuçların bölgemiz ve ülkemiz sanayisine aktarımını gerçekleştirmektir. - See more at: http://www.agu.edu.tr/tto#sthash.PnAHLboB.dpuf
Untitled - Copy 2.jpg
Untitled - Copy 2.jpg (35.78 KiB) 1467 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:15

Bilimsel Araştırma Projeleri
Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu Üyeleri
Prof.Dr. Ayhan ALTINTAŞ

Başkan

ayhan.altintas@agu.edu.tr

Prof.Dr.İrfan ALAN

Üye

irfan.alan@agu.edu.tr

Prof.Dr.Çetin ÇETİNKAYA

Üye

cetin.cetinkaya@agu.edu.tr

Doç.Dr.İbrahim AKGÜN

BAP Koordinatörü, Üye

ibrahim.akgun@agu.edu.tr

Doç.Dr.Hakan USTA

Üye

hakan.usta@agu.edu.tr

Doç.Dr.Hakan ERCAN

Üye

hakan.ercan@agu.edu.tr

Doç.Dr.Burak ASİLİSKENDER

Üye

burak.asiliskender@agu.edu.tr

Doç.Dr. V.Çağrı GÜNGÖR

Üye

cagri.gungor@agu.edu.tr

Yrd.Doç.Dr. Evren MUTLUGÜN

Üye

evren.mutlugun@agu.edu.tr

Bilimsel Araştırma Projeleri birimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

- See more at: http://www.agu.edu.tr/bap#sthash.kTJccZZX.dpuf
bapkurul.jpg
bapkurul.jpg (13.95 KiB) 1466 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:16

