AGÜ Teknokent - AGÜ TTO

faruk gorez

Re: AGÜ Teknokent - AGÜ TTO

Mesaj gönderen faruk gorez » Çrş Nis 12, 2017 8:55 am

AGÜ-Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği...
DSC_0008.jpg
DSC_0008.jpg (313.41 KiB) 222 kere görüntülendi

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan uluslararası ilişkiler üniversitesi olan ADA Üniversitesi ile kapsamlı bir anlaşma imzalandı. Bakü Devlet Üniversitesi ve Hazar Üniversitesi ile de işbirliği için görüşmeler sürüyor.

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile gittiği Azerbaycan’da, Ada Üniversitesi (Azerbaycan Diplomatik Akademisi), Bakü Devlet Üniversitesi ve Hazar Üniversitesi’nde temaslarda bulundu.

Temaslar sırasında, temel amacı Azerbaycan dış işlerinde diplomatik kariyer için uzmanlar hazırlamak olan ADA Üniversitesi ile AGÜ arasında kapsamlı bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile ADA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hafız Pashayev arasında imzalanan protokole göre, her iki üniversite bilişim teknolojisi, yönetim bilimleri, öğrenci ve akademisyen değişimi, ortak programlar gibi bir çok alanda işbirliği yapacak ve ortak projeler üretecek.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu Bakü Devlet Üniversitesi ve Hazar Üniversitesi’ni de ziyaret etti. Bakü Devlet Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Irada Nuraddin Alieva, Hazar Üniversitesi’nde de Başkan Prof. Dr. Hamlet Isakhanli ile biraraya gelen Sabuncuoğlu, işbirliği görüşmelerinde bulundu.

Görüşmelerin ardından Bakü Devlet ve Hazar üniversiteleriyle de anlaşma yapılması bekleniyor.
- See more at: http://www.agu.edu.tr/haberler/1412/AG% ... qxPoc.dpuf

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Prş Nis 13, 2017 11:43 am

AGÜ Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı’nda...

IMG_4543.jpg
IMG_4543.jpg (183.59 KiB) 219 kere görüntülendi
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) , Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı’nda (APAIE) 8 üniversite ile daha işbirliği anlaşması yaptı.

Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı, Tayvan’ın Kaohsiung şehrinde gerçekleştirildi. Türkiye, Japonya, Tayvan, Kore ve Fransa’nın önde gelen üniversitelerinin katıldığı konferansa, Abdullah Gül Üniversitesi’ni ise AGÜ Uluslararası Ofis Direktörü, uluslararasılaşma alanında Rektör Danışmanı Dr. Burak Arıkan temsil etti.

Konferansta uluslararası araştırma işbirlikleri, küresel trendler, öğrenci hareketliliği ve yardımcı servisler, uluslararası yükseköğretimde dijital medya çözümleri ve gelişmeleri gibi konular ele alındı.

Abdullah Gül Üniversitesi konferansta, Japonya, Tayvan, Kore ve Fransa’nın önde gelen üniversitelerinden 8’i ile akademisyen ve öğrenci değişimi gibi işbirliklerini içeren anlaşmalar imzaladı.

Konferansta AGÜ’yü temsil eden Uluslararası Ofis Direktörü Dr. Burak Arıkan, dört gün süren, National Sun Yat-Sen University ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansta çeşitli görüşmeler yaptıklarını ve 8 üniversite ile işbirliği anlaşması sağladıklarını bildirdi.

Arıkan “Biz Abdullah Gül Üniversitesi olarak özellikle Asya’yı çok önemsiyoruz. Çünkü önümüzdeki 50 yıla baktığımızda Asya’nın hem ekonomik olarak hem coğrafi olarak hem de eğitim olarak çok önemli olacağını düşünüyorum. O yüzden kurulduğumuz günden beri Asya’yı uluslararasılaşma hedeflerimiz arasında en öne koymuş durumdayız” dedi.

Yükseköğretim dünyasından önemli isimleri, enstitüleri ve kurumları bir araya getiren Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansına 50 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı.
- See more at: http://www.agu.edu.tr/haberler/1415/AG% ... bDCnx.dpuf

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Cum Nis 14, 2017 4:53 pm

AGÜ’den Bir İşbirliği Daha...
IMG_04031.jpg
IMG_04031.jpg (239.46 KiB) 214 kere görüntülendi
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Boytaş Mobilya A.Ş ile işbirliği ve mentörlük sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeye göre AGÜ ile Boytaş, Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde, Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik alanında ortak faaliyetler ve projeler yürütecek.