Avrupa Birliği ve TÜBİTAK Projeleri

Avrupa Birliği ve TÜBİTAK Projelerimiz
Proje Ekibi Proje Başlığı Proje Kodu Proje Zaman Aralığı Proje Bütçesi
Hakan Usta (Yürütücü), Murat Çıtır (Araştırmacı), Ali Canlıer (Araştırmacı) Bor İçeren Yüksek Performanslı Organik Yarı İletken Malzemeler Geliştirilmesi ve İnce Film Transistor (Otft) Uygulamaları Tübitak 1001 Ekim 2014 - Eylül 2017 357.016 TL
V. Çağrı Güngör (Yürütücü) Kablosuz Su Altı Akustik Algılayıcı Ağlarında Güvenilir İletişim Tübitak 1001 Şubat 2015 - Şubat 2018 354.001 TL
Ayhan Altıntaş (Yürütücü) Yapısal Sağlık İzleme İçin Kablosuz Pasif Elektromanyetik Algılayıcı Sistemlerinin Tasarlanması Ve Geliştirilmesi Tübitak 1001 Şubat 2013- Mart 2017
Ünal Şen (Yürütücü) Design And Synthesis Of Boron Based Porous Materials For Hydrogen And Methane Storage Tübitak 1003 Kasım 2014 581.044 TL
Hakan Usta (Araştırmacı) Development Of 320x240 Pixels Rgb Oled Screen For Avionic Applications Tübitak 1007 Aralık 2014 - Aralık 2018
İbrahim T. Özdür (Proje Koordinatörü) Fotonik Fener Tabanlı Eş Fazlı Alıcı Performans Analizi Tübitak 3001 2014-2016 53.262 TL
Bülent Yılmaz (Yardımcı Yürütücü) Pozitron Emisyon Tomografisi Görüntülerinden Doku Analizi Yöntemiyle Elde Edilen Parametrelerin Tümor Metabolizması Ve Evresiyle İlişkisinin İncelenmesi Tübitak 3501 Ekim 2013 - Nisan 2016
Zafer Aydın (Yürütücü) Protein Local Structure Prediction By Rich Feature Sets And Machine Learning Methods Tübitak 3501 Ekim 2014- Mart 2017 191.489 TL
Evren Mutlugün (Yürütücü) Esnek Kuantum Noktacıklı Tabanlı Platformlarda Üretilen Yenilikçi Organik Işık Saçan Diyotlar Tübitak 3501 Ekim 2014- Ekim 2017 292.051 TL
Ünal Şen (Araştırmacı) Ali Canlıer (Yürütücü) Designing Flexible And Transparent Nanowire Electrodes To Reduce Haziness For Monitor Applications Nisan 2013 - Nisan 2015 25.000 TL
Sevil Dinçer İşoğlu (Yürütücü) Raft Yöntemiyle Potansiyel Dna Taşıyıcısı Olarak Pvp-B-Peg (Polivinilpiridin-B-Poli(Etilenglikol Metileter Metilakrilat) Kopolimerlerinin Sentezi Ve Karakterizasyonu Tübitak 1002 Aralık 2010 - Aralık 2012
Sevil Dinçer İşoğlu (Yürütücü) A New Vaccine Approach Towards Leishmaninasis: Lipophophoglycan Polymer Conjugates 2008-2011
Burak Uzal (Yürütücü) Nanotanecikler İçeren Yüksek Miktarda Doğal Puzolan Katkılı Çimentolar: Özellikler, Hidratasyon Ve Hamur İç Yapısı Tübitak 1001 2013- 2015 275.639 TL
Niğmet Uzal (Araştırmacı) Alüminyum Mamül Üretim Sektöründe Öncelikli Atıkların Belirlenmesi Ve Entegre Atık Yönetim Sisteminin Oluşturulması Tübitak 1001 (111R003) 2012-2015
Günyaz Ablay (Yürütücü) Proses Kontrol Sistemleri İçin Kayan Kipli Kontrol Geliştirilmesi Ve Fpga-Temelli Pratik Uygulanması Tübitak 3001 Ocak 2014- Ocak 2016 69.444 TL
İbrahim Akgün (Yürütücü) Selçuk Gören (Araştırmacı) Tesis Yeri Seçim Problemleri İçin Akış Tabanlı Modellerin ve Çözüm Metodolojilerinin Geliştirilmesi Tübitak 1001 Ekim 2014- Ekim 2017 288.042 TL
Selçuk Gören (Proje Koordinatörü) İşlem Süresi Değişkenliği ve Rastgele Makine Arızalanmalarına Tabi Çeşitli Atölye Tiplerinin Gürbüz ve/ veya Kararlı Çizelgelenmesi Tübitak 3501 2013 - 2016 124.887,50 TL
Selçuk Gören (Araştırmacı) Rüzgâr Hızlarının Makro-Mekânsal İstatistiksel Dağılımının Modellenmesi Ve Rüzgar Enerjisi Santralleri Entegre Sisteminin Farklı Rüzgâr Türbinleri Kullanılarak Ortalama Güç Üretim Seviyesi Ve Çeşitli Risk Ölçütlerine Göre Optimizasyonu ARDEB 1001 2013- 2015
Zübeyir Çınkır (Yürütücü) Moleküler Çizgelerin Kirchhoff İndekslerinin ve Metric Çizge Değişmezlerinin Alt ve Üst Sınırlarının Geliştirilmesi Tübitak 3501 Nisan 2011- Haziran 2014
Ünal Şen (Araştırmacı) Fabrication Of Advanced Membrane Electrone Assembly For Long Lifetime Pem Fuel Cells (Over 40.000 Hour Operation Lifetime) Tübitak 01575.Stz.2012-2 Mayıs 2013- Mayıs 2016
Mehmet Nazım Tomaç (Yürütücü) Jet Thrust Vectoring With Fluidic Active Flow Control At Cold Flow Tübitak 3001 Temmuz 2014 - Temmuz 2015 70.967 TL
Murat Çıtır (Araştırmacı) Photothermal Effect Investigation of Targeted imaging-guided smart conducting polymers and their controlled drug release applications in colon cancer therapy Tübitak 1001 2015 – 2017
Murat Çıtır (Danışman) Ünal Şen (Yürütücü) Development of Fuel Cells Components Based on Metal-Organic Frameworks Tübitak 1001 2015 - 2017
Kutay İçöz (Yürütücü); Bülent Yılmaz (Araştırmacı) MRD Bioçip: Minimal Rezidüel Hastalığın Güvenilir ve Basit Bir Yolla İzlenmesi Tübitak 1003 Haziran 2015- Temmuz 2018
İbrahim Akgün (Yürütücü) Proje Yönetimi Kapsamında Serim Kesme/Önleme Modellerinin ve Çözüm Yöntemlerinin Geliştirilmesi Tübitak 1001 2015 - 2017 200.100 TL
Hümeyra Çağlayan (Yürütücü) Düşük- İndisli Metamalzeme İle Dalgaboyu- Altı Açıklıktan Yükseltilmiş Ve Yönlendirilmiş Işık Tübitak 3501 2015 - 2016 263.151 TL
Murat Çıtır (Yürütücü) Interaction Analysis Of Metal Ions And Protons In Gaseous Phase With Various Biological Molecules By Using Theoretical And Spectroscopic Methods Tübitak - Cost Mayıs 2013 - Mayıs 2016
Murat Çıtır (Yürütücü) Nanospestroscopy, European Cooperation In Science And Technology Tübitak - Cost Aralık 2013 - Aralık 2017
Ali Canlıer (Yürütücü) Ekran Uygulamaları İçin Bulanıklık Azaltıcı Metal Nanotel Saydam Elektrotlar Tübitak- Nrf Mart 2013 - Şubat 2015 25.000 TL
Hakan Usta (Yürütücü), Ünal Şen (Danışman) Development Of Semiconducting Polymers For High Performance Organic Photovoltaic And Thin Film Transistor Applications Tübitak 2232 Ekim 2013 - Eylül 2015 357.016 TL
Hakan Usta (Yürütücü) Synthesis And Characterization Of Functional Organic Systems For Opto Electronic Applications BAGEP Mart 2013 - Aralık 2015
Murat Durandurdu (Yürütücü) Yeni Bor ve Nitrojen Esaslı Amorf Malzemelerin Tahmini Tübitak 2232 Haziran 2014 - Haziran 2016 22.000 TL
Bekir Hakan Aksebzeci (Yürütücü) Developing Novel Machine Learning Approaches To Predict Drug - Target Interactions Tübitak 2219 Aralık 2013 - Aralık 2014
Hümeyra Çağlayan (Yürütücü) Dalga Boyu Altı Yapıların Metamalzeme İle Kaplanması Tübitak 2232 Aralık 2013 - Temmuz 2015 20.000 TL
Kutay İçöz (Yürütücü) E-öğrenme Portalı İçin Akıllı Sistem Tasarımı Tübitak 2232 2013 - 2015
İlker Erdem (Koordinatör), İsmail Alper İşoğlu (Araştırmacı) New Applications And Course Materials For Prosthetic Dentistry, Implant Dentistry And Biomedical Engineers (Bio Dent) EU Kasım 2012 - Ekim 2014
Murat Çıtır (Yürütücü) Improving Hydrogen Energy Knowledge Around Europe Union EU (2011- 1 –Tr1- Leo05-27996) Aralık 2011 - Aralık 2013
Beniamino Polimeni (Araştırmacı) Guidelines for environmental conservation and management of the quarries of Calabria Università degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria and Regione Calabia Ekim 2013 - Aralık 2014
Sergey Borisenok (Araştırmacı) Control in Complex Physical and Technical System and Networks Russian Federation; Russian Scientific Foundation Grant 14-29-00142 Ekim - Aralık 2014


- See more at: http://agu.edu.tr/proje#sthash.jif2eD6R.dpuf

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:17

Bilimsel Araştırma Projelerimiz

Yönetici Proje Adı Proje Kodu Başvuru Tarihi Bitiş Tarihi Toplam Butce
Doç.Dr. İbrahim Akgün Abdullah Gül Üniversitesi ArGe Faaliyetleri Alt Yapısının Geliştirilmesi FBG-2014-1 08.12.2014 12.08.2016 423.900,00
Yrd.Doç.Dr. Hümeyra Çağlayan Öztürk Grafen tabanlı aygıtlar için nanoyapılarla emilim artırımı FAB-2015-2 08.10.2014 05.09.2016 83.403,68
Doç.Dr. Sergey Borısenok Josephson Eklemleri Kontrolü Dinamiği FBA-2015-3 30.09.2014 28.01.2016 16.947,20
Yrd.Doç.Dr. Günyaz Ablay Elektronik Devrelerinde Kaotikleştirme ve Rastgeleleştirme için Geribeslemeli Algoritmalar ve Bunların Güvenli Haberleşme Uygulamaları FAB-2015-4 11.10.2014 13.02.2017 84.638,11
Doç.Dr. Ünal Şen Polimer Elektrolit Yakıt Hücreleri için Metal-Organik Kafes Yapılar İçeren Proton İletken Nano-kompozit Membranların Üretilmesi FOA-2015-6 09.10.2014 13.09.2016 105.753,86
Doç.Dr. Ünal Şen Zeolitik İmidazolat Kafes Yapılara Dayalı Proton İletken Kompozit Malzemeler FYL-2014-7 13.10.2014 06.11.2015 7.500,00
Yrd.Doç.Dr. Murat Çıtır Lazer Ablasyon Tekniği Kullanılarak Elde Edilen Nanoparçacıkların Elektroeğirme Yöntemi Kullanılarak Elde Edilen Nanofiber Yüzeyine Kaplanması FOA-2015-9 09.10.2014 17.10.2016 106.354,16
Yrd.Doç.Dr. Evren Mutlugün Yarıiletken kuantum noktacık-perovskit güneş hücreleri FAB-2015-10 03.10.2014 13.02.2017 84.343,44
Yrd.Doç.Dr. Kutay İçöz Manyetik Parçacıkların kullanıldığı biyosensörlerde mikronano demir parçacıklar kullanarak işaret arttırma ve mobil cihazlardan algılama sisteminin geliştirilmesi FAB-2015-11 02.10.2014 27.02.2017 85.002,32
Yrd.Doç.Dr. Murat Çıtır Ekran Uygulamaları İçin Bulanıklık Azaltıcı Metal Nanotel Saydam Elektrotların Geliştirilmesi FYL-2014-19 13.10.2014 06.11.2015 7.499,06
Yrd.Doç.Dr. İbrahim Tuna Özdür 40 GHz Fotonik Tabanlı Mikrodalga Sinyal Üretimi FAB-2015-20 09.10.2014 11.08.2016 84.946,92
Doç.Dr. Hakan Usta Optoelektronik Uygulamalar için Çözeltiden Proses Edilebilir Kararlı Ntipi Moleküler Yarıiletken Malzemeler Geliştirilmesi FOA-2015-24 10.10.2014 18.10.2016 105.746,64
Yrd.Doç.Dr. Ali Canlıer Bor Oksitle Bağlı Gözenekli Polimerler ile Karbondioksit Yakalama FOA-2015-29 11.10.2014 19.05.2016 106.244,84
Doç.Dr. Bülent Yılmaz Motor niyet dalgaları tabanlı ihtiyaç iletim sistemi tasarımı TOA-2015-31 01.10.2014 12.08.2016 106.999,87
Doç.Dr. Bülent Yılmaz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünün Gelecek Tasarımı Çalıştayı FBT-2015-42 05.02.2015 13.04.2015 7.776,20
Yrd.Doç.Dr. Burak Uzal AGÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Gelecek Tasarımı FBT-2015-45 25.02.2015 27.04.2015 7.788,00
Doç.Dr. Vehbi Çağrı Güngör Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün Gelecek Tasarımı Çalıştayı FBT-2015-46 09.03.2015 11.05.2015 7.929,60
- See more at: http://agu.edu.tr/bapprojeleri#sthash.ugb4NqyT.dpuf

faruk gorez

Re: AGÜ TEKNOKENT

Mesaj gönderen faruk gorez » 12 Ağu 2015 06:19

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), üniversite-sanayi işbirlikleri kurmaya devam ediyor. AGÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Evren Mutlugün, ekran teknolojileri alanında yürütmekte olduğu projede, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde faaliyet gösteren Arçelik A.Ş ile işbirliği yapıyor. Yrd. Doç. Dr. Mutlugün’ün projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destekleniyor. TÜBİTAK, Mutlugün’ün projesini, “1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı” kapsamında destekliyor. - See more at: http://www.agu.edu.tr/news/119/AG%C3%9C ... TRDdS.dpuf

Cevapla