Mobilya sektörünün önde gelen firmalarından olan ve Bellona, İstikbal ile Mondi markaları için mobilya üretimi yapan Boytaş Mobilya ile AGÜ arasındaki İşbirliği ve Mentörlük Çerçeve Sözleşmesi, Sümer Kampüsü Senato Salonunda düzenlenen toplantıda imzalandı.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile Boytaş Mobilya A.Ş Genel Müdürü Şahin Nursçan arasında imzalanan sözleşmeye göre, lisans ve lisansüstü öğrencileri tez ve lisans bitirme ödevlerini firmanın Ar-Ge konularında yapabilecek.

Boytaş’ın Ar-Ge Merkezi başta olmak üzere şirket personeline yönelik lisansüstü ve doktora programları gerçekleştirilecek. Öğrencilere staj ve mentörlük imkanları sağlanacak.

Boytaş Ar-Ge Merkezi ve AGÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi , Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde, özellikle Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik alanında ortak faaliyetler ve projeler yürütülecek.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Boytaş’ın Türkiye’nin en önemli sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olduğunu belirterek bilimsel, Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik gibi hemen hemen her alanda işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, “Üniversite olarak en büyük hedefimiz dünya ile entegre, iş ve sanayi dünyası ve diğer eğitim kurumlarıyla , sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, toplumun hem somut ihtiyaçlarıyla hem de bilim dünyasının ihtiyaçlarıyla karşılayabilecek bir üniversite olmak” dedi.

Boytaş Mobilya A.Ş Genel Müdürü Şahin Nursçan da üniversite-sanayi işbirliğine yürekten gönül veren bir şirket olduklarını kaydetti.

Firma olarak bilgi ile tecrübeyi yoğurmayı başaran bir firma olduklarını anlatan Nursaçan, imzaladıkları protokol çerçevesinde hedeflerinin sadece akademik çerçevede değil, ülkenin gelişmesi ve kalkınması için bilimi ve sanayiyi biraraya getirmek ve yüksek katma değer elde etmek olduğunu ifade etti.

Daha sonra imzaların atıldığı toplantıya, AGÜ’den Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve Bölüm Başkanları, Boytaş’tan ise üst düzey yöneticiler katıldı.
- See more at: http://www.agu.edu.tr/haberler/1419/AG% ... USKzA.dpuf
IMG_0405.jpg
IMG_0405.jpg (262.3 KiB) 214 kere görüntülendi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Cmt Nis 15, 2017 8:41 pm

KAYSERİ ve BÖLGE'NİN EN YENİ TEKNOKENTİ AGÜ TEKNOKENT İNŞALLAH BİR KAÇ YIL İÇİNDE ÇOK NİTELİKLİ OLARAK HAYATA GEÇECEK..

BU ALANDA DURMADAN PROJE VE ÇALIŞMALAR HAYATA GEÇİRİYOR AGÜ - AGÜ TTO

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Cmt Nis 15, 2017 8:42 pm

AGÜ DEN ASPİLSAN ENERJİ,SİMFER,MAZAKA MAKİNA,DENER MAKİNA,ÖDÜL ENERJİ gibi firmalar ile de ortak arge ve üretimler bekliyoruz.

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Cmt Nis 15, 2017 8:42 pm

UZAKDOĞU VE ASYA ÜNİVERSİTELERİ,TGB LERİ İLE ÇOK CİDDİ PROJE VE ÇALIŞMALAR YAPIYOR AGÜ...

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Sal Nis 18, 2017 9:10 am

18010752_1056572437821075_3313482279305694000_n.jpg
18010752_1056572437821075_3313482279305694000_n.jpg (75.56 KiB) 207 kere görüntülendi

faruk gorez

Mesaj gönderen faruk gorez » Sal Nis 18, 2017 9:38 am

2020 itibari ile inşallah agü teknokent devre'ye alınır,AGÜ Kayseri Sanayinin üretim yapısını değiştimreli teknolojik tabanlı sektörler de üretim yapmalı KAYSERİ...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